Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχουν θεωρίες συνομωσίας, αλλά όταν έχουν δημοσιευτεί 30+ θέματα με διάφορα links θα πρέπει να υπάρχει άμεση αντίδραση. Αν ο ιδιοκτήτης του φόρουμ θέλει, μπορεί να επιτρέψει στον κάθε διαχειριστή να προβεί σε όλες τις ενέργειες για την διαγραφή των spam κι όχι η υποχρέωση να επαφίεται στον εκάστοτε υπεύθυνο, κατηγορίας, διαχειριστή.

 

Άρα, είναι θέμα βούλησης της διαχείρισης η "καταστολή" αυτών των φαινομένων σε μη άμεσο χρόνο.

 

Όχι δεν γίνεται να έχουν όλοι πρόσβαση σε όλες τις ενότητες.

Βλέπω πολλά παράπονα για τα bots, αλλά σε πληροφορώ ότι οι αναφορές είναι ελάχιστες.

Μάλιστα γκρινιάζουν αρκετοί που δεν επεμβαίνουμε ενώ δεν έχουν κάνει καμία αναφορά...

Μερικοί μάλιστα ποστάρουν κιόλας απαντήσεις στα bots! (πάλι χωρίς να κάνουν αναφορά...).

Εσύ κάνε την αναφορά σου ως έχεις "υποχρέωση" σαν μέλος του φόρουμ και θα επιληφθεί όποιος είναι αρμόδιος.

Αν δεν κάνει κάποιος αναφορά, που αυτό γίνεται συνήθως, τι μπορούμε να κάνουμε;

Δεν υπάρχει κάποιος πανταχού παρών και τα πάντα πληρών.

Ούτε τρόπος να μαντέψουμε που υπάρχει πρόβλημα.

Εσύ για παράδειγμα λες ντροπή για το θέμα στο honor, αλλά δεν έκανες καμία αναφορά.

Κάνε αυτό που σου αναλογεί ως χρήστης και μετά έχεις κάθε δικαίωμα να γκρινιάζεις.

Γιατί κι εγώ το λέω ντροπή όταν κάποιος το βλέπει και δεν κάνει τίποτα, περιμένοντας απλά άλλους να κάνουν.

 

Ο ιδιοκτήτης του φόρουμ (Founder) έχει να εμφανιστεί εδώ και 5 χρόνια!

Τελευταία του ανάρτηση ήταν τον Δεκέμβριο του 2013!!!! ;)

Εκτός κι αν πήρε άλλος τη θέση του ή παρακολουθεί ο ίδιος το φόρουμ σιωπηλά!

Η αλήθεια είναι ότι παλιά δεν γινόταν αυτό. Δηλαδή να μπει ένας ξένος στο φόρουμ και να αναρτεί ότι νάνε...

 

H "αλήθεια" δεν είναι αυτή.

Πάντα γινόταν και θα γίνεται μέχρι να αλλάξει η έκδοση του φόρουμ.

Θα γίνει, αλλά δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή χρονοδιάγραμμα.

 

Ή να αλλάξει ο τρόπος εγγραφής ώστε να μην μπορούν τα μποτ να ξεπερνάνε τις ερωτήσεις .

 

Δες την προηγούμενη απάντηση.

 

Νομίζω τέλος το θέμα με τα bots :)

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν γίνεται να έχουν όλοι πρόσβαση σε όλες τις ενότητες.

Βλέπω πολλά παράπονα για τα bots, αλλά σε πληροφορώ ότι οι αναφορές είναι ελάχιστες.

Μάλιστα γκρινιάζουν αρκετοί που δεν επεμβαίνουμε ενώ δεν έχουν κάνει καμία αναφορά...

Μερικοί μάλιστα ποστάρουν κιόλας απαντήσεις στα bots! (πάλι χωρίς να κάνουν αναφορά...).

Εσύ κάνε την αναφορά σου ως έχεις "υποχρέωση" σαν μέλος του φόρουμ και θα επιληφθεί όποιος είναι αρμόδιος.

Αν δεν κάνει κάποιος αναφορά, που αυτό γίνεται συνήθως, τι μπορούμε να κάνουμε;

Δεν υπάρχει κάποιος πανταχού παρών και τα πάντα πληρών.

Ούτε τρόπος να μαντέψουμε που υπάρχει πρόβλημα.

Εσύ για παράδειγμα λες ντροπή για το θέμα στο honor, αλλά δεν έκανες καμία αναφορά.

Κάνε αυτό που σου αναλογεί ως χρήστης και μετά έχεις κάθε δικαίωμα να γκρινιάζεις.

Γιατί κι εγώ το λέω ντροπή όταν κάποιος το βλέπει και δεν κάνει τίποτα, περιμένοντας απλά άλλους να κάνουν.

 

Εγώ δεν έκανα αναφορά; Ναι έχεις δίκιο, δεν έκανα σε όλα, αλλά στα 2 πρώτα γιατί υπέθεσα πως όποιος τις δει, θα δει και τις υπόλοιπες αναρτήσεις και θα διαγράψει και αυτές.

 

Κι επειδή διακρίνω μια κατάσταση με την οποία γράφετε απλά για να δημιουργήσετε εντυπώσεις και εφόσον οι αναφορές μέσω Tapatalk γίνονται αποδεκτές από ωστόσο σύστημα, για έλεγξε πόσες αναφορές έχω κάνει ως μέλος σε spam κι ύστερα να μου κουνήσεις το δάχτυλο. Επίσης, θα παρακαλούσα να ανακαλέσεις τα όσα έγραψες περί μη αναφοράς μου γιατί όλο και κάτι έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα αναφορά; Ναι έχεις δίκιο, δεν έκανα σε όλα, αλλά στα 2 πρώτα γιατί υπέθεσα πως όποιος τις δει, θα δει και τις υπόλοιπες αναρτήσεις και θα διαγράψει και αυτές.

 

Κι επειδή διακρίνω μια κατάσταση με την οποία γράφετε απλά για να δημιουργήσετε εντυπώσεις και εφόσον οι αναφορές μέσω Tapatalk γίνονται αποδεκτές από ωστόσο σύστημα, για έλεγξε πόσες αναφορές έχω κάνει ως μέλος σε spam κι ύστερα να μου κουνήσεις το δάχτυλο. Επίσης, θα παρακαλούσα να ανακαλέσεις τα όσα έγραψες περί μη αναφοράς μου γιατί όλο και κάτι έκανα.

 

Το αντίθετο έγινε για τις εντυπώσεις και εσύ πρώτος κούνησες το δάχτυλο...

Έγραψες περί ντροπής για το θέμα στο οποίο δεν έκανες αναφορά και σε αυτό απάντησα.

Και έτσι έγινε.

Στην πρώτη σου φράση μάλιστα επιβεβαιώνεις ότι το περίμενες από άλλους.

Δεν υπάρχει λόγος να ανακαλέσω τίποτα, από τη στιγμή που ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Σας προσκαλώ να ηρεμήσουμε καθώς δημιουργείται ένταση χωρίς σοβαρό λόγο, ειδικά τον vforvendetta

 

Δεν αμφιβάλλω για τις καλές σας προθέσεις και σας ευχαριστούμε φυσικά που δείχνετε πως ενδιαφέρεστε για την κοινότητα, όπως και χιλιάδες άλλοι χρήστες με την καθημερινή τους συμμετοχή και συνεισφορά. Ωστόσο, όπως είπε και ο running_rabbit, είμαστε άνθρωποι και δε γίνεται να είμαστε online 24/7. Ειδικά όσον αφορά τα bots, μπορούν να δημιουργήσουν πολλά θέματα spam μέσα σε ελάχιστα λεπτά, οπότε είναι φυσιολογικό να μη διαγράφονται αμέσως αν δε κάνετε αναφορά και αν δε τα προσέξουμε ή δεν είμαστε online εκείνη τη στιγμή. Πιστέψτε με όμως, η αναφορά βοηθάει ΠΟΛΥ καθώς όλοι έχουμε πρόσβαση στο mail μας όπου κι αν βρισκόμαστε και αν δούμε mail με τίτλο "αναφορά", θα μπούμε να τακτοποιήσουμε ακόμα και απ'το κινητό μας. Μεγάλη σύμπτωση πάντως αυτά τα bots να επιτίθενται μόνο στο forum της Honor...:rolleyes:

 

Οπότε δεν υπάρχει λόγος να τσακωνόμαστε, ειδικά όσοι ενδιαφερόμαστε και προσπαθούμε για το Myphone. Βοηθήστε μας και βοηθάμε κι εμείς με κάθε δυνατό τρόπο. Ειρήνη υμίν :)

Link to comment
Share on other sites

και τώρα αυτή τη στιγμή που μιλάμε υπάρχει ενα bot-ακι ονόματι ριτσαρντ στις αγγελίες με 6 μηνύματα όλα κι όλα :lol:

 

έριξα αναφορά ;)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

@Running_Rabbit τι εννοείς μέχρι να αλλάξει η έκδοση του φόρουμ;

Τι θα αλλάξει δηλαδή;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τι θα αλλάξει δηλαδή;

 

Θα βάλει τα ρούχα του αλλιώς :-P

 

(φαντάζομαι θα γίνεται αναφορά στην πολυπόθητη ssl... Πριν 2-3 χρόνια υπήρχαν και σκέψεις για μετάβαση σε ipboard αλλά δεν ξέρω αν προχωρούν)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι χαρακτηριστικά τον impreza_sti να μου έχει στείλει pm για το ότι καλό ήταν που έστελνα αναφορές, αλλά έκανα λίγες παραπάνω από ότι έπρεπε :P

*story of my life :lol:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, εδώ και 2 ημέρες βλέπω το forum όπως παρακάτω σε Opera

image.jpg

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα Nokia Series 40 έχει ήδη έναν ξένο πειρατή από τις 20:00 η ώρα! Αναφορά έκανα ήδη...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

για το πρόβλημα της εμφάνισης στον Opera που έχω γράψει παραπάνω πρέπει να το αναφέρω κάπου αλλού εδώ στο forum ?
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

για το πρόβλημα της εμφάνισης στον Opera που έχω γράψει παραπάνω πρέπει να το αναφέρω κάπου αλλού εδώ στο forum ?

 

Φίλε μάλλον είναι θέμα της συσκευής σου γιατί σε Android/iOS/Windows Opera χρησιμοποιώ και εγώ και το βλέπω κανονικά το forum. Δοκίμασε να καθαρίσεις cache, σε ακραία περίπτωση απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά.

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο ιδιοκτήτης του φόρουμ (Founder) έχει να εμφανιστεί εδώ και 5 χρόνια!

Τελευταία του ανάρτηση ήταν τον Δεκέμβριο του 2013!!!! ;)

 

O Founder του forum, δεν είναι ιδιοκτήτης του εδώ και πολύ καιρό.

 

@Running_Rabbit τι εννοείς μέχρι να αλλάξει η έκδοση του φόρουμ;

Τι θα αλλάξει δηλαδή;

 

Πίστεψέ με, είναι τόσα πολλά που μπορούν να αλλάξουν... αλλά δεν είναι καθόλου εύκολο από θέμα δουλειάς που θέλει αλλά και κόστους.

 

Μεγάλη σύμπτωση πάντως αυτά τα bots να επιτίθενται μόνο στο forum της Honor...:rolleyes:

 

Από αυτά που βλέπω εγώ πάντως... δε θα το έλεγα. Τρυπώνουν παντού.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μάλλον είναι θέμα της συσκευής σου γιατί σε Android/iOS/Windows Opera χρησιμοποιώ και εγώ και το βλέπω κανονικά το forum. Δοκίμασε να καθαρίσεις cache, σε ακραία περίπτωση απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά.

 

είχες δίκιο, έκανα επαναφορά στην προεπιλεγμένη κατάσταση και έστρωσαν όλα

ευχαριστώ

Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Link to comment
Share on other sites

@athanaso77 Εμ αυτό είπα περίπου. 5 χρόνια το πολύ! Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχει σπάει να νεύρα κάθε φορά να βάζω κωδικό για να συνδεθώ σε αυτά που παρακολουθώ . Γιατί έτσι ; Συνδέομαι και αν δεν μπω για κανα 10λεπτο ξανά θέλει Login..... μόνο στο myphone το κάνει .στο σαφάρι Edited by mkbhd
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχει σπάει να νεύρα κάθε φορά να βάζω κωδικό για να συνδεθώ σε αυτά που παρακολουθώ . Γιατί έτσι ; Συνδέομαι και αν δεν μπω για κανα 10λεπτο ξανά θέλει Login..... μόνο στο myphone το κάνει .στο σαφάρι

Έχει μια επιλογή λέει να με θυμάσαι επέλεξε την και δεν θα ξανά βγει.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω φτιάξει το σελιδοδείκτη του myphone forum να μπαίνει από https.

Οι Ειδοποίησεις που έρχονται στο email μου για τη δημοσίευση νέου μηνύματος,

δίνουν διεύθυνση από http με αποτέλεσμα να έχει ο chrome 2 passwords αποθηκευμένα

και όποτε μπαίνω από το λινκ στα email θέλει συνέχεια login και ας τικάρω το "να με θυμάσαι".

Ακόμα και το βασικότερο για θέμα ασφάλειας δε θα έπρεπε να αλλάξει το link των email ειδ/σεων?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δεν ξέρω εάν έτυχα σε περίεργη μέρα με φορτωμένους σερβερς απλά διακρίνω μια μικρή καθυστέρηση στο φόρτωμα της σελίδας. Οπότε θα το ήθελα λιγάκι πιο γρήγορο!
Link to comment
Share on other sites

Θεωρω ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ κακο να προωθουνται "γκριζα κλειδια" και resellers που παραβιαζουν ξεκαθαρα το ToS των Windows. Αν καποια στιγμη σταματησουν να λειτουργουν αυτα τα κλειδια (που εχει ξαναγινει στο παρελθον σε αρκετους), εσεις θα ειστε εκθετοι στους χρηστες που το προωθησατε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ κακο να προωθουνται "γκριζα κλειδια" και resellers που παραβιαζουν ξεκαθαρα το ToS των Windows. Αν καποια στιγμη σταματησουν να λειτουργουν αυτα τα κλειδια (που εχει ξαναγινει στο παρελθον σε αρκετους), εσεις θα ειστε εκθετοι στους χρηστες που το προωθησατε

 

Εδώ σε άλλα ελληνικά φόρουμ για Xiaomi συσκευές (μιαου μιαου στα κεραμίδια) προωθούσαν μαϊμού sellers από Κίνα και όταν το έθιξα το θέμα έδωσαν Ban χωρίς δεύτερη σκέψη, τι σε πείραξε το κλειδακι με τα 5 ευρα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με έχει σπάει να νεύρα κάθε φορά να βάζω κωδικό για να συνδεθώ σε αυτά που παρακολουθώ . Γιατί έτσι ; Συνδέομαι και αν δεν μπω για κανα 10λεπτο ξανά θέλει Login..... μόνο στο myphone το κάνει .στο σαφάρι

Τελευταία έχω το ίδιο πρόβλημα. Εννοείται πως έχω επιλέξει "να με θυμάσαι" στα στοιχεία εισόδου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...