Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε ξέρω αν ειναι εφικτο, ομως γινεται στην παραθεση καποιου ποστ, αν υπάρχουν εικόνες να μπαινουν αυτόματα σε spoiler?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

εγω αυτο που κανω ειναι να τις διαγραφω απο το post του αλλου. δε χρειαζονται στην παραθεση σιγα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δε το είπα για εσάς, απλά το δε βγάζουν κινητά άρα να φύγουν σχολίασα

 

έπρεπέ να φεύγουν εκεί που τις αρμόζει για να μπούνε εταιρίες που πουλάνε δεν χωράνε όλες στην αρχική

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γίνεται για κάποιο μέλος που έχουμε στην black list να μην εμφανίζονται σε μας τα μυνήματα του, όταν κάποιος άλλος κάνει παράθεση στο μήνυμα του;

Επίσης, γίνεται για το συγκεκριμένο μέλος να μην εμφανίζεται καν το μήνυμα του σαν μην αναγνωσμένο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τώρα τελευταία παρατηρώ να γίνονται off topic αναρτήσεις σε θέματα που αφορούν τις ηλεκτρονικές αγορές, κάτι που μπορεί και να οφείλεται και τα διάσκορπα θέματα στο φόρουμ. Π.χ. για αγορές από Κίνα υπάρχει σχετικό τόπικ στους "Οδηγούς" ενώ για aliexpress στο υποφόρουμ "Ίντερνετ" όπου μέσα εκεί είναι και για ebay, paypal και για eshops [γενικά], ενώ για τυχόν τελωνείο ή για τα ΕΛ.ΤΑ, στο chat and fun.

Θεωρώ πως αν θα έμπαιναν σε ένα υποφόρουμ αυτά, όπως και όποια άλλα μπορεί να είναι διάσπαρτα, η αναζήτηση θα ήταν χρησιμότερη/ευκολότερη και η σύγχυση με τα off topic θα περιορίζονταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Στην κατηγορια <Συσκευες / Λοιπα κινητα τηλεφωνα>, προτείνω την καταργηση του ξεχωριστου θεματος για την εταιρια Thl, μιας και πλεον δεν εχει νεα μοντελα η αν εχει (Τ9), δεν πουλανε αρκετα, ωστε να δικαιουνται ξεχωριστο θεμα.

Οι συσκευες που περιλαμβανονται στο θεμα αυτο, ας μπουνε στα ... χυμα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως το παρακανετε με τις πωλήσεις; Μπαίνεις να διαβάσεις μία είδηση και πρέπει να σκρολαρεις 3 smart deal και έναν διαγωνισμό.κατανταει κουραστικό και σε απωθεί να ξέρετε

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αυτη την αστειοτητα που σβηνονται μηνυματα χωρις να ερχονται ΠΜ στον χρηστη οτι του εχουν σβηστει, τι θα γινει;

 

Ειστε ασεβεις

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Υπάρχει η δυνατότητα να προστεθεί κάποιο gesture όταν σερφάρεις στη σελίδα από κινητό (σε desktop view, όχι στη mobile σελίδα), να μπορείς να μαρκάρεις ως αναγνωσμένο ένα μεμονωμένο section, π.χ. μόνο το My News, ή μόνο τις Συσκευές; Με απλό πάτημα στο εικονίδιο "ΜΥ" ίσως; Από υπολογιστή αυτό γίνεται με διπλό κλικ.

 

Θενξ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ψάχνω πάρα πολλές φορές για φίλους μου κινητά. Το φόρυ γενικά βοηθάει πολύ. Όταν όμως μπαίνω στις επιλογές συσκευής πραγματικά ΧΑΝΟΜΑΙ από τις ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ κοινά θέλω. Τραγικό πραγματικά νομίζω είχε σε κάποια στιγμή 4 κοινά τόπικς με κινητό στα 250 ευρώ.

 

Επίσης στο συγκεκριμένο τομέα αν γίνεται πιστεύω ότι θα βοηθούσε μια κατανομή. Να είχε πχ άλλο το τάμπλετ, άλλο το κινητό, και άλλα τα υπόλοιπα ίσως parts(λαπτοπς, cpu, gpu, pc parts?).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Tον τελευταίο καιρό έχουν εγγραφεί πολλά μποτάκια που σπαμάρουν με καζίνο και δάνεια.Μήπως να αλλάξετε τον τρόπο εγγραφής κλπ γιατι τον παρακάμπτουν;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μια πρόταση...

 

Εκτιμώ ότι η υποπεριοχή Samsung Android Phones δεν έχει λόγο ύπαρξης και πρέπει να καταργηθεί με το περιεχόμενό του να μπει στο κεντρικό της Samsung.

 

Ούτως ή άλλως είναι πολλά τα κλικ που πρέπει να γίνουν για να μπεις σε μια υποπεριοχή εκ των δημοφιλών συσκευών και πρέπει με κάποιο τρόπο να μειωθούν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην κατηγορια <Συσκευες / Λοιπα κινητα τηλεφωνα>, προτείνω την καταργηση του ξεχωριστου θεματος για την εταιρια Thl, μιας και πλεον δεν εχει νεα μοντελα η αν εχει (Τ9), δεν πουλανε αρκετα, ωστε να δικαιουνται ξεχωριστο θεμα.

Οι συσκευες που περιλαμβανονται στο θεμα αυτο, ας μπουνε στα ... χυμα.

 

Επανερχομαι μετα απο ενα χρονο , αν και η παραπανω προταση μου δεν κριθηκε πραγματοποιησιμη, να προσθεσω την ιδια ακριβως προταση και για την εταιρια CUBOT, η οποια πλεον καμία αξιολογη συσκευη δεν πουλαει και το σχετικο θεμα εχει ελαχιστη κινηση, ωστε να δικαιολογει ... ανεξαρτησία!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Tον τελευταίο καιρό έχουν εγγραφεί πολλά μποτάκια που σπαμάρουν με καζίνο και δάνεια.Μήπως να αλλάξετε τον τρόπο εγγραφής κλπ γιατι τον παρακάμπτουν;

 

Είναι θέμα vbulletin, το forum χρειάζεται αναβάθμιση για να λυθούν τέτοια θέματα. Προς το παρόν... κάνετε Αναφορά όταν βλέπετε τέτοια post για να τα βλέπουν οι υπεύθυνοι της ομάδας διαχείρισης και να πράττουν τα δέοντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα το myphone.gr εχει πανω απο 200000 μελη.

προτεινω τους διαχειριστες να κανουν προταση σε cosmote - wind - vodafone να απαντουν οι ιδιοι με εκπροσωπους τους τις αποριες - ερωτηματα στο forum!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το myphone.gr εχει πανω απο 200000 μελη.

προτεινω τους διαχειριστες να κανουν προταση σε cosmote - wind - vodafone να απαντουν οι ιδιοι με εκπροσωπους τους τις αποριες - ερωτηματα στο forum!ευχαριστω

 

Οχι.

Λες να είναι καλύτεροι απο αυτους της NOVA που μόνο απαντήσεις δεν δίνουν;Μονο δώσε τα στοιχεία σου λένε και απαντούν τυποποιημένα.Αλλωστε το φόρουμ δεν είναι για διευκολυνση των εταιριών αλλά για τα μέλη του.Αν θες απαντήσεις απο τις εταιρίες έχουν chat και FB που μπορείς να απευθυνθείς .

Γνώμη μου. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 months later...

Έχω παρατηρήσει ότι πολλά από τα links που δημιουργούνται αυτόματα στο φόρουμ δείχνουν στη διεύθυνση χωρίς SSL/HTTPS.

Πχ. στην αρχική σελίδα, στην απόκρυψη/εμφάνιση πρόσθετων πληροφοριών (με νέα θέματα, νέα μηνύματα, θέματα που παρακολουθούμε, κλπ) τα links είναι χωρίς https.

Προτείνω είτε να γίνονται όλα τα http requests redirect σε https ή να αλλάξουν τα links ώστε να είναι https.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι στο δεξι μερος της μπαρας εχουν προστεθει ορισμενα ενδιαφεροντα link οπως τα smart deals,σημερα οι αγγελιες κλπ.Βεβαίως ειναι καλή ανανέωση,αλλα για τον χρηστη ειναι λιγο αβολο να μετακινειται το μενου με το username (που περιεχει τον πινακα ελεγχου,τις ρυθμισεις,τις ειδοποιησεις κλπ) όλο και πιο αριστερα.Θα προτιμούσα προσωπικά να μείνει το μενού χρήστη τέρμα δεξιά όπως ήταν τόσα χρόνια και τα υπόλοιπα να προστιθενται πιο αριστερά. Δεν ξερω,μπορει να το βλέπω εγω έτσι,να είναι θέμα συνήθειας και να μου φαίνεται κάπως.

Επισης εχω δει σε αλλα φορουμ το εξης χρησιμο: την ωρα που γραφω μηνυμα,εμφανιζεται παραθυρακι ειδοποιησης περι νεοτερου μηνυματος,ή πριν την υποβολη βγαινει ειδοποιηση οτι καποιος αλλος απαντησε ενω εγραφα,και δινει δυνατότητα τροποποίησης.Δεν ξερω αν μπορει να γινει αυτο μεσα στη συγκεκριμενη πλατφορμα,αν υλοποιειται πάντως θα ήταν χρησιμο και θα αποφευγαμε περιττα ποστ ή ασυννενοησίες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την μεταφορά του προφίλ, ούτε εμένα μου αρέσει. Θεωρώ πως το myphone εξακολουθεί να είναι φόρουμ και θα πρέπει να βολεύεται με κάποια πράγματα ο χρήστης.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το μενού χρήστη να είναι πρώτο δεξιά μετά την αναζήτηση, είναι νομίζω πιο ομοιόμορφο. Βέβαια έχω δει ότι και πριν την είσοδο [login] βάζει σφήνα την ενότητα υποβολή ειδήσεων [tip us!] η οποία όμως μετά τη σύνδεση φεύγει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείτε να διορθώσετε αυτό το θέμα με τα μηνύματα χρηστών που έχουμε κάνει block; συνεχίζουν και φαίνονται όταν κάποιος κάνει QUOTE

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται κάτι με αυτο

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί πού φάγανε ban γιατί φαίνονται κάτω - κάτω ως συνδεδεμένα μέλη;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα μπορουν να κανουν login αλλά δεν μπορούν να γράψουν.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...