Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ανταγωνισμός δίνει 10G με 1€.

Ελπίζω, να δώσουν ένα καλό countdown τέλος εβδομάδας.

 

Σημερα εδωσαν 4γιγα, αρα στο επομενο θα δωσουν ομιλια (λογικά)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσαν 4γιγα, αρα στο επομενο θα δωσουν ομιλια (λογικά)

ΠΡΟΦΑΝΩΣ, δεν θα δώσουν πάλι data.

Απλά, λόγω Αγίου πνεύματος, πιστεύω θα δώσουν κάτι EXTRA.

Link to comment
Share on other sites

<ΔEN EIΣAI ΣTO ΣΩΣTO ΠAKETO ΣYNΔEΣHΣ ΓIA NA ΠAPEIΣ THN ΠPOΣΦOPA.>

Ήταν η απάντηση στο μήνυμα 20G στο 12410...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω την βοηθεια σας. Προσπαθώ να κάνω ανανέωση και κάπου στο τέλος μου βγάζει να συμπληρώσω έναν κωδικό, που θα τον βρω? Sms δεν μου ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω την βοηθεια σας. Προσπαθώ να κάνω ανανέωση και κάπου στο τέλος μου βγάζει να συμπληρώσω έναν κωδικό, που θα τον βρω? Sms δεν μου ήρθε.

Έρχεται στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΩΤΗ φορά, δοκιμάζεις ?

Κάποιο λάθος κάνεις.

 

Εχω κάνει πολλές φορές ανανέωση αλλά μετά την αναβάθμιση άλλαξε ο τρόπος ανανέωσης. Συμπληρώνω όλα τα στοιχεία κανονικά αλλά δεν μου έρχεται κάποιος κωδικός στο τηλ μου για να τον συμπληρώσω στο πεδίο που τον ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Εχω κάνει πολλές φορές ανανέωση αλλά μετά την αναβάθμιση άλλαξε ο τρόπος ανανέωσης. Συμπληρώνω όλα τα στοιχεία κανονικά αλλά δεν μου έρχεται κάποιος κωδικός στο τηλ μου για να τον συμπληρώσω στο πεδίο που τον ζητάει.

 

Από ποια τράπεζα είναι η κάρτα σου ?

Link to comment
Share on other sites

προφανως η εφαρμογη ανακατευθυνει σε σελιδα της τραπεζας ή του φορεα της καρτας (πχ mastercard) που κανει πιστοποιηση μεσω sms στο κινητο.

Αν ειναι οντως ετσι εχει να κανει με την τραπεζα και οχι με την q. Βεβαιωσου οτι εχεις δηλωσει το κινητο που χρησιμοποιεις στην τραπεζα, για την επαληθευση των συναλλαγών. Μην τυχον εχεις δηλωσει καποιο αλλο και παει αλλου ο κωδικος...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω πολλούς μήνες να ανανεωσω, ο κωδικός είναι από την κιου ή από την τράπεζα της κάρτας σου;

 

Από την q είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ποια τράπεζα είναι η κάρτα σου ?

 

Της Πειραιώς είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

προφανως η εφαρμογη ανακατευθυνει σε σελιδα της τραπεζας ή του φορεα της καρτας (πχ mastercard) που κανει πιστοποιηση μεσω sms στο κινητο.

Αν ειναι οντως ετσι εχει να κανει με την τραπεζα και οχι με την q. Βεβαιωσου οτι εχεις δηλωσει το κινητο που χρησιμοποιεις στην τραπεζα, για την επαληθευση των συναλλαγών. Μην τυχον εχεις δηλωσει καποιο αλλο και παει αλλου ο κωδικος...

 

Εχουμε 4 κινητά της q στην οικογένεια και προσπάθησα να κάνω ανανέωση σε όλα για να δω τι παίζει και σε κανένα δεν ερχόταν κωδικός

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για το μήνυμα με τον κωδικό της Τράπεζας για να χρησιμοποιήσεις ηλεκτρονικά την κάρτα, θα έρθει μόνο στο κινητό που έχεις δηλώσει στην τράπεζα, και όχι σε αυτό που κάνεις ανανέωση. Μιλάμε για κωδικό ασφαλείας,ας πούμε, για να εξασφαλίσουν ότι είσαι εσύ που κάνεις την συναλλαγή και όχι κάποιος που μπορεί να σου έχει κλέψει την κάρτα. Δεν έχει να κάνει με την wind.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών. Εκεί που ζητάει κωδικό επαλήθευσης θέλει τον τριψήφιο κωδικό που βρίσκεται πίσω στην κάρτα. Δεν είναι και πολύ κατανοητό έτσι όπως το έκαναν. Εγώ μόλις έκανα ανανέωση και όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι βλέπω το αναγράφει σαν κωδικό επαλήθευσης. Αν έχεις πραγματοποιήσει ηλεκτρονικές πληρωμές, το μυαλό σου πάει εύκολα ότι θέλει αυτό. Αν όχι, μπορεί να σε μπερδέψει, όντως. Οι περισσότεροι στις φόρμες τους το γράφουν cvv/csc και έχουν επεξήγηση ότι βρίσκεται στο πίσω μέρος της κάρτας ή έστω κάτι σαν ένδειξη.
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει, αλλά στην εφαρμογή εαν έχεις κάνει scroll μέχρι το κάτω μέρος που έχει τον κωδικό, κρύβεται το σχήμα της κάρτας στο πάνω μέρος.
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε σημείο που πάτε να συμπληρώσετε στοιχεία, σας δείχνει σε ποιό σημείο της κάρτας είναι.

 

Screenshot-20200602-104907-2.png

temporary picture sharing

 

Ημουν στο πεδίο του κωδικού επαλήθευσης δεν φαινόταν η κάρτα που είναι στο επάνω μέρος

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες φορές δεν ζητούσε τον 3ψηφιο αριθμό; Έχω καιρό να ανανεώσω και δεν θυμάμαι.

 

Εχω κάνει πολλές φορές ανανέωση αλλά μετά την αναβάθμιση άλλαξε ο τρόπος ανανέωσης.
Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες φορές δεν ζητούσε τον 3ψηφιο αριθμό; Έχω καιρό να ανανεώσω και δεν θυμάμαι.

 

Παντα τον ζητούσε αλλά ως cvv και όχι ως κωδικό επαλήθευσης γι' αυτό με μπέρδεψε. Εγώ φαντάστηκα ότι ερχόταν κάποιος κωδικός στο κινητό, εκεί πήγε το μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Παντα τον ζητούσε αλλά ως cvv και όχι ως κωδικό επαλήθευσης γι' αυτό με μπέρδεψε. Εγώ φαντάστηκα ότι ερχόταν κάποιος κωδικός στο κινητό, εκεί πήγε το μυαλό μου.
καλά χθες έκανα ανανέωση δεν μου ζήτησε κάτι τέτοιο ,υπάρχει κανονικά σαν κωδικός επαλήθευσης όπως πάντα δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα

τι σχέση έχει με το OTP

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...