Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εσύ στην απάτη τους έπεσες.

 

Να σε πω την αλήθεια δεν το πολυέψαξα κιόλας γιατί πήρα 24 gb σε έναν παλιό αριθμό q και από 12 gb στον καθένα νέο q αριθμό με το κονε.

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω την αλήθεια δεν το πολυέψαξα κιόλας γιατί πήρα 24 gb σε έναν παλιό αριθμό q και από 12 gb στον καθένα νέο q αριθμό με το κονε.

 

Αυτό δεν δικαιολογεί την απάτη..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάντε μου τη χάρη και ας ανεβασει κάποιος ένα ss με τα στοκ τηλέφωνα στην προώθηση κλήσεων

μάλλον τα έχω κάνει μαντάρα

https://m.imgur.com/a/Cwydx3l

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

το προτελευταιο σβηνεις και εισαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς αυτό, αλλά 8,63 λόγω χαρατσίου γουιντ.

ναι σωστά...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάντε μου τη χάρη και ας ανεβασει κάποιος ένα ss με τα στοκ τηλέφωνα στην προώθηση κλήσεων

μάλλον τα έχω κάνει μαντάρα

https://m.imgur.com/a/Cwydx3l

 

Σωστά είναι.

 

Μπορείς να ενεργοποιήσεις το Q-Who called, ορίζοντας σαν αριθμό προώθησης τον αριθμό 699-555-4444 στις επιλογές προώθησης. Έτσι θα λαμβάνεις σε μήνυμα όλες τις κλήσεις που δέχεσαι όταν το κινητό σου ήταν είναι κλειστό, όταν η σύνδεση δεν είναι εφικτή, ή όταν το τηλέφωνο σου είναι κατειλημμένο.
Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

γιατί μου λένε ότι χτυπάει και κλείνει γρήγορα και ακούν κάποιο μήνυμα δηλ δεν χτυπάει συνεχόμενα που πολλές φορές δεν προλαβαίνω να το σηκώσω?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακριβως επειδη εχεις βαλει ειδοποιηση κλησεων στην αναπαντητη. Αν δεν χρειαζεται να παιρνεις μηνυμα με την αναπαντητη,μπορεις να αφαιρεσεις την προτελευταια προωθηση. Ή αν σου δινει επιλογή,να επεκτεινεις το χρονο του κουδουνισματος ωστε να κλεινει αργοτερα.
Link to comment
Share on other sites

γιατί μου λένε ότι χτυπάει και κλείνει γρήγορα και ακούν κάποιο μήνυμα δηλ δεν χτυπάει συνεχόμενα που πολλές φορές δεν προλαβαίνω να το σηκώσω?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Μπορείς να το κάνεις να χτυπαει πολλές φορές, απενεργοποιώντας τις προωθήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ακριβως επειδη εχεις βαλει ειδοποιηση κλησεων στην αναπαντητη. Αν δεν χρειαζεται να παιρνεις μηνυμα με την αναπαντητη,μπορεις να αφαιρεσεις την προτελευταια προωθηση. Ή αν σου δινει επιλογή,να επεκτεινεις το χρονο του κουδουνισματος ωστε να κλεινει αργοτερα.

 

εμ....όχι δεν έχω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ....Ζηταω να λαβω καρτα δευτερη γραμμη νεο νουμερο σε Q αλλα ενω υποτιθεται οτι Δευτερα θα ερχοταν με COURIER ουτε ηρθε ουτε ειδοπιησε καποιος ουτε μυνημα σε κινητο ουτε σε χαρτακι...

 

τι μου προτεινετε?

 

 

Υ.Γ. Κανω προσπαθεια 2 μηνες να ζητησω φορητοτητα το Συμβολαιο μου WIND το οποιο εχω εδω και 2 ετη και μου ζητανε 30 ευρω απο το καταστημα παρολο που εχει ληξει η διαρκεια συμμβολαιου μου.

 

Βλεπω δεν εξυπηρετει η Εταιρεια...με τον ενα ή αλλο τροπο!!!! Ακουω προτασεις - λυσεις

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο που δεν έχω βρει ακόμη είναι ότι δε μου δουλεύει η αναμονή κλήσεων στο Mi Mix 3 xiaomi που έχω..Απλα όταν συνομιλώ με κάποιον και με καλέσει κάποιος το έχω κάνει να μου έρχεται μήνυμα ποιος με πήρε..

Έχω ενεργοποιημένη την αναμονή κλήσεων αλλά εξαρτάται και απο τον πάροχο γράφει στη ρύθμιση..Κάποιος αριθμός υπάρχει που το ενεργοποιείς μέσω μηνυμάτων αλλά πάλι δε καταφερα τίποτα, καμιά λύση?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Από χθες, το προνομιακό πακέτο (1500' προς όλους+2GB για 28 ημέρες με 8,5€), ενεργοποιείται και online, τόσο μέσω του site, όσο και από την εφαρμογή. Θετική εξέλιξη.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου το εμφάνισε ακόμα, ίσως πρέπει να κανω αποσύνδεση και σύνδεση πάλι, ιδίως αν καταργηθουν οι προσφορες του countdown είναι καλή επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτο που δεν έχω βρει ακόμη είναι ότι δε μου δουλεύει η αναμονή κλήσεων στο Mi Mix 3 xiaomi που έχω..Απλα όταν συνομιλώ με κάποιον και με καλέσει κάποιος το έχω κάνει να μου έρχεται μήνυμα ποιος με πήρε..

Έχω ενεργοποιημένη την αναμονή κλήσεων αλλά εξαρτάται και απο τον πάροχο γράφει στη ρύθμιση..Κάποιος αριθμός υπάρχει που το ενεργοποιείς μέσω μηνυμάτων αλλά πάλι δε καταφερα τίποτα, καμιά λύση?

Πρέπει να είναι ανοιχτή η προώθηση όταν είναι κατειλημμένο γι'αυτο σου το κανει αυτό. Αν την κλείσεις λογικά θα δουλέψει σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ισχύει πλέον για όλους.6aa399ce960a6c00de6841db537bbcb0.jpg

Τι εννοείς? Προφανώς εμφανίζεται μονο σε οσους την έχουν απο παλιά. Εκτός αν δεν την ειχες ποτε και στην εμφάνισε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τσεκαρα, μονο στα νούμερα που το ειχαν εμφανίζεται. Υποψην οτι αν περασουν 4 μηνες απο την ανανέωση (αν και πρακτικα δεν μπαίνει φραγή) το πακέτο παύει να είναι διαθέσιμο. Το τσεκαρα σε νούμερο παλιό που το ειχε και δεν εχω ανανεώσει για καιρό. Εκτος αν εμφανιστεί οταν βάλω λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει πλέον για όλους.6aa399ce960a6c00de6841db537bbcb0.jpg

Εννοείται πως όχι. Αν ίσχυε για όλους, η Q θα δεχόταν μέχρι αύριο τουλάχιστον τέσσερα εκατομμύρια φορητότητες από όλους τους παρόχους, οπότε το δίκτυο θα κατέρρεε οριστικά και αμετάκλητα! Επίσης όλος ο κόσμος θα διέκοπτε τα συμβόλαια, οπότε και οι τρεις εταιρείες θα έμπαιναν μέσα με τα τσαρούχια! Προφανώς εμφανίζεται σε όσους έχουν προνομιακό νούμερο. Απλώς εξεπλάγην θετικά, επειδή τα προνομιακά νούμερα Q είναι ελάχιστα σε σχέση με τα αντίστοιχα F2G, οπότε μου έκανε εντύπωση που έκατσαν και ασχολήθηκαν με ένα πακέτο που αφορά ελάχιστους συνδρομητές.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ανοιχτή η προώθηση όταν είναι κατειλημμένο γι'αυτο σου το κανει αυτό. Αν την κλείσεις λογικά θα δουλέψει σωστά.

 

Ενεργοποιημένο το έχω όταν είμαι απασχολημένος στο νούμερο 6995554444 , αν το κλείσω δε κάνει τίποτα...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι ανοιχτή η προώθηση όταν είναι κατειλημμένο γι'αυτο σου το κανει αυτό. Αν την κλείσεις λογικά θα δουλέψει σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς? Προφανώς εμφανίζεται μονο σε οσους την έχουν απο παλιά. Εκτός αν δεν την ειχες ποτε και στην εμφάνισε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το τσεκαρα, μονο στα νούμερα που το ειχαν εμφανίζεται. Υποψην οτι αν περασουν 4 μηνες απο την ανανέωση (αν και πρακτικα δεν μπαίνει φραγή) το πακέτο παύει να είναι διαθέσιμο. Το τσεκαρα σε νούμερο παλιό που το ειχε και δεν εχω ανανεώσει για καιρό. Εκτος αν εμφανιστεί οταν βάλω λεφτά.

Όχι, ποτέ δε συμβαίνει στους τέσσερις μήνες η διακοπή της προσφοράς. Έχω το νούμερο τρία χρόνια και το πακέτο το αγοράζω μία φορά το εξάμηνο. Δύο φορές το άφησα και το έβαλα στους 7,5 μήνες και δε μου το έκοψαν. Τώρα έχω να το πάρω 4,5 μήνες και θα το πάρω την Κυριακή, επειδή μέχρι τότε το δίνει στα 8,5€ αντί για 10,4€. Κοντά στον ένα χρόνο χωρίς ενεργοποίηση πρέπει να το κόβουν.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ποτέ δε συμβαίνει στους τέσσερις μήνες η διακοπή της προσφοράς. Έχω το νούμερο τρία χρόνια και το πακέτο το αγοράζω μία φορά το εξάμηνο. Δύο φορές το άφησα και το έβαλα στους 7,5 μήνες και δε μου το έκοψαν. Τώρα έχω να το πάρω 4,5 μήνες και θα το πάρω την Κυριακή, επειδή μέχρι τότε το δίνει στα 8,5€ αντί για 10,4€. Κοντά στον ένα χρόνο χωρίς ενεργοποίηση πρέπει να το κόβουν.

 

Εχω τουλάχιστον 1,5 χρόνο να αγοράσω την προσφορά και την εχω ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ....Ζηταω να λαβω καρτα δευτερη γραμμη νεο νουμερο σε Q αλλα ενω υποτιθεται οτι Δευτερα θα ερχοταν με COURIER ουτε ηρθε ουτε ειδοπιησε καποιος ουτε μυνημα σε κινητο ουτε σε χαρτακι...

 

τι μου προτεινετε?

 

 

Υ.Γ. Κανω προσπαθεια 2 μηνες να ζητησω φορητοτητα το Συμβολαιο μου WIND το οποιο εχω εδω και 2 ετη και μου ζητανε 30 ευρω απο το καταστημα παρολο που εχει ληξει η διαρκεια συμμβολαιου μου.

 

Βλεπω δεν εξυπηρετει η Εταιρεια...με τον ενα ή αλλο τροπο!!!! Ακουω προτασεις - λυσεις

 

Για το νεο νούμερο, παρ τους τηλέφωνο και ρωτα τους τι συμβαίνει και δεν έρχεται.

 

Σύμφωνα με τον ισχύοντα κανονισμό της ΕΕΤΤ, απαγορεύεται η εφαρμογή τέλους μετατροπής συμβόλαιου σε καρτοκινητό.

 

Μαλλον θελει να υψωσεις λιγο φωνη και να ανεβασεις τις εντάσεις μπας και ταρακουνηθουν λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τους έδεινα τα 30 ευρώ και στην συνέχεια θα έστελνα την απόδειξη στην Ε.Ε.Τ.Τ για να γίνει πανηγύρι .

Είδη βλέπω τον διεθυντή του καταστήματος να μου ζητάει συγνώμη διότι "το παιδί δεν ήξερε "

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα τους έδεινα τα 30 ευρώ και στην συνέχεια θα έστελνα την απόδειξη στην Ε.Ε.Τ.Τ για να γίνει πανηγύρι .

Είδη βλέπω τον διεθυντή του καταστήματος να μου ζητάει συγνώμη διότι "το παιδί δεν ήξερε "

 

Πολύ σωστά. Μήπως του είπαν 30 ευρω και θα μπουν στο υπόλοιπο του καρτοκινητού;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...