Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω την προσφορά με τα απεριόριστα κάνα χρόνο τώρα με εξαίρεση δυο μήνες που είχε κοπεί. Δεν έχω παρατηρήσει μείωση ταχύτητας.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την προσφορά με τα απεριόριστα κάνα χρόνο τώρα με εξαίρεση δυο μήνες που είχε κοπεί. Δεν έχω παρατηρήσει μείωση ταχύτητας.
Βασικά τρώει ένα disconnect για 2-3 λεπτά επανέρχεται με χαμηληση ταχύτητα από 25 στα 3 και δεν αφορά τη συσκευή γιατί τη δοκίμασα και σε άλλη περίεργο μήπως περιορίζει η q τη ταχύτητα λόγω υψηλής κίνησης στο δίκτυο της ;;

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποψίες όλα αυτά τα χρόνια για κάτι τέτοιο υπήρχαν αλλά τίποτα δεν αποδεικνύεται. Μήπως είναι παλιά η καρτούλα σου? Αν την αλλάξεις θα γλιτώσεις και από το roaming...

Το κάνει σε συγκεκριμένα σημεία? Μήπως έχει πρόβλημα η κεραία που συνδέεσαι δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Σημερινό countdown 4,5GB με 4,5€ για 15ημ... Βασικά δε γμται πάω φρογκ

Είναι που είναι 15θημερο εμ δεν έχει ούτε λεπτά ομιλίας... :classic_wacko:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σημερινό countdown 4,5GB με 4,5€ για 15ημ... Βασικά δε γμται πάω φρογκ

Την προηγούμενη φορά που το έδωσε (18/4) ήταν για 30 μέρες.

Μόνο το 250’ ΟΛ+250Nova/Q+500MB με 4,50€ μένει να το κάνει για 15 μέρες .....

Link to comment
Share on other sites



Υποψίες όλα αυτά τα χρόνια για κάτι τέτοιο υπήρχαν αλλά τίποτα δεν αποδεικνύεται. Μήπως είναι παλιά η καρτούλα σου? Αν την αλλάξεις θα γλιτώσεις και από το roaming...
Το κάνει σε συγκεκριμένα σημεία? Μήπως έχει πρόβλημα η κεραία που συνδέεσαι δηλαδή.


Την έχω αλλάξει πολύ πρόσφατα έχω δοκιμάσει σε πολλά σημεία και με άλλη συσκευή δλ

Στάλθηκε από το SM-A525F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω κάλεσε το 13700 δωρεάν στην τεχνική υποστήριξη μήπως τυχόν δουν τι συμβαίνει. Ίσως με εκ νέου αλλαγή SIM (εντός εγγύησης - χωρίς χρέωση) να λυθεί. Καλό είναι όμως να το δηλώσεις για να φανεί στο σύστημα και να μην ζητήσει λεφτά το κατάστημα

Αν και το volte ή το voWiFi  σε q δεν δουλεύουν, για κοίτα μήπως είναι ανοιχτός κάποιος διακόπτης από αυτούς και κάνει πρόβλημα. Σε ποιες συσκευές δοκίμασες

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, gpapas640 said:

Σημερινό countdown 4,5GB με 4,5€ για 15ημ... Βασικά δε γμται πάω φρογκ

και το χειρότερο όλων???!!!!

4,5 ευρώ και ΔΕΝ έδωσε καν παράταση 15 ημέρες...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Πότε λήγει το υπόλοιπό σου;

Δυστυχώς Σήμερα 

Screenshot_20230616-112717_myQ.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, spiliot said:

Είχες ενεργοποιήσει άλλο 15νθήμερο μέσα στον Ιούνη, δηλαδή την 1η ή 2η Ιούνη ανάλογα πως μετράει.

Ναι όντως στην 01.06.23 είχα ενεργοποίηση...

Link to comment
Share on other sites

Παλιά όταν ήμουν ακόμα στο f2g υπήρχε ένα 15νθήμερο πακέτο στο οποίο είχα παρατηρήσει ότι έδινε παράταση μόνο την πρώτη φορά που το ενεργοποιούσες μέσα στο μήνα και μόνο αν το υπόλοιπο έληγε μέσα στις 15 μέρες.

Υποψιάζομαι ότι το ίδιο συμβαίνει και τώρα. Πιθανώς πάντα να ίσχυε αυτό αλλά με τα πακέτα 30 ημερών δεν ήταν εύκολο να το δεις.

Παράδειγμα 1: Το υπόλοιπο λήγει 20 και ενεργοποιείς 15νθήμερο πακέτο την 1η του μήνα. Δεν παίρνεις παράταση γιατί το υπόλοιπο λήγει πιο μετά από τις 15 μέρες. Το ενεργοποιείς πάλι στις 15 δεν παίρνεις γιατί είναι η δεύτερη φορά στον ίδιο μήνα.

Παράδειγμα 2: Το υπόλοιπο λήγει 20 και ενεργοποιείς 15νθήμερο πακέτο την 31η του προηγούμενου μήνα. Δεν παίρνεις παράταση γιατί το υπόλοιπο λήγει πιο μετά από τις 15 μέρες. Το ενεργοποιείς πάλι στις 15 του τρέχοντος και παίρνεις παράταση γιατί είναι η πρώτη φορά στον ίδιο μήνα.

Παράδειγμα 3: Το υπόλοιπο λήγει 10 και ενεργοποιείς 15νθήμερο πακέτο την 1η του μήνα. Παίρνεις παράταση γιατί το υπόλοιπο λήγει πιο μετά από τις 15 μέρες. Το ενεργοποιείς πάλι στις 15 δεν παίρνεις γιατί είναι η δεύτερη φορά στον ίδιο μήνα.

Καλό κουράγιο σε όσους παραμένουν 🙂

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, makap said:

Την προηγούμενη φορά που το έδωσε (18/4) ήταν για 30 μέρες.

Μόνο το 250’ ΟΛ+250Nova/Q+500MB με 4,50€ μένει να το κάνει για 15 μέρες .....

Αυτό ήταν δύο μήνες πριν. Προφανώς η εποχή των countdown με διάρκεια 30 ημέρες έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί.

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία από 15/7 για όσους διατηρούν νούμερα με μεγάλο υπόλοιπο,να καταγγείλουν την σύνδεση και να το πάρουν πίσω σε λογαριασμό IBAN

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-tropopoihshs-symbatikwn-orwn-kartokinhths-15-07-2023

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Ευκαιρία από 15/7 για όσους διατηρούν νούμερα με μεγάλο υπόλοιπο,να καταγγείλουν την σύνδεση και να το πάρουν πίσω σε λογαριασμό IBAN

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-tropopoihshs-symbatikwn-orwn-kartokinhths-15-07-2023

Η Q δεν είναι νόβα. Είναι ανεξάρτητη από την νόβα. Δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύσει για όλους ή για όσους ζητηθεί να κάνουν ταυτοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάει γενικά για καρτοκινητή. Και οχι δεν είναι ξεχωριστή από την νοβα η q. Μόνο λειτουργικά.

https://www.myq.gr/gr/etaireia/

Νομίζω πάντως ότι η ανακοίνωση αναφέρεται γενικά σε οσους δεν συμφωνούν με την ανακοίνωση. Δηλώνεις ότι διακόπτεις επικαλούμενος την εφαρμογή των αλλαγών.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dimitroula10 said:

Η Q δεν είναι νόβα. Είναι ανεξάρτητη από την νόβα. Δεν είναι σίγουρο ότι θα ισχύσει για όλους ή για όσους ζητηθεί να κάνουν ταυτοποίηση.

Όταν αλλάζει κάτι, δεν είναι ανάγκη να σε επηρεάζει άμεσα για να ισχύει η αποχώρηση με καταγγελία. Από τη στιγμή που υπάρχει περίπτωση να σε καλέσουν για ταυτοποίηση κι εσύ δεν το θέλεις (το να υπάρχει περίπτωσή), μπορείς να φύγεις, σε αφορά κι εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να επηρεάζει μόνο όσους ζητάνε την ταυτοποίηση, τότε για δύο μήνες από την εφαρμογή δεν θα το ζητήσουν από κανέναν για να αποφύγουν την επιστροφή χρημάτων και τη διακοπή της σύνδεσης.

Όμως όπως είπε και ο φίλος από πάνω οι αλλαγές που ανακοινώνονται αφορούν τους πάντες αρκεί να τις επικαλεστούν κατά την καταγγελία.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα λήξει αύριο (17/6) το υπόλοιπο, αγόρασα σήμερα τη προσωπική προσφορά των 3 GB με 3€, αν και δεν τα έχω ανάγκη, με την ελπίδα ότι θα παραταθεί το νέο υπόλοιπο κατά 2 μήνες.

Αμ δε, μου έδωσε μόνο για 1 μήνα ...

Link to comment
Share on other sites

την λήξη του πακέτου που ενεργοποιείς παίρνει και το υπόλοιπο. Καλώς σου έδωσε ένα μήνα παράταση.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, makap said:

Επειδή θα λήξει αύριο (17/6) το υπόλοιπο, αγόρασα σήμερα τη προσωπική προσφορά των 3 GB με 3€, αν και δεν τα έχω ανάγκη, με την ελπίδα ότι θα παραταθεί το νέο υπόλοιπο κατά 2 μήνες.

Αμ δε, μου έδωσε μόνο για 1 μήνα ...

Από πού κι ως που θα σου παραταθεί το υπόλοιπο 2 μήνες με ενεργοποίηση πακέτου;;; Πού τα βρίσκετε αυτά και τα λέτε πραγματικά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

επειδη ειμαι κ εγω να την κανω απο την κιου, παιζει καποιο τοπικ που κανει συγκριση των καρτοκινητων?

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...