Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλά μαρκετίστικο. Έτσι και αλλιώς αν ζητούσες κάρτα για δοκιμή κάλυψης 3g στην έδιναν δωρεάν....

 

Αυτο κατάλαβα και γω μιας και δίνουν δωρεαν,αλλά με μπέρδεψε που έλεγε η Wind είναι η μόνη εταιρία που δίνει την δυνατότητα για δωρεαν δόκιμη δικτυου κλπ...παίζει διαφήμιση απο χθες στην τηλεόραση επί του θέματος οπότε λέω κάτσε τι εγινε τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτο το καινούργιο τι ακριβώς είναι?http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/filosofia-orama/dorean-dokimi-diktuou/

 

ναι δινει δωρεαν 60 λεπτα προς ολους και 60 mb internet να την δοκιμασεις μου ειπανε οτι δινουνε τετοια νουμερα στην γουιντ και τελικα πηρα ενα τζαπα νουμερο και δεν το ειχε αυτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Σπάρτη πώς είναι το σήμα της Wind? Τον άλλο μήνα θα είμαστε στο ΚΕΕΜ, να ξέρουμε αν θα μπορούμε να σερφάρουμε λίγο από το κινητό και να παίρνουμε τηλέφωνο χωρίς να πέφτει η γραμμή. :cool:
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Σπάρτη πώς είναι το σήμα της Wind? Τον άλλο μήνα θα είμαστε στο ΚΕΕΜ, να ξέρουμε αν θα μπορούμε να σερφάρουμε λίγο από το κινητό και να παίρνουμε τηλέφωνο χωρίς να πέφτει η γραμμή. :cool:

 

Στην Πελλοπονησο εγω εμπιστευομαι μονο τη Cosmote. Πάρε μαζί σου και ενα καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εχουν εκδηλωσεις στην W......

Μαζευονται τρωνε πινουν, κεραιες γιατι δεν βαζουν?

Πληρωστε τεχνικους και οχι κλοουν για parties.

Σημα θελει ο πελατης οχι κλοουν.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Σπάρτη πώς είναι το σήμα της Wind? Τον άλλο μήνα θα είμαστε στο ΚΕΕΜ, να ξέρουμε αν θα μπορούμε να σερφάρουμε λίγο από το κινητό και να παίρνουμε τηλέφωνο χωρίς να πέφτει η γραμμή. :cool:

 

3G δεν ξέρω αν βάλανε (έλεος). GSM όμως είχε μια χαρά όσο θυμάμαι. Δεν νομίζω να έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η wind στην επαρχία αναβαθμίζει μόνο τους υπάρχον κλωβούς που είχε κάλυψη 2g σε 3g δηλαδή δεν προσθέτει με νέες κεραίες.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

απλά μαρκετίστικο. Έτσι και αλλιώς αν ζητούσες κάρτα για δοκιμή κάλυψης 3g στην έδιναν δωρεάν....

 

Τώρα όμως σου δίνουν και λεπτά ομιλίας...Καθόλου όμως δεν με χαλάει ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην Σπάρτη πώς είναι το σήμα της Wind? Τον άλλο μήνα θα είμαστε στο ΚΕΕΜ, να ξέρουμε αν θα μπορούμε να σερφάρουμε λίγο από το κινητό και να παίρνουμε τηλέφωνο χωρίς να πέφτει η γραμμή. :cool:

 

Μπορείς να πας σε κάποιο κατάστημα είτε online και να πάρεις μια κάρτα να δοκιμάσεις το δίκτυο εντελώς δωρεάν.Αν σε καλύπτει θα έχεις τις χαμηλότερες χρεώσεις της αγοράς

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κλείσαμε το θέμα, διακοπή συμβολαίου Cosmote και την άλλη εβδομάδα αγορά πακέτου F2G..! Απλά είπα μήπως μπορεί να μας ενημερώσει κάποιο μέλος από Σπάρτη για την ποιότητα του δικτύου στην περιοχή και τι να περιμένουμε.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος δεν έχει Wind ή Q, θέλει να πάει στο δίκτυο αλλά φοβάται μήπως δεν έχει καλό σήμα και λοιπά και λοιπά, μπορεί να το δοκιμάσει δωρεάν. Η εταιρεία δίνει στα Public και στα καταστήματά της κάρτες sim με δωρεάν χρόνο ομιλίας και mb. Δοκιμάστε όσοι είστε αρνητικοί και θα δείτε ότι έχουμε δίκιο όσοι επιμένουμε εδώ μέσα και λέμε πως το σήμα της είναι μια χαρά :-)
Link to comment
Share on other sites

Το σημα της μια χαρα ειναι. Σε μερικα σημεια να βελτιωθει και να φτιαξει κ λιγο το 3G στην επαρχια και θα ειναι τελεια.

Καντε κατι για την Σαντορινη ρε παιδια. Ευχαριστω. Εχω ιντερνετ με 25 ευρω το μηνα και ειναι τελεια.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι γενικα για να το εμπεδωσουμε.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχειτε τα διαβαζουν και αυτοι που πρεπει.

 

Εγώ πάντως πιστεύω ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα έπρεπε να ρίχνουν ματιές και στα fora για να βλέπουν τι σκέφτεται και τι θέλει ο κόσμος. Είναι πολύ πιο άμεση και ουσιαστική ενημέρωση από οτιδήποτε άλλο μπορώ να σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όποιος δεν έχει Wind ή Q, θέλει να πάει στο δίκτυο αλλά φοβάται μήπως δεν έχει καλό σήμα και λοιπά και λοιπά, μπορεί να το δοκιμάσει δωρεάν. Η εταιρεία δίνει στα Public και στα καταστήματά της κάρτες sim με δωρεάν χρόνο ομιλίας και mb. Δοκιμάστε όσοι είστε αρνητικοί και θα δείτε ότι έχουμε δίκιο όσοι επιμένουμε εδώ μέσα και λέμε πως το σήμα της είναι μια χαρά :-)

 

Είναι έξυπνη κίνηση γιατί δείχνει εμπιστοσύνη της εταιρίας στον ευατό της ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πιστεύω ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας θα έπρεπε να ρίχνουν ματιές και στα fora για να βλέπουν τι σκέφτεται και τι θέλει ο κόσμος. Είναι πολύ πιο άμεση και ουσιαστική ενημέρωση από οτιδήποτε άλλο μπορώ να σκεφτώ.

 

Με ενέργειες όπως την δωρεάν δοκιμή δικτύου, νομίζω δεν χρειάζεται καθώς ο καθένας μπορεί να δοκιμάσει το δίκτυο της Wind να δει αν τον καλύπτει και να το επιλέξει !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φέτος που ήμουν σε παραλίες των Κυθήρων και της Πρέβεζας μπορώ να πω οτι το 3G ήταν ανύπαρκτο
Link to comment
Share on other sites

Το σημα της μια χαρα ειναι. Σε μερικα σημεια να βελτιωθει και να φτιαξει κ λιγο το 3G στην επαρχια και θα ειναι τελεια.

Καντε κατι για την Σαντορινη ρε παιδια. Ευχαριστω. Εχω ιντερνετ με 25 ευρω το μηνα και ειναι τελεια.

 

Εγω φετος στην Σαντορινη μια χαρα 3G επιανα με Vodafone.

Με Wind αστα..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/3g/

 

νέο δίκτυο…της προτιμάς μόνο εάν σε καλύπτει. Άσε που τα 30gb όταν είναι στο νέο δίκτυο φεύγουν νεράκι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Moυ ειπαν απο μεσα οτι απο Δεκεβρη αρχιζει ενοποιηση δικτυων Vodafone wind.

Ξερει κανεις αλλος αν ισχυει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Moυ ειπαν απο μεσα οτι απο Δεκεβρη αρχιζει ενοποιηση δικτυων Vodafone wind.

Ξερει κανεις αλλος αν ισχυει?

 

ενοποιηση τι εννοεις??? γιατι μερικη ενοποιηση ηδη υπαρχει εδω και πολλα χρονια με colocations...

Link to comment
Share on other sites

ΠΛηρης ενοποιηση. Δηλαδη εκει που εχει κεραια vodafone και wind θα μεινει η πιο ισχυρη.

Μακαρι να φτιαξουν το σημα τους και ας κανουν οτι θελουν.

Εμεις σημα κ γρηγορο ιντερνετ παντου θελουμε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...