Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, είχα εδώ και καιρό το W και πλήρωνα 32 ευρώ τελική. Χρόνο ομιλίας δεν τον χρησιμοποιούσα όλο, μόνο τα mb και μηνύματα σχεδόν καθόλου. Έκανα αίτηση να το γυρίσω σε f2g και με πήραν για την εξής προσφορά:

Καρτοσύνδεση με 1000 λεπτά προς W/Q, 600 λεπτά προς όλους, 1gb, 100 sms προς όλους και 6 ευρώ στη κάρτα για άλλη χρήση με τελική 20 ευρώ. Πιστεύετε αξίζει;

μου το εδωσαν στα 12.5 αφου πρωτα αρνηθηκα την πρωτη προσφορα τους στα 16.5

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει λίγα επεισόδια..Τι ισχύει πλέον με τις φορητότητες και υπαναχωρήσεις; Είναι μέχρι 14 ημέρες υπαναχώρηση;
Link to comment
Share on other sites

Με τις χρεώσεις περιαγωγής στην ευρωπαϊκή ένωση ξέρει κανείς τι ισχύει; είδα εδώ στα νέα ένα θέμα που αναφέρει κάποιες χρεώσεις οι οποίες ισχύουν μαζί με τα προπληρωμένα λεπτά.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6673545

 

Ρώτησα σε δύο καταστήματα πάντως και μου είπαν ότι στο πρόγραμμα που έχω (triple play) έχω δωρεάν 500 λεπτά, 500 μηνύματα και 500 SMS. Τελικά τι ισχύει;

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει λίγα επεισόδια..Τι ισχύει πλέον με τις φορητότητες και υπαναχωρήσεις; Είναι μέχρι 14 ημέρες υπαναχώρηση;

 

Το καθεστώς φορητότητας καθορίζεται από το τελευταίο σχετικό ΦΕΚ της ΕΕΤΤ. Μπορείς να υπαναχωρήσεις μέχρι την ενεργοποίηση στο νέο δίκτυο (με φαξ, SMS, φωνητική πύλη κλπ). Διαφορετικά, και μόνο εφόσον ισχύουν οι προϋποθέσεις της αγοράς από απόσταση, μπορείς να ζητήσεις να επιστρέψεις στον προηγούμενο πάροχο εντός 14 ημερών, πληρώνοντας όμως τα πάγια για τις ημέρες που παρέμεινες στον νέο. Υπάρχει πάντα η πιθανότητα να σου ζητήσουν και τέλη πρόωρης διακοπής, οπότε θα πρέπει να προετοιμαστείς για Συνήγορο του Καταναλωτή, ΕΕΤΤ, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ένα καταπληκτικό πρόγραμμα τώρα που είμαι Ημαθία το σήμα είναι χάλια.... Θεσσαλονίκη καλά ήταν.. Ελπίζω να βάλουν καμία κεραία εδώ. 2016 και ήμαστε με 2G...
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω ένα καταπληκτικό πρόγραμμα τώρα που είμαι Ημαθία το σήμα είναι χάλια.... Θεσσαλονίκη καλά ήταν.. Ελπίζω να βάλουν καμία κεραία εδώ. 2016 και ήμαστε με 2G...

 

Κρήτη έχει φοβερό σήμα πάντως, γενικά βελτιώνεται η κατάσταση!

Link to comment
Share on other sites

Κρήτη έχει φοβερό σήμα πάντως, γενικά βελτιώνεται η κατάσταση!

 

Άρχισαν από κάτω και πάνω προς τα πάνω.

Μακεδονία χάλια πάντως για αυτό και η πλειοψηφία εδώ έχει Cosmote.

Για να δούμε αν έχει καμία εξελίξει μέχρι τον χειμώνα.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε. Υποτίθεται ότι μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα επεκταθεί η κάλυψη σε ανατολική Μακεδονία και Θράκη.... Ποιο έτος δεν μας είπαν όμως :)

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε. Υποτίθεται ότι μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα επεκταθεί η κάλυψη σε ανατολική Μακεδονία και Θράκη.... Ποιο έτος δεν μας είπαν όμως :)

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Αυτο το καλοκαίρι δεν παιζει με τίποτα. 2017

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καλοκαίρι δεν παιζει με τίποτα. 2017

 

Προτεραιότητα έχουν τα νησιά αυτή τη στιγμή, και η Στερεά Ελλάδα. Δε ξέρω η Θάσος/Σαμοθράκη αν θα αναβαθμιστούν μέχρι τέλος καλοκαιριού.

Έπειτα είναι Ήπειρος, μετά Θεσσαλία και παράλληλα Βόρεια Ελλάδα.

Η Βόρεια Ελλάδα είναι τελευταία. 2017 Φεβρουάριο θα αρχίσουν, εάν προλάβουν.

2017 θα φθάσουν επίπεδο GSM κάλυψης στο LTE. Με άλλα λόγια μετά αρχίσουν carrier aggregation/VoLTE/Wifi Calling. Δε μπορώ να πω, πρόλαβαν την καταστροφή.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προτεραιότητα έχουν τα νησιά αυτή τη στιγμή, και η Στερεά Ελλάδα. Δε ξέρω η Θάσος/Σαμοθράκη αν θα αναβαθμιστούν μέχρι τέλος καλοκαιριού.

Έπειτα είναι Ήπειρος, μετά Θεσσαλία και παράλληλα Βόρεια Ελλάδα.

Η Βόρεια Ελλάδα είναι τελευταία. 2017 Φεβρουάριο θα αρχίσουν, εάν προλάβουν.

2017 θα φθάσουν επίπεδο GSM κάλυψης στο LTE. Με άλλα λόγια μετά αρχίσουν carrier aggregation/VoLTE/Wifi Calling. Δε μπορώ να πω, πρόλαβαν την καταστροφή.

 

Άλλα γράφανε στην επίσημη επιστολή που τους έστειλα και που μου απάντησαν επίσημα ως επαγγελματία.

 

Αυτός από μονός του είναι ένας λόγος να τους αρχίσεις στις καταγγελίες εάν οι ημερομηνίες είναι αυτές που αναφέρεις..

 

Είναι σαν να με πάρει τηλ. πελάτης μου και να τον διαβεβαιώνω ότι θα παραδώσω την δουλειά τον Σεπτεμβρίου και μετά αφού φτάσει εκείνη η ημερομηνία να του πω εννοούσα τον Σεπτέμβριο του 2017…..

 

Τον χειμώνα μετά θα λένε λόγο ψύχους δεν μπορούν να δουλέψουν στην Β. Ελλάδα και το γαϊτανάκι θα συνεχίζεται.

Edited by impreza_sti

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ήρθε τούτο, στέλνεις μήνυμα και που? Αν μπορείς γραψε κάτι παραπάνω

 

Στάλθηκε από το Lenovo A7000-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε εχθές όπως φαίνεται. Δεν έκανα τίποτα, εκτός του ότι έκοψα το mobile ίντερνετ εδώ και 2 μήνες μιας και πλέον χρησιμοποιώ την κάρτα της πράσινης. Αν κάνει καμία καλή προσφορά η μπλε θα το ξανά βάλω εκεί.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all/

καπου κατι εχασα...ανακοινωθηκε καταργηση προγραμματων στα συμβολαια? που πηγαν τα ενδιαμεσα wind to all? Μονο 2 δείχνει,ενα μικρο (25) και ενα μεγάλο (100). Πως τα σκοτωσαν ετσι τα συμβόλαια?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/wind-to-all/

καπου κατι εχασα...ανακοινωθηκε κσταργηση προγραμματων στα συμβολαια? που πηγαν τα ενδιαμεσα wind to all? Μονο 2 δείχνει,ενα μικρο (25) και ενα μεγάλο (100). Πως τα σκοτωσαν ετσι τα συμβόλαια?

Νομίζω πως τα W είναι ότι καλύτερο ή μετά F2G και καρτοσυμβόλαιο, δεν ωφελεί να έχεις κάτι άλλο

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ήρθε σε ένα φίλο μου λογαριασμός 600 ευρώ από χρήση Internet και έχει τρελαθεί. Πάντα πλήρωνε 35 ευρώ το μήνα και ξαφνικά του έρχεται αυτό.μαλιστα στο λογαριασμό φαίνεται η μεγαλυτερη χρέωση να εχει γινει στις4 τα ξημερώματα, ώρα που κοιμόταν. Τι μπορεί να κάνει; είναι άνθρωπος που δε χρησιμοποιεί το Internet πάρα μόνο για να βλέπει τα Email του

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σε ένα φίλο μου λογαριασμός 600 ευρώ από χρήση Internet και έχει τρελαθεί. Πάντα πλήρωνε 35 ευρώ το μήνα και ξαφνικά του έρχεται αυτό.μαλιστα στο λογαριασμό φαίνεται η μεγαλυτερη χρέωση να εχει γινει στις4 τα ξημερώματα, ώρα που κοιμόταν. Τι μπορεί να κάνει; είναι άνθρωπος που δε χρησιμοποιεί το Internet πάρα μόνο για να βλέπει τα Email του

 

Sent from my SM-P905 using Tapatalk

 

Μάλλον είναι καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα, πάντως:

1. Εάν δεν έχει αρκετά δεδομένα στο πρόγραμμά του, καλό είναι να μην τα αφήνει ανοιχτά συνέχεια, αλλά μόνο όταν τα χρειάζεται.

2. Πρέπει οπωσδήποτε να κοιτάξει στο κινητό εάν τα δεδομένα που κατέγραψε συμφωνούν με αυτά που χρεώνει ο πάροχος.

3. Εφόσον συμφωνούν, θα πρέπει να κοιτάξει ποια εφαρμογή έκανε τη μεγάλη χρήση και να την ρυθμίσει κατάλληλα.

4. Είναι πολύ σημαντικό, εφόσον έχει πεπερασμένα δεδομένα να ζητήσει από τον πάροχο να δέχεται ειδοποίηση όταν κοντεύει να τα τελειώσει.

5. Εάν δεν γίνεται ήδη το παραπάνω, νομίζω δεν είναι παράλογο να αξιώσει κάποια λογική έκπτωση και διακανονισμό για την πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. έχει ένα iphone το οποίο το έχει 2 χρόνια. Δεν έχω ιδέα από iphone εάν μπορείς να δεις ανά μήνα πόσα κατέγραψε αλλά το κινητό το έχει 2 χρόνια και έχει γράψει 10GB από ότι είδα στις ρυθμίσεις. Αυτά τα δύο χρόνια ποτέ δεν είχε υπερβεί το όριο. Ο λογαριασμός ήταν πάντα απλά το πάγιο που πλήρωνε (γύρω στα 35 ευρώ τα μήνα) Τον τελευταίο μήνα η wind τον χρέωσε 6GB τα οποία καταναλώθηκαν σύμφωνα με το λογαριασμό σε δύο μέρες (η μεγαλύτερη χρέωση γράφει σαν ώρα 4:30 τα ξημερώματα που ο άνθρωπος κοιμόταν). Είναι λίγο περίεργο το όλο σκηνικό. Απευθύνθηκε στη wind και απλά του είπαν πως δεν έχει γίνει κανένα λάθος και να πληρώσει τα χρήματα. Ρώτησα σε αυτό το θέμα γιατί έχω ακούσει ότι και σε άλλους συνδρομητές συμβολαίου έχουν γίνει υπερχρεώσεις και είχα την απορία πως κινήθηκαν και τι έγινε τελικά. Edited by Bezbozny
Link to comment
Share on other sites

στο τελευταιο λογαριασμό γράφει ότι από 28/10/16 αλλάζει ο τρόπος υπολογισμού των εκπτώσεων για όλους. πως μπορώ να το ανεβάσω για να το δείτε ωστε αν δεν με συμφέρει να προχωρήσω σε καταγγελία
Link to comment
Share on other sites

εδω που απανταμε (στον πλήρη editor) εχει ενα συνδετηρα,το πατας και φορτωνεις το αρχειο. Ή αν πρόκειται για εικόνα μπορείς και από εδώ

https://postimage.org/?lang=greek και να παραθεσεις το λινκ. Ανακοίνωση στο site για κάποια αλλαγή δεν βλέπω. Λογικά θα την βγάλουν ως τη Δευτέρα για να είναι μεσα στα νομιμα χρονικά πλαίσια,και εκει θα αναφέρεται αν μπορεις να καταγγείλεις τη συμβαση ή όχι.

Στο λογαριασμό φαντάζομαι δεν γράφει κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

εχουν γραψει σχετικα καποια παιδια εδω,αν μπορει καποιος ας απαντησει γιατι δεν το εχω κανει. Μαλλον ενημερωνεις εγγραφως οτι προτιθεσαι να καταγγειλεις (μεσω φορητοτητας) την συνδεση λόγω των αλλαγών και κάνεις και αιτημα σε άλλο πάροχο. Τώρα με ποια σειρα τα κάνεις και τι ακριβως γραφεις,αν μπορεί κάποιος πιο σχετικός ας κατατοπισει
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...