Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιήθηκε στη μάνα μου Q Star Auto χωρίς να το κάνει αυτή (το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να καλεί για το υπόλοιπο, πακέτα και λεφτά της βάζω εγώ από την εφαρμογή).

Της είπα να πάρει στο support (θεώρησα ότι εφόσον δεν είναι στο όνομά μου δεν θα εξυπηρετούσαν εμένα) και την είχαν στο "δεν ξέρω, να δούμε, θα σας καλέσουμε εμείς" και ποτέ δεν την κάλεσε κανείς.

Πως να το χειριστώ;

 

Της είπα να τηλεφωνήσει και να μην κλείσει αν δεν της πουν ότι θα αφαιρέσουν το πακέτο.

Χρειάστηκε να πάρει 2-3 φορές αλλά με τα πολλά το αφαίρεσαν σήμερα και επέστρεψαν τα χρήματα (είχε καταναλώσει και 1' ομιλίας).

 

Τα γράφω προς ενημέρωση των υπολοίπων

Link to comment
Share on other sites

Της είπα να τηλεφωνήσει και να μην κλείσει αν δεν της πουν ότι θα αφαιρέσουν το πακέτο.

Χρειάστηκε να πάρει 2-3 φορές αλλά με τα πολλά το αφαίρεσαν σήμερα και επέστρεψαν τα χρήματα (είχε καταναλώσει και 1' ομιλίας).

 

Τα γράφω προς ενημέρωση των υπολοίπων

 

Όταν η Wind σου βγάζει έναν καλά κρυμμένο εαυτό... :p

1cYfwt2.jpg

Υ.Γ.: Μπράβο στη μαμά!

Link to comment
Share on other sites

H Windάρα μπορεί να σας βγάζει την ψυχή αλλά δεν την εγκαταλείπεις εύκολα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με τις προσωπικές προσφορές. Ξαφνικά σταμάτησα να λαμβάνω μηνύματα κ το δωράκι στην εφαρμογή εξαφανίστηκε. Τους έχω ενοχλήσει 5 φορές στο messenger και κάθε φορά μου λέγανε αστείες δικαιολογίες. Χθες τους ξανά έστειλα και ο τύπος εκεί είδε ότι έχω λέει φραγή στα μηνύματα γι αυτό δεν μπορώ να λάβω προσφορές. Μου ζήτησε ταυτοποίηση στοιχείων με ΑΔΤ και ημ/νια γέννησης και ήταν σίγουρος ότι το διευθέτησε και λύθηκε το θέμα. Ούτε σήμερα ήρθε καμία προσφορά πάντως. Έχει τύχει σε κανέναν άλλο; Η q συμφέρει λόγω countdown και προσωπικών προσφορών. Αυτή τη στιγμή έχω χάσει το ένα!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαθέσιμο υπόλοιπο στον λογαριασμό σου; Το ίδιο συμβαίνει και σε εμένα σε έναν αριθμό που έχω ανενεργό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά ειναι ο βασικός μου αριθμός και βάζω κάθε μήνα 10ρικο εκτός αν βολευτω με countdown και ξοδέψω λιγότερα. Έχω και δεύτερο αριθμό στην οικογένεια που κάνει ελάχιστη χρήση και κάθε μεσημέρι σκάει μήνυμα με προσφορές!
Link to comment
Share on other sites

μεσα στην εφαρμογη ή στο site (μπαινοντας με τους κωδικους) υπάρχουν οι ρυθμίσεις της επικοινωνίας. Τσεκαρε οτι θελεις επικοινωνια για προσφορες απο την εταιρια και αφησε ξετσεκαρισμενη την αλλη επιλογη για επικοινωνια απο τριτους. Κανε αποθηκευση,λογικα θα ερθει μηνυμα επιβεβαιωσης στο κινητο και μετα απλα περιμενε λιγες μερες. Λογικα θα αρχισουν να ερχονται.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τα μηνύματα η q τα μετράει δύο δύο πήρα από δωράκι 200 λεπτά και 20sms και έστειλα 2 sms και μου τα έκανε 16 θα ξεχάσουμε αριθμητικά :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι περιορισμένος ο αριθμός χαρακτήρων στο σμσ??? Και έτσι έστειλες 4 μηνύματα αντί για 2 χωρίς να το καταλάβεις???

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι περιορισμένος ο αριθμός χαρακτήρων στο σμσ??? Και έτσι έστειλες 4 μηνύματα αντί για 2 χωρίς να το καταλάβεις???

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Δεν ήταν μεγάλα κείμενα και αν είναι έτσι που θα καταλάβω αν υπάρχει περιορισμός.τελικα έστειλα ένα οκ μόνο και το μέτρησε ως ένα μήνυμα τρέχα γυρεύε φάση

Edited by Korak42
Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις sms, υπάρχει ένας counter που μετράει τους χαρακτήρες. Όταν ξεπεράσεις το όριο, στο χωρίζει σε 2-3 σμσ, οπότε είναι χρεώνεσαι ανάλογα

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις sms, υπάρχει ένας counter που μετράει τους χαρακτήρες. Όταν ξεπεράσεις το όριο, στο χωρίζει σε 2-3 σμσ, οπότε είναι χρεώνεσαι ανάλογα

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Έχεις δίκιο 62 χαρακτήρες τώρα το είδα δεν χρησιμοποιώ sms και δεν το είχα προσέξει παίρνω πίσω τα κακά λόγια για την αγαπημένη q

Link to comment
Share on other sites

Όχι, καλά κάνεις και λες κακά λόγια για την κιου :lol:

 

Μπορείς να γράφεις με κεφαλαία και θα δεις ότι μετράει κανονικά ;)

Υπάρχει και άλλος τρόπος να "διορθώσεις το πρόβλημα" αλλά δε θυμάμαι τη λύση. Κάτι με κωδικοποίηση χαρακτήρων έχει να κάνει

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να βγάλεις από τις ρυθμίσεις την γραμματοσειρά unicode ώστε να σου επιτρέπει 150 περίπου χαρακατήρες.
Link to comment
Share on other sites

Όχι, καλά κάνεις και λες κακά λόγια για την κιου :lol:

 

Μπορείς να γράφεις με κεφαλαία και θα δεις ότι μετράει κανονικά ;)

Υπάρχει και άλλος τρόπος να "διορθώσεις το πρόβλημα" αλλά δε θυμάμαι τη λύση. Κάτι με κωδικοποίηση χαρακτήρων έχει να κάνει

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

10 χρόνια με vod συμβόλαιο και κάτι 40/50ευρο για 2 νούμερα κάθε μήνα μια Χαρούλα είναι η q να τα λέμε και τα κακά όπου χρειάζεται αλλά και τα καλά

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω, όμως για μένα που την κρατάω αναγκαστικά γιατί χρειάζομαι δεύτερο νούμερο δεν είναι και ότι καλύτερο. ΤΑ μόνα πακέτα που αγοράζω είναι για Ίντερνετ, τα οποία είναι στην κυριολεξία άχρηστα. Φουλ σήμα και δεν λειτουργεί τίποτε στο ίντερνετ. Μια ώρα να ανοίξει (ΑΝ ανοιξει) μια σελίδα. Τραγικά πράγματα.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 4g στο κάνει αυτό? Με 3g κάνει το ίδιο? Δεν είναι φυσιολογικό νομίζω. Δοκίμασε να το δηλώσεις βλάβη. Και με άλλη συσκευή το ίδιο?
Link to comment
Share on other sites

10 χρόνια με vod συμβόλαιο και κάτι 40/50ευρο για 2 νούμερα κάθε μήνα μια Χαρούλα είναι η q να τα λέμε και τα κακά όπου χρειάζεται αλλά και τα καλά

 

Συγγνωμη κιόλας, αλλα γιατι εδινες 20-25ε για συμβόλαιο με παροχές που σε καλυπτε η καρτοκινητή?

Link to comment
Share on other sites

Με 4g στο κάνει αυτό? Με 3g κάνει το ίδιο? Δεν είναι φυσιολογικό νομίζω. Δοκίμασε να το δηλώσεις βλάβη. Και με άλλη συσκευή το ίδιο?
Με όλα. Χάλια μαύρα λέμε.

Σιγά μη δηλώσω. Θα φάω το υπόλοιπο και την κάνω σε άλλη εταιρεία

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη κιόλας, αλλα γιατι εδινες 20-25ε για συμβόλαιο με παροχές που σε καλυπτε η καρτοκινητή?

 

To 90+% των ιδιωτών που έχουν συμβόλαιο, καλύπτονται από αντίστοιχες παροχές στην καρτοκινητή,

αλλά:

είτε δεν το γνωρίζουν,

είτε θεωρούν ότι το καρτοκινητό είναι μπελάς, οπότε προτιμούν την "ευκολία" του λογαριασμού.

Edited by user_one

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

To 90+% των ιδιωτών που έχουν συμβόλαιο, καλύπτονται από αντίστοιχες παροχές στην καρτοκινητή αλλά,

είτε δεν το γνωρίζουν,

είτε θεωρούν ότι το καρτοκινητό είναι μπελάς, οπότε προτιμούν την "ευκολία" του λογαριασμού.

Το εμμεσο συμπέρασμα είναι οτι σε σχέση με ενα "κακο" συμβόλαιο, ολες οι καρτοκινητες είναι φθηνές. Να ξερουμε και τι λέμε.

Link to comment
Share on other sites

To 90+% των ιδιωτών που έχουν συμβόλαιο, καλύπτονται από αντίστοιχες παροχές στην καρτοκινητή αλλά,

είτε δεν το γνωρίζουν,

είτε θεωρούν ότι το καρτοκινητό είναι μπελάς, οπότε προτιμούν την "ευκολία" του λογαριασμού.

 

Ακριβώς έτσι είναι σκεφτόμουν να μήν μπλέξω με καρτοκινητη και πρέπει να έχω το μυαλό μου να ανανεώνω και κάτι άλλο δεν είχα και τηλέφωνο με δύο sim αυτό μπορεί να ακούγεται παράλογο αλλά έτσι είναι.παντος το συμβόλαιο που λέω είναι vpn για στρατιωτικούς το οποίο είναι καλό αν μιλάς με αριθμούς του προγράμματος και χωρίς πάγιο αν μιλάς με άλλους σε χρεώνει με μία έκπτωση και με πάγιο οπότε για εμένα είναι μια χαρά ανάλογα με ποιον μιλάω χρησιμοποιώ και την ανάλογη κάρτα.Αλλα σε γενικές γραμμές είναι ατομικό τι συμφέρει και τι όχι ανάλογα με την χρήση που κάνεις.πχ με την vod είχα 1giga με 3 ευρώ στο συγκεκριμένο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...