Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις ξαναρωτήσει, καταλαβαίνουμε την αναστάτωση που σου προκαλεί, παρόλα αυτά μπορεί κάποιος να υπολογίσει ότι και πάλι τον συμφέρει αν έτσι κι αλλιώς οι κλήσεις που κάνει δεν είναι σύντομες ή να το αγνοήσει αφού μιλάμε και για πακέτο που ούτε καν διαθέσιμο σε όλους δεν είναι.

 

Το σχόλιο μου είναι γενικό, δεν αναφέρεται ειδικά για τα 1500'.

Θα συμφωνήσω ότι στο πακέτο των 1500' δύσκολα θα δημιουργηθεί πρόβλημα.

Όμως το πακέτο των 400' + 1gb με 5€, εύκολα τελειώνει με μικρές σύντομες κλήσεις.

Για κάτι "μπόνους" 120' με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση, δεν το συζητώ καν. Αυτό κι αν είναι κοροϊδία..

 

1500 ειναι 500 3λεπτες κλησεις. Δεν το λες και λίγο..... Απλά εκεί που έκανε την έξυπνη κίνηση να ρίξει την τιμή, την ανέβασε ξανά.

 

Θα συμφωνήσω αλλά ξέρεις τι είναι καλύτερο από 500 τρίλεπτες κλήσεις;

1.500 μονόλεπτες κλήσεις :D

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιο μου είναι γενικό, δεν αναφέρεται ειδικά για τα 1500'.

 

Θα συμφωνήσω ότι στο πακέτο των 1500' δύσκολα θα δημιουργηθεί πρόβλημα.

 

Όμως το πακέτο των 400' + 1gb με 5€, εύκολα τελειώνει με μικρές σύντομες κλήσεις.

 

Για κάτι "μπόνους" 120' με τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση, δεν το συζητώ καν. Αυτό κι αν είναι κοροϊδία..

 

 

 

 

 

 

 

Θα συμφωνήσω αλλά ξέρεις τι είναι καλύτερο από 500 τρίλεπτες κλήσεις;

 

1.500 μονόλεπτες κλήσεις :D

Καλα τα λες, αλλά κάπως πρέπει να πουλησουν και σταθερή τηλεφωνία
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες, αλλά κάπως πρέπει να πουλησουν και σταθερή τηλεφωνία
Δεν προκειται να πουλανε για πολυ ακομα. Ποιος χρησιμοποιει στεθερο πλεον?

Ασυρματο η λυσεις τυπου inalan οπου υπαρχουν και σταθερο οπωε το ξεραμε τελος.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγε φίλη μου να πάρει κάρτα q (νέο νούμερο). Της είπαν στο κατάστημα αν θέλει να πάρει μια κάρτα 10 ευρώ για να το ενεργοποιήσει. Είπε ναι και ως "εκ θαύματος" βρήκε τη κάρτα χρησιμοποιημένη σε πακέτο Κίου σταρ ήδη περασμένο από το κατάστημα. Γύρισε πίσω και ο υπάλληλος της είπε ότι δε μπορούσε απλά να βάλει την κάρτα έπρεπε να ενεργοποιήσει και πακέτο και το έκανε για το καλό της να μη χάσει τη προσφορά που δίνει για να νούμερα και κάτι τέτοιες παπάτζες...

 

Αναρωτιέμαι σε τι κατάσταση τους φέρνουν τους υπαλλήλους για να λένε ψέματα λες και δουλεύουν σε μπακάλικο της δεκαετίας του '50.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς από σήμερα ξανά στα 10,40€.. :cry:

Ναι, το έχω δει. Δε με νοιάζει καθόλου, αυτοί θα χάσουν. Συνεχίζω κανονικά με Q Star κάθε μήνα, για τα γνωστά πλεονεκτήματα που έχω ήδη αναφέρει και αγνοώ το προνομιακό, ως που να το ξαναβγάλουν σε προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περίπου 8€ μέσα που θα λήξουν αύριο και το σημερινό countdown ήταν όπως έπρεπε. 3gb/2€ το ενεργοποίησα 4 φορές και μου έδωσε 12gb για 30μερες και 16gb για 4 μέρες που είναι το δώρο. Μια χαρά. Περίμενα ότι τα 4gb του δώρου θα μου τα έδινε μια φορά αλλά δεν με χάλασε :)

Βλακια βέβαια που είναι για 4 μέρες μόνο αλλα wind είναι αυτή...

in-Collage-20200619-110844464.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω δει. Δε με νοιάζει καθόλου, αυτοί θα χάσουν. Συνεχίζω κανονικά με Q Star κάθε μήνα, για τα γνωστά πλεονεκτήματα που έχω ήδη αναφέρει και αγνοώ το προνομιακό, ως που να το ξαναβγάλουν σε προσφορά.

Άδερφέ μπορείς σε παρακαλώ, αν δε σε πειράζει να αναφέρεις τα κατά τη γνώμη σου πλεονεκτήματα του Q star;

Link to comment
Share on other sites

Πήγε φίλη μου να πάρει κάρτα q (νέο νούμερο). Της είπαν στο κατάστημα αν θέλει να πάρει μια κάρτα 10 ευρώ για να το ενεργοποιήσει. Είπε ναι και ως "εκ θαύματος" βρήκε τη κάρτα χρησιμοποιημένη σε πακέτο Κίου σταρ ήδη περασμένο από το κατάστημα. Γύρισε πίσω και ο υπάλληλος της είπε ότι δε μπορούσε απλά να βάλει την κάρτα έπρεπε να ενεργοποιήσει και πακέτο και το έκανε για το καλό της να μη χάσει τη προσφορά που δίνει για να νούμερα και κάτι τέτοιες παπάτζες...

 

Αναρωτιέμαι σε τι κατάσταση τους φέρνουν τους υπαλλήλους για να λένε ψέματα λες και δουλεύουν σε μπακάλικο της δεκαετίας του '50.

 

ας μιλησει με την εξυπηρετηση και ας ζητησει ακυρωση πακετου και τα λεφτα πισω στο υπολοιπο. Η ενεργοποιηση του πακετου εγινε εν αγνοία της. Να κοιτάξει επισης μηπως της βαλανε αυτοματη ενεργοποιηση,και μετα απο καθε ανανεωση το ενεργοποιει αυτόματα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καπου ειδα οτι υπαρχει κληρωση με δωρα επικοινωνιας για οσους βαλουν countdown μεσα στο μηνα,ξερει κανεις περι τινος προκειται?

EDIT

το βρηκα τελικα

Δωρεάν επικοινωνία για 1 χρόνο σε 4 τυχερούς συνδρομητές!

 

Όσοι συνδρομητές ενεργοποιήσουν κάουντ ντάουν μέσα στον Ιούνιο, θα μπουν στη κλήρωση για να κερδίσουν δωρεάν 1500’ προς όλους και 2GB κάθε μήνα. Κάθε νούμερο ισούται με 1 συμμετοχή.

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Άδερφέ μπορείς σε παρακαλώ, αν δε σε πειράζει να αναφέρεις τα κατά τη γνώμη σου πλεονεκτήματα του Q star;

Ναι φίλε μου, τα αναφέρω: 1) Χρέωση ανά δευτερόλεπτο, από το πρώτο δευτερόλεπτο. 2) Δυνατότητα χρήσης των παροχών όχι μόνο κατά την περιαγωγή εντός Ε.Ε., αλλά και από Ελλάδα (για τα λεπτά προφανώς) προς όλη (σχεδόν) την Ε.Ε., τις Η.Π.Α., τον Καναδά και την Αυστραλία. 3) Διάρκεια ισχύος όχι 25 ή 28 ημέρες, αλλά κάτι παραπάνω από ένα μήνα (32 ημέρες συγκεκριμένα). 4) Δυνατότητα για rollover σε όσα λεπτά και MBs περισσέψουν. Αυτό είναι και το σημαντικότερο πλεονέκτημα κατά τη γνώμη μου. Υγ. Προς Θεού, δεν έκραξα το προνομιακό, ούτε είπα ότι δεν αξίζει. Αντίθετα, είναι εξαιρετική προσφορά και αξίζει, ακόμη και σε αυτή την τιμή που έχει σήμερα (10,40€). Απλά εγώ προσωπικά θεωρώ, ότι δεν αξίζει να έχω Q, αν είναι να ανανεώνω κάθε 28 (που σε λίγο καιρό θα είναι 25, από ό,τι φαίνεται) ημέρες με 12€.

Link to comment
Share on other sites

ειδοποιηση για την συμμετοχη δεν ηρθε σημερα ουτε σε μενα. Ήρθαν ομως τα μπονους 4 γιγα. Φανταζομαι οτι η συμμετοχη μπαινει αυτοματα. 4 κερδιζουν μονο στο μεταξυ...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μολις βάλω 12€ μου παίρνει κατευθείαν 1,70 για πακέτο και καλά 1500προς

Q Χωρίς να έχω

ενεργοποιήσει κάτι .πως το σταματάμε αυτό και μπορώ να ζητήσω πίσω το 1.70 για το σπάσιμο μονό.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το τέλος διατήρησης του bonus των 1500' λεπτών προς q. Χρεώνεται αν θυμάμαι καλά μία φορά το εξάμηνο. Δοκίμασε να τα ζητήσεις πίσω αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να σε διαγράψουν απο το bonus. Μία άλλη λύση είναι βέβαια να κάνεις online ανανέωση με 10 ευρώ. Σε αυτή την περίπτωση δεν σου τραβάει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα το λαθος να ενεργοποιήσω το πακέτο 3gb με 2 ευρώ . 2 φορές μάλιστα.

Τι το ήθελα??? Με φουλ 4g και δυσκολεύεται να ανοίξει σελίδες.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει πάει μία φορά το τρίμηνο.

Αν βάζεις κάρτα από περίπτερο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Αν όμως βάζεις ονλαιν τότε βάζεις 10ρικο και παίρνεις τα ίδια δώρα χωρίς να σου τρώνε το 1,70.

Για να καταλάβεις πως σκέφτονται κοίτα τι μυνήματα μου έχουν στείλει σχεδόν ταυτόχρονα.

Αν είναι δυνατόν. Μόνο αν νομίζουν ότι είμαστε όλοι ηλίθιοι.fcc0ee7f09f34456fe926093eb7876a0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες δέχομαι συνέχεια κλήσεις από αριθμούς του εξωτερικού από διάφορες χώρες στις οποίες δεν απαντώ. Τι μπορώ να κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ!

Ήρθε ένα μήνυμα από +3543 8827 4587

" Hi, try your luck with 25 EUR for free!

Check it out: (το URL)

Good luck

Respond STOP to stop"

 

Επίσης είχα 2 αναπάντητες από: +222 2656 8177 & +222 2263 2481 :ninja:

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης είχα 2 αναπάντητες από: +222 2656 8177 & +222 2263 2481 :ninja:

Είναι τα μακρινά σου ξαδέρφια απο Μαυριτανία!! Με πήρε και εμένα προχθές ένας θείος μου απο Μαυριτανία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει πάει μία φορά το τρίμηνο.

Αν βάζεις κάρτα από περίπτερο δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.

Αν όμως βάζεις ονλαιν τότε βάζεις 10ρικο και παίρνεις τα ίδια δώρα χωρίς να σου τρώνε το 1,70.

Για να καταλάβεις πως σκέφτονται κοίτα τι μυνήματα μου έχουν στείλει σχεδόν ταυτόχρονα.

Αν είναι δυνατόν. Μόνο αν νομίζουν ότι είμαστε όλοι ηλίθιοι.fcc0ee7f09f34456fe926093eb7876a0.jpg

Μία φορά ανά τετράμηνο χρεώνεται το Κιου Φι φίλε Παυλιτάκη! Την 1η Σεπτεμβρίου θα ξαναχρεώσει.

Link to comment
Share on other sites

Από τις "συχνές ερωτήσεις" https://www.myq.gr/gr/upostirixi/sixnes-erotiseis/

Το ΚΙΟΥ ΦΙ είναι ένα 4μηνιαίο τέλος διατήρησης ανανέωσης του bonus ανανέωσης αξίας 1,70€. Ισχύει για την πρώτη ανανέωση του τετραμήνου από 12€ κ άνω. Τα τετράμηνα ορίζονται ως εξής:

1ο τετράμηνο: από 1 Ιανουαρίου 2020 μέχρι 30 Απριλίου 2020

2ο τετράμηνο: από 1 Μαΐου 2020 μέχρι 30 Αυγούστου 2020

3ο τετράμηνο: από 1 Σεπτεμβρίου 2020 μέχρι 31 Δεκεμβρίου 2020

Link to comment
Share on other sites

Το apn για q σε iPhone ποιο είναι; Μου λέτε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...