Jump to content

Πιστωτικές κάρτες/Τράπεζες


CptBill
 Κοινοποίηση

Έχεις Πιστωτική Κάρτα;  

1.711 members have voted

  1. 1. Έχεις Πιστωτική Κάρτα;

    • Έχω Visa
      924
    • Έχω MasterCard
      445
    • Έχω Amex [aka American Express]
      143
    • Έχω Cash Card [Maestro κλπ.]
      276
    • Έχω Άλλη [Euroline κλπ.]
      58
    • Τις Έχω Όλες [Είμαι Credit Card Addicted!!!]
      87
    • Έχω Diners
      78
    • Δεν Έχω
      452


Recommended Posts

έγινε ο αντιλογισμος στην Πειραιώς του 5ευρου.

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

και στους 3 στην οικογενεια μου επιστραφηκαν τα 3*5 ευρω παλι καλα.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο στη Πειραιώς, τράβηξαν/έδωσαν το 5€

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιως δεν πηρε εκ παραδρομης -οπως δηλωσε- 5€ απο τους λογαριασμους (μιλαμε για εκατομμυρια στο συνολο). Εκλεψε στην κυριολεξια για μια μερα, με αιτιολογια "Παγιο τελος συνδεσης". Εκτος απο την ιδια την τραπεζα ευθυνεται και η εταιρια που εφτιαξε το προγραμμα που ετρεξε το λαθος δεν το ειχαν δει σε UAT;

 

Αν πας να κλεψεις καποιον στο Μετρο και σε πιασουν αν ζητησεις συγγνωμη και τα επιστρεψεις ολα καλα; Φυσικα και οχι, εκει πας μεσα τρως το ξυλο και δικαζεσαι.

 

Βεβαια δεν περιμενουμε και κατι διαφορετικο οταν η ληστειες σε τραπεζες και ΑΤΜs γινονται πρωτο θεμα στις "ειδησεις" λες και ειναι κατι κακο.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εντελώς άδικο.

Δεν πρόκειται για κλοπή αλλά για κατάχρηση χρημάτων που εμείς τους εμπιστευτήκαμε. Είναι εντελώς διαφορετικό νομικά.

Δεύτερον δεν τιμωρείται κανείς με ξυλοδαρμό σε αυτήν την χώρα και επιπλέον είναι αδύνατον να δείρεις μια τράπεζα.

Και βέβαιο η ληστεία είναι πάντα μία κακή και παράνομη πράξη .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο να μην πρόκειται για λάθος εκ παραδρομής, αλλά ούτε να έγινε για την εκμετάλλευση του χρημάτων.

Πιθανολογώ ότι λειτούργησε ως λαγός για να μετρηθούν οι αντιδράσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εντελώς άδικο.

Δεν πρόκειται για κλοπή αλλά για κατάχρηση χρημάτων που εμείς τους εμπιστευτήκαμε. Είναι εντελώς διαφορετικό νομικά.

Δεύτερον δεν τιμωρείται κανείς με ξυλοδαρμό σε αυτήν την χώρα και επιπλέον είναι αδύνατον να δείρεις μια τράπεζα.

Και βέβαιο η ληστεία είναι πάντα μία κακή και παράνομη πράξη .

 

Το πως παρουσιαζεται "νομικα" και ποιος το εχει ορισει το "νομο" μου ειναι εντελως αδιαφορο.

Δεν "εμπισετευομαστε" καμια τραπεζα πολλες φορες απο επιλογη αλλα επειδη μας το επιβαλει η εργοδοσια. Θα πας σε αυτη την τραπεζα να ανοιξεις λογαριασμο μισθοδοσιας πχ.

Και τα CCs οταν εφαρμοστηκαν νομικα και συνταγματικα σωστα τα εβγαλαν σου δεσμευσαν ομως τα λεφτα και δεν σε αφησαν να τα παρεις για παρα πολλα χρονια. Γιατι; Για να μην χρεωκοπησει ποιος; Εσυ ή οι τραπεζες και το συστημα;

 

Μια βολτα απο τα AT θα σου αλλαξουν αποψη για τη συμπεριφορα των κρατικων/ταξικων φρουρων σε "λαχαναδες"/"παρανομους" μικορπωλητες/χρηστες ναρκωτικων κλπ.

 

Η ληστεια ειναι κακη πραξη, το να ληστεψεις μια τραπεζα ομως ειναι πολιτικη πραξη, οταν ομως μας ληστευει η τραπεζα βαζουμε την ουρα κατω απο τα σκελια.

 

Και στην τελικη ξαναρωταω περασαν τετοια λαθη απο UAT περιβαλλον; Που ξερω οτι αυριο δε θα ξαναγινει;

 

Εσας μπορει να μη δε σας πειραζει και να ειστε συμβιβασμενοι με το συστημα, εμενα ομως με ενοχλει πολυ.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Αν όλες οι ληστείες των τραπεζών γίνονται για πολιτικούς λόγους τότε πολύ σωστά είναι πρώτο θέμα στις ειδήσεις. Δεν κατάλαβα γιατί σε ενοχλεί.

Και φυσικά αν αγνοείς τον νόμο , οι δικές σου απόψεις μου είναι και εμένα αδιάφορες.

Link to comment
Share on other sites

Το πως παρουσιαζεται "νομικα" και ποιος το εχει ορισει το "νομο" μου ειναι εντελως αδιαφορο.

Δεν "εμπισετευομαστε" καμια τραπεζα πολλες φορες απο επιλογη αλλα επειδη μας το επιβαλει η εργοδοσια. Θα πας σε αυτη την τραπεζα να ανοιξεις λογαριασμο μισθοδοσιας πχ.

Και τα CCs οταν εφαρμοστηκαν νομικα και συνταγματικα σωστα τα εβγαλαν σου δεσμευσαν ομως τα λεφτα και δεν σε αφησαν να τα παρεις για παρα πολλα χρονια. Γιατι; Για να μην χρεωκοπησει ποιος; Εσυ ή οι τραπεζες και το συστημα;

 

Μια βολτα απο τα AT θα σου αλλαξουν αποψη για τη συμπεριφορα των κρατικων/ταξικων φρουρων σε "λαχαναδες"/"παρανομους" μικορπωλητες/χρηστες ναρκωτικων κλπ.

 

Η ληστεια ειναι κακη πραξη, το να ληστεψεις μια τραπεζα ομως ειναι πολιτικη πραξη, οταν ομως μας ληστευει η τραπεζα βαζουμε την ουρα κατω απο τα σκελια.

 

Και στην τελικη ξαναρωταω περασαν τετοια λαθη απο UAT περιβαλλον; Που ξερω οτι αυριο δε θα ξαναγινει;

 

Εσας μπορει να μη δε σας πειραζει και να ειστε συμβιβασμενοι με το συστημα, εμενα ομως με ενοχλει πολυ.

Μπούρδες, συγνώμη και όλας αλλά έλεος.

 

Οι τράπεζες μέσα σε όλα έχουν καταθέσεις πολιτών, εσένα και μένα. Οταν λοιπόν εσυ κάνεις τη πολιτική (μπούρδες στο τετράγωνο) πράξη της ληστείας μιας τράπεζας, ληστεύεις και τις καταθέσεις κάποιου που δε διαφέρει και πολύ από σένα.

 

Ολά ξεκινούν και τελειώνουν στο αν καταλαβαίνει τελικά κάποιος τι είναι μια τράπεζα. Μια τράπεζα δεν ειναι τιποτα περισσότερο, ή λιγότερο από έναν χρηματοπιστωτικό οργανισμό με στόχο το κέρδος. Τόσο στεγνά.

 

Ολα τα άλλα , περί συστημάτων κλπ, ειναι τσιτάτα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν όλες οι ληστείες των τραπεζών γίνονται για πολιτικούς λόγους τότε πολύ σωστά είναι πρώτο θέμα στις ειδήσεις. Δεν κατάλαβα γιατί σε ενοχλεί.

Και φυσικά αν αγνοείς τον νόμο , οι δικές σου απόψεις μου είναι και εμένα αδιάφορες.

 

Μα αυτο ειναι το θεμα οτι δεν το παρουσιαζουν σαν πολιτικη πραξη αλλα σας "τρομοκρατια". Τα ειχε πει και ο Παυλακος πριν 35 χρονια.

 

Προφανως ο καθενας εχει διαφορετικες αποψεις και εχει να κανει με την ταξικη του συνειδηση! Αλλοι θελουν να ειναι μερος τους συστηματος και να το υπακουν αβουλα και αλλοι θελουν να ειναι απεναντι. Οπως το βλεπεις και οπως σε βολευει να το βλεπεις. Οι δικαιολογιες αλλωστε ποτε δεν ανετρεψαν τα γεγονοτα. :)

 

Αλλα αποψεις του στυλ "εμπιστευομαστε" τα λεφτα μας στις τραπεζες ειναι ατοπες. Γιατι το ιδιο το συστημα, σε υποχρεωνει να εχεις τα λεφτα σου στις τραπεζες, σε υποχρεωνει η μισθοδοσια σου να γινεται μεσω τραπεζας, σε υποχρεωνει να κανεις ενα στανταρ ποσο αγορων μεσω καρτων. :!:

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπούρδες, συγνώμη και όλας αλλά έλεος.

 

Οι τράπεζες μέσα σε όλα έχουν καταθέσεις πολιτών, εσένα και μένα. Οταν λοιπόν εσυ κάνεις τη πολιτική (μπούρδες στο τετράγωνο) πράξη της ληστείας μιας τράπεζας, ληστεύεις και τις καταθέσεις κάποιου που δε διαφέρει και πολύ από σένα.

 

Ολά ξεκινούν και τελειώνουν στο αν καταλαβαίνει τελικά κάποιος τι είναι μια τράπεζα. Μια τράπεζα δεν ειναι τιποτα περισσότερο, ή λιγότερο από έναν χρηματοπιστωτικό οργανισμό με στόχο το κέρδος. Τόσο στεγνά.

 

Ολα τα άλλα , περί συστημάτων κλπ, ειναι τσιτάτα.

 

Αν μπουκαρω δηλαδη εγω σε μια τραπεζα και βουτηξω 5.000.000€ θα τα παρει πισω απο εσενα επειδη την εκλεψαν; :rolleyes:

 

Αυτο λεω και εγω οτι οι τραπεζες κοιταζουν το κερδος τους και βγαζουν κερδος με επενδυσεις/τοκους/projects με το δικο μας κεφαλαιο που δυστυχως μας υποχρεωνουν να το βαλουμε στα ταμεια τους.

 

Αυτα ειναι τα τσιτατα και επειδη εχω δουλεψει στο κοσμο του FS για 10 χρονια εχω αποψη περι του πως λειτουργουν.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι είναι τόσο απλό και τυχαίο το σκηνικό.. Θυμάμαι παλιότερα πατέντες με καταθέσεις για μια μέρα και ανάληψη με κέρδος μετά.. Κόλπα με ασφαλιστικές κτλ... Και μόνο που έγινε τέλος του χρόνου βρωμάει η δουλειά

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Ήταν μια καλή δοκιμή για το αν υπάρξουν αντιδράσεις και πόσες αν εφαρμόσουν κάτι τέτοιο. Του χρόνου θα το χουν προετοιμάσει 2-3 μήνες πριν ως απαραίτητο για την επιβίωσή τους και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια πιστωτική που λήγει τον 02 του 2020. Έχω σε αυτήν με πάγια εντολή να κρατάει μηνιαία το κόστος μιας ασφαλείας. Ρωτάω εγώ τώρα. Θα μου στείλουν καινούρια νωρίτερα; Αν ναι, θα είναι ο ίδιος αριθμός με διαφορετικό το πίσω τριψηφιο ή θα είναι νέος αριθμός; Ρωτάω γιατί αν είναι νέος αριθμός θα πρέπει να ενημερώσω την ασφαλιστική. Επίσης οι δόσεις για κάποια αντικείμενα που έχω πάρει θα είναι οκ και με την καινούρια κάρτα, σωστά; Είμαι πρωτάρης στις πιστωτικές.
Link to comment
Share on other sites

Αν μπουκαρω δηλαδη εγω σε μια τραπεζα και βουτηξω 5.000.000€ θα τα παρει πισω απο εσενα επειδη την εκλεψαν; :rolleyes:

 

Αυτο λεω και εγω οτι οι τραπεζες κοιταζουν το κερδος τους και βγαζουν κερδος με επενδυσεις/τοκους/projects με το δικο μας κεφαλαιο που δυστυχως μας υποχρεωνουν να το βαλουμε στα ταμεια τους.

 

Αυτα ειναι τα τσιτατα και επειδη εχω δουλεψει στο κοσμο του FS για 10 χρονια εχω αποψη περι του πως λειτουργουν.

Δουλεύω στον χώρο των FS 29 χρόνια.

Τι ακριβώς θες να συζητήσουμε ;

Εκτός από τα βασικά , ότι καμία παρανομία δεν πρέπει να ενθαρρύνεται, αρα ήδη αυτά που λες ειναι γελοία (και ναι είναι από τις λίγες φορές που μιλάω τόσο ωμά, αλλά εδώ μιλάς για παρανομίες πίσω από φιλοσοφίες), προβάλλεις ένα ψευτικο δίλλημα.

Η ουσία ειναι η εξης :

Αν ένας πάει και κλέψει 5 μιλια, δεν έγινε κάτι. Αν πολύς κόσμος κάνει το ίδιο όμως ,δυνητικά μιλάμε για bank run ή ισοδύναμό του. Αφού όπως λές έχεις δουλέψει σε financial services , σίγουρα γνωρίζεις ότι χωρίς τράπεζες δεν δουλεύει η οικονομία.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω στον χώρο των FS 29 χρόνια.

Τι ακριβώς θες να συζητήσουμε ;

Εκτός από τα βασικά , ότι καμία παρανομία δεν πρέπει να ενθαρρύνεται, αρα ήδη αυτά που λες ειναι γελοία (και ναι είναι από τις λίγες φορές που μιλάω τόσο ωμά, αλλά εδώ μιλάς για παρανομίες πίσω από φιλοσοφίες), προβάλλεις ένα ψευτικο δίλλημα.

Η ουσία ειναι η εξης :

Αν ένας πάει και κλέψει 5 μιλια, δεν έγινε κάτι. Αν πολύς κόσμος κάνει το ίδιο όμως ,δυνητικά μιλάμε για bank run ή ισοδύναμό του. Αφού όπως λές έχεις δουλέψει σε financial services , σίγουρα γνωρίζεις ότι χωρίς τράπεζες δεν δουλεύει η οικονομία.

 

Επειδη σεβομαι τις αποψεις του καθενος και δεν ειμαι εδω για να κρινω τις ταξικες συνειδησεις και πως λειτουργει ο καθενας. Ολοι αλλωστε εχουμε διαλεξει πλευρα, αλλοι βολευονται ή εχουν συμβιβαστει δεν με ενοχλει πλεον. Αυτη ειναι η καθημερινοτητα. :)

 

Θα σου απαντησω ομως αφου εισαι και τοσα χρονια στο τραπεζικο θα γνωριζεις οτι υπαρχει και πραγματικο μοντελο που δουλευει χωρις τραπεζα, υπαρχει νομισμα, υπαρχει οικονομια και παραγωγη. Εφαρμοζεται στην Ισπανια κανονικα καποια χρονια τωρα. Φυσικα ομως στο καπιταλιστικο μοντελο προφανως δεν θελουν να ισχυσουν κατι τετοιο γιατι θα καταργουνται σταδιακα οι ανισοτητες. Μεγαλη κουβεντα και βγαινουμε οφ τοπικ. Δεν εχω και κατι αλλο να πω.

 

Αφου δεν σας ενοχλει να κανουν "πειραματα" με τους λογαριασμους οκ, να σας βουτανε κανα 1€ δεν εγινε και κατι καποια στιγμη θα γινει αντιλογισμος. Εμεις να μην τις κλεβουμε γιατι ειναι παρανομο, οι τραπεζες ειναι νομιμες και νοιαζονται για το καλο μας.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στην πεζή πραγματικότητα, είναι λογικό που η Eurobank εμφανίζει ως δαπάνη στο αφορολόγητο αγορά μέσω AliExpress από κινέζο πωλητή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στην πεζή πραγματικότητα, είναι λογικό που η Eurobank εμφανίζει ως δαπάνη στο αφορολόγητο αγορά μέσω AliExpress από κινέζο πωλητή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ισως αυτό συμβαίνει επειδή η εκκαθάριση της συναλλαγής γίνεται απο Αγγλικό πάροχο πληρωμών

Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στην πεζή πραγματικότητα, είναι λογικό που η Eurobank εμφανίζει ως δαπάνη στο αφορολόγητο αγορά μέσω AliExpress από κινέζο πωλητή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Και στην Πειραιώς το ίδιο συμβαίνει
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Για να επανέλθουμε στην πεζή πραγματικότητα, είναι λογικό που η Eurobank εμφανίζει ως δαπάνη στο αφορολόγητο αγορά μέσω AliExpress από κινέζο πωλητή;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

η εκκαθάριση της συναλλαγής γίνεται Στην Αγγλία.γι'αυτό μετράει σωστά στο αφορολόγητο.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια δεν περιμενουμε και κατι διαφορετικο οταν η ληστειες σε τραπεζες και ΑΤΜs γινονται πρωτο θεμα στις "ειδησεις" λες και ειναι κατι κακο.

 

Αν είναι καλό να το δοκιμάσουμε όλοι σύντροφε.:lol:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιως δεν πηρε εκ παραδρομης -οπως δηλωσε- 5€ απο τους λογαριασμους (μιλαμε για εκατομμυρια στο συνολο). Εκλεψε στην κυριολεξια για μια μερα, με αιτιολογια "Παγιο τελος συνδεσης". Εκτος απο την ιδια την τραπεζα ευθυνεται και η εταιρια που εφτιαξε το προγραμμα που ετρεξε το λαθος δεν το ειχαν δει σε UAT;

 

Αν πας να κλεψεις καποιον στο Μετρο και σε πιασουν αν ζητησεις συγγνωμη και τα επιστρεψεις ολα καλα; Φυσικα και οχι, εκει πας μεσα τρως το ξυλο και δικαζεσαι.

 

Βεβαια δεν περιμενουμε και κατι διαφορετικο οταν η ληστειες σε τραπεζες και ΑΤΜs γινονται πρωτο θεμα στις "ειδησεις" λες και ειναι κατι κακο.

 

Συγκρίνεις, άσχετα πράγματα.

Ο κ. Γιώργος πχ την μια ημέρα ληστεύει μια τράπεζα και την επόμενη μπαίνει στο σπίτι ΣΟΥ. Ποια είναι η διαφορά ? Στην τράπεζα είναι πολιτική πράξη και στο σπίτι σου ΤΙ ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σεβομαι τις αποψεις του καθενος και δεν ειμαι εδω για να κρινω τις ταξικες συνειδησεις και πως λειτουργει ο καθενας. Ολοι αλλωστε εχουμε διαλεξει πλευρα, αλλοι βολευονται ή εχουν συμβιβαστει δεν με ενοχλει πλεον. Αυτη ειναι η καθημερινοτητα. :)

 

Θα σου απαντησω ομως αφου εισαι και τοσα χρονια στο τραπεζικο θα γνωριζεις οτι υπαρχει και πραγματικο μοντελο που δουλευει χωρις τραπεζα, υπαρχει νομισμα, υπαρχει οικονομια και παραγωγη. Εφαρμοζεται στην Ισπανια κανονικα καποια χρονια τωρα. Φυσικα ομως στο καπιταλιστικο μοντελο προφανως δεν θελουν να ισχυσουν κατι τετοιο γιατι θα καταργουνται σταδιακα οι ανισοτητες. Μεγαλη κουβεντα και βγαινουμε οφ τοπικ. Δεν εχω και κατι αλλο να πω.

 

Αφου δεν σας ενοχλει να κανουν "πειραματα" με τους λογαριασμους οκ, να σας βουτανε κανα 1€ δεν εγινε και κατι καποια στιγμη θα γινει αντιλογισμος. Εμεις να μην τις κλεβουμε γιατι ειναι παρανομο, οι τραπεζες ειναι νομιμες και νοιαζονται για το καλο μας.

Το μοντέλο το οποίο αναφέρεσαι δεν ειναι "πραγματικό" αλλά ένα ¨"εναλλακτικό" μοντελλο, σε σχέση με αυτό το οποίο η Ισπανία έχει επιλέξει, όχι μόνο με βάση την απόφασή της να ειναι μέλος της ΕΕ, αλλά πολύ πιο πρίν ως ιμπεριαλιστική δύναμη (δε ξεκίνησε να έχει τράπεζες πρόσφατα ξέρεις).

Και εννοείται,σεβαστές οι απόψεις σου αλλά η δική μου άποψη είναι ότι όσο η πλειοψηφεία των χωρών του πλανήτη δουλεύει με τη λογική που όλοι μας γνωρίζουμε,ειναι αδόκιμο να μιλάμε για "πραγματικές" οικονομίες που αγνοούν τη πραγματικότητα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα με τις τράπεζες, γενικότερα. Τι είναι η τράπεζα: ένα μαγαζί που παίρνει λεφτά από τον ένα και τα δίνει στον άλλο με κάποια προμήθεια. Δεν είναι δικά της τα λεφτά. Το ίδιο ισχύει και για το supermarket. Παίρνει προϊόντα από εδώ και από εκεί πχ creta farm και τα μεταπουλει στον κόσμο. Δεν είναι δικά του τα προϊόντα. Η ο περιπτεράς, αντίστοιχα.

ΥΓ. Τώρα, βέβαια, αν πάρεις δάνειο και δεν μπορείς να πληρώσεις τις δόσεις είναι μεγάλο μπέρδεμα.

ΥΓ. Βέβαια, υπάρχουν και ιδιώτες που κάνουν την δουλειά της τράπεζας και όποιος πάει έχει δει την γλύκα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...