Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

Κάνω κινήσεις εξωτερικού 6 χρόνια τώρα. Αγορές σε σουπερμάρκετ, καύσιμα, ψώνια και μάλιστα κατα καιρούς σε ταξίδια σε διάφορα μέρη της Ευρώπης, απο Βαρκελώνη μέχρι Δουβλίνο. Κι επίσης δεν έγινε κίνηση εξωτερικού αυτή την περίοδο, μπήκε μια δόση απο τη MediaMarkt Ελλάδας και η συνδρομή του cloud που τον προηγούμενο μήνα πέρασε κανονικά όπως και η συνδρομή για Apple Music που περνάει απο την ίδια κάρτα εδώ και ένα χρόνο απροβλημάτιστα. Εκτός αν έχουν την έκτη αίσθηση στην Πειραιώς και ένιωσαν σαν τον Yoda πως η κάρτα μου βρίσκεται εκτός Ελλάδας.

 

Εχω μια χρεωστική Πειραιώς (visa) την οποία χρησιμοποιώ μόνο για αναλήψεις. Ούτε αγορές στο δίκτυο ούτε σε φυσικά καταστήματα. Το Νοέμβριο μου την μπλόκαραν γιατί έγινε προσπάθεια για συναλλαγή στο εξωτερικό και τη θεώρησαν ύποπτη όπως μου είπαν. Τους είπα τι πρέπει να γίνει; Μου είπαν να βγάλετε καινούρια με χρέωση 6 ευρω(αυτο δεν το ξεκαθάριζαν στην αρχή το είπαν στη συνέχεια!)

 

Οπότε κάτι πρέπει να συνέβη σε μαζικό επίπεδο με κάρτες Visa της Πειραιώς. Εννοώ διαρροή στοιχείων. Σημειώνω ότι και αλλού έχω δει αναφορες για αντίστοιχα μπλοκαρίσματα στις κάρτες αυτές

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι έτσι να ήταν, να είχαν όντως διαρροή, πρώτον αφού είναι δικό σου λάθος το επιδιορθώνεις δωρεάν προς τους πελάτες (όχι όπως σου είπαν εσένα με τη χρεωστική) και δευτερον ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ κι αν ισχύει το οτι δε ξεμπλοκάρονται οι κάρτες και θέλουν αναγκαστικά αντικατάσταση, τη δρομολογείς απο μόνος σου, δε περιμένεις να μυρίσει τα νύχια του ο πελάτης.
Link to comment
Share on other sites

αυτό μου ακούγεται ράδιο αρβυλα κάπως.

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

"Ακούγεται αλλά δεν είναι"...

 

 

Εχω μια χρεωστική Πειραιώς (visa) την οποία χρησιμοποιώ μόνο για αναλήψεις. Ούτε αγορές στο δίκτυο ούτε σε φυσικά καταστήματα. Το Νοέμβριο μου την μπλόκαραν γιατί έγινε προσπάθεια για συναλλαγή στο εξωτερικό και τη θεώρησαν ύποπτη όπως μου είπαν. Τους είπα τι πρέπει να γίνει; Μου είπαν να βγάλετε καινούρια με χρέωση 6 ευρω(αυτο δεν το ξεκαθάριζαν στην αρχή το είπαν στη συνέχεια!)

 

Οπότε κάτι πρέπει να συνέβη σε μαζικό επίπεδο με κάρτες Visa της Πειραιώς. Εννοώ διαρροή στοιχείων. Σημειώνω ότι και αλλού έχω δει αναφορες για αντίστοιχα μπλοκαρίσματα στις κάρτες αυτές

Link to comment
Share on other sites

"Ακούγεται αλλά δεν είναι"...

 

Δε θυμάμαι αν είναι Πειραιώς, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον για Πειραιώς πρόκειται.

 

Μπλόκαραν πιστωτική σε γνωστό μου και στο τηλέφων που μίλησε με την τράπεζα του είπαν κάτι περί ύποπτης συναλλαγής από facebook, δεν καταλαβα καλά/δε ρώτησα λεπτομέρειες. Με δική του ευθύνη θα μπορούσαν λέει να την ξεμπλοκάρουν, προφανώς δε δέχτηκε και περιμένει αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ νέα πάρω πίσω τα χρήματα από πιστωτική κάρτα έχω βάλει περισσότερα από ότι έπρεπε και τώρα γράφει μειων ένας πόσο. Ενώ αυτά που χρωστούσα καλύφθηκαν πλήρως και του υπόλοιπο ποσό το έβγαλε μείον

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ νέα πάρω πίσω τα χρήματα από πιστωτική κάρτα έχω βάλει περισσότερα από ότι έπρεπε και τώρα γράφει μειων ένας πόσο. Ενώ αυτά που χρωστούσα καλύφθηκαν πλήρως και του υπόλοιπο ποσό το έβγαλε μείον

 

Ειναι τοσα πολλα που χρειαζεται αν τα παρεις ;

Το πιο ευκολο ειναι να κανεις μια αγορα με αυτα, μια χρεωση της καρτας

Αν ειναι πολλα κανεις αναληψη απο ΑΤΜ σε ποσό φυσικα που δινει το ΑΤΜ, 20, 40, 50, 60 κλπ

Αν ειναι μικρότερο μονο αν εχεις ebanking μπορεις να κανεις μεταφορα σε τραπεζικο σου λογαριασμο

Αλλα επαναλαμβανω, το πιο απλό ειναι να χρεωσεις την καρτα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μιας που είναι της παρούσης, τι ουσιαστική διαφορά έχει η πιστωτική Electron με αυτή με τα ανάγλυφα;

 

Δε θυμάμαι αν είναι Πειραιώς, αλλά με αυτά που διαβάζω εδώ, μάλλον για Πειραιώς πρόκειται.

 

Μπλόκαραν πιστωτική σε γνωστό μου και στο τηλέφων που μίλησε με την τράπεζα του είπαν κάτι περί ύποπτης συναλλαγής από facebook, δεν καταλαβα καλά/δε ρώτησα λεπτομέρειες. Με δική του ευθύνη θα μπορούσαν λέει να την ξεμπλοκάρουν, προφανώς δε δέχτηκε και περιμένει αντικατάσταση.

 

Η Πειραιώς δεν έδωσε, τουλάχιστον σε εμένα αυτή την επιλογή. 1. Δεν ανέφερε καν για ύποπτη συναλλαγή, χαρακτηριστικά είπε: "Μπορεί ύποπτη συναλλαγή, μπορεί διαρροή στοιχείων και να υπήρχε ειδοποίηση απο τη Visa, δε μπορώ να σας πω. 2. Επέμενε πως οι κάρτες που μπλοκαρίστηκαν δεν ξεμπλοκάρονται αλλα γίνεται επανέκδοση

Edited by TheBerliner
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τοσα πολλα που χρειαζεται αν τα παρεις ;

Το πιο ευκολο ειναι να κανεις μια αγορα με αυτα, μια χρεωση της καρτας

Αν ειναι πολλα κανεις αναληψη απο ΑΤΜ σε ποσό φυσικα που δινει το ΑΤΜ, 20, 40, 50, 60 κλπ

Αν ειναι μικρότερο μονο αν εχεις ebanking μπορεις να κανεις μεταφορα σε τραπεζικο σου λογαριασμο

Αλλα επαναλαμβανω, το πιο απλό ειναι να χρεωσεις την καρτα

 

Ευχαριστώ πολύ έκανα αγορές στο ποσό πόυ ήταν παραπάνω είναι ποιο εύκολο

. Καλά Χριστούγεννα καλές γιορτές σε όλους με υγεία.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Το pdf της πιστωτικής σας κάρτας (για Alpha Bank αναφέρομαι) έχει βγει; Από τις 7/12 περιμένω και τίποτα ακόμα.

 

Γενικά ισχύει ότι εμφανίζεται 3 με 4 εργάσιμες ημέρες μετά την ημερομηνία εκδόσεως, αλλά υπάρχουν και φορές που καθυστερεί περισσότερο.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πρότεινα ο φίλος να μας πει κάποιες επιχειρήσεις που ψωνίζει για να του προτείνουμε το πιο συμφέρον πρόγραμμα για την περίπτωση του.

 

Όσο για το bonus της alpha bank για μένα αξίζει για αεροπορικό εισιτήριο και για κάποιες αγορές π.χ. σε κωτσόβολο που δίνουν μαζεμένους κάποιους 10άδες χιλιάδες πόντους. Από την άλλη μια γνωστή μου την έχει καταβρεί να εξαργυρώνει πόντους όταν πληρώνει τα ασφάλιστρά της στην AXA. Ο καθένας όπως νοιώθει καλύτερα και όπου του φαίνεται ότι κερδίζει. Εγώ μαζεύω για εισιτήριο μετ' επιστροφής για εξωτερικό που θέλω να κάνω ένα ταξίδι, εκείνη προτιμά να γλιτώνει σε μια υποχρέωση που ούτως ή άλλως θα καλούνταν να πληρώσει.

 

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ.

 

Εκτός από κάθε είδους καθημερινές μικρές αγορές (καφέ, φαγητό, κτλ.) , οι υπόλοιπες αγορές μου περίπου είναι:

- καύσιμο : μεγάλο έξοδο , οπότε ευχαρίστως προσάρμοζα την εταιρία πρατηρίου βάσει προγράμματος ανταμοιβής

- από μεγάλες αλυσίδες (κυρίως): Public / Media Markt / Κωτσόβολος

- ένδυση : πολυκαταστήματα Attica & Mall, άλλα καταστήματα (όχι όμως Inditex)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ.

 

Εκτός από κάθε είδους καθημερινές μικρές αγορές (καφέ, φαγητό, κτλ.) , οι υπόλοιπες αγορές μου περίπου είναι:

- καύσιμο : μεγάλο έξοδο , οπότε ευχαρίστως προσάρμοζα την εταιρία πρατηρίου βάσει προγράμματος ανταμοιβής

- από μεγάλες αλυσίδες (κυρίως): Public / Media Markt / Κωτσόβολος

- ένδυση : πολυκαταστήματα Attica & Mall, άλλα καταστήματα (όχι όμως Inditex)

 

Σε βλέπω για yes που έχει 3% σε ΕΚΟ και 6% σε διάφορα μαγαζιά όπως θα δεις και στο σύνδεσμο που έβαλα.

Επίσης έχει 1% σε όλες τις άλλες αγορές

 

public, mediamarkt και κωτσόβολο δεν έχει (άρα μιλάμε για 1%).

 

Η Πειραιώς και το yellows έχει 2% (αν δεν κάνω λάθος) σε attica, mediamarkt, public, shell από αυτά που σε ενδιαφέρουν.

 

Το bonus της alpha, ειδικά τώρα που τελειώνει το θέμα με τα μιλια στην aegean, είναι για "δυνατούς" λύτες και προσωπικά δεν έχω σκοπό να κάθομαι να υπολογίζω που με συμφέρει να ξοδεύω τους πόντους μου. Δεν το ξέρω σίγουρα αλλά νομίζω δεν έχει βενζινάδικα. Σε αυτό θα σου απαντήσει καλύτερα κάποιος άλλος βέβαια που χρησιμοποιεί το πρόγραμμα.

 

Το go4more της εθνικής νομίζω δε σε συμφέρει με τα ποσοστά που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το bonus της alpha, ειδικά τώρα που τελειώνει το θέμα με τα μιλια στην aegean, είναι για "δυνατούς" λύτες και προσωπικά δεν έχω σκοπό να κάθομαι να υπολογίζω που με συμφέρει να ξοδεύω τους πόντους μου. Δεν το ξέρω σίγουρα αλλά νομίζω δεν έχει βενζινάδικα.

 

Έχει την BP

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, αν κάνω αίτηση ηλεκτρονικά για έκδοση κάρτας σε τράπεζα που έχω την μισθοδοσία, θα έχω δωρεάν συνδρομή ή πρέπει να κάνω την αίτηση σε κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία, αν κάνω αίτηση ηλεκτρονικά για έκδοση κάρτας σε τράπεζα που έχω την μισθοδοσία, θα έχω δωρεάν συνδρομή ή πρέπει να κάνω την αίτηση σε κατάστημα;
Δεν Είναι σίγουρο σε Όλες της τράπεζες ότι θα σε δώσουν Δωρεάν συνδρομή. Για Ποια Τράπεζα Ρωτάς;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν Είναι σίγουρο σε Όλες της τράπεζες ότι θα σε δώσουν Δωρεάν συνδρομή. Για Ποια Τράπεζα Ρωτάς;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πειραιώς.....

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γινει μετατροπη bonus ποντων σε μιλια χωρις αμεση αγορα εισιτηριου ;

Και πως ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να γινει μετατροπη bonus ποντων σε μιλια χωρις αμεση αγορα εισιτηριου ;

Και πως ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Γινεται αν εχεις την aegean bonus visa

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για yes που έχει 3% σε ΕΚΟ και 6% σε διάφορα μαγαζιά όπως θα δεις και στο σύνδεσμο που έβαλα.

Επίσης έχει 1% σε όλες τις άλλες αγορές

 

public, mediamarkt και κωτσόβολο δεν έχει (άρα μιλάμε για 1%).

 

Η Πειραιώς και το yellows έχει 2% (αν δεν κάνω λάθος) σε attica, mediamarkt, public, shell από αυτά που σε ενδιαφέρουν.

 

Το bonus της alpha, ειδικά τώρα που τελειώνει το θέμα με τα μιλια στην aegean, είναι για "δυνατούς" λύτες και προσωπικά δεν έχω σκοπό να κάθομαι να υπολογίζω που με συμφέρει να ξοδεύω τους πόντους μου. Δεν το ξέρω σίγουρα αλλά νομίζω δεν έχει βενζινάδικα. Σε αυτό θα σου απαντήσει καλύτερα κάποιος άλλος βέβαια που χρησιμοποιεί το πρόγραμμα.

 

Το go4more της εθνικής νομίζω δε σε συμφέρει με τα ποσοστά που δίνει.

 

Αν μιλάμε για μία πιστωτική συμφωνώ ότι είναι η καλύτερη λύση. Αν μας πει ο φίλος και ποιο σούπερ μάρκετ προτιμά ίσως κάνουμε και μια 2η συμπληρωματική πρόταση. Στα συν της συγκεκριμένης κάρτας είναι ότι αν δεν κάνω λάθος διατηρεί την δωρεάν συνδρομή με ένα σχετικά μικρό ετήσιο ύψος συναλλαγών.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για μία πιστωτική συμφωνώ ότι είναι η καλύτερη λύση. Αν μας πει ο φίλος και ποιο σούπερ μάρκετ προτιμά ίσως κάνουμε και μια 2η συμπληρωματική πρόταση. Στα συν της συγκεκριμένης κάρτας είναι ότι αν δεν κάνω λάθος διατηρεί την δωρεάν συνδρομή με ένα σχετικά μικρό ετήσιο ύψος συναλλαγών.

 

Ναι έχεις δίκιο, σε μια αναφερόμουν.

 

Προσωπικά έχω δυο (τη yes η οποία είναι δωρεάν πάνω από 2500 το χρόνο και την afinity).

Αν είχα τη δυνατότητα θα είχα και τρεις (yes, dinnes για διπλάσιους πόντους και aegean για μετατροπή σε μίλια). Το κακό σε αυτό το μοντέλο είναι ότι σταματάει στο τέλος του έτους η μετατροπή bonus πόντων σε μίλια, και πλέον το μάζεμα μιλιων θα γίνεται μόνο με την aegean....Απλά το αναφέρω για να ξέρει πριν κάνει τις κινήσεις του.

 

Όπως και να έχει δε μου έκδοσαν την aegean οπότε ακύρωσα και την dinners και έβγαλα την affinity (δεν την ανέφερα παραπάνω γιατί από ότι κατάλαβα ο Kyros_G δεν ενδιαφέρεται για καταστήματα inditex).

 

Την BP την είχα ξεχάσει, αλλά δεν πολυσυμφέρει η επιστροφή της αν θυμάμαι καλά από παλιότερα που είχα bonus καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, σε μια αναφερόμουν.

 

Προσωπικά έχω δυο (τη yes η οποία είναι δωρεάν πάνω από 2500 το χρόνο και την afinity).

Αν είχα τη δυνατότητα θα είχα και τρεις (yes, dinnes για διπλάσιους πόντους και aegean για μετατροπή σε μίλια). Το κακό σε αυτό το μοντέλο είναι ότι σταματάει στο τέλος του έτους η μετατροπή bonus πόντων σε μίλια, και πλέον το μάζεμα μιλιων θα γίνεται μόνο με την aegean....Απλά το αναφέρω για να ξέρει πριν κάνει τις κινήσεις του.

 

Όπως και να έχει δε μου έκδοσαν την aegean οπότε ακύρωσα και την dinners και έβγαλα την affinity (δεν την ανέφερα παραπάνω γιατί από ότι κατάλαβα ο Kyros_G δεν ενδιαφέρεται για καταστήματα inditex).

 

Την BP την είχα ξεχάσει, αλλά δεν πολυσυμφέρει η επιστροφή της αν θυμάμαι καλά από παλιότερα που είχα bonus καρτα.

 

Η BP ανήκει στους μεγάλους συνεργάτες. Αυτο σημαίνει ότι παίρνεις 4 πόντους με απλή bonus είτε 8 αν έχεις diners.

Link to comment
Share on other sites

Η BP ανήκει στους μεγάλους συνεργάτες. Αυτο σημαίνει ότι παίρνεις 4 πόντους με απλή bonus είτε 8 αν έχεις diners.

 

Δεν το έγραψα σωστά, αναφερόμουν στην εξαργύρωση.

Από άποψη συλλογής πόντων σίγουρα είναι καλό. Η εξαργύρωση από όσο θυμάμαι δεν είναι

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο, σε μια αναφερόμουν.

 

Προσωπικά έχω δυο (τη yes η οποία είναι δωρεάν πάνω από 2500 το χρόνο και την afinity).

Αν είχα τη δυνατότητα θα είχα και τρεις (yes, dinnes για διπλάσιους πόντους και aegean για μετατροπή σε μίλια). Το κακό σε αυτό το μοντέλο είναι ότι σταματάει στο τέλος του έτους η μετατροπή bonus πόντων σε μίλια, και πλέον το μάζεμα μιλιων θα γίνεται μόνο με την aegean....Απλά το αναφέρω για να ξέρει πριν κάνει τις κινήσεις του.

 

Όπως και να έχει δε μου έκδοσαν την aegean οπότε ακύρωσα και την dinners και έβγαλα την affinity (δεν την ανέφερα παραπάνω γιατί από ότι κατάλαβα ο Kyros_G δεν ενδιαφέρεται για καταστήματα inditex).

 

Την BP την είχα ξεχάσει, αλλά δεν πολυσυμφέρει η επιστροφή της αν θυμάμαι καλά από παλιότερα που είχα bonus καρτα.

 

Τα λες πολύ καλά, συμφωνούμε πλήρως. Την diners (που λογικά είχες με δωρεάν συνδρομή) γιατί την ακύρωσες;

Της bp η εξαργύρωση αφορά έκπτωση 24% (χωρίς ΦΠΑ το διαφημίζουν). Προσωπικά αυτές οι εξαργυρώσεις δεν μου αρέσουν (όπως και του βασιλόπουλου).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γινεται αν εχεις την aegean bonus visa

 

 

 

Οχι δεν την εχω.

Εχω αλλες καρτες πυ συμμετεχουν στο προγραμμα bobus.

Νομιζα πως οι ποντοι bonus απο οπου και αν προερχονται μπορουν μεχρι τελους του ετους να μετατραπουν σε μίλια.

Κανω λαθος ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την εχω.

Εχω αλλες καρτες πυ συμμετεχουν στο προγραμμα bobus.

Νομιζα πως οι ποντοι bonus απο οπου και αν προερχονται μπορουν μεχρι τελους του ετους να μετατραπουν σε μίλια.

Κανω λαθος ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Γίνεται αυτό που λες μέχρι τέλος του χρόνου απλά κάποιοι έχουν μπει στο mood και στα δεδομένα του νέου χρόνου. Όποιος προλάβει λοιπόν...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...