Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πολύ ενδιαφέρον αλλά δεν έχω δει συσκευές που το υποστηρίζουν. Επίσης εσύ που το ξέρεις ότι ήσουνα σε hd voice ; υπάρχει ενδειξη στο κινητό σου ;

 

Η φωνή ακούγεται πολύ πιο δυνατά και καθαρότερα σε πολύ μεγάλο βαθμό!Καταλαβαίνεις την διαφορά στο αυτί!Δεν το γράφει πουθενά στο ακουστικό!Ακόμα και στο Bluetooth SBH50 που έχω όταν με την τελευταία αναβάθμιση ενεργοποιήθηκε το HD VOICE η φωνή ακουγόταν εντελώς διαφορετικά!

 

Για το αν το υποστηρίζουν και ποιες......στο ξαναλέω....το xperia arc, τηλέφωνο του 11 το υποστηρίζει απλά αν δεν το ψάξεις δεν το ξέρεις!Για παράδειγμα πάρε μια ιδέα:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Smartphones_using_HD_Voice

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

πολύ ενδιαφέρον αλλά δεν έχω δει συσκευές που το υποστηρίζουν. Επίσης εσύ που το ξέρεις ότι ήσουνα σε hd voice ; υπάρχει ενδειξη στο κινητό σου ;

 

 

Θα το καταλάβεις αμέσως το he voice με 5s εγω και 5 ο άλλος ο ήχος ειναι παρά πολυ καθαρός ειναι μεγάλη η διάφορα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα για 4G η ειναι μακρινο ονειρο ακομα?

 

Μην με κατηγορήσεις για το ότι θα πω και όπως θα το πω αλλά είναι η πραγματικότητα....

 

Ας κοιτάξει να φτιάξει την κάλυψη στην επαρχία που πιάνει σε ελάχιστα σημεία σωστά 3g και μετά τα λέμε για 4g :ooch::ooch:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά στο 3G είναι ΠΟΛΥ πίσω η wind. Ακόμα και στη Θεσσαλονίκη σε πολλές περιοχές δεν έχει κάλυψη 3G (πχ Τούμπα 1 γραμμή και αν) .
Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη της Πρέβεζας ούτε δείγμα απο 3G.

Oύτε 2,5G ούτε EDGE.

Μόνο το παλιό καλό gprs :lol::lol::lol:

:)
Link to comment
Share on other sites

κάνουν τίποτα δοκιμαστίκα οι της Wind ??

προχθες μίλαγα εγω με lumia900 και ο άλλος με iphone5 και οι 2 σε wind και πάθαμε πλάκα με τη καθαρότητα της ομιλιας !!!

σαν να είμασταν δίπλα !!!

Link to comment
Share on other sites

κάνουν τίποτα δοκιμαστίκα οι της Wind ??

προχθες μίλαγα εγω με lumia900 και ο άλλος με iphone5 και οι 2 σε wind και πάθαμε πλάκα με τη καθαρότητα της ομιλιας !!!

σαν να είμασταν δίπλα !!!

 

Παιδιά το ίδιο συμβαίνει και σε μένα εδώ και μία βδομάδα. Λες και έχεις τον άλλο μπροστά σου. Εγώ έχω κινητό nokia 603 και το άλλο nokia 700 και τα 2 F2G. Με τους υπόλοιπους δεν μου έχει τύχει ακόμα παρά μόνο προς αυτό το κινητό. Η ομιλία ακούγεται πιο καθαρά και έχεις την εντύπωση οτι ακούς τον άλλο stereo και είμαστε και οι 2 συνδεδεμένοι σε 2G.

Edited by snapp

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανέβει σχεδόν σε όλα τα βουνά της Ελλάδας. .από όλους τους σπηλαιοσύντροφους μόνο εγώ έχω σήμα και μιλώ ακόμη και στον Όλυμπο ως τα 2,400 μέρα υψόμετρο..γιατί φυσικά έχω wind. .να μην ακούω για cosmote! Ερώτηση. .πως φεύγει από το κινητό το παλιό logo που ήταν Tim και να γίνει wind?
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο χρονοδιαγραμμα για 4G η ειναι μακρινο ονειρο ακομα?

 

Δελτίο Τύπου: Το κοινό ενημερώνεται ότι, στο πλαίσιο της συμφωνίας των Vodafone Ελλάδας και Wind Ελλάς για τη μερική κοινή χρήση του δικτύου κινητής επικοινωνίας 2G/3G, κυρίως στην περιφέρεια και περιορισμένα σε μερικές αστικές περιοχές, ολοκληρώθηκε η σύσταση της νέας εταιρείας προηγμένης τεχνολογίας, με την επωνυμία «Victus Networks A.E.».

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386060

Απλα η Vοdafone κρατάει το 4G

 

κάνουν τίποτα δοκιμαστίκα οι της Wind ??

προχθες μίλαγα εγω με lumia900 και ο άλλος με iphone5 και οι 2 σε wind και πάθαμε πλάκα με τη καθαρότητα της ομιλιας !!!

σαν να είμασταν δίπλα !!!

 

Παιδιά το ίδιο συμβαίνει και σε μένα εδώ και μία βδομάδα. Λες και έχεις τον άλλο μπροστά σου. Εγώ έχω κινητό nokia 603 και το άλλο nokia 700 και τα 2 F2G. Με τους υπόλοιπους δεν μου έχει τύχει ακόμα παρά μόνο προς αυτό το κινητό. Η ομιλία ακούγεται πιο καθαρά και έχεις την εντύπωση οτι ακούς τον άλλο stereo και είμαστε και οι 2 συνδεδεμένοι σε 2G.

λέτε να δοκιμάζουν το HD Voice over 2G ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

κάνουν τίποτα δοκιμαστίκα οι της Wind ??

προχθες μίλαγα εγω με lumia900 και ο άλλος με iphone5 και οι 2 σε wind και πάθαμε πλάκα με τη καθαρότητα της ομιλιας !!!

σαν να είμασταν δίπλα !!!

 

Το έχω παρατηρήσει και εγώ. Από ότι φαίνεται το μόνο που απομένει είναι να βγάλουν και σχετικό δελτίο τύπου :)

Link to comment
Share on other sites

σουπερ δικτυο η μια σημα καμπανα η αλλη μονο η wind ειναι σοβαρη και προτιμα να το δειχνει στη πραξη,σε 2G και ποιοτητα ηχου δεν εχει αντιπαλο,σε 3G θα τη συγκρινουμε εκει οπου εχουν καλυψη και οι τρεις,προφανως για να βγαλουμε συμπερασματα θα πρεπει να περιμενουμε καποια χρονακια ακομα..
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά τις τελευταίες μέρες βλέπω αισθητή βελτίωση στο δίκτυο της Wind και σε μέρη που πριν δεν έπιανε 3G τώρα πάει καμπάνα, μιλάω κυρίως για την Εύβοια
Link to comment
Share on other sites

τερμά Θέου στο ακρωτήρι Ταίναρο μόνο wind (δυσκολά) αλλα voda και comote δεν μπορόυσαν να μιλήσου !!!
Link to comment
Share on other sites

το δίκτυο της Wind το 2013 εμφάνισε αισθητές βελτιώσεις στον τομέα του 3G (στο 2G είναι σχεδόν πλήρες)

 

για 2014 αυτό που θα ήθελα θα ήταν να κλήσει και τις υπόλοιπες "τρύπες" σε σημεία που δεν υπάρχει

 

το 4G είναι αχρείαστο (όχι άχρηστο) μιας και τα Data Packages δεν βολεύουν καθόλου, άρα η Wind ακολουθεί σωστή τακτική και δεν το βάζει

Link to comment
Share on other sites

τερμά Θέου στο ακρωτήρι Ταίναρο μόνο wind (δυσκολά) αλλα voda και comote δεν μπορόυσαν να μιλήσου !!!

Ναι θυμάμαι όταν είχα πάει εκεί η WIND έπιανε μια χαρά! :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά τις τελευταίες μέρες βλέπω αισθητή βελτίωση στο δίκτυο της Wind και σε μέρη που πριν δεν έπιανε 3G τώρα πάει καμπάνα, μιλάω κυρίως για την Εύβοια

 

Σε εκδρομή στην περιοχή το τριήμερο, με το tablet σέρφαρα άψογα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ανέβει σχεδόν σε όλα τα βουνά της Ελλάδας. .από όλους τους σπηλαιοσύντροφους μόνο εγώ έχω σήμα και μιλώ ακόμη και στον Όλυμπο ως τα 2,400 μέρα υψόμετρο..γιατί φυσικά έχω wind. .να μην ακούω για cosmote! Ερώτηση. .πως φεύγει από το κινητό το παλιό logo που ήταν Tim και να γίνει wind?

 

μαλλον η καρτα σιμ που εχεις ειναι παλια.αν παρεις μια καινουργια απο ενα καταστημα wind λογικα θα λεει wind gr

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το δίκτυο της Wind το 2013 εμφάνισε αισθητές βελτιώσεις στον τομέα του 3G (στο 2G είναι σχεδόν πλήρες)

 

για 2014 αυτό που θα ήθελα θα ήταν να κλήσει και τις υπόλοιπες "τρύπες" σε σημεία που δεν υπάρχει

 

το 4G είναι αχρείαστο (όχι άχρηστο) μιας και τα Data Packages δεν βολεύουν καθόλου, άρα η Wind ακολουθεί σωστή τακτική και δεν το βάζει

 

Συμφωνώ σε όλα. Το 4G εκτός του ότι βρίσκεται σε νηπιακό ακόμη στάδιο στη χώρα (πέραν των συσκευών που, στο σύνολο τους, κοστίζουν αρκετά ακριβά), δεν προσφέρεται με δελεαστικά πακέτα, οπότε η ύπαρξη του οφείλεται μάλλον σε λόγους εντυπωσιασμού. Προτιμώ το launch να γίνει μια και καλή όταν η υπηρεσία θα έχει πραγματικό νόημα.

 

Για την ώρα απολαμβάνω το κορυφαίο 3G δίκτυο της Wind, που στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας "κλειδώνει" άνετα σε H+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ σε όλα. Το 4G εκτός του ότι βρίσκεται σε νηπιακό ακόμη στάδιο στη χώρα (πέραν των συσκευών που, στο σύνολο τους, κοστίζουν αρκετά ακριβά), δεν προσφέρεται με δελεαστικά πακέτα, οπότε η ύπαρξη του οφείλεται μάλλον σε λόγους εντυπωσιασμού. Προτιμώ το launch να γίνει μια και καλή όταν η υπηρεσία θα έχει πραγματικό νόημα.

 

Για την ώρα απολαμβάνω το κορυφαίο 3G δίκτυο της Wind, που στις περισσότερες περιοχές της Αθήνας "κλειδώνει" άνετα σε H+

 

Πάλι καλά που θα γίνει συνεργασία με Vodafone και θα δούμε ένα δίκτυο της προκοπής!Τις πολλές φανφάρες τις έχουμε ακούσει πολλές φορές!Η ακύρωση κάτι καινούριου επειδή μας πρόλαβαν άλλοι (4g) είναι επίσης παλιά κλασική ατάκα!

 

Ας ελπίσουμε όντως να γίνει μια άλφα βελτίωση και μάλιστα στην περιοχή μου (Πλατεία Νέας Σμύρνης και το 3G ανύπαρκτο σε διάφορα σημεία!!!!)!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...