Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλά χθες έκανα ανανέωση δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο ,υπάρχει κανονικά σαν κωδικός επαλήθευσης όπως πάντα δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα

τι σχέση έχει με το OTP

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Σαν κωδικός επαλήθευσης δεν υπήρχε ποτέ, σαν cvv υπήρχε. Σημασία έχει ότι πραγματοποίησα την ανανέωση μου.

Link to comment
Share on other sites

αφού σου λεει βάλε τα στοιχεία της κάρτας ,όπως έκανες πάντα άρα.... μπερδεύτηκες και το cvv είναι ένας κωδικός ασφαλειας της ταυτότητας του πελάτη ...νταξξξ....χάθηκε λίγο στη μετάφραση η wind

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αφού σου λεει βάλε τα στοιχεία της κάρτας ,όπως έκανες πάντα άρα.... μπερδεύτηκες και το cvv είναι ένας κωδικός ασφαλειας της ταυτότητας του πελάτη

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Η ονομασία του όμως ηταν cvv και γι' αυτό μπερδεύτηκα. Επειδή έγινε αναβάθμιση στην εφαρμογή σκέφτηκα πως ίσως άλλαξαν λίγο τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Παντα τον ζητούσε αλλά ως cvv και όχι ως κωδικό επαλήθευσης γι' αυτό με μπέρδεψε. Εγώ φαντάστηκα ότι ερχόταν κάποιος κωδικός στο κινητό, εκεί πήγε το μυαλό μου.

 

Μιας και μιλάμε για τον τριψήφιο κωδικό της κάρτας, καλό είναι να μην τον γράφουμε σε κάθε συναλλαγή που κάνουμε, έστω και με παρόχους τηλεφωνίας, που θεωρούνται σοβαρές εταιρείες, αλλά να πληρώνουμε μέσω paypal, οπότε δεν χρειάζεται να βάζουμε κάθε φορά τον τριψήφιο.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τον τριψήφιο κωδικό της κάρτας, καλό είναι να μην τον γράφουμε σε κάθε συναλλαγή που κάνουμε, έστω και με παρόχους τηλεφωνίας, που θεωρούνται σοβαρές εταιρείες, αλλά να πληρώνουμε μέσω paypal, οπότε δεν χρειάζεται να βάζουμε κάθε φορά τον τριψήφιο.
έλα χαζομάρες είναι αυτά ....άμα θέλουν να σου την κανουν ..σου την κανουν και χωρίς κάρτα ,σπάνια βέβαια πληρώνω με κάρτα μόνο αντικαταβολή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έλα χαζομάρες είναι αυτά ....άμα θέλουν να σου την κανουν ..σου την κανουν και χωρίς κάρτα ,σπάνια βέβαια πληρώνω με κάρτα μόνο αντικαταβολή

 

 

Δεν καταλαβαίνω με ποιο τρόπο ξεχωρίζεις τα σοβαρά από τις χαζομάρες, αλλά εγώ θεωρώ πολύ σοβαρό να μην δίνω τον 3ψήφιο κωδικό ασφαλείας κάθε κάρτας μου σε κανένα συναλλασόμενο μ' εμένα, εκτός από έναν και αυτός να είναι η Paypal.

Όπως και δεν καταλαβαίνω ποια είναι η σχέση της αντικαταβολής με το θέμα που συζητάμε, δηλαδή της ανανέωσης με κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Πότε ανοίγει η 6ευρη ανανέωση?

Χτες που την έβλεπα δεν εκανα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πότε ανοίγει η 6ευρη ανανέωση?

Χτες που την έβλεπα δεν εκανα...

 

Στο επόμενο countdown, δηλαδή Παρασκευή όπως λέει στην εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω με ποιο τρόπο ξεχωρίζεις τα σοβαρά από τις χαζομάρες, αλλά εγώ θεωρώ πολύ σοβαρό να μην δίνω τον 3ψήφιο κωδικό ασφαλείας κάθε κάρτας μου σε κανένα συναλλασόμενο μ' εμένα, εκτός από έναν και αυτός να είναι η Paypal.

 

Όπως και δεν καταλαβαίνω ποια είναι η σχέση της αντικαταβολής με το θέμα που συζητάμε, δηλαδή της ανανέωσης με κάρτα.

είναι θέμα τι θεωρείς ασφαλής συναλλαγη ο καθένας ,εγώ θεωρώ οτι με την wind είναι ασφαλής συναλλαγη

αυτά ...μη βλέπουμε παντού φάντασμα

η αντικαταβολη είναι ότι δεν εμπιστεύομαι κανένα ούτε καν το Paypal

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ αυτή που αναφέρθηκε παραπάνω με την εικόνα για τα 4 χρόνια. Μήνυμα #22980
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είδαν ότι μετά την πράσινη έβγαλε και η κόκκινη αντίστοιχη προσφορά και την πήραν πίσω για να βγάλουν κι αυτοί κάτι ανταγωνιστικό για το τριήμερο;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν ήταν προσφορά ήταν κατι σαν εορτασμος για τα τέσσερα χρόνια του countdown είχε ξαναγίνει και πέρυσι ή πρόπερσι αν θυμάμαι καλά.
Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ του myQ.gr δεν το είδα πουθενά, ούτε στην εφαρμογή. Ούτε στο FB της Q υπάρχει κάτι. Μήπως το παραπάνω ποστ για τα 4 χρόνια είναι τρολ; Edited by Dimos_Vav

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς εμένα εγώ μόνο το post είδα
ναι γιατί ούτε εγώ την είδα στη εφαρμογή

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα που βάλανε παραπάνω ήταν από το facebook. Την δημοσίευση δεν τη βλέπω εκεί πλέον
Link to comment
Share on other sites

Την εικόνα μου την έστειλε ένας φίλος που την πήρε την προσφορά.

Εγώ την ανέβασα εδώ μήπως την χρειάζεται κάποιος, αλλά τελικά δεν την βλέπει ούτε ο φίλος που την πήρε πλέον.

Μιλάμε για την πιο σύντομη προσφορά στην ιστορία της κινητής, παγκοσμίως. Για άλλη μια φορά η Q πρωτοπόρα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.kathimerini.gr/863060/article/texnologia/thlefwnia/countdown-offers-apo-thn-q

Δεν είναι περσινή οντως είναι 4 χρόνια. Επειδή το δημοσίευμα βλέπω βέβαια να έχει βγει 9 Ιουνίου θα περίμενα μέχρι τότε μήπως ξαναεμφανιστεί.

Υ. Γ. Για τα υπόλοιπα σχολια γύρω-γύρω που γράφει ο συγκεκριμένος, και εγώ δεν επικροτώ, πόσο μάλλον το γεγονός ότι αφού έφαγε το ban ξανά άνοιξε λογαριασμό και μάλιστα ως...Δημητρούλα!

Link to comment
Share on other sites

Για έναν περίεργο λόγο, το προνομιακό παραμένει στα 8,5€, αλλά στην περιγραφή του πακέτου, εξακολουθεί να λέει έως 31 Μαΐου. Είτε έχουν ξεχάσει να το αλλάξουν, είτε έχουν σκοπό να μονιμοποιήσουν σιωπηρά την προσφορά, λόγω του ότι ο ανταγωνισμός συνεχίζει να τη δίνει με 8,5€. Θα δούμε.

 

Στο τελευταίο μήνυμα που ήρθε για την εν λόγω προσφορά (01/06), αναφέρει ότι θα είναι διαθέσιμη έως 15/06.

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα να κανω μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο ασχετος.Στο κινητο μου βγαζει προσφορα 10 GB με 8 ευρω.Αυτη η προσφορα δεν μπορω να την βακω με καποιο τροπο σε αλλο κινητο π.χ του πατερα μου η βγαινει σε συγκεκριμενους αριθμους?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

ειναι προσωπικη προσφορα,αν δεν την βγαζει στου πατερα σου,οχι δεν μπορεις να του την ενεργοποιησεις. Ερχεται συνηθως και μηνυμα με τον τροπο ενεργοποιησης οποτε στην χειροτερη απλα κανεις μια δοκιμη να δεις αν θα το δωσει. Με λιγοτερο υπολοιπο,αν σου βγαλει οτι το υπολοιπο δεν φτανει,σημαινει οτι δικαιουται να την παρει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...