Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα από αυτό το βήμα (πολιτικός έπρεπε να γίνω...) να σας ευχαριστήσω για το σημαντικό feedback. Το περισσότερο είναι αρνητικό βέβαια αλλά όσοι γράφατε θετικά με βάλατε σε σκέψεις.Το 4G ποτέ δεν με απασχόλησε. Τι να το κάνω το 4G με 300-400ΜΒ συμβόλαιο? Με ενδιαφέρει η κάλυψη και η ποιότητα συνομιλίας.

 

Ήμουν και εγώ ένας απογοητεύμενος (από την κάλυψη) παλαιός πελάτης της Telestet. Πλήρωνα 1 χρόνο συμβόλαιο και δεν έπιανε στο ... σπίτι μου (Χολαργός). 10 αναφορές βλάβης και τίποτα. Απλά μου προσέφεραν να βάλουμε κεραία στην ... ταράτσα μου! Εριξα λοιπόν μάυρη πέτρα πίσω μου.

 

Με κοσμοτε έχω κάποια μεγάλα παράπονα και θέματα, που δεν είναι του παρόντος, και ορμώμενος από το "δοκιμάστε δωρεάν το δίκτυο μας" πήγα και πήρα μια κάρτα Wind. την δοκιμάζω απο χτες. ΚΑΜΠΑΝΑ, εκεί που οι άλλες σχεδόν δεν υπάρχουν:

 

- περιφερειακό Τουρκοβούνια. Μηδέν σήμα βόνταφον, drop call στην Cosmote. Μια χαρά στην Wind.

- Σπίτι στην Ευελπίδων. Vodafone, δεν περνάει ΟΥΤΕ sms, όχι κλήση. Κοσμοτε οριακά μιλάω σε παράθυρο. Wind μιλάω ΤΕΛΕΙΑ.

- Στο Χολαργό που ΔΕΝ έπιανε πριν κάποια χρόνια καθόλου. ΑΡΙΣΤΑ.

 

Ιντερνετ ταχύτητα δεν δοκίμασα γιατί δεν με ενδιαφέρει τόσο. Τα μέιλ και ότι άλλο δεν χρειάζονται 4G συνήθως. Τρύπες έχουν όλα τα δίκτυα. το θέμα είναι στα βασικά μέρη που βρίσκεται κάποιος να έχει τέλεια κάλυψη.

 

Συμπέρασμα: κάποιες φορές δεν πρέπει να είμαστε "κολλημένοι" σε κάτι που είδαμε παλιά ή που μας λένε άλλοι.

 

Σήμερα/αύριο κάνω φορητότητα προς WIND. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεις, πες μου λίγες λεπτομέρειες για το 'δωρεαν δοκιμή':

-σου δινουν f2g; γινεται να σου δωσουν Q;

-τι χρηματα εχει μεσα;

-εκτός απο την ταυτοποιηση, σου ζητανε να υπογραψεις τιποτε αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Εαν θέλεις, πες μου λίγες λεπτομέρειες για το 'δωρεαν δοκιμή':

-σου δινουν f2g; γινεται να σου δωσουν Q;

-τι χρηματα εχει μεσα;

-εκτός απο την ταυτοποιηση, σου ζητανε να υπογραψεις τιποτε αλλο;

Αυτό δεν το ρώτησα. Πάντως f2g δίνουν και διαλέγεις και νουμεράκι αν θέλεις από τα διαθέσιμα στο κατάστημα.

Εχει 60 λεπτά ομιλίας και 60ΜΒ ιντερνετ.

Μόνο την ταυτοποίηση. Σαν να παίρνεις ένα δωρεάν καρτοτηλέφωνο με 60 λεπτά και 60ΜΒ όμως.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το ρώτησα. Πάντως f2g δίνουν και διαλέγεις και νουμεράκι αν θέλεις από τα διαθέσιμα στο κατάστημα.

Εχει 60 λεπτά ομιλίας και 60ΜΒ ιντερνετ.

Μόνο την ταυτοποίηση. Σαν να παίρνεις ένα δωρεάν καρτοτηλέφωνο με 60 λεπτά και 60ΜΒ όμως.

 

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα: κάποιες φορές δεν πρέπει να είμαστε "κολλημένοι" σε κάτι που είδαμε παλιά ή που μας λένε άλλοι.

 

Σήμερα/αύριο κάνω φορητότητα προς WIND. :)

 

Εγώ βλέπω σημαντική βελτίωση τους τελευταίους μήνες. Εξάλλου δεν νομίζω να διαφημίζει το αναβαθμισμένο δίκτυο και να μην ισχύει. Σίγουρα θέλει ακόμα βελτίωση. Πήγαινε για F2G με κλειστά τα μάτια.Με τα PAY PAL bonus + log n win+ το νέο πακέτο BLENDER είναι ότι καλύτερο!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω σημαντική βελτίωση τους τελευταίους μήνες. Εξάλλου δεν νομίζω να διαφημίζει το αναβαθμισμένο δίκτυο και να μην ισχύει. Σίγουρα θέλει ακόμα βελτίωση. Πήγαινε για F2G με κλειστά τα μάτια τα PAY PAL bonus + log n win+ το νέο πακέτο BLENDER είναι ότι καλύτερο!

 

για όπου έχει αναβαθμίσει είναι μια χαρά. Στην επαρχία έχει σοβαρό θέμα σε μεγάλο ποσοστό πόλεων.

 

Εάν χρησιμοποιείς ποιο πολύ τηλέφωνο πάρα internet πάρε Q είναι σαν να έχεις συμβόλαιο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3λεπτα όπως το f2g. Φαντάσου ότι τα συμβόλαια έχουν ελάχιστη διάρκεια κλήσης το 1 λεπτό.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω σημαντική βελτίωση τους τελευταίους μήνες. Εξάλλου δεν νομίζω να διαφημίζει το αναβαθμισμένο δίκτυο και να μην ισχύει. Σίγουρα θέλει ακόμα βελτίωση. Πήγαινε για F2G με κλειστά τα μάτια.Με τα PAY PAL bonus + log n win+ το νέο πακέτο BLENDER είναι ότι καλύτερο!

Μάλλον θα πάω την κύρια γραμμή στο "προς όλους 30" γιατί κάπου εκεί κυμαίνομαι με τελική 30κάτι ευρώ/μήνα.

 

Και ίσως μια δεύτερη γραμμή σε f2g. Θα πάω πρώτα όμως το συμβόλαιο και βλέπουμε. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα πάω την κύρια γραμμή στο "προς όλους 30" γιατί κάπου εκεί κυμαίνομαι με τελική 30κάτι ευρώ/μήνα.

 

Και ίσως μια δεύτερη γραμμή σε f2g. Θα πάω πρώτα όμως το συμβόλαιο και βλέπουμε. :)

 

Εγώ θα σου πρότεινα να πας πρώτα σε κάρτα και αν δεν σε καλύπτει πας σε συμβόλαιο. Με 30€ σε καρτοκινητό έχεις τα πάντα πλέον!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πας πρώτα σε κάρτα και αν δεν σε καλύπτει πας σε συμβόλαιο. Με 30€ σε καρτοκινητό έχεις τα πάντα πλέον!

Επειδή δεν το έχω ψάξει, αν και είμαστε μάλλον λίγο οφτοπικ, θα το κοιτάξω. Με πληρωμή μετρητά δλδ μπορώ με συνδυαστικά πακέτα να είμαι χαμηλότερα από 30 ευρώ αλλά με περισσότερα?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πας πρώτα σε κάρτα και αν δεν σε καλύπτει πας σε συμβόλαιο. Με 30€ σε καρτοκινητό έχεις τα πάντα πλέον!

 

Συμφωνω σε αυτο, βασικά εαν ο φίλος δε μιλάει παραπάνω απο 320 λεπτά/μήνα προς όλους, με τη Q θα δίνει μόνο 12 ευρώ! Ούτε λογαριασμούς και οποτε θελει αλλαζει χωρις πεναλτυ επιδοτησης.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω σε αυτο, βασικά εαν ο φίλος δε μιλάει παραπάνω απο 320 λεπτά/μήνα προς όλους, με τη Q θα δίνει μόνο 12 ευρώ! Ούτε λογαριασμούς και οποτε θελει αλλαζει χωρις πεναλτυ επιδοτησης.

 

Ναι η Q είναι ιδανική για κάποιον που δεν μιλάει πολύ και μην ξεχνάμε χρεώνει ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω σημαντική βελτίωση τους τελευταίους μήνες. Εξάλλου δεν νομίζω να διαφημίζει το αναβαθμισμένο δίκτυο και να μην ισχύει. Σίγουρα θέλει ακόμα βελτίωση. Πήγαινε για F2G με κλειστά τα μάτια.Με τα PAY PAL bonus + log n win+ το νέο πακέτο BLENDER είναι ότι καλύτερο!

 

Το blender ειναι οντως σουπερ ιδεα: )

Link to comment
Share on other sites

Το blender ειναι οντως σουπερ ιδεα: )

 

Είναι φοβερό πρόγραμμα καθώς μπορεί και τρώει τα χρήματα ανάλογα πως το χρησιμοποιείς, για άλλη μια φορά μπροστά από τον ανταγωνισμό

Link to comment
Share on other sites

Ναι η Q είναι ιδανική για κάποιον που δεν μιλάει πολύ και μην ξεχνάμε χρεώνει ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη διάρκεια κλήσης.!

 

Πολλα like στην Q για αυτο

 

Είναι φοβερό πρόγραμμα καθώς μπορεί και τρώει τα χρήματα ανάλογα πως το χρησιμοποιείς, για άλλη μια φορά μπροστά από τον ανταγωνισμό

 

Οπως και πολλά like για το blender. Δεν ξοδευεις παραπάνω από ότι χρειάζεσαι ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Πολλα like στην Q για αυτο

 

 

 

Οπως και πολλά like για το blender. Δεν ξοδευεις παραπάνω από ότι χρειάζεσαι ακριβώς!

 

Η Q είναι ιδανική για κάποιον που κάνει σύντομες κλήσεις και πολλές. Νόμος. Η χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει σε άλλη καρτοκινητή, ούτε καν συμβόλαιο

ck
Link to comment
Share on other sites

Η Q είναι ιδανική για κάποιον που κάνει σύντομες κλήσεις και πολλές. Νόμος. Η χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει σε άλλη καρτοκινητή, ούτε καν συμβόλαιο

 

Πρωτοπορεία λέμε η Q ;)

Link to comment
Share on other sites

Η Q είναι ιδανική για κάποιον που κάνει σύντομες κλήσεις και πολλές. Νόμος. Η χρέωση από το πρώτο δευτερόλεπτο αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει σε άλλη καρτοκινητή, ούτε καν συμβόλαιο

 

Λάθος, χρέωση απο το πρώτο δευτερόλεπτο, και σε πακέτα και εκτός, έχει και η frog, μάλιστα προηγήθηκε χρονικά της q. Σε κάθε περίπτωση είναι προς οφελός μας η συγκεκριμένη πολιτική. Συμφωνώ πως η q είναι ιδανική για πολλές, σύντομες και προς όλα τα δίκτυα κλήσεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το blender ειναι οντως σουπερ ιδεα: )

 

Είναι φοβερό πρόγραμμα καθώς μπορεί και τρώει τα χρήματα ανάλογα πως το χρησιμοποιείς, για άλλη μια φορά μπροστά από τον ανταγωνισμό

 

Το blender είναι πραγματικά εκπληκτικό!

Link to comment
Share on other sites

το blender δεν ενεργοποιείτε με f2g2 :(

 

Μια χαρά ενεργοποιείτε. Αυτό το πακέτο έχω και δουλεύει τέλεια!

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

το blender δεν ενεργοποιείτε με f2g2 :(

 

Φυσικά και ενεργοποιείτε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εβδομαδα μου εχει συμβει 2 φορες να ειμαι με 3g kαι να μην μου ανοιγει καμια σελιδα.σα να μην εχω συνδεση.εχει παρατηρησει καποιος αλλος κατι?
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εβδομαδα μου εχει συμβει 2 φορες να ειμαι με 3g kαι να μην μου ανοιγει καμια σελιδα.σα να μην εχω συνδεση.εχει παρατηρησει καποιος αλλος κατι?

 

Τίποτα ίσα ίσα τα συγκρίνουμε με φίλο μου που έχει Cosmote με ίδιες γραμμές στο σήμα και της Wind πάει μπάλα σαν adsl.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...