Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσατ υπάρχει για κάθε φόρουμ από το ταπατοκ πλέον. Όποιος θέλει, μπαίνει από κει.

Αλλά chatbox ή shoutbox κλπ μέσα στα φόρουμ, μόνο κακό κάνουν.

Οι ίδιες ερωτήσεις ξανά και ξανά και κανείς δεν ψάχνει να βρει τις πληροφορίες που χρειάζεται. Χάος, σαν τις ομάδες στο φβ.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεί στο κάτω μέρος, αυτό το βελάκι που σε πηγαίνει στην κορυφή της σελίδας, να γίνει "κορυφή της σελίδας";
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες προτάσεις για την "ευκολότερη" λειτουργία του forum.

 

1. Θα μπορούσε να υπάρξει ενα σύστημα notifications. Το Myphone έχει δεκάδες threads και κάθε μέρα πολλά νέα posts στα οποία μπορούμε να συμμετέχουμε. Θα ήταν καλό να υπάρχει ενας τρόπος να ενημερωνόμαστε όταν κάποιος απαντά σε ένα thread που μας ενδιαφέρει ή μας κάνει quote κτλ κτλ.

 

2. Θα μπορούσε να υπάρξει μια επιλογή Thank You ή +1 ή Like ή κάτι τέτοιο. Σε πολλά threads υπάρχουν πολλά posts στα οποία απλά ευχαριστούμε ο ένας τον άλλο ενώ θα μπορούσαμε απλά να κάνουμε ένα Like

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ορίσεις για όποιο θέμα θες να σου έρχεται άμεση ειδοποίηση με email.
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά όχι σε quote

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μ'εσω του πίνακα ελέγχου μπορούμε να δούμε τα θέματα που παρακολουθούμε κι επίσης να πάμε στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μονο. Γιατί από tapatalk (Εκτός αν εγώ δεν το βρίσκω ) δεν φαίνονται τα buy and sell ?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μονο. Γιατί από tapatalk (Εκτός αν εγώ δεν το βρίσκω ) δεν φαίνονται τα buy and sell ?

Το tapatalk δεν υποστηρίζεται από το forum. Ως εκ τούτου και για λόγους ασφαλείας δεν δίνεται μέσω αυτού πρόσβαση στις αγγελίες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Το tapatalk δεν υποστηρίζεται από το forum. Ως εκ τούτου και για λόγους ασφαλείας δεν δίνεται μέσω αυτού πρόσβαση στις αγγελίες.

Τι εννοείς δεν υποστηρίζεται? Αφού υπάρχει στο tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δεν υποστηρίζεται? Αφού υπάρχει στο tapatalk.

 

Όπως έχουμε αναφέρει πολλές φορές, δεν μου αρέσει το Tapatalk και οι τρύπες ασφάλειας που έχει - αποδεδειγμένα- κατά το παρελθόν. Το υποστηρίζουμε απλά μόνο για να λειτουργεί για όσους λίγους το χρησιμοποιούν (κάτω από 4% σύμφωνα με στατιστικά, ενώ το mobile site έχει 21% usage). Δεν ενθαρρύνουμε όμως τη χρήση του, ούτε προσφέρουμε όλη την εμπειρία του myphone.gr μέσα από αυτό, για λόγους ασφάλειας.

 

Αν θέλεις Αγγελίες λοιπόν, θα πρέπει να επιλέξεις το mobile site. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν τα ήξερα αυτά περι Ασφαλείας και κενών . Στο κινητό με βολεύει αφάνταστα το tapatalk και το χρησιμοποιώ καθημερινά
Link to comment
Share on other sites

Όπως έχουμε αναφέρει πολλές φορές, δεν μου αρέσει το Tapatalk και οι τρύπες ασφάλειας που έχει - αποδεδειγμένα- κατά το παρελθόν. Το υποστηρίζουμε απλά μόνο για να λειτουργεί για όσους λίγους το χρησιμοποιούν (κάτω από 4% σύμφωνα με στατιστικά, ενώ το mobile site έχει 21% usage). Δεν ενθαρρύνουμε όμως τη χρήση του, ούτε προσφέρουμε όλη την εμπειρία του myphone.gr μέσα από αυτό, για λόγους ασφάλειας.

 

Αν θέλεις Αγγελίες λοιπόν, θα πρέπει να επιλέξεις το mobile site. ;)

Παρόλα αυτά... Σε βλέπω vip στο tapatalk. :p

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά... Σε βλέπω vip στο tapatalk. :p

 

Για τις ανάγκες του beta testing και για να ελέγξω τυχόν προβλήματα πριν από καιρο. Πως θα μπορώ να σχολιαζω άλλωστε κατι αν δεν το έχω ελέγξει; Οι υποχρεώσεις των Administrators βλέπεις. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μηπως μπορειτε να βαλετε στο AVATAR εκτος απο κινητα και drones για να εχουμε ετσι περισσοτερες επιλογες?:)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορειτε να βαλετε στο AVATAR εκτος απο κινητα και drones για να εχουμε ετσι περισσοτερες επιλογες?:)

ευχαριστω

 

Το site λέγεται myphone.gr :) Έβαλα μερικά tablets σαν παραχώρηση σε λίγους, αλλά όχι δεν μπορώ να βάλω και drones λυπάμαι ;) Έχουμε όμως κατηγορία για αυτά, για όσους ενδιαφέρονται για την μόδα της εποχής ;)

 

Drones - Quadcopters θα το γνωρίζεις όμως ;)

 

Σε ευχαριστώ για την πρόταση φυσικά, ποιος ξέρει ίσως φτιάξουμε νέο forum και για drones ξεχωριστό στο μέλλον ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πολύ καλή ιδέα. Θα την υπέβαλα ξανά το 2017 όμως :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω λεω να βαλετε poll ποια κινητα ειναι τα καλυτερα της χρονια 2016 για να ψηφισουμε

Προς το τέλος κάθε έτους γίνεται αντίστοιχη ψηφοφορία

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλαιότερα και αν δεν έχει μου κάνει εντύπωση, αλλά νομίζω ότι εν έτει 2016 καιρός είναι να μπει TLS στο myphone. Ακόμα και δωρεάν μπορείς να το κάνεις πια. Μπορεί να μην θεωρούνται σημαντικά ή προσωπικά τα δεδομένα των χρηστών στο φόρουμ αλλά θα δείξει ένα σεβασμό προς τα μέλη σας.
Link to comment
Share on other sites

Σεβασμό προς τα μέλη μας δείχνουμε εδώ και χρόνια με διάφορους τρόπους, πολύ σημαντικότερους από αυτόν.

 

Ειναι στα μελλοντικά σχέδια μας πάντως.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το σιτε πολλές φορές δεν ανταποκρίνεται, διαβάζουμε σελίδες, πάμε να απαντήσουμε στο forum και δεν ανταποκρίνεται. Καλό θα ήταν να το δείτε λίγο έγινε κουραστικό να χρειάζεται να πατάμε πολλές φορές ανανέωση για να εμφανιστεί η σελίδα. Υπάρχει και το AZURE.
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα ποτέ κάποιο θέμα, και αν δεν κάνω λάθος δεν έχει αναφερθεί από άλλον χρήστη ανάλογο πρόβλημα.

Αν θες πες μας σε τι browser τα έχεις παρατηρήσει όλα αυτά.

Δοκίμασε να κάνεις και clear cookies και temp cache καλού κακού αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

 

Sent from my XT1068 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...