Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ που άλλαξα από 2 wind f2go σε q πριν από καμιά 15αρια μέρες στο κατάστημα Κάτω Τούμπας στην Μπότσαρη 127 δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.Πληρωσα από 5 ευρώ για κάθε κάρτα.

Αυτό ακριβώς.

Απαραίτητη προϋπόθεση να έχει ο ενδιαφερόμενος μαζί του την αστυνομική του ταυτότητα.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σήμερα χάθηκε το λογοτυπο της Q και έγινε wind ενώ r του roming είναι ακόμα στη θέση του.η συσκευή μου είναι redmi note 8 pro , είναι θέμα συσκευής αραγες η δικτύου??μικρό το κακό βέβαια ποιο πολύ περίεργος είμαι!!!
One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Κάποια αλλαγή στην τοπική κεραία ίσως. Εκτός αν άλλαξε κάτι στο κινητό από κάποια αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως ήρθε security update Μαΐου στο Rn8 pro. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως ήρθε security update Μαΐου στο Rn8 pro. Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήρθε ίσως αυτος είναι ο λόγος τελικά!!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε άκρη από το fb, οπότε μίλησα στο τηλέφωνο και είπαν ότι δεν γίνονται αλλαγές από F2G σε Q.

 

κρίμα πάντως που δε το έχεις γραπτό αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Ενας όρος που έχουνε βάλει είναι να μην μηδενίσει το υπόλοιπο. Γιατί άλλωστε με μηδενικό υπόλοιπο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα. Είναι πολύ σίγουρο ότι θα χαθούνε όλα τα giga όταν περάσει το δίμηνο χωρίς ανανέωση. Δεν λέει πουθενά ότι πρέπει να μπούνε κάθε μήνα λεφτά. Πρέπει να υπάρχει έστω και 0,01 καθόλη τη διάρκεια που υπάρχουν τα giga. Ένα ερώτημα (επειδή αυτός που λες το έγραψε εδώ μέσα) είναι αν ο μηδενισμός του ενός επηρεάζει και τον άλλον. Ερωτήθηκαν και στο forum της q αλλά απάντηση δεν υπήρχε.

 

Εγώ έκανα κονέ πέρυσι τον Ιούνιο. Στην άλλη κάρτα δεν ξαναμπήκανε λεφτά παρά μόνο φέτος λίγο μετά το Πάσχα. Φυσικά όλα τα υπόλοιπα σε εκείνη μηδενίστηκαν, αν και εισερχόμενες δεχότανε. Στη δικιά μου τα giga από το κονέ δεν επηρεάστηκαν. Έχω ακόμα. Αφού λοιπόν αυτό δεν επηρέασε τη δική μου κάρτα είναι λίγο δύσκολο να επηρεαζότανε αν στην άλλη είχαν φαγωθεί τα giga. Δεν ξέρω μόνο αν παίζει ρόλο ποιός κάνει το κονέ.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σας πω παιδιά, εγώ θυμάμαι να γράφει ένας εδώ μέσα που είχε πάρα πολλά gb από κονέ ότι πρέπει να προσέχει ο κόσμος να μην πάει το υπόλοιπο χρημάτων στο μηδέν.
Link to comment
Share on other sites

ισχυει,το λεει στους ορους οτι το υπολοιπο καθ'ολη τη διαρκεια που υπαρχουν τα gb του κονε να ειναι >0.01 . Απο αυτο που λεει ο φιλος πιο πανω φαινεται οτι τα δικα σου γιγα απο κονε δεν επηρεαζονται αν μηδενισει το χρηματικο υπολοιπο του αλλου για οποιονδηποτε λογο.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που άλλαξα από 2 wind f2go σε q πριν από καμιά 15αρια μέρες στο κατάστημα Κάτω Τούμπας στην Μπότσαρη 127 δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.Πληρωσα από 5 ευρώ για κάθε κάρτα.

10 ευρώ σήμερα η αλλαγή από F2G σε Q, δίχως απόδειξη. Την απαίτησα μετά το «καλό βράδυ».

 

Στο κατάστημα Αμπελοκήπων, πριν πούνε δεν έχουν SIM, ψιθύρισαν ένα «λείπει ο Δημήτρης». Πήγα σήμερα που ήταν εκεί και έγινε η αλλαγή, αφού κάλεσαν τον ίδιο. Αλλά 10 ευρώ; Και να «φάνε» την απόδειξη, που όταν την πήρα λέει «άυλη κάρτα χρόνου ομιλ Q»..

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μπηκαν λεφτα μεσα στο νούμερο? Αν οχι στειλε την αποδειξη στην εξυπηρέτηση και απαιτησε να στα πιστωσουν γιατι 1ον ειναι δωρεάν η αλλαγή και 2ον τα λεφτα δεν μπηκαν στο νούμερο (εφόσον περαστηκε ως ανανέωση)

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλιοτερα μου ειχαν ζητησει λεφτα για αλλαγη sim (5€) και με τον ιδιο τροπο μου τα πιστωσε η εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ σήμερα η αλλαγή από F2G σε Q, δίχως απόδειξη. Την απαίτησα μετά το «καλό βράδυ».

 

 

 

Στο κατάστημα Αμπελοκήπων, πριν πούνε δεν έχουν SIM, ψιθύρισαν ένα «λείπει ο Δημήτρης». Πήγα σήμερα που ήταν εκεί και έγινε η αλλαγή, αφού κάλεσαν τον ίδιο. Αλλά 10 ευρώ; Και να «φάνε» την απόδειξη, που όταν την πήρα λέει «άυλη κάρτα χρόνου ομιλ Q»..

Το δεκαευρο θα το εβαζες ετσι κι αλιως για το κονε.

Link to comment
Share on other sites

Αλλά 10 ευρώ; Και να «φάνε» την απόδειξη, που όταν την πήρα λέει «άυλη κάρτα χρόνου ομιλ Q»..

 

λογικό για να πάρεις και τα μπόνους αν κατάλαβα καλά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θυμάμαι οταν πηγα να αλλαξω τη σιμ μου σε σιμ 4G προσπάθησε ο υπάλληλος να με πείσει ότι κοστιζε 5€ και όταν του είπα οτι επικοινώνησα με την γουιντ και μου είπαν οτι είναι δωρεάν, ηρθε ο υπεύθυνος και μου εκανε την αλλαγή δωρεάν. Γενικα καθε franchise της wind στην συντριπτική πλειοψηφία συμπεριφέρονται σαν να μην δίνουν λογαριασμό στην εταιρία και κάνουν ότι μπακαλίστικα θέλουν. Στις άλλες 2 εταιριες βλεπεις να ακολουθούν κάποια κοινη πολιτική της εταιρίας. Στη γουιντ μπαίνεις σε κατάστημα και λες "τι θα σκαρφιστουν παλι και θα με νευριασουν"...
Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ μπήκαν, 100ΜΒ και μου ήρθε sms για δώρο 20 sms.

 

Τώρα μιλάω με Wind στο facebook, όπου μου είπαν ότι η αλλαγή της SIM κάρτας από F2G σε Q πραγματοποιείται χωρίς χρέωση.

Από όταν είπα ότι με χρέωσε το κατάστημα 10 ευρώ, δεν υπάρχει απάντηση.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αρα σου κράτησαν απο τα 8.63€ που μένουν απο την 10αρα κάρτα, 5,63€ + 0.09€ που έχει η κάρτα όταν την ανοίγεις για πρώτη φορά. Οπως επισης τα 100mb και τα 20sms ειναι προφορτωμένα στην κάρτα. Δε ξέρω αν στο κουτάκι που σου έδωσαν αναφέρει με ένα στρόγγυλο αυτοκόλλητο ότι για το πρώτο 6μηνο με την κάρτα που βάζεις κάθε μήνα θα παίρνεις δωρεάν 100 προς όλους και 500mb για 30 ημέρες. και αν το έχει, αν λόγω της φορητότητας δε ξέρω αν θα ισχύει..
Link to comment
Share on other sites

Μου έδωσαν μόνο την πλαστική κάρτα με την SIM και τους κωδικούς της, τίποτα άλλο, εντελώς.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

...Γενικα καθε franchise της wind στην συντριπτική πλειοψηφία συμπεριφέρονται σαν να μην δίνουν λογαριασμό στην εταιρία και κάνουν ότι μπακαλίστικα θέλουν. Στις άλλες 2 εταιριες βλεπεις να ακολουθούν κάποια κοινη πολιτική της εταιρίας. Στη γουιντ μπαίνεις σε κατάστημα και λες "τι θα σκαρφιστουν παλι και θα με νευριασουν"...

 

Ακριβως αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ σήμερα η αλλαγή από F2G σε Q, δίχως απόδειξη. Την απαίτησα μετά το «καλό βράδυ».

 

Στο κατάστημα Αμπελοκήπων, πριν πούνε δεν έχουν SIM, ψιθύρισαν ένα «λείπει ο Δημήτρης». Πήγα σήμερα που ήταν εκεί και έγινε η αλλαγή, αφού κάλεσαν τον ίδιο. Αλλά 10 ευρώ; Και να «φάνε» την απόδειξη, που όταν την πήρα λέει «άυλη κάρτα χρόνου ομιλ Q»..

 

Εγώ 10 ευρώ έδωσα για την αλλαγή των δύο σιμ με απόδειξη.Ειχανε νομίζω από 3 ευρώ ποσο η καθεμία και με κάνανε 100 mb και 20 μηνύματα δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 10 ευρώ έδωσα για την αλλαγή των δύο σιμ με απόδειξη.Ειχανε νομίζω από 3 ευρώ ποσο η καθεμία και με κάνανε 100 mb και 20 μηνύματα δώρο.

 

Τι γράφει η απόδειξη;

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω στειλε τους την απόδειξη και ζητα πιστωση. Ο υπολογισμός που κανει ο φιλος παραπανω δεν ισχύει. Αυτα που σου εδωσε ειναι τα καθιερωμένα δωρεαν. Οπως και τα 3€ αρχικού χρόνου,ειναι στάνταρ σε νεες συνδεσεις απο φορητότητα. Αφου η απόδειξη γραφει για ανανέωση χρόνου ομιλίας πρεπει να σου πιστωθουν τουλάχιστον 8.93
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλεω στειλε τους την απόδειξη και ζητα πιστωση. Ο υπολογισμός που κανει ο φιλος παραπανω δεν ισχύει. Αυτα που σου εδωσε ειναι τα καθιερωμένα δωρεαν. Οπως και τα 3€ αρχικού χρόνου,ειναι στάνταρ σε νεες συνδεσεις απο φορητότητα. Αφου η απόδειξη γραφει για ανανέωση χρόνου ομιλίας πρεπει να σου πιστωθουν τουλάχιστον 8.93

 

Ακριβώς αυτό, αλλά 8,63 λόγω χαρατσίου γουιντ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...