Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκρως ειρωνική η απάντηση «δεν έχουμε SIM, θέλει ειδικές» για να αλλάξει από F2G σε Q.

Πήγα σε 2 Wind στο κέντρο και 1 στους Αμπελόκηπους, παντού το ίδιο «ποίημα».

 

Στείλε μήνυμα στο φβ της γουιντ να σου βρουν λυση και εάν θέλεις πες μας τι σου απάντησαν.

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι διαφορετικές οι κάρτες της q από αυτές του f2g. Εννοείται ότι κατά την αλλαγή θα χάσεις υπόλοιπο κλπ
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους παλαίμαχους. Στα Q ισχύει ανεπίσημα όπως στα f2g ότι δέχονται εισερχόμενες μετά το πέρας του τρίμηνου ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τους παλαίμαχους. Στα Q ισχύει ανεπίσημα όπως στα f2g ότι δέχονται εισερχόμενες μετά το πέρας του τρίμηνου ;

 

Ναι ισχύει. Και προσφορές σε σμσ μου έρχονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Και προσφορές σε σμσ μου έρχονται κανονικά.
Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να το θυμηθούμε άλλη μία φορά ότι επίσημα δεν είναι τρίμηνο όπως στις άλλες εταιρείες αλλά τετράμηνο στην q (και στο f2g) όσον αφορά την προθεσμία φραγής (η οποία βέβαια ελάχιστες φορές τηρείται όπως αναφέρθηκε παραπάνω)
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δίμηνο είναι όταν στο τέλος του 2ου μήνα λήγει το υπόλοιπο και μαζι με αυτό όλα σχεδόν τα πακέτα, ενώ στους άλλους ναι μεν έχεις κανονικά φραγή στο 3μηνο αλλά με ενεργοποίηση πακέτου στο τέλος του 2ου μήνα θα σε βγάλει με 0€ υπόλοιπο μέχρι την φραγή και θα έχεις κανονικά και ίντερνετ και εξερχόμενες κλήσεις

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δίμηνο είναι όταν στο τέλος του 2ου μήνα λήγει το υπόλοιπο και μαζι με αυτό όλα σχεδόν τα πακέτα, ενώ στους άλλους ναι μεν έχεις κανονικά φραγή στο 3μηνο αλλά με ενεργοποίηση πακέτου στο τέλος του 2ου μήνα θα σε βγάλει με 0€ υπόλοιπο μέχρι την φραγή και θα έχεις κανονικά και ίντερνετ και εξερχόμενες κλήσεις

 

Αυτό που θυμίζεις ισχύει, η ερώτηση όμως είχε να κάνει με εισερχόμενες και με φραγή. Το τετράμηνο (vs τρίμηνο) το ίδιο και θέλει να πει ότι το ελάχιστο εγγυημένο διάστημα αυτή τη στιγμή για σκοπούς εισερχόμενης επικοινωνίας άνευ επιπλέον χρηματικού ανταλλάγματος είναι το τετράμηνο, ατύπως δε το έτος.

Edited by XP130TD
Εκτός ΟΠΧ
Link to comment
Share on other sites

Τα mb τού κονέ πρέπει να τρώμε αυστηρά 1 giga κάθε μήνα η απλά τα τρώμε αλόγιστα μέχρι νά τελειώσουν;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.Μην έχω άγχος ότι τελειώνει το 1 γιγα και έχω καμία χρέωση

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ.Μην έχω άγχος ότι τελειώνει το 1 γιγα και έχω καμία χρέωση

 

Κάτσε. 1gb το μήνα για 12 μήνες δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω, δεν υπάρχει περιορισμός

Έχεις 12 gb κάβα, για να τα φας μέσα σε ένα χρόνο όπως θέλεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί λένε οτι πρεπει καθε μηνα να μπαίνουν λεφτα και απο τις 2 μεριές αλλιως θα χαθεί το δώρο; Κάποιος αυτό έγραφε εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Ενας όρος που έχουνε βάλει είναι να μην μηδενίσει το υπόλοιπο. Γιατί άλλωστε με μηδενικό υπόλοιπο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα. Είναι πολύ σίγουρο ότι θα χαθούνε όλα τα giga όταν περάσει το δίμηνο χωρίς ανανέωση. Δεν λέει πουθενά ότι πρέπει να μπούνε κάθε μήνα λεφτά. Πρέπει να υπάρχει έστω και 0,01 καθόλη τη διάρκεια που υπάρχουν τα giga. Ένα ερώτημα (επειδή αυτός που λες το έγραψε εδώ μέσα) είναι αν ο μηδενισμός του ενός επηρεάζει και τον άλλον. Ερωτήθηκαν και στο forum της q αλλά απάντηση δεν υπήρχε. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Οπότε βασικά το άγχος μηδενισμού υπολοίπου ξεκινάει οταν ο ενας απο τους 2 καταναλωσει τα 12gb. Το οτι αδιαφορούν από τα κεντρικά να απαντήσουν δείχνει έλλειψη σεβασμού στον πελάτη.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς το έχουμε σε όλη την οικογένεια και ο αδελφός μου που τα έχει φάει όλα εγώ όχι.

Δεν έχει σχέσι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς το έχουμε σε όλη την οικογένεια και ο αδελφός μου που τα έχει φάει όλα εγώ όχι.

Δεν έχει σχέσι αυτό.

 

Νομίζω εαν χρεωθεί καταλάθος ημερήσιο ιντερνετ και τα χρήματα του μηδενίσουν, θα έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Άκρως ειρωνική η απάντηση «δεν έχουμε SIM, θέλει ειδικές» για να αλλάξει από F2G σε Q.

Πήγα σε 2 Wind στο κέντρο και 1 στους Αμπελόκηπους, παντού το ίδιο «ποίημα».

Φίλε μου εγώ σχεδόν 2 μήνες πάλευα να αλλάξω 2 αριθμούς από f2go σε Q χωρίς αποτέλεσμα...

 

Σε καταστήματα (πληθυντικός) δεν είχαν κάρτες sim.

 

Σε Facebook και Twitter ευγενικοί μεν, χωρίς αποτέλεσμα δε...

 

Καλή επιτυχία εύχομαι και υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Στείλε μήνυμα στο φβ της γουιντ να σου βρουν λυση και εάν θέλεις πες μας τι σου απάντησαν.

Δεν βγήκε άκρη από το fb, οπότε μίλησα στο τηλέφωνο και είπαν ότι δεν γίνονται αλλαγές από F2G σε Q.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή γίνεται άμεσα σε κατάστημα και ολοκληρώνεται μέσα σε λίγα λεπτά.

Πρόσφατα έκαναν γνωστοί μου χωρίς κανένα πρόβλημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή γίνεται άμεσα σε κατάστημα και ολοκληρώνεται μέσα σε λίγα λεπτά.

Πρόσφατα έκαναν γνωστοί μου χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Και εγώ που άλλαξα από 2 wind f2go σε q πριν από καμιά 15αρια μέρες στο κατάστημα Κάτω Τούμπας στην Μπότσαρη 127 δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα.Πληρωσα από 5 ευρώ για κάθε κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...