Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Έχω δηλώσει έναν αριθμό κινητού στην Εθνική για το iris. Ο αριθμός αυτός είναι της γυναίκας μου. Τώρα έφτιαξε ebanking στην Alphabank και προσπάθησα να ενεργοποιησει το iris εκεί για λογαριασμό της. Βγήκε μήνυμα ότι ο αριθμός τηλεφώνου χρησιμοποιείται. Απενεργοποιησα από την Εθνική. Το ίδιο. Αυτά έγιναν τον περασμένο Οκτώβριο. Από τότε έχω στείλει 6 φορές mail στην Εθνική να αφαιρέσει από τη βάση δεδομένων της τον αριθμό τηλεφώνου και έχω λάβει 5 απαντήσεις ότι θα ..... μου απαντήσουν σύντομα. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

στην alpha πόσο κοστίζει τελικά η μεταφορά IRIS; κοίταξα τον τιμοκατάλογο αλλά δεν είμαι σίγουρος...

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

στην alpha πόσο κοστίζει τελικά η μεταφορά IRIS; κοίταξα τον τιμοκατάλογο αλλά δεν είμαι σίγουρος...

 

Είναι δωρεάν

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς εάν πληρώσω πιστωτική άλλης τράπεζας από Πειραιώς winbank τι προμήθεια έχει;
Link to comment
Share on other sites

Στο ibank pay ( εφαρμογή ) της Εθνικής σου δίνει την δυνατότητα να τον αλλάξεις .

Δοκίμασε να βάλεις εκεί ένα άλλο νούμερο τηλεφώνου για να αποδεσμευτεί αυτό που είχες βάλει αρχικά.

 

Εχω παρομοιο πρόβλημα κ ακρη δεν εχω βγαλει.Κ τηλεφωνα κ μαιλ τους εχω στειλει.Αυτο που γραφεις για άλλο νουμερο τηλεφωνου υποθετω να εχεις κ δευετερο νουμερο για να το κανεις αυτό σωστα? Αν ναι εχω εχω μονο ένα νουμερο.Πως θα το αλλαξω?:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως γνωρίζει κανείς εάν πληρώσω πιστωτική άλλης τράπεζας από Πειραιώς winbank τι προμήθεια έχει;

 

1€ ή 1,20€ πρέπει να είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω παρομοιο πρόβλημα κ ακρη δεν εχω βγαλει.Κ τηλεφωνα κ μαιλ τους εχω στειλει.Αυτο που γραφεις για άλλο νουμερο τηλεφωνου υποθετω να εχεις κ δευετερο νουμερο για να το κανεις αυτό σωστα? Αν ναι εχω εχω μονο ένα νουμερο.Πως θα το αλλαξω?:(

 

Και εμένα δεν με ενδιαφέρει να βάλω άλλον Να διαγράψω αυτόν από εκεί θελω

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η κίνηση με την αποστολή μέσω email.Επιλέγεις να τα εισπράξεις με μετρητά ή να αποδοθούν στον τραπεζικό λογαριασμό ή σε άλλο δικό σου προϊόν.

 

 

 

 

 

 

 

Να κάνει αίτημα ακομά και αν έχουν περάσει χρόνια και έχει ξεχαστεί!.Απο την στιγμή που η ετήσια συνδρομή αφορά προπληρωμή έτους και το προϊόν είναι ακυρωμένο,οπότε δεν έχει δυνατότητα/όφελος απο την χρήση του προϊόντος,βεβαίως και να ζητηθεί επιστροφή συνδρομής,αν ο υπάλληλος αρνείται να το καταχωρήσει,να ζητηθεί το αίτημα τηλεφωνικά ή μέσω email ή και μέσω καταγραφής σε υπηρεσία παραπόνων και μετά με 2ο αίτημα (αν όχι στο ίδιο) ζητά να πιστωθούν τα χρήματα σε τραπεζικό λογαριασμό ή να περαστούν σε άλλο προϊόν (κάρτα/δάνειο) ή να αποδοθούν με μετρητά και τέλος οπωσδήποτε να ζητηθεί εξοφλητική επιστολή.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρομοιο πρόβλημα κ ακρη δεν εχω βγαλει.Κ τηλεφωνα κ μαιλ τους εχω στειλει.Αυτο που γραφεις για άλλο νουμερο τηλεφωνου υποθετω να εχεις κ δευετερο νουμερο για να το κανεις αυτό σωστα? Αν ναι εχω εχω μονο ένα νουμερο.Πως θα το αλλαξω?:(

 

Με την Εθνική δυστυχώς άκρη δεν έβγαλα και το θέμα είναι ότι θέλω να στέλνω από αυτή στην Alpha και όχι το ανάποδο που με αφήνει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αν ανοίξω τραπεζικό λογαριασμό εθνική online τη χρεωστική πως θα την πάρω? Ταχυδρομικά? Θα χρεωθω κάτι γενικά?
Link to comment
Share on other sites

πάντως με ΙΡΙΣ μια χαρά τα μετέφερα από winbank σε euronbank και κατάφερα να πληρώσω την κάρτα με κλάσμα της αναμενόμενης προμήθειας αν το έκανα απευθείας!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εγω προσπαθω (για πρωτη φορα ειναι η αληθεια) απο eurobank (με paf) να στειλω,

αλλα μου βγαζει "παρουσιαστηκε σφαλμα, παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα"

Link to comment
Share on other sites

τα online atm της eurobank ξερουμε ποια χαρτονομισματα δεχονται για καταθεση?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το φθινόπωρο μου ήρθε χρέωση για συνδρομή πιστωτικής Πειραιώς.

Πήγα στη τράπεζα και την ακύρωσα αφού είχα πληρώσει το λογαριασμό.

Πριν 2 μήνες ρώτησα στη τράπεζα για την επιστροφή του ποσού που είχα δώσει για υπηρεσία που δεν χρησιμοποίησα.

Μου είπαν δε γίνεται γιατί έχω ακυρώσει τη πιστωτική και δε μπορούν να τα βαλουν.

Έφυγα και έστειλα email.

Πριν 1 μήνα είδα πίστωση στο ίντερνετ baking.

Πώς τα παίρνω πίσω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα online atm της eurobank ξερουμε ποια χαρτονομισματα δεχονται για καταθεση?

 

όλα τα χαρτονομίσματα

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά .

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδω και 17 ημερες.

8 το πρωι, 10,12,15,17,20.....

Το τηλεφωνικό κέντρο ποτε δεν απαντά.

ΣΤο τηλεφωνο μετα τα 20 λεπτα αναμονής τερματίζεται αυτοματα η κληση.

Θελω να ενεργοποιήσω πρόσθετη καρτα που βλακωδώς θελει ξεχωριστή ενεργοποίηση μετα την ενεργοποίηση της κυρίας.

Αν δεν εχεις αρκετό προσωπικο, πάρε ενα call back.

Δυστυχως η κρίση του κορονοϊού, χρησιμοποιείται για να καλύψει αδυναμίες που απλα δεν θα επρεπε να υπαρχουν.

Ειδικά σε ιδρύματα τέτοιας δυναμικής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γιατί θεωρείς ότι βλακωδως θέλει ξεχωριστή ενεργοποίηση? Addon κάρτα σε διαφορετικό φυσικό πρόσωπο από αυτού της κυριας κάρτας είναι. Καλά κάνει και θέλει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς η ηλεκτρονική εξουσιοδότηση από gov. gr ισχύει και για τράπεζες; πχ να μου κάνει η γυναίκα μου μια για να την κάνω συνδικαιουχο;

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείς ότι βλακωδως θέλει ξεχωριστή ενεργοποίηση? Addon κάρτα σε διαφορετικό φυσικό πρόσωπο από αυτού της κυριας κάρτας είναι. Καλά κάνει και θέλει.

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

 

Απο την στιγμη που ενεργοποιείται η νεα κυρία καρτα απενεργοποιούνται οι προγενέστερες κυρία και πρόσθετη.

Το διαφορετικό φυσικό πρόσωπο οπως λες έχοντας στα χέρια του την προηγούμενη καρτα, εχει μια άχρηστη καρτα.

Ποια η σκοπιμότητα να παει και το δεύτερο μέλος σε ΑΤΜ για να την ενεργοποιήσει ;

Μεχρι πρότινος το να περάσει καποιος απο ενα ΑΤΜ ηταν αστεία υπόθεση. Σημερα ισως και να μην ειναι.

Αληθεια αφου οι καρτες εμφανιζονται στο ebanking του κυρίου, ποιος ο λογος να μην μπορουν και οι πρόσθετες να ενεργοποιηθούν, μπλοκαριστούν, κτλ ;

Φανταζομαι γνωρίζεις οτι για την πρόσθετη καρτα δεν προβλέπεται καμμια ηλεκτρονική πρόσβαση σε αυτη.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς η ηλεκτρονική εξουσιοδότηση από gov. gr ισχύει και για τράπεζες; πχ να μου κάνει η γυναίκα μου μια για να την κάνω συνδικαιουχο;

Οι τράπεζες δεν δέχονται εξουσιοδοτήσεις. Μόνο συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο ειδικού σκοπού.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που ενεργοποιείται η νεα κυρία καρτα απενεργοποιούνται οι προγενέστερες κυρία και πρόσθετη.

Το διαφορετικό φυσικό πρόσωπο οπως λες έχοντας στα χέρια του την προηγούμενη καρτα, εχει μια άχρηστη καρτα.

Ποια η σκοπιμότητα να παει και το δεύτερο μέλος σε ΑΤΜ για να την ενεργοποιήσει ;

Μεχρι πρότινος το να περάσει καποιος απο ενα ΑΤΜ ηταν αστεία υπόθεση. Σημερα ισως και να μην ειναι.

Αληθεια αφου οι καρτες εμφανιζονται στο ebanking του κυρίου, ποιος ο λογος να μην μπορουν και οι πρόσθετες να ενεργοποιηθούν, μπλοκαριστούν, κτλ ;

Φανταζομαι γνωρίζεις οτι για την πρόσθετη καρτα δεν προβλέπεται καμμια ηλεκτρονική πρόσβαση σε αυτη.

Πλέον το πρόσθετο μέλος εφόσον έχει προβεί σε επικαιροποίηση στοιχείων μπορεί να έχει το δικό του Web Banking (ακόμα και να προβεί σε Onboarding εγγραφή με την ADDON κάρτα) και να επιλέξει να ενεργοποιήσει την ADDON κάρτα του όπως επίσης να παραλάβει και το(ν) PIN στο κινητό του μέσω του δικού του web banking.Οι διαδικασίες έχουν αλλάξει ήδη αρκετό καιρό!.Οι υπόλοιπες περιπτώσεις που αφορούν την μη ενεργοποίηση της κύριας κάρτας,απλά η ADDON δεν λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον το πρόσθετο μέλος εφόσον έχει προβεί σε επικαιροποίηση στοιχείων μπορεί να έχει το δικό του Web Banking (ακόμα και να προβεί σε Onboarding εγγραφή με την ADDON κάρτα) και να επιλέξει να ενεργοποιήσει την ADDON κάρτα του όπως επίσης να παραλάβει και το(ν) PIN στο κινητό του μέσω του δικού του web banking.Οι διαδικασίες έχουν αλλάξει ήδη αρκετό καιρό!.Οι υπόλοιπες περιπτώσεις που αφορούν την μη ενεργοποίηση της κύριας κάρτας,απλά η ADDON δεν λειτουργεί.

 

 

Το πρόσθετο μέλος εχει όντως δικο του web banking.

Ομως η πρόσθετη καρτα δεν φαινεται εκει.

Μονο στο δικο μου εμφανίζεται και μαλιστα μονο πληροφοριακά χωρις δυνατοτητα οποιασδήποτε ενέργειας.

Μετα ομως απο το μηνυμα σου (δεν το ειχα σκεφτεί γιατι θεωρούσα πως θα εμφανιζονται αυτοματα τα προϊόντα), πηγα να την προσθεσω απο το web banking του πρόσθετου μέλους.

Απο το καινουργιο interface δεν βρηκα πουθενα την επιλογη πρόσθετης καρτας. Πηγα στο παλιό οπου και την πρόσθεσα επιτυχώς αλλα δεν υπαρχει επιλογη για ενεργοποίηση.

Οταν ξαναπήγα στο νεο interface εμφανίστηκε η επιλογη για ενεργοποίηση, οπου και την εκανα με επιτυχία.

Τωρα βεβαια διαπίστωσα αλλο προβλημα.

Οτι δεν εχει ολοκληρωθει η εγγραφή στην υπηρεσια alpha code γιατι ειναι ακομη υπό επεξεργασία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη (Του Πάσχα) 21/4 είναι εργάσιμη μέρα για τις τράπεζες σωστά;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Τρίτη (Του Πάσχα) 21/4 είναι εργάσιμη μέρα για τις τράπεζες σωστά;

 

Σωστά, Παρασκευή και Δευτέρα είναι αργίες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, Παρασκευή και Δευτέρα είναι αργίες.

 

Ευχαριστώ!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...