Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος αν συνεχίζετε η επέκταση του νέο 3G δικτύου η έχει ανασταλεί.Ο χάρτης στο site της Wind έχει μείνει στάσιμος για πολύ καιρό.

 

Από όσο γνωρίζω η επέκταση του δικτύου της συνεχίζεται ακόμη - πιθανόν και για ολόκληρο το 2014 ;)

Link to comment
Share on other sites

το 3g παίζει σε 2100 στην Ελλάδα και τις περισσότερες χώρες

 

Προς το παρόν. Σε λίγα χρόνια θα είναι στα 900. Thank God!!

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω η επέκταση του δικτύου της συνεχίζεται ακόμη - πιθανόν και για ολόκληρο το 2014 ;)

 

Κωλοκύθια τούμπανα, βόρεια Ελλάδα έχει μόνο Θεσσαλονίκη και Χαλκιδική και ΈΝΑ σταθμό στη Σέρρες. Και Έβρο μερικούς.

 

Άσε τώρα πολεμάνε με τις γεννήτριες. Γίνεται πανικός.

Link to comment
Share on other sites

Πλατεια Νεας Σμυρνης ειχα 1 μπαρα 3G και αυτη χανοταν μολις εμπαινα ιντερνετ. Δηλαδη καθολου σημα!! Πολυ αναβαθμιση εχει πεσει στο δικτυο βλεοω!!
Link to comment
Share on other sites

Κωλοκύθια τούμπανα, βόρεια Ελλάδα έχει μόνο Θεσσαλονίκη και Χαλκιδική και ΈΝΑ σταθμό στη Σέρρες. Και Έβρο μερικούς.

 

Άσε τώρα πολεμάνε με τις γεννήτριες. Γίνεται πανικός.

 

Νομός Ξάνθης και κέντρο Κομοτηνής

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι από το 13 και έχουν γίνει εδώ και καιρό.

Όλα είναι σταματημένα προς το παρών και στις δυο εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Πλατεια Νεας Σμυρνης ειχα 1 μπαρα 3G και αυτη χανοταν μολις εμπαινα ιντερνετ. Δηλαδη καθολου σημα!! Πολυ αναβαθμιση εχει πεσει στο δικτυο βλεοω!!

 

Όταν τα έλεγα με κορόιδευαν κάποιοι εδώ!Το κουλό είναι ότι η Wind έχει κεραία και μάλιστα στο γήπεδο του Πανιωνίου!!!!!!Δίπλα στην Πλατεία δηλαδή!Άντε βγάλε συμπέρασμα τώρα! :wacko:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πλατεια Νεας Σμυρνης ειχα 1 μπαρα 3G και αυτη χανοταν μολις εμπαινα ιντερνετ. Δηλαδη καθολου σημα!! Πολυ αναβαθμιση εχει πεσει στο δικτυο βλεοω!!

 

Η Νέα Σμύρνη έχει σοβαρό θέμα στην πλατεία εδώ και πολύ καιρό και δεν δένετε λύση.Γενικότερα δεν έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Η Νέα Σμύρνη έχει σοβαρό θέμα στην πλατεία εδώ και πολύ καιρό και δεν δένετε λύση.Γενικότερα δεν έχει θέμα.

 

Ανέφερε το στην εξυπηρέτηση πελατών, γενικά πάντως έχει φτιάξει αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Ειδα την διαφημιση της cosmote για το HD VOICE και μου διμηουργήθηκε η απορία... η Wind έχει κατι αντίστοιχο ή αν οχι ξέρουμε αν αναμένεται να βγάλει? :)
Link to comment
Share on other sites

Σiγα μην βγάλει τετοια υπηρεσία η Wind. Και για να εχεις HD Voice πρέπει να ειναι και οι δυο γραμμες σε 3G με συκευές που το υποστηριζουν.
Link to comment
Share on other sites

η καλυψη 3G θα ολοκληρωθει το 2016 και η wind ειναι πολυ πισω,κακο αυτο γιατι το 90% των νεων συσκευων στην αγορα βγαινουν πλεον σε touchscreen και ειναι ιδανικες για περιηγηση στο διαδικτυο..ελπιζω αυτο το καλοκαιρι να γινουν πολλες επεκτασεις διοτι συγκεκριμενα η vodafone εχει ξεφυγει πολυ,δε συμφερει και τον καταναλωτη να μεινει εκτος ανταγωνισμου η wind..
Link to comment
Share on other sites

Ειδα την διαφημιση της cosmote για το HD VOICE και μου διμηουργήθηκε η απορία... η Wind έχει κατι αντίστοιχο ή αν οχι ξέρουμε αν αναμένεται να βγάλει? :)

 

Δεν ξέρω αν πραγματικά ποτέ κανείς θα καταλάβαινε ότι η Cosmote έχει HD Voice αν δεν το διαφήμιζε, προσωπικά θεωρώ την Cosmote το πιο κακό σε ποιότητα ομιλίας δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πραγματικά ποτέ κανείς θα καταλάβαινε ότι η Cosmote έχει HD Voice αν δεν το διαφήμιζε, προσωπικά θεωρώ την Cosmote το πιο κακό σε ποιότητα ομιλίας δίκτυο

 

Αραγε το εχεις δοκιμασει η απλως τα λες για να τα λες; Η διαφορα ειναι τεραστια...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά θεωρώ την Cosmote το πιο κακό σε ποιότητα ομιλίας δίκτυο

 

+ 1000 από εμένα. Αν και τώρα τελευταία και η voda άρχισε να κάνει νερά.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου ποιό είναι το νόημα του HD Voice από την στιγμή που χρειάζεται 3G-4G, σε σχέση με το Viber για παράδειγμα που κι αυτό θέλει 3G-4G κι ούτως ή άλλως είναι κρύσταλλο η ποιότητα της φωνής.

 

με λίγα λόγια πολύ ντόρος για το τίποτα με αυτό το HDV για την Cosmote που έχει το πιο "μπουκωμένο" δίκτυο

Link to comment
Share on other sites

πείτε μου ποιό είναι το νόημα του HD Voice από την στιγμή που χρειάζεται 3G-4G, σε σχέση με το Viber για παράδειγμα που κι αυτό θέλει 3G-4G κι ούτως ή άλλως είναι κρύσταλλο η ποιότητα της φωνής.

 

με λίγα λόγια πολύ ντόρος για το τίποτα με αυτό το HDV για την Cosmote που έχει το πιο "μπουκωμένο" δίκτυο

 

Το viber χρειάζεται να έχεις ανοιχτά data, άρα δηλαδή να χρεώνεσαι για το Internet. Το hd voice χρησιμοποιεί απλά το δίκτυο χωρίς να έχεις ενεργοποιημένα data. Άρα χωρίς χρέωση.

Που μπερδεύεσαι?

 

Το να έχεις ανοιχτό 3g δεν σημαίνει αυτόματα και Internet αλλά ότι χρησιμοποιείς την κάλυψη του 3g. Χρήσιμο το hd voice και καλή υπηρεσία

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις? η χρέωση των data 5 ώρες να μιλάς κάθε μέρα για 30 ημέρες είναι κάποια MB. κορο'ι'δευόμαστε μου φαίνεται, λες και τα πακέτα των Data είναι 10 ευρώ για 100MB...
Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις? η χρέωση των data 5 ώρες να μιλάς κάθε μέρα για 30 ημέρες είναι κάποια MB. κορο'ι'δευόμαστε μου φαίνεται, λες και τα πακέτα των Data είναι 10 ευρώ για 100MB...

 

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι γράφω. το hd voice δεν σου καταναλώνει data. το viber ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι γράφω. το hd voice δεν σου καταναλώνει data. το viber ναι.

 

κι εσύ δεν καταλαβαίνεις πως "η χρέωση των data 5 ώρες να μιλάς κάθε μέρα για 30 ημέρες είναι κάποια MB. κορο'ι'δευόμαστε μου φαίνεται, λες και τα πακέτα των Data είναι 10 ευρώ για 100MB... "

 

να κάνω παράθεση και από το άλλο τόπικ που κάνουμε λες και είμαστε στο 2007? με Data 60MB ? εντάξει οκ. καταλάβαμε. γουστάρεις HD V γιατί δεν καταναλώνει Data.

Link to comment
Share on other sites

κι εσύ δεν καταλαβαίνεις πως "η χρέωση των data 5 ώρες να μιλάς κάθε μέρα για 30 ημέρες είναι κάποια MB. κορο'ι'δευόμαστε μου φαίνεται, λες και τα πακέτα των Data είναι 10 ευρώ για 100MB... "

 

να κάνω παράθεση και από το άλλο τόπικ που κάνουμε λες και είμαστε στο 2007? με Data 60MB ? εντάξει οκ. καταλάβαμε. γουστάρεις HD V γιατί δεν καταναλώνει Data.

 

Είναι διαφορετικές περιπτώσεις. Το ένα είναι Circuit switched δικτυο, το άλλο packet switched.

Όταν καλείς με viber και λοιπά voip ανταγωνίζεσαι για bandwidth με το torrent του διπλανού σου και με το μποτιλιάρισμα της γραμμής του άλλου. Όταν καλείς με CS τότε δημιουργείται ένα εικονικό κανάλι με εγγυημένους πόρους από εσένα μέχρι το άλλο τερματικό.

Διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

κι εσύ δεν καταλαβαίνεις πως "η χρέωση των data 5 ώρες να μιλάς κάθε μέρα για 30 ημέρες είναι κάποια MB. κορο'ι'δευόμαστε μου φαίνεται, λες και τα πακέτα των Data είναι 10 ευρώ για 100MB... "

 

να κάνω παράθεση και από το άλλο τόπικ που κάνουμε λες και είμαστε στο 2007? με Data 60MB ? εντάξει οκ. καταλάβαμε. γουστάρεις HD V γιατί δεν καταναλώνει Data.

 

με το viber μπορείς να το κάνεις; (Να μην ακουγονται απο πισω τα αυτοκινητα πχ)

 

 

Υ.Γ: Σκεψου καλα πριν απαντησεις... :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν πραγματικά ποτέ κανείς θα καταλάβαινε ότι η Cosmote έχει HD Voice αν δεν το διαφήμιζε, προσωπικά θεωρώ την Cosmote το πιο κακό σε ποιότητα ομιλίας δίκτυο

 

Σίγουρα ΔΕΝ έχεις ακούσει σε συνομιλία το HD VOICE 100%!Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ μέσω του Xperia Arc και τώρα μέσω του Optimus G!Αν έχει ο άλλος κινητό που το υποστηρίζει (δεν το έχω ψάξει αναλυτικά αλλά πιστεύω όλα τα καινούρια κινητά το υποστηρίζουν) συν cosmote (για το 3G το θεωρώ δεδομένο γιατί τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι τα πάει καλά η Cosmote) τότε έχεις ΑΨΟΓΗ ποιότητα συνομιλίας!Καθαρότατη!

 

Εγώ πριν το διαφημίσει χαμπάριασα ότι κάτι άλλαξε, αλλά δεν είχα ιδέα για το HD VOICE τι είναι και τι κάνει!Μετά το έψαξα και κατάλαβα τι παίζεται!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ΔΕΝ έχεις ακούσει σε συνομιλία το HD VOICE 100%!Ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ μέσω του Xperia Arc και τώρα μέσω του Optimus G!Αν έχει ο άλλος κινητό που το υποστηρίζει (δεν το έχω ψάξει αναλυτικά αλλά πιστεύω όλα τα καινούρια κινητά το υποστηρίζουν) συν cosmote (για το 3G το θεωρώ δεδομένο γιατί τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι τα πάει καλά η Cosmote) τότε έχεις ΑΨΟΓΗ ποιότητα συνομιλίας!Καθαρότατη!

 

Εγώ πριν το διαφημίσει χαμπάριασα ότι κάτι άλλαξε, αλλά δεν είχα ιδέα για το HD VOICE τι είναι και τι κάνει!Μετά το έψαξα και κατάλαβα τι παίζεται!

 

πολύ ενδιαφέρον αλλά δεν έχω δει συσκευές που το υποστηρίζουν. Επίσης εσύ που το ξέρεις ότι ήσουνα σε hd voice ; υπάρχει ενδειξη στο κινητό σου ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...