Jump to content

Κάλυψη δικτύου & αναφορές προβλημάτων [2.5G/3G]


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πάντως κηφισίας , γαλατσίου και ηράκλειο έχω ακομά drop call :(

 

Drop calls φίλε παίζει να μην μου έχει τύχει ποτέ, σε σχέση με την Cosmote που ήταν καθημερινότητά μου :)

Link to comment
Share on other sites

Drop calls φίλε παίζει να μην μου έχει τύχει ποτέ, σε σχέση με την Cosmote που ήταν καθημερινότητά μου :)

 

εαν περάσεις ποτε απο το αλσος Συγγρου στη κηφισιας κανε ενα τεστ.

επισης και στη κύμης εκει που είναι το αλσός πάλι.

επειδη είναι ο δρόμος μου με οποιον μιλάω εκεινη τη στιγμη τον προετοίμαζω πια :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι: drop calls έχουν όλες οι εταιρείες. Είναι θέμα σήματος στο συγκεκριμένο σημείο.

Γενικά με f2g δεν έχω drop calls εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου, αλλά μου έχει συμβεί εκτός Αθηνών και σε υπόγειο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα..εχω iphone 5 με wind καρτοκινητο και ενω ανοιγω το 3G και βλεπω ποιανει κανονικα δεν μπορει να συνδεθει πουθενα..μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο internet..πρεπει να κανω καποια ενεργοποιηση?και αν ναι πως?

ευχαριστω εκ των προτερων.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αγ. Βασιλειος Βοιωτιας , παραλιακο χωριουδακι προς κορινθιακο. ΣΗΜΑ 0 , ΔΗΛΑΔΗ ΟΥΤΕ 2G , ΜΗΔΕΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΚΟΣΜΟ.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο μετρό έχετε σήμα; Με cosmote μπορώ να μιλήσω είχα δει και εναν που μιλαγε σε ολη τη διαδρομή:S .

Με τη wind στο αλλο κινητο οσο ειμαι μεσα στο τρενο καθολου σημα ενω η cosmote σε καθε σταθμο βρισκει παλι

Link to comment
Share on other sites

Στην Νικήτη Χαλκιδικής....και σε όλη την ευρύτερη περιοχή το σήμα της WIND είναι καταπληκτικό . Όσο για τα δεδομένα....Η+ !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το μετρο ισχυει ανεκαθεν. Επειδη καποτε ειχα και κοσμοτε μιλαγα κανονικα σε ολη τη διαδρομη ενω με γουιντ καθως ο συρμος απομακρυνεται το σημα χανεται μεχρι να μηδενισει τελειως. Μπορει καποιος να μας πει γιατι υπαρχει αυτη η διαφορα; μονο μην μας βγαλετε τρελους παλι "ορισμενοι". Οσο για το χωριο του αγ. Βασιλειου που αναφερει ο φιλος πανω απλα ασχολιαστο. Ξεφτιλα εν ετη 2014 μηδενικο σημα σε 2g. Αλλα εδω δεν εχει σημα σε προαστια της αθηνας θα ασχολουμαστε και με χωρια;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα..εχω iphone 5 με wind καρτοκινητο και ενω ανοιγω το 3G και βλεπω ποιανει κανονικα δεν μπορει να συνδεθει πουθενα..μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση στο internet..πρεπει να κανω καποια ενεργοποιηση?και αν ναι πως?

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Ρυθμίσεις -Δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - APN :gint.b-online.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως τα πάει η wind με το 3g σε Ίο και Σαντορίνη?
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις -Δίκτυα - Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας - APN :gint.b-online.gr

 

 

δεν μου βγαζει φιλε μ αυτη την επιλογη με wind..κινητο δικτυο δεδομενων εννοω..

Link to comment
Share on other sites

Α ναι ξέχασα, στην WIND δεν βγαίνει γιατί ειναι 1 και μοναδικό και δεν επιτρέπεται αλλαγή.

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει το internet ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως τα πάει η wind με το 3g σε Ίο και Σαντορίνη?

Πέρυσι Σαντορίνη δεν θυμάμαι πολύ δυνατό σήμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κράζετε όλοι την Wind αλλά μόνο στην Cosmote τυχαίνει να βρίσκεσαι 150 μέτρα από την κεραία, να κοιτάει το τύμπανο της κεραίας επάνω σου, να έχεις σήμα καμπάνα, και όταν πας να τηλεφωνησεις βγάζει : Δυκτιο απασχολημένο, η κλήση μας δεν είναι εφικτή, καμία καλυψη σε δύκτιο ή ότι αλλο του ερθει, και να σου κλείνει η γραμμή και όλα αυτά πάνω σε βουνό... Που να κινδύνευα κιόλας....
Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι Σαντορίνη δεν θυμάμαι πολύ δυνατό σήμα.

 

Ευχαριστώ.

Θα έχω και cosmote μαζί μου. Θα δουλέψω οποία παίζει καλύτερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κράζετε όλοι την Wind αλλά μόνο στην Cosmote τυχαίνει να βρίσκεσαι 150 μέτρα από την κεραία, να κοιτάει το τύμπανο της κεραίας επάνω σου, να έχεις σήμα καμπάνα, και όταν πας να τηλεφωνησεις βγάζει : Δυκτιο απασχολημένο, η κλήση μας δεν είναι εφικτή, καμία καλυψη σε δύκτιο ή ότι αλλο του ερθει, και να σου κλείνει η γραμμή και όλα αυτά πάνω σε βουνό... Που να κινδύνευα κιόλας....

 

Εαν κινδυνευεις μπορεις να καλεσεις το 112 σε καθε περιπτωση................

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Α ναι ξέχασα, στην WIND δεν βγαίνει γιατί ειναι 1 και μοναδικό και δεν επιτρέπεται αλλαγή.

Μήπως έχεις απενεργοποιήσει το internet ;

 

 

οχι εχω κανονικα 3G to bgazei αλλα δεν μπορω μα συνδεθω..

Link to comment
Share on other sites

Κράζετε όλοι την Wind αλλά μόνο στην Cosmote τυχαίνει να βρίσκεσαι 150 μέτρα από την κεραία, να κοιτάει το τύμπανο της κεραίας επάνω σου, να έχεις σήμα καμπάνα, και όταν πας να τηλεφωνησεις βγάζει : Δυκτιο απασχολημένο, η κλήση μας δεν είναι εφικτή, καμία καλυψη σε δύκτιο ή ότι αλλο του ερθει, και να σου κλείνει η γραμμή και όλα αυτά πάνω σε βουνό... Που να κινδύνευα κιόλας....

 

Χωρίς πλάκα, η Cosmote έχει άπειρα Drop Calls. Η Wind μηδενικά σχεδόν

Link to comment
Share on other sites

True story

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

True story

 

Ήταν και ένας από τους βασικούς λόγους που άλλαξα και πήγα σε Wind πριν καιρό, αλλά από ότι ακούω συνεχίζει με τα ίδια προβλήματα..

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά μου κάνει εντύπωση γιατι είμαι αρκετά χρόνια στη wind και δεν έχω εμπέιρια με αλλές εταίριες.

νομίζα οτι η wind είναι η χειρότερη σε σημα !!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,Στα πιο πάνω μηνύματα έχει απόλυτο δίκιο ο φίλος ο - aenaos15 - Είμαστε εδω στον άγιο βασιλη σχεδόν 2 εβδομάδες και επικοινωνία ο με την wind.....Στον Αγ. Βασίλειος Βοιωτίας , παραλιακό χωριουδάκι προς κορινθιακό. ΣΗΜΑ 0 και όταν του θελήσει πιάνει από 1 γραμη σήμα,άλλα και πάλι δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με τον έξω κόσμο...μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε κάπου τηλεφωνικά η με κάποιο imeil..?
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά μου κάνει εντύπωση γιατι είμαι αρκετά χρόνια στη wind και δεν έχω εμπέιρια με αλλές εταίριες.

νομίζα οτι η wind είναι η χειρότερη σε σημα !!!

 

Δεν είναι θέμα απόλυτης στάθμης σήματος αλλά φόρτου δικτύου. Η Cosmote έχοντας το μεγαλύτερο μερίδιο έχει το ποιο φορτωμένο δίκτυο με την Wind στην ακριβώς αντίθετη θέση, το λιγότερο φορτωμένο.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,Στα πιο πάνω μηνύματα έχει απόλυτο δίκιο ο φίλος ο - aenaos15 - Είμαστε εδω στον άγιο βασιλη σχεδόν 2 εβδομάδες και επικοινωνία ο με την wind.....Στον Αγ. Βασίλειος Βοιωτίας , παραλιακό χωριουδάκι προς κορινθιακό. ΣΗΜΑ 0 και όταν του θελήσει πιάνει από 1 γραμη σήμα,άλλα και πάλι δεν μπορείς να επικοινωνήσεις με τον έξω κόσμο...μπορούμε να διαμαρτυρηθούμε κάπου τηλεφωνικά η με κάποιο imeil..?

 

Φορητότητα ίσως είναι η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...