Jump to content

myphone.gr :: προτάσεις για βελτίωση


dedcat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λογικα θα μπορουν να κανουν login αλλά δεν μπορούν να γράψουν.

Εγώ όταν έφαγα 4 μέρες ban πρόπερσι από τη προηγούμενη διοίκηση του φόρουμ, ούτε login δεν μπορούσα να κάνω! Αυτοί πώς κάνουν τώρα; Άλλαξαν τους όρους των ban ;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γιατί δεν μπορώ να δω τις αγγελίες ακόμα? έλεος δηλαδή δεν είμαι και καινούργιο μέλος(για να μην αναφέρω τις αξιολογήσεις μου):mad:
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατί δεν μπορώ να δω τις αγγελίες ακόμα? έλεος δηλαδή δεν είμαι και καινούργιο μέλος(για να μην αναφέρω τις αξιολογήσεις μου):mad:

 

Έχει να κάνει με την ενεργή συμμετοχή του εκάστοτε μέλους. Αν γράφεις δηλαδή μία φορά κάθε τρεις (3) μήνες, χάνεις τη πρόσβαση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την ενεργή συμμετοχή του εκάστοτε μέλους. Αν γράφεις δηλαδή μία φορά κάθε τρεις (3) μήνες, χάνεις τη πρόσβαση.
Πολυ άκυρο αυτό, δλδ αν ένα μέλος έχει φουλ καλές αξιολογήσεις και πολλά μηνύματα και για μια περίοδο έχει κάποιο πρόβλημα υγείας ή οτιδήποτε άλλο , του κόβεται η πρόσβαση ?

Δεν είναι λογικά πράγματα αυτά , άρα σας ενδιαφέρουν μόνο τα κλικς κι όχι η ουσία του ότι το άτομο αυτό είναι έμπιστο και έχει προσφέρει

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει η προσβαση στις αγγελιες ?Εννοω σε οτι αφορα τα απαραιτητα μηνυματα που πρεπει να εχει ο χρηστης για να δημοσιευσει αγγελια.

Γιατι ηδη εχω δει αγγελιες απο μελη με 1 ή 2 μηνυματα..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει κουμπί αναφοράς στο mobile style. Παρεπιπτόντως,απο χτες το φόρουμ της honor εχει πήξει στα θέματα με spam.
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν αν υπάρχει κάποιος τρόπος να μπει κουμπί αναφοράς στο mobile style. Παρεπιπτόντως,απο χτες το φόρουμ της honor εχει πήξει στα θέματα με spam.

 

Σε κάθε ποστ υπάρχει κουμπί αναφοράς στο κάτω μέρος.

Link to comment
Share on other sites

στο mobile style (οταν μπαινω δηλ. απο κινητο) δεν βλέπω εγω τουλαχιστον να υπαρχει τετοιο κουμπι. Αν αναφερεστε στα spam,μετρησα 35 θέματα που το καθενα εχει κι απο ενα μηνυμα μεσα. Προφανως δεν ειναι βολικο να μπαινω σε ενα-ενα τα θεματα και να κανω αναφορα,γι'αυτο το εγραψα εδω,επ'ευκαιριας και της παρατηρησης για το συγκεκριμενο κουμπι.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ άκυρο αυτό, δλδ αν ένα μέλος έχει φουλ καλές αξιολογήσεις και πολλά μηνύματα και για μια περίοδο έχει κάποιο πρόβλημα υγείας ή οτιδήποτε άλλο , του κόβεται η πρόσβαση ?

Δεν είναι λογικά πράγματα αυτά , άρα σας ενδιαφέρουν μόνο τα κλικς κι όχι η ουσία του ότι το άτομο αυτό είναι έμπιστο και έχει προσφέρει

-------------

Κοιτα κ εδω να κουφαθεις περισσοτερο..Εκτος κ αν μουχει ξεφυγει κατι..

Μελος (που μπαναριστηκε) με 40 μηνυματα ,μπορει κ βαζει αγγελια..

Κ εχω δει κ με ενα-δυο μηνυματα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473601

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Ντροπή, μεγάλη ντροπή! Διαχείριση δεν υπάρχει; Χαμός με spam στο τοπικ της Honor εδώ και μια μέρα σχεδόν κι ακόμα δεν έχουν σβηστεί!

 

Προσπαθώ ακόμα να καταλάβω γιατί είμαι ενεργό μέλος ακόμα.....

Link to comment
Share on other sites

Ντροπή, μεγάλη ντροπή! Διαχείριση δεν υπάρχει; Χαμός με spam στο τοπικ της Honor εδώ και μια μέρα σχεδόν κι ακόμα δεν έχουν σβηστεί!

 

Προσπαθώ ακόμα να καταλάβω γιατί είμαι ενεργό μέλος ακόμα.....

------

 

Αυτον που τα ποσταρε μπαναρανε..τωρα πως καταφερε κ με 40 μηνυματα -που απ οτι ειδα ειναι ολα spam, εβαλε κ αγγελια..

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

-------------

Κοιτα κ εδω να κουφαθεις περισσοτερο..Εκτος κ αν μουχει ξεφυγει κατι..

Μελος (που μπαναριστηκε) με 40 μηνυματα ,μπορει κ βαζει αγγελια..

Κ εχω δει κ με ενα-δυο μηνυματα..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=473601

 

Σου έχει ξεφύγει.

Ήταν bot που μπαναρίστηκε και μετά έγινε εκκαθάριση στα post του.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αν κατέβεις κάτω στα online μέλη στο my forum, θα δεις ένα σορό μπαναρισμένους!!! Παλιά δεν γινόταν αυτό. Πώς είναι δυνατόν να είσαι μπαναρισμένος και ταυτόχρονα online;;; :worry:

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αν κατέβεις κάτω στα online μέλη στο my forum, θα δεις ένα σορό μπαναρισμένους!!! Παλιά δεν γινόταν αυτό. Πώς είναι δυνατόν να είσαι μπαναρισμένος και ταυτόχρονα online;;; :worry:

 

Απλά δεν το είχες παρατηρήσει, αλλά γίνεται.

Φάε ban και θα δεις :p

Link to comment
Share on other sites

Σου έχει ξεφύγει.

Ήταν bot που μπαναρίστηκε και μετά έγινε εκκαθάριση στα post του.

Απλά να διευκρινιστεί πως το "μετά" ήταν μια μέρα ΜΕΤΑ. Πριν λίγο σβήστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν υπάρχουν μέλη με πρόσβαση στις αγγελίες χωρίς να πληρούν τις προϋποθέσεις. Αν υπάρχουν κάποια ελάχιστα, είναι από κάποιο λάθος setting και αυτά επανέρχονται "χεράτα". Το ίδιο ισχύει και για χρήστες που πληρούν τις προϋποθέσεις αλλά για κάποιο περίεργο λόγο τυγχάνει να μην έχουν πρόσβαση, μου στέλνετε ένα PM και το διορθώνω.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναφορά επειδή το μποτάκι είχε ημερομηνία εγγραφής 13 δεκ και λίγα μηνήματα και ποσταρε αγγελίες στο buy and sell. Μετά από ώρες δεν είχαν σβηστεί και ας υπήρχαν mods online. Απαράδεκτο.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Φάε ban και θα δεις :p

Έφαγα ban 4 μέρες από την προηγούμενη διοίκηση (2016) και δεν μπορούσα να μπω στο forum. Πώς θα το έβλεπα αν δεν μπορώ να μπω!!! ;)

Αυτή τη στιγμή έχει 9 μπαναρισμένους online...

Σε τι χρησιμεύει το ban τώρα, όταν είσαι και online... μόνο ban δεν είναι!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο bot να σας πω τι έγινε μιας και το καθάρισα εγώ.

Η αναφορά έγινε στις 14 και μπήκα και το έσβησα από το buy&sell στις 14 εν κινήσει από το δρόμο.

Μην ξεχνάτε (ή και για όποιον δεν γνωρίζει) ότι είναι το χόμπι μας και το κάνουμε αφιλοκερδώς στον ελεύθερο χρόνο μας.

Η εκκαθάριση των υπολοίπων μηνυμάτων έγινε χθες που είχα πρόσβαση από υπολογιστή.

Δεν έχουν πρόσβαση όλοι οι moderators παντού.

Μια εκκαθάριση γίνεται όταν κάποιος που έχει πρόσβαση , έχει και τον χρόνο να το κάνει.

Κι αν ξεχαστεί πχ και μείνει ένα μήνυμα δε σημαίνει ότι είχε κάνει μόνο ένα μήνυμα και απέκτησε πρόσβαση στο buy&sell.

Μπορεί να είχε και 100 που λέει ο λόγος και σβήστηκαν και βλέπετε εσείς το ξεχασμένο και νομίζετε ότι με ένα μήνυμα απέκτησε πρόσβαση.

Τώρα πχ το bot δείχνει ότι έχει 0 μηνύματα, αλλά είχε ποστάρει στο buy&sell.

Δεν χρειάζονται θεωρίες συνομωσίας :)

 

 

Έφαγα ban 4 μέρες από την προηγούμενη διοίκηση (2016) και δεν μπορούσα να μπω στο forum. Πώς θα το έβλεπα αν δεν μπορώ να μπω!!! ;)

Αυτή τη στιγμή έχει 9 μπαναρισμένους online...

Σε τι χρησιμεύει το ban τώρα, είσαι και online... μόνο ban δεν είναι!

 

Απλά υπάρχει διαφορά χρόνου, λόγω ανανέωσης της online λίστας.

Αν π.χ. τώρα κλείσεις τον υπολογστή σου ή φας ban σε δείχνει online για αρκετό χρόνο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που είναι τώρα online, όχι οι μπαναρισμένοι, πως φεύγουν άμεσα από τη λίστα των online όταν κλείνουν την εφαρμογή και οι μπαναρισμένοι μένουν για μέρες;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτοί που είναι τώρα online, όχι οι μπαναρισμένοι, πως φεύγουν άμεσα από τη λίστα των online όταν κλείνουν την εφαρμογή και οι μπαναρισμένοι μένουν για μέρες;

 

Άμα βάλεις τα στοιχεία σου να κάνεις login σε εμφανίζει online, άσχετα αν έχεις πρόσβαση ή όχι στο φόρουμ (ban).

Link to comment
Share on other sites

Άμα βάλεις τα στοιχεία σου να κάνεις login σε εμφανίζει online, άσχετα αν έχεις πρόσβαση ή όχι στο φόρουμ (ban).

Για κάτσε γιατί πάλι με μπέρδεψες! Αν τώρα εγώ βγω από το φόρουμ, θα με δείχνει ακόμα ότι είμαι online; Χωρίς ban εννοείται....

Από κινητό είμαι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για κάτσε γιατί πάλι με μπέρδεψες! Αν τώρα εγώ βγω από το φόρουμ, θα με δείχνει ακόμα ότι είμαι online; Χωρίς ban εννοείται....

Από κινητό είμαι.

 

Αν δεν κάνεις logout, ναι θα σε δείχνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Με το συγκεκριμένο bot να σας πω τι έγινε μιας και το καθάρισα εγώ.

Η αναφορά έγινε στις 14 και μπήκα και το έσβησα από το buy&sell στις 14 εν κινήσει από το δρόμο.

Μην ξεχνάτε (ή και για όποιον δεν γνωρίζει) ότι είναι το χόμπι μας και το κάνουμε αφιλοκερδώς στον ελεύθερο χρόνο μας.

Η εκκαθάριση των υπολοίπων μηνυμάτων έγινε χθες που είχα πρόσβαση από υπολογιστή.

Δεν έχουν πρόσβαση όλοι οι moderators παντού.

Μια εκκαθάριση γίνεται όταν κάποιος που έχει πρόσβαση , έχει και τον χρόνο να το κάνει.

Κι αν ξεχαστεί πχ και μείνει ένα μήνυμα δε σημαίνει ότι είχε κάνει μόνο ένα μήνυμα και απέκτησε πρόσβαση στο buy&sell.

Μπορεί να είχε και 100 που λέει ο λόγος και σβήστηκαν και βλέπετε εσείς το ξεχασμένο και νομίζετε ότι με ένα μήνυμα απέκτησε πρόσβαση.

Τώρα πχ το bot δείχνει ότι έχει 0 μηνύματα, αλλά είχε ποστάρει στο buy&sell.

Δεν χρειάζονται θεωρίες συνομωσίας.

 

Δεν υπάρχουν θεωρίες συνομωσίας, αλλά όταν έχουν δημοσιευτεί 30+ θέματα με διάφορα links θα πρέπει να υπάρχει άμεση αντίδραση. Αν ο ιδιοκτήτης του φόρουμ θέλει, μπορεί να επιτρέψει στον κάθε διαχειριστή να προβεί σε όλες τις ενέργειες για την διαγραφή των spam κι όχι η υποχρέωση να επαφίεται στον εκάστοτε υπεύθυνο, κατηγορίας, διαχειριστή.

 

Άρα, είναι θέμα βούλησης της διαχείρισης η "καταστολή" αυτών των φαινομένων σε μη άμεσο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο ιδιοκτήτης του φόρουμ (Founder) έχει να εμφανιστεί εδώ και 5 χρόνια!

Τελευταία του ανάρτηση ήταν τον Δεκέμβριο του 2013!!!! ;)

Εκτός κι αν πήρε άλλος τη θέση του ή παρακολουθεί ο ίδιος το φόρουμ σιωπηλά!

Η αλήθεια είναι ότι παλιά δεν γινόταν αυτό. Δηλαδή να μπει ένας ξένος στο φόρουμ και να αναρτεί ότι νάνε...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...