Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να ανανεώσεις από 6€ και πάνω κάποιο ακέραιο ποσό, για παράδειγμα με 8€ μένουν καθαρά 6,84€ και έτσι γίνεται να αγοράσεις δύο πακέτα από 3€ για ομιλία για να έχεις δύο μήνες ομιλίας προς όλους. Μένουν μετά 0,84€ και έτσι το επόμενο δίμηνο μπορείς να βάλεις 7€ και να μείνουν 6,79€ και πάλι για αγορά δυο πακέτων από 3€ κοκ.

Εννοείται ότι είναι για άτομα που δεν χρησιμοποιούν και πολλά mb και λεπτά πχ για χρήση από ηλικιωμένους ή παιδιά. Επίσης συνδυάζεται με τα 120 λεπτά προς όλους από το σταθερό wind, για συντήρηση αριθμού ή και για όταν υπάρχει μεγάλο υπόλοιπο μαζεμένο. Γενικά ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και το ποσό που διαθέτει κρίνει και επιλέγει τί τον συμφέρει. Αναμφισβήτητα υπάρχει κόσμος που τον συμφέρει η 6€ ανανέωση και μακάρι να συνεχίσει να υπάρχει.

 

Εάν δεν χρειάζεσαι ομιλία και ίντερνετ (όπως λες) , γιατί να βάλεις 8 και όχι 6;

 

Εννοείται ότι είναι για άτομα που δεν χρησιμοποιούν και πολλά mb και λεπτά πχ για χρήση από ηλικιωμένους ή παιδιά. Άρα σε τέτοια περίπτωση χρήσης λεπτών προς όλους συμφέρουν τα 8€ όπως φαίνεται στην προηγούμενη απάντηση.

Διαφορετικά σε περίπτωση που δεν χρειάζεσαι ομιλία και ίντερνετ βάζεις το μικρότερο δυνατό ποσό δηλαδή 6€ όπως πολύ σωστά αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εάν σου φτάνουν τα 6 ευρω (5,05 καθαρά) για 2 μηνες, σημαίνει ότι τον έναν μήνα δεν θα αγοράσεις κανένα πακέτο. Άρα ο ηλικιωμένος ή το παιδί θα μιλάει έναν μήνα κάθε 2μηνο...
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανανεώσεις από 6€ και πάνω κάποιο ακέραιο ποσό, για παράδειγμα με 8€ μένουν καθαρά 6,84€ και έτσι γίνεται να αγοράσεις δύο πακέτα από 3€ για ομιλία για να έχεις δύο μήνες ομιλίας προς όλους. Μένουν μετά 0,84€ και έτσι το επόμενο δίμηνο μπορείς να βάλεις 7€ και να μείνουν 6,79€ και πάλι για αγορά δυο πακέτων από 3€ κοκ.

Εννοείται ότι είναι για άτομα που δεν χρησιμοποιούν και πολλά mb και λεπτά πχ για χρήση από ηλικιωμένους ή παιδιά. Επίσης συνδυάζεται με τα 120 λεπτά προς όλους από το σταθερό wind, για συντήρηση αριθμού ή και για όταν υπάρχει μεγάλο υπόλοιπο μαζεμένο. Γενικά ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και το ποσό που διαθέτει κρίνει και επιλέγει τί τον συμφέρει. Αναμφισβήτητα υπάρχει κόσμος που τον συμφέρει η 6€ ανανέωση και μακάρι να συνεχίσει να υπάρχει.

 

Εάν σου φτάνουν τα 6 ευρω (5,05 καθαρά) για 2 μηνες, σημαίνει ότι τον έναν μήνα δεν θα αγοράσεις κανένα πακέτο. Άρα ο ηλικιωμένος ή το παιδί θα μιλάει έναν μήνα κάθε 2μηνο...

 

Οπότε εφόσον θέλει κάποιος κάθε μήνα να μιλάει προς όλους θα βάλει 8€ ή 7€ με τον τρόπο που περιγράφεται στην παραπάνω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Mπα οχι.. Οτιδήποτε για να υπάρχει η ψυχολογική ικανοποίηση ότι ξόδεψες λιγότερο απο 10-12€ που απαιτούν οι υπόλοιπες εταιρίες και ας μακροπρόθεσμα βγαίνει ακριβότερα. Εχω και εγώ νούμερο q και το ανοίγω καπου-καπου για να βλέπω αν ήρθε καμμια συμφέρουσα προσφορά για τα δικα μου δεδομένα. πχ πριν ενα διμηνο ειχα παρει 2 φορες το countdown 3gb-->2€ αλλά μέχρι εκει
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οτιδήποτε για να μην δώσει η εταιρία το δώρο, οκ...

 

Λογικά αναφέρεσαι στο bonus ανανέωσης από 10€ δηλαδή τα 1500΄προς q και 1Gb για 30 μέρες. Εφόσον δεν τα χρησιμοποιεί κάποιος δε συμφέρει να πληρώσει παραπάνω οποιοδήποτε ποσό για να πάρει bonus κάτι που δεν χρειάζεται, στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η αύξηση από 6, 7 ή 8€ σε 10€, δηλ 4, 3 ή 2€ παραπάνω ανά δίμηνο.

Edited by eirrr
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω ότι η συζήτηση εδώ είναι για την Q.

Αν κάποιος θεωρεί μία άλλη καρτοκινητή φτηνώτερη ή ακριβώτερη χειρότερη ή καλύτερη ή οτιδήποτε άλλο μπορεί να το πει στα αρμόδια Topic.

Γεμίζουμε το forum με αντιπαραθέσεις. Κάθε μήνυμα που συγκρίνει καρτοκινητά διαγράφεται.

Θα χρειαστεί επισης να επισημάνω ότι ένα και μόνο μήνυμα αρκεί,

Η επανάληψη συνεχώς τις ίδιας θέσης κουράζει αφάνταστα.

Μπορεί κανεις να γράψει την άποψη του. Αλλά δεν μπορεί να γράφει κάθε μέρα το ίδιο .

Παρακαλώ να γίνουν σεβαστές οι ανωτέρω επισημάνσεις.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η σύζυγος προφανως της τελείωσαν τα mb και την χρέωσε 1.2€ για 50 mb περίπου. Αυτό γίνεται μια φορά η κάθε μέρα; και αν ναι πώς σταματάει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά έβαλα κάρτα ανανεωσα πέρασα το cowtdown μου έδωσε και δώρο 300 λεπτά συν 1 giga οπότε να υποθέσω είμαι οκ; η θέλει και ξεχωριστο πακέτο data?

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα κάρτα ανανεωσα πέρασα το cowtdown μου έδωσε και δώρο 300 λεπτά συν 1 giga οπότε να υποθέσω είμαι οκ; η θέλει και ξεχωριστο πακέτο data?

 

Εννοείται ότι είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO EPXETAI ME MEIΩMENH TIMH! 1.500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ +2GB MONO ME 8,5€ (ΔIAPKEIA 4 EBΔOMAΔEΣ)! ΣTEIΛE 1500 ΣTO 12410 KAI ΠPOΛABE TO EΩΣ 31/5!
Link to comment
Share on other sites

TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO EPXETAI ME MEIΩMENH TIMH! 1.500 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ +2GB MONO ME 8,5€ (ΔIAPKEIA 4 EBΔOMAΔEΣ)! ΣTEIΛE 1500 ΣTO 12410 KAI ΠPOΛABE TO EΩΣ 31/5!

 

Προφανώς δεν πούλησε στα 10,40€...

Link to comment
Share on other sites

Λες; Και βγήκε γραμμή, "αγαπούλα πούλα";

 

Sent from my Galaxy S10e

 

Λες να ξεπουλούσε και να είπαν "βγάζουμε πάρα πολλά λεφτά μωρέ, ας βγάλουμε λίγο λιγότερα";

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανανεώσεις από 6€ και πάνω κάποιο ακέραιο ποσό, για παράδειγμα με 8€ μένουν καθαρά 6,84€ και έτσι γίνεται να αγοράσεις δύο πακέτα από 3€ για ομιλία για να έχεις δύο μήνες ομιλίας προς όλους. Μένουν μετά 0,84€ και έτσι το επόμενο δίμηνο μπορείς να βάλεις 7€ και να μείνουν 6,79€ και πάλι για αγορά δυο πακέτων από 3€ κοκ.

Εννοείται ότι είναι για άτομα που δεν χρησιμοποιούν και πολλά mb και λεπτά πχ για χρήση από ηλικιωμένους ή παιδιά. Επίσης συνδυάζεται με τα 120 λεπτά προς όλους από το σταθερό wind, για συντήρηση αριθμού ή και για όταν υπάρχει μεγάλο υπόλοιπο μαζεμένο. Γενικά ο καθένας ανάλογα με τις ανάγκες του και το ποσό που διαθέτει κρίνει και επιλέγει τί τον συμφέρει. Αναμφισβήτητα υπάρχει κόσμος που τον συμφέρει η 6€ ανανέωση και μακάρι να συνεχίσει να υπάρχει.

 

Πολύ σωστά τα λες. Ο καθένας βάζει όσα τον βολεύουν. Στους γονείς μου κάνω παντα ανανέωση με 6€. Εχουν μία συνεχή προσφορά με 4.44€ . Τα λεπτά τους φτάνουν και περισσεύουν κιόλας, οπότε γιατί να κάνουν ανανέωση 10? Δεν υπάρχει κανένας λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι προσωρινή η μείωση; Γιατί γράφει έως 31/05.

 

το πιο πιθανό

Link to comment
Share on other sites

το πιο πιθανό

Το πιθανότερο είναι να πρόκειται για προσωρινή μείωση, δεν παύει όμως να είναι μείωση. Κάτι που έχουμε καιρό να δούμε.

Οπότε, είναι στα θετικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες. Ο καθένας βάζει όσα τον βολεύουν. Στους γονείς μου κάνω παντα ανανέωση με 6€. Εχουν μία συνεχή προσφορά με 4.44€ . Τα λεπτά τους φτάνουν και περισσεύουν κιόλας, οπότε γιατί να κάνουν ανανέωση 10? Δεν υπάρχει κανένας λόγος.

 

Και έγω ίδια περίπτωση, εμφανίζει σχεδόν πάντα το πακέτο 4.44€ 500' και 50sms προς όλους, συν τα 120' λεπτά προς όλους από το σταθερό, συν τα countdown με 3-4€ δυο φορές τη βδομάδα. Εμένα για παράδειγμα δε με βολεύει αυτή η χρήση, στους γονείς μου όμως φτάνουν και περισσεύουν κυριολεκτικά.

Link to comment
Share on other sites

στα ποσα ευρω υπολοιπο και κατω σου λεει οταν κανεις κληση οτι το υπολοιπο ειναι χαμηλο ανανεωσε το χρονο ομιλιας σου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν το υπόλοιπο είναι κάτω από 1€ σου το λέει στην πρώτη κλήση της ημέρας.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

ΔΩPO 100Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1GB ΓIA 15 MEPEΣ ME KAΘE ANANEΩΣH AΠO 12€ ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ (ΓIA ONLINE ANANEΩΣH ΠATHΣE EΔΩ https://tinyurl.com/vaqf2km)! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-epikoinonia

μάλλον πάνε να καθιερώσουν τα 12€

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άκρως ειρωνική η απάντηση «δεν έχουμε SIM, θέλει ειδικές» για να αλλάξει από F2G σε Q.

Πήγα σε 2 Wind στο κέντρο και 1 στους Αμπελόκηπους, παντού το ίδιο «ποίημα».

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...