Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Όταν λέω ηλεκτρονικά φίλε εννοώ μέσα από το ebanking να στείλω αίτημα, της eurobank είναι

Επίσης και κάτι άλλο, αν κάνω αγορές τα πάντα σχεδόν με την πιστωτική μετράει στο αφορολόγητο; όσες κάρτες και χρησιμοποιούμε προσμετρουνται το τέλος;

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες απορία, στα ξαφνικά δεν με δουλεύει η κάρτα ανέπαφα, τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση; γίνεται κάτι ηλεκτρονικά ή πάω κατάστημα;

 

κλασικος απομανγητισμος την εχω παθει το 2019 σε 2 καρτες αλλα ακομα δεν ξερω απο προερχεται .

Παντως εμενα δεν δουλευε το ανεπαφο και δεν εμπαινε και στο ατμ. Δοκιμασε σε ενα ατμ να δεις εαν μπαινει,( σε οποιασδηποτε ατμ ).

πχ σε alpha bank μου ελεγε οτι οτι δεν υποστηριζεται και την πεταγε εξω. Ενω αντιστοιχα σε ατμ τα κανουργια που φωτιζει το πλαστικο της εσοχης της καρτας δεν μπαινει καν στο ατμ! ( θα μπορουσε παντως να εβγαζε ενδειξη οτι εχει απομαγνητηστει η καρτα και να τελειωνε το θεμα να ξερουμε . Επισης αυτο το επαθε η καρτα του πατερα μου στην πειραιως visa και μετα απο λιγο και στην καρτα της enter της alpha bank mastercard ( xρεωστικες καρτες ητανε και οι 2 ) .

Σκεφτομαι μηνπως η καρτα του ηλεκτρονικου εισητηριου οασα μηπως την επηρεαζε ή διαφορα κερματα . Δεν εβγαλα ακρη. Παντως στην πειραιως πληρωσαμε 6 ευρω αμα θυμαμαι για καινουργια καρτα ατμ . Ενω στην alpha bank την εχω ακομα και την κραταω και ο πατερας μου ειχε βγαλει την visa και δεν χρειαστηκε να βγαλω αλλη.

παντως παρατηρησα οτι οταν πηρα θηκη για την καρτα που μπλοκαρει το ανεπαφο (απο το ebay 0,99ευρω οι 10 θηκες ) και εβαλα την καρτα και ειχα 2 καρτες χυμα στο συρταρι μετα επανηλθε! ακομα δεν ξερω τι σιγουρα την βοηθησε. Ισως να μαγνητιστικε απο τις αλλες καρτες; δεν ξερω.

Παντως με τηλεφωνο στην τραπεζα κανεις δεν ηξερε γιατι απομαγνωτιζεται η καρτα! .

 

 

Όταν λέω ηλεκτρονικά φίλε εννοώ μέσα από το ebanking να στείλω αίτημα, της eurobank είναι

Επίσης και κάτι άλλο, αν κάνω αγορές τα πάντα σχεδόν με την πιστωτική μετράει στο αφορολόγητο; όσες κάρτες και χρησιμοποιούμε προσμετρουνται το τέλος;

 

Ναι κανονικα ολες οι συναλλαγες που γινονται στο ιδιο αφμ και ονομα προσμετρουνται στιο αφορολογητο ειτε με χρεωστικη ειτε με προπληρωμενη ειτε με πιστωτικη.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, σε pos μπαίνει κανονικά και κάνω συναλλαγές, τεσπα, θα επικοινωνήσω με την eurobank να δούμε τι θα μου πούνε, αλλά απ ότι λέτε είναι για αντικατάσταση
Link to comment
Share on other sites

κλασικος απομανγητισμος την εχω παθει το 2019 σε 2 καρτες αλλα ακομα δεν ξερω απο προερχεται .

Παντως εμενα δεν δουλευε το ανεπαφο και δεν εμπαινε και στο ατμ. Δοκιμασε σε ενα ατμ να δεις εαν μπαινει,( σε οποιασδηποτε ατμ ).

πχ σε alpha bank μου ελεγε οτι οτι δεν υποστηριζεται και την πεταγε εξω. Ενω αντιστοιχα σε ατμ τα κανουργια που φωτιζει το πλαστικο της εσοχης της καρτας δεν μπαινει καν στο ατμ! ( θα μπορουσε παντως να εβγαζε ενδειξη οτι εχει απομαγνητηστει η καρτα και να τελειωνε το θεμα να ξερουμε . Επισης αυτο το επαθε η καρτα του πατερα μου στην πειραιως visa και μετα απο λιγο και στην καρτα της enter της alpha bank mastercard ( xρεωστικες καρτες ητανε και οι 2 ) .

Σκεφτομαι μηνπως η καρτα του ηλεκτρονικου εισητηριου οασα μηπως την επηρεαζε ή διαφορα κερματα . Δεν εβγαλα ακρη. Παντως στην πειραιως πληρωσαμε 6 ευρω αμα θυμαμαι για καινουργια καρτα ατμ . Ενω στην alpha bank την εχω ακομα και την κραταω και ο πατερας μου ειχε βγαλει την visa και δεν χρειαστηκε να βγαλω αλλη.

παντως παρατηρησα οτι οταν πηρα θηκη για την καρτα που μπλοκαρει το ανεπαφο (απο το ebay 0,99ευρω οι 10 θηκες ) και εβαλα την καρτα και ειχα 2 καρτες χυμα στο συρταρι μετα επανηλθε! ακομα δεν ξερω τι σιγουρα την βοηθησε. Ισως να μαγνητιστικε απο τις αλλες καρτες; δεν ξερω.

Παντως με τηλεφωνο στην τραπεζα κανεις δεν ηξερε γιατι απομαγνωτιζεται η καρτα! .

 

 

 

.

Πως να ξέρει το ΑΤΜ τι πας να βάλεις μέσα απο την στιγμή που δεν δουλευει η κάρτα;Μπορεί να βάζεις την κάρτα του ΑΒ.

Link to comment
Share on other sites

κλασικος απομανγητισμος την εχω παθει το 2019 σε 2 καρτες αλλα ακομα δεν ξερω απο προερχεται .

Παντως εμενα δεν δουλευε το ανεπαφο και δεν εμπαινε και στο ατμ. Δοκιμασε σε ενα ατμ να δεις εαν μπαινει,( σε οποιασδηποτε ατμ ).

πχ σε alpha bank μου ελεγε οτι οτι δεν υποστηριζεται και την πεταγε εξω. Ενω αντιστοιχα σε ατμ τα κανουργια που φωτιζει το πλαστικο της εσοχης της καρτας δεν μπαινει καν στο ατμ! ( θα μπορουσε παντως να εβγαζε ενδειξη οτι εχει απομαγνητηστει η καρτα και να τελειωνε το θεμα να ξερουμε . Επισης αυτο το επαθε η καρτα του πατερα μου στην πειραιως visa και μετα απο λιγο και στην καρτα της enter της alpha bank mastercard ( xρεωστικες καρτες ητανε και οι 2 ) .

Σκεφτομαι μηνπως η καρτα του ηλεκτρονικου εισητηριου οασα μηπως την επηρεαζε ή διαφορα κερματα . Δεν εβγαλα ακρη. Παντως στην πειραιως πληρωσαμε 6 ευρω αμα θυμαμαι για καινουργια καρτα ατμ . Ενω στην alpha bank την εχω ακομα και την κραταω και ο πατερας μου ειχε βγαλει την visa και δεν χρειαστηκε να βγαλω αλλη.

παντως παρατηρησα οτι οταν πηρα θηκη για την καρτα που μπλοκαρει το ανεπαφο (απο το ebay 0,99ευρω οι 10 θηκες ) και εβαλα την καρτα και ειχα 2 καρτες χυμα στο συρταρι μετα επανηλθε! ακομα δεν ξερω τι σιγουρα την βοηθησε. Ισως να μαγνητιστικε απο τις αλλες καρτες; δεν ξερω.

Παντως με τηλεφωνο στην τραπεζα κανεις δεν ηξερε γιατι απομαγνωτιζεται η καρτα! .

 

 

 

 

Ναι κανονικα ολες οι συναλλαγες που γινονται στο ιδιο αφμ και ονομα προσμετρουνται στιο αφορολογητο ειτε με χρεωστικη ειτε με προπληρωμενη ειτε με πιστωτικη.

 

Απαραίτητη διευκρίνιση ότι η ανέπαφη λειτουργία δεν επηρεάζεται από απομαγνήτιση, αφού χρησιμοποιεί RFID. Επίσης όταν μπει στο μηχάνημα, συνήθως χρησιμοποιεί το τσιπάκι και όχι την μαγνητική λωρίδα.

Εν γένει μία απομαγνητισμένη κάρτα μπορεί να λειτουργεί απρόσκοπτα ως ανέπαφη (και το αντίστροφο βέβαια). Εάν έχει πρόβλημα το τσιπάκι, μπορεί να μην δουλεύει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

''ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΣΗ''

 

:shoot: - το ζησαμε κι αυτο,ταμεια τελος στην ρημαδα για τραπεζα την Eurobank (!) πανω απο 2000 ευρω συναλλαγη αλλα μας κανουν και χαρη και αν ειναι γινονται και για 1000

τι λετε κυρια μου,τα δανεια μου ηρθα να πληρωσω-οχι στο μηχανημα-μα δεν τα εχω ακριβως-να φροντισετε να τα εχετε και αν δεν εχετε να ερχεστε στο ταμειο να σας χαλαω-αρα καθε ανθρωπος σχεδον θα ερχεται σε εσας γιατι κανεις δεν κουβαλαει 131,54 πχ που ειναι η δοση και σας ερχεται με 135 ή 140 στο ταμειο-ετσι ειναι τα νεα μετρα-δηλαδη ολοι νεοι γεροι στην ουρα και πρεπει ολοι να εχουμε και ψιλα στα χερια-εχουμε πλεον αποσυμφορηση των ταμειων

ειπα μεσα μου σε αυτην την σουστο-φλωραντζα τον Golden Boy που το σκεφτηκε επειδη στην ζωη του δεν εχει καθησει σε αυρα να του αποσυμφορησει ο Θεος το αιμα να δει την γλυκα.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

''ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΣΗ''

 

:shoot: - το ζησαμε κι αυτο,ταμεια τελος στην ρημαδα για τραπεζα την Eurobank (!) πανω απο 2000 ευρω συναλλαγη αλλα μας κανουν και χαρη και αν ειναι γινονται και για 1000

τι λετε κυρια μου,τα δανεια μου ηρθα να πληρωσω-οχι στο μηχανημα-μα δεν τα εχω ακριβως-να φροντισετε να τα εχετε και αν δεν εχετε να ερχεστε στο ταμειο να σας χαλαω-αρα καθε ανθρωπος σχεδον θα ερχεται σε εσας γιατι κανεις δεν κουβαλαει 131,54 πχ που ειναι η δοση και σας ερχεται με 135 ή 140 στο ταμειο-ετσι ειναι τα νεα μετρα-δηλαδη ολοι νεοι γεροι στην ουρα και πρεπει ολοι να εχουμε και ψιλα στα χερια-εχουμε πλεον αποσυμφορηση των ταμειων

ειπα μεσα μου σε αυτην την σουστο-φλωραντζα τον Golden Boy που το σκεφτηκε επειδη στην ζωη του δεν εχει καθησει σε αυρα να του αποσυμφορησει ο Θεος το αιμα να δει την γλυκα.

 

Δεν εχεις ebanking?

Να πληρώνεις από εκεί το δάνειο;

Ποιος ο λόγος να πηγαίνεις στα ταμεία ή στην Τράπεζα γενικά;

Αν μιλάμε τώρα για κάποιον ηλικιωμένο να το συζητήσουμε.

Άλλα θεωρώ οτι πλέον οι περισσότεροι δεν χρειάζεται να πηγαίνουν στην τράπεζα για πληρωμές κτλ.

Έχω να πάω σε κατάστημα χρόνια.

Όλα απο ebanking τα κάνω...ακόμα και αίτηση για έκδοση πιστωτικής.

Link to comment
Share on other sites

''ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΣΗ''

 

:shoot: - το ζησαμε κι αυτο,ταμεια τελος στην ρημαδα για τραπεζα την Eurobank (!) πανω απο 2000 ευρω συναλλαγη αλλα μας κανουν και χαρη και αν ειναι γινονται και για 1000

τι λετε κυρια μου,τα δανεια μου ηρθα να πληρωσω-οχι στο μηχανημα-μα δεν τα εχω ακριβως-να φροντισετε να τα εχετε και αν δεν εχετε να ερχεστε στο ταμειο να σας χαλαω-αρα καθε ανθρωπος σχεδον θα ερχεται σε εσας γιατι κανεις δεν κουβαλαει 131,54 πχ που ειναι η δοση και σας ερχεται με 135 ή 140 στο ταμειο-ετσι ειναι τα νεα μετρα-δηλαδη ολοι νεοι γεροι στην ουρα και πρεπει ολοι να εχουμε και ψιλα στα χερια-εχουμε πλεον αποσυμφορηση των ταμειων

ειπα μεσα μου σε αυτην την σουστο-φλωραντζα τον Golden Boy που το σκεφτηκε επειδη στην ζωη του δεν εχει καθησει σε αυρα να του αποσυμφορησει ο Θεος το αιμα να δει την γλυκα.

Και αν βάλεις 135 τι έγινε;Δεν θα αφαιρεθούν απο τον επόμενο λογαριασμό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ebanking?

Να πληρώνεις από εκεί το δάνειο;

Ποιος ο λόγος να πηγαίνεις στα ταμεία ή στην Τράπεζα γενικά;

Αν μιλάμε τώρα για κάποιον ηλικιωμένο να το συζητήσουμε.

Άλλα θεωρώ οτι πλέον οι περισσότεροι δεν χρειάζεται να πηγαίνουν στην τράπεζα για πληρωμές κτλ.

Έχω να πάω σε κατάστημα χρόνια.

Όλα απο ebanking τα κάνω...ακόμα και αίτηση για έκδοση πιστωτικής.

 

Θα συμφωνήσω. Ποιος ο λόγος να τραβας ταλαιπωρία απλά και μόνο για να κάνεις μια πληρωμή;

Επίσης, κατα τη γνώμη μου καλά κάνουν και τα κλείνουν τα ταμία και να βάλουν μηχανήματα για όσους θέλουν σωνει και ντε να πηγαίνουν στην τράπεζα (ηλικιωμένοι για παράδειγμα που δύσκολα συμμορφώνονται με τη νέα τεχνολογία).

Το τέλειο θα ήταν να κάνουν και δωρεαν τις συναλλαγές μεταξύ των ελληνικών τραπεζών κι όχι αυτή τη γελοία χρέωση που μόνο στην Ελλάδα έχουμε .. για να βγάζουν τα κερατιάτικα τους από μας.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με τη revolut τα έξοδα δαπανών που γίνονται στο Ην. Βασίλειο μετράνε στο χτίσιμο αφορολόγητου με κάποιο τρόπο;

Το ερώτημα αφορά φοιτητή που κάνει δήλωση στην Ελλάδα (έχει κάποιο εισόδημα από ενοίκιο) ενώ σπουδάζει Αγγλία και ως την ώρα εξυπηρετείται μόνο με revolut.

Δεν αναφέρομαι σε top-up της κάρτας αλλά μόνο σε αγορές από φυσικά καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Με τη revolut τα έξοδα δαπανών που γίνονται στο Ην. Βασίλειο μετράνε στο χτίσιμο αφορολόγητου με κάποιο τρόπο;

Το ερώτημα αφορά φοιτητή που κάνει δήλωση στην Ελλάδα (έχει κάποιο εισόδημα από ενοίκιο) ενώ σπουδάζει Αγγλία και ως την ώρα εξυπηρετείται μόνο με revolut.

Δεν αναφέρομαι σε top-up της κάρτας αλλά μόνο σε αγορές από φυσικά καταστήματα.

 

Οχι δε μετράνε στο αφορολόγητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Με τη revolut τα έξοδα δαπανών που γίνονται στο Ην. Βασίλειο μετράνε στο χτίσιμο αφορολόγητου με κάποιο τρόπο;

 

Το ερώτημα αφορά φοιτητή που κάνει δήλωση στην Ελλάδα (έχει κάποιο εισόδημα από ενοίκιο) ενώ σπουδάζει Αγγλία και ως την ώρα εξυπηρετείται μόνο με revolut.

 

Δεν αναφέρομαι σε top-up της κάρτας αλλά μόνο σε αγορές από φυσικά καταστήματα.

 

Όχι δεν μετράνε στο αφορολόγητο. Αλλά ας το ψάξει εφόσον σπουδάζει εξωτερικό μήπως εξαιρείται και δεν χρειάζεται ηλεκτρονικές πληρωμές για το αφορολόγητο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Με μια curveστην οποία θα συνδέσει την κάρτα αναλήψεων του ελληνικού λογαριασμού θα λύσει το πρόβλημα του

 

Στάλθηκε από το Nokia 7.1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

''ΑΠΟΣΥΜΦΟΡΗΣΗ''

 

:shoot: - το ζησαμε κι αυτο,ταμεια τελος στην ρημαδα για τραπεζα την Eurobank (!) πανω απο 2000 ευρω συναλλαγη αλλα μας κανουν και χαρη και αν ειναι γινονται και για 1000

τι λετε κυρια μου,τα δανεια μου ηρθα να πληρωσω-οχι στο μηχανημα-μα δεν τα εχω ακριβως-να φροντισετε να τα εχετε και αν δεν εχετε να ερχεστε στο ταμειο να σας χαλαω-αρα καθε ανθρωπος σχεδον θα ερχεται σε εσας γιατι κανεις δεν κουβαλαει 131,54 πχ που ειναι η δοση και σας ερχεται με 135 ή 140 στο ταμειο-ετσι ειναι τα νεα μετρα-δηλαδη ολοι νεοι γεροι στην ουρα και πρεπει ολοι να εχουμε και ψιλα στα χερια-εχουμε πλεον αποσυμφορηση των ταμειων

ειπα μεσα μου σε αυτην την σουστο-φλωραντζα τον Golden Boy που το σκεφτηκε επειδη στην ζωη του δεν εχει καθησει σε αυρα να του αποσυμφορησει ο Θεος το αιμα να δει την γλυκα.

 

Εμένα στη Eurobank πάω σε ένα κατάστημα να ανοίξω λογαριασμό.

Πάω ότι χαρτιά ζητάνε,μου λένε θέλω χαρτί ότι είσαι άνεργος ή ότι είσαι φοιτητής από τη σχολή.Εγω όμως είχα κάνει εγγραφή ηλεκτρονικά τότε(Σεπτέμβρης του 2018) και δεν είχα πάει ακόμα.

Με τα πολλά έρχεται ο πατέρας μου και τους κάνει φασαρία,παίρνει τηλέφωνο και στα κεντρικά της τράπεζας.

Απαράδεκτη συμπεριφορά σε έναν χρόνιο πελάτη της τράπεζας όπως ο πατέρας μου,παρόλο που στο τέλος μας άνοιξαν το λογαριασμό άλλοι συνάδελφοί του εν λόγω κυρίου.

Αντίθετα σε άλλο κατάστημα,κοντά στο σπίτι μου οι υπάλληλοι είναι εξυπηρετικοτατοι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

θα χρησιμοποιησω την χρεωστικη της εθνικης εξωτερικο. υπαρχει πιθανοτητα να δουν ασυνηθιστη κινηση κ να τη μπλοκαρουν?

στη πειραιως πριν 2-3 χρονια μου ειπαν οτι πρεπει να δηλωσω τη χωρα που θα βρισκομαι για να μη την παγωσουν.

επισης ισχυουν κανονικα οι ανεπαφες για μικροποσα ή ειναι μονο για Ελλαδα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να μην το δηλώσεις στην εξυπηρέτηση πελατών να είσαι σίγουρος ότι δε θα στη μπλοκάρουν;
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ebanking?

Να πληρώνεις από εκεί το δάνειο;

Ποιος ο λόγος να πηγαίνεις στα ταμεία ή στην Τράπεζα γενικά;

 

Η μισθοδοσια μου δεν ειναι στην Eurobank και εαν πας να κανεις πληρωμη απο αλλη τραπεζα σε κατακλεβουν στην προμηθεια

περαν του οτι το ρημαδι για μηχανημα χαλαει συχνα εχουμε και περα-δωθε ''δεν εβγαλε ψιλα-δεν πηρε το δεκαευρο-μηπως μπορειτε να μου χαλασετε'' και τα σχετικα αρα κερδος μηδεν (με το σκεπτικο το δικο τους) και ειμαι περιεργος στην επαρχια οσοι ειναι 60+ τι θα κανουν.

 

Και αν βάλεις 135 τι έγινε;Δεν θα αφαιρεθούν απο τον επόμενο λογαριασμό;

 

Αν βαλεις λιγοτερα πεφτει μηνυμα στο κινητο και με εκνευριζει (πιο παλια εαν θυμασαι σε επαιρναν απο τις εταιριες στο κινητο οτι ωρα να ηταν),αν ηταν ετσι θα εβαζα οτι να ειναι και δεν βαριεσαι τον αλλο μηνα τα βρισκουμε

χωρις να μου το πουν μου εβαλαν πληρωμη δανειου την 1η του μηνος και φυσικα ΠΟΤΕ δεν γινεται αυτο με αποτελεσμα καθε μηνα να μου τσιμπανε ''προστιματακι'' το οποιο αν το προσμετρησεις συνολικα ανα διαρκεια δανειου βγαινει σεβαστο ποσο

οταν το καταλαβα και τους το ειπα ''Ααααα αυτο δεν αλλαζει,δεν γινεται,τι λετε τωρα ειναι μηχανογραφικο το ζητημα'', μα τους λεω πως ειναι δυνατον εαν 1η του μηνος ειναι δευτερα εγω 8 το πρωι να σας εχω λεφτα μεσα; πρεπει να τα εχω καταθεσει απο την πεμπτη,ξερετε εσεις καμια εταιρια που να πληρωνει 3-4 μερες πριν ληξει ο μηνας; ''Ααα δεν γινεται'' (που να μην σωσεις ειπα μεσα μου).

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατάθεση σε atm και το δάνειο το παίρνει με πάγια εντολή, χρόνια το κάνω για να μη δίνω προμήθειες με έμβασμα από άλλη τράπεζα.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μια δωρεά γονέα προς τέκνο ποσού έως 10.000 ευρώ είναι αφορολόγητη, ή όχι;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παντως παρατηρησα οτι οταν πηρα θηκη για την καρτα που μπλοκαρει το ανεπαφο (απο το ebay 0,99ευρω οι 10 θηκες ) και εβαλα την καρτα και ειχα 2 καρτες χυμα στο συρταρι μετα επανηλθε! .

Ένα λινκ για τις θήκες παρακαλώ ? Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για όσους χρησιμοποιούν τις δωρεάν e-συναλλαγές της eurobank, γνωρίζετε εάν καταργήθηκαν; Δε μπορώ να βρω καμία πληροφορία στο site της τράπεζας
Link to comment
Share on other sites

θα χρησιμοποιησω την χρεωστικη της εθνικης εξωτερικο. υπαρχει πιθανοτητα να δουν ασυνηθιστη κινηση κ να τη μπλοκαρουν?

στη πειραιως πριν 2-3 χρονια μου ειπαν οτι πρεπει να δηλωσω τη χωρα που θα βρισκομαι για να μη την παγωσουν.

επισης ισχυουν κανονικα οι ανεπαφες για μικροποσα ή ειναι μονο για Ελλαδα?

 

Πρόσφατα που κάλεσα στην alpha, δεν χρειάστηκε δήλωση. Δεν προβλέπεται πλέον είπαν.

Στην eurobank έκανα κανονικά δήλωση που θα βρίσκομαι.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά με υγεία. Θέλω να επιβεβαιώσω αν γνωρίζει κάποιος τον τρόπο που μετράνε για το αφορολόγητο οι αγορές με δόσεις. Έχω αγορές που έκανα με δόσεις το 2019 και κάποιες δόσεις είναι να πληρωθούν το 2020. Αυτές θα μετρήσουν για το αφορολόγητο του 2020, σωστά? Γιατί αυτό βλέπω μέχρι τώρα στο e-banking της Eurobank, εναπομείναντες δόσεις από αγορές του 2019, μου τις εμφανίζει στις δαπάνες για το αφορολόγητο του 2020, το οποίο μου φαίνεται και λογικό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...