Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

24 ωρες χωρίς τηλέφωνο , μετα απο αντικατάσταση με νεα sim(5G).
Εχω μιλήσει στο τσατ , και 2 φορες τηλεφωνικά , το αιτημα μου προωθείται μου λένε και συντομα θα εχω ενεργή την γραμμη και σήμα.

Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα !!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alexpef said:

24 ωρες χωρίς τηλέφωνο , μετα απο αντικατάσταση με νεα sim(5G).
Εχω μιλήσει στο τσατ , και 2 φορες τηλεφωνικά , το αιτημα μου προωθείται μου λένε και συντομα θα εχω ενεργή την γραμμη και σήμα.

Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα !!!

Κακη περίοδος να μείνεις χωρίς τηλέφωνο.Καλή δύναμη και καλή Ανάσταση!

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Vasileios said:

Προφανώς το έκοψες.

Όχι, γιατί το fee το απενεργοποίησα πριν αρκετούς μήνες. Διαχειρίζομαι 3 νούμερα, έχω κάνει πολλές ανανεώσεις τους τελευταίους μήνες και πάντα έδινε τα mb και τα λεπτά. 

Οπότε το έκοψαν, προφανώς. 

Link to comment
Share on other sites

Για νεο νουμερο ποιο ειναι το κοστος?

Πρεπει να αγορασεις και πακετο για να μπορεις να δεχεσαι απλα κληση?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, adi32 said:

Για νεο νουμερο ποιο ειναι το κοστος?

Πρεπει να αγορασεις και πακετο για να μπορεις να δεχεσαι απλα κληση?

Στα καταστήματα σου λενε οτι χρειάζεται να κάνεις μια ανανέωση για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός. Εαν παραγγείλεις ονλαιν θα πρεπει να αγορασεις και μια κάρτα ανανεωσης. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Mobileras said:

Στα καταστήματα σου λενε οτι χρειάζεται να κάνεις μια ανανέωση για να ενεργοποιηθεί ο αριθμός. Εαν παραγγείλεις ονλαιν θα πρεπει να αγορασεις και μια κάρτα ανανεωσης. 

Δίνεις 5€? 

Για να δεχτείς κλήση ή sms πρέπει να βάλεις και ποσό? 

Απλά για άνοιγμα λογαριασμού σε τράπεζα το θέλω 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, adi32 said:

Δίνεις 5€? 

Για να δεχτείς κλήση ή sms πρέπει να βάλεις και ποσό? 

Απλά για άνοιγμα λογαριασμού σε τράπεζα το θέλω 

10 ή 12 ευρω

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Πας σε κατάστημα, παίρνεις την κάρτα απολύτως δωρεάν (το γράφει και πάνω). Έρχεται με 3 ευρώ υπόλοιπο μέσα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εκτός από μια δοκιμαστική κλήση σε όποιο νούμερο θες (χωρίς να το σηκώσουν για να χρεωθείς) για να ενεργοποιηθεί.

Αν σου πουν να βάλεις κάρτα στο κατάστημα αγνόησε το και πες τους πως δεν έχεις λεφτά μαζί και θα το κάνεις μετά.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, spiliot said:

Πας σε κατάστημα, παίρνεις την κάρτα απολύτως δωρεάν (το γράφει και πάνω). Έρχεται με 3 ευρώ υπόλοιπο μέσα και δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα εκτός από μια δοκιμαστική κλήση σε όποιο νούμερο θες (χωρίς να το σηκώσουν για να χρεωθείς) για να ένα ενεργοποιηθεί.

Το'χεις κάνει αυτό;

"Θέλω αυτή την Q. Ταυτοποιήστε την μου να η ταυτότητα. Φχαριστώ. Γειά σας." χωρίς να δώσεις τίποτα;

Σε ποιό κατάστημα Wind? Θα ενδιαφερόμουν αν υπάρχει κάποιο τέτοιο κατάστημα Wind...😉
"

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει δύο φορές κάρτα q χωρίς να δώσω ευρώ ακριβώς έτσι σε δύο διαφορετικά καταστήματα.

Τη μια μάλιστα με ταυτοποίηση για συγγενή που το ήθελε και αυτός για τράπεζα.

Δεν μας απασχολεί το τι λέει το κατάστημα, μας απασχολεί τι λέει η q πάνω στο πακέτο. Αυτό που λέει είναι ότι είναι δωρεάν. Για να μην μπλέκεις με τα ψέματα τους ότι απαιτείται κάρτα μπορείς να πεις ότι δεν έχεις λεφτά όπως είπα. Εγώ τους πάω κόντρα κανονικά σε φάση αν το ανοίξω και δουλεύει χωρίς να βάλω κάρτα μου δίνεις ένα iPhone δωρεάν; Χιχιχοχο βάζει τα μούτρα κάτω και στο δίνει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Όποιος το δοκιμάσει, ας μας πει.

Θα ήθελα να μου αναφέρεις, αν μπορείς, και ένα κατάστημα Wind στην Αθήνα και γύρω που μπορεί κανείς....🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Όποιος το δοκιμάσει, ας μας πει.

Θα ήθελα να μου αναφέρεις, αν μπορείς, και ένα κατάστημα Wind στην Αθήνα και γύρω που μπορεί κανείς....🙂

Αν σε ενδιαφέρει να κάνεις την βόλτα σου αρκετά εκτός Αθηνών ευχαρίστως να σου πω. Αλλά αντί να τα καις σε βενζίνη, μπορείς απλά να πας στο κατάστημα της γειτονιάς σου και να δοκιμάσεις. Τζάμπα είναι, αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, spiliot said:

Αν σε ενδιαφέρει να κάνεις την βόλτα σου αρκετά εκτός Αθηνών ευχαρίστως να σου πω. Αλλά αντί να τα καις σε βενζίνη, μπορείς απλά να πας στο κατάστημα της γειτονιάς σου και να δοκιμάσεις. Τζάμπα είναι, αλήθεια.

Για πες ένα κατάστημα Wind κι ας είναι εκτός ΑΘηνών: Και θα δοκιμάσω να σου πω......

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pppe said:

Για πες ένα κατάστημα Wind κι ας είναι εκτός ΑΘηνών: Και θα δοκιμάσω να σου πω......

Δεν είναι θέμα πόλης όπως λέω και δεν θέλω να πω δημόσια που μένω. Κάνε ότι νομίζεις, δεν έχει νόημα αυτή η αντιπαράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι με σιγουριά αν το γράφει αλλά και στην νέα κάρτα και σε περίπτωση μετατροπής από f2g έχει 3 ευρώ μέσα, εκτός και αν βάλεις κάρτα στο κατάστημα, οπότε έχει ότι σου βάλουν ή ότι σου μείνει μετά την ενεργοποίηση του πακέτου που συνήθως κάνουν μόνοι τους χωρίς να στο πουν.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Έχω πάρει δύο φορές κάρτα q χωρίς να δώσω ευρώ ακριβώς έτσι σε δύο διαφορετικά καταστήματα.

Τη μια μάλιστα με ταυτοποίηση για συγγενή που το ήθελε και αυτός για τράπεζα.

Δεν μας απασχολεί το τι λέει το κατάστημα, μας απασχολεί τι λέει η q πάνω στο πακέτο. Αυτό που λέει είναι ότι είναι δωρεάν. Για να μην μπλέκεις με τα ψέματα τους ότι απαιτείται κάρτα μπορείς να πεις ότι δεν έχεις λεφτά όπως είπα. Εγώ τους πάω κόντρα κανονικά σε φάση αν το ανοίξω και δουλεύει χωρίς να βάλω κάρτα μου δίνεις ένα iPhone δωρεάν; Χιχιχοχο βάζει τα μούτρα κάτω και στο δίνει.

Ή απλά σου λέει ότι δεν προβλέπεται η διαδικασία (ο,τι κι μπορεί να σημαίνει αυτό) και αρνείται να σου ενεργοποιήσει την κάρτα αν δεν σκάσεις το 10ευρο.

Η γνώμη μου είναι να αποφεύγετε τα καταστήματα εάν δεν είναι απαραίτητο. Με ονλαιν παραγγελία σου διπλασιάζουν και την κάρτα για τους 3 πρώτους μήνες και χωρίς να μπλεκεσαι με ανιδεα πάρτ ταιμ παιδάκια.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο σχετική ταλαιπωρία (2 ημερών), τελικά φιλοτιμήθηκε μια κυρία σήμερα και με κάλεσε να μου ενεργοποιήσει την νέα sim (5G).
Μάλιστα μου ανέφερε οτι θα δώσει αμεσα και τα απεριόριστα δεδομένα για 14 ημέρες λόγω αντικατάστασης .

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 3ευρο, ας ρωτήσει στην κιου μέσω messenger ο φίλος πριν παει σε κατάστημα, έτσι ώστε εάν ισχυει να τους δείξει την απάντηση της εταιρίας και να γίνει η δουλειά του. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, spiliot said:

Έχω πάρει δύο φορές κάρτα q χωρίς να δώσω ευρώ ακριβώς έτσι σε δύο διαφορετικά καταστήματα.

Τη μια μάλιστα με ταυτοποίηση για συγγενή που το ήθελε και αυτός για τράπεζα.

Δεν μας απασχολεί το τι λέει το κατάστημα, μας απασχολεί τι λέει η q πάνω στο πακέτο. Αυτό που λέει είναι ότι είναι δωρεάν.

Τους τελευταίους 3-4 μήνες που πηρα μια καρτα sim απο κατάστημα wind, πλήρωσα 10€ και μου ενεργοποίησαν πακέτο για ενα μηνα. Οταν τους ειπα οτι δεν επιθυμώ να μου βάλουν κάποιο πακέτο, μου απάντησαν οτι ειναι υποχρεωτικο με την αγορά του αριθμού.

Edited by thant
Link to comment
Share on other sites

Πριν πάτε σε κατάστημα wind, να επικοινωνείτε με την εταιρεία μέσω φόρμας επικοινωνίας από το σάιτ, ή μέσω μηνυμάτων από messenger, ώστε να μην μπορεί κανένας υπάλληλος να σας πει οτιδήποτε διαφορετικό. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, thant said:

Τους τελευταίους 3-4 μήνες που πηρα μια καρτα sim απο κατάστημα wind, πλήρωσα 10€ και μου ενεργοποίησαν πακέτο για ενα μηνα. Οταν τους ειπα οτι δεν επιθυμώ να μου βάλουν κάποιο πακέτο, μου απάντησαν οτι ειναι υποχρεωτικο με την αγορά του αριθμού.

Και δύο κάτι χρόνια πριν που άρχισα να ασχολούμαι με την κιου τα ίδια λέγανε στα καταστήματα και αν δεις μηνύματα εδώ σε κάποιους επιστράφηκαν μέσω της εξυπηρέτησης τα χρήματα από το πακέτο που μπήκε στο κατάστημα.

Δεν αποκλείω να έχει αλλάξει κάτι και να έχει γίνει υποχρεωτικό αλλά με το ιστορικό αυτών που λέγονται και γίνονται στα καταστήματα αμφιβάλλω.

Η δική μου τελευταία εμπειρία πριν 7-8 μήνες (αρχές Σεπτεμβρίου) είναι όπως περιγράφω, δωρεάν sim και 3 ευρώ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο δωρεάν από τη στιγμή που θα πατήσει κάποιος το πόδι του μέσα σε κατάστημα και ρωτήσει κάτι τους υπαλλήλους είναι η μεταβίβαση αριθμού sim σε άλλο ονοματεπώνυμο. Δε γνωρίζω κάτι άλλο. Αν ξέρει κάποιος κάτι άλλο από τη στιγμή και μόνο που θα ρωτήσει κάποιον υπάλληλο και πιάσει "κουβέντα" μαζί του, ας μας το πει!

Απορώ πως και αυτό το άφησαν δωρεάν.....

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Pppe said:

Το μόνο δωρεάν από τη στιγμή που θα πατήσει κάποιος το πόδι του μέσα σε κατάστημα και ρωτήσει κάτι τους υπαλλήλους είναι η μεταβίβαση αριθμού sim σε άλλο ονοματεπώνυμο. Δε γνωρίζω κάτι άλλο. Αν ξέρει κάποιος κάτι άλλο από τη στιγμή και μόνο που θα ρωτήσει κάποιον υπάλληλο και πιάσει "κουβέντα" μαζί του, ας μας το πει!

Απορώ πως και αυτό το άφησαν δωρεάν.....

Μα, είπε:

Δεν έχω λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...