Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετα απο αιτηση φορητοτητας στη Cosmote με πηρανε τηλεφωνο απο Wind και μου δωσανε το W + 750mb (2,250 γιγα) στα 22 ευρω... η προσφορα της Cosmote ητανε στα 26 ευρω το 65+.

 

Καλορίζικο σούπερ ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Απο τη cosmote πως πηρες τοσο καλη τιμη;

 

Εχει η κοπελα μου cosmote κινητο - σταθερο και ΟΤΕ tv και ειπε να φερει και εμενα. Η προσφορα της cosmote για ολα σε ενα ητανε το 65 plus 26€.

GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως μπορούμε να μάθουμε το υπόλοιπο στην σύνδεση μας? επίσης πως μπορούμε να μάθουμε τις παροχές στο συμβόλαιο μας? μπορούμε να βλέπουμε on line της παροχές? πχ όπως στο ίντερνετ μέσω του my free to go? ή όχι? αφορά την θεια μου που δεν ξέρει , έχει συμβόλαιο χρονιά και δεν ξέρει τις παροχές.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Ιούλιο στις 15, υπέγραψε ο πατέρας μου για δυο εταιρικά, το ένα W Business και το άλλο Business 300, θέλω να υπαναχωρήσουμε και να τα κάνουμε F2G.

 

Διαπίστωσα ότι με 20 ευρώ τον μήνα είμαστε και οι δυο καλυμμένοι.

 

Δεν πήρα συσκευή μόνο έκπτωση (στην Wind 4 χρόνια δεν έχουμε πάρει ποτέ), αντί επιδότησης και πληρώνουμε τον μήνα 75 ευρώ και για τα δύο.

 

Τι κόστος θα έχω;

 

Είναι 18μήνο το συμβόλαιο.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Τον περασμένο Ιούλιο στις 15, υπέγραψε ο πατέρας μου για δυο εταιρικά, το ένα W Business και το άλλο Business 300, θέλω να υπαναχωρήσουμε και να τα κάνουμε F2G.

 

Διαπίστωσα ότι με 20 ευρώ τον μήνα είμαστε και οι δυο καλυμμένοι.

 

Δεν πήρα συσκευή μόνο έκπτωση (στην Wind 4 χρόνια δεν έχουμε πάρει ποτέ), αντί επιδότησης και πληρώνουμε τον μήνα 75 ευρώ και για τα δύο.

 

Τι κόστος θα έχω;

 

Είναι 18μήνο το συμβόλαιο.

 

Το κόστος είναι κλιμακωτό οπότε θα πρέπει ο κάτοχος να πάρει να δώσει τα στοιχεία του και να μάθεις

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να είναι και απαγορευτικό; Π.χ. αρκετά ευρώ; Μέχρι 100 ευρώ δίνουμε για να απαλλαγούμε. Έκανα λάθος δεν τα ζύγισα καλά το καλοκαίρι.

 

Τηλεφωνικά γίνεται να μάθω;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή υπάρχει περίπτωση να είναι και απαγορευτικό; Π.χ. αρκετά ευρώ; Μέχρι 100 ευρώ δίνουμε για να απαλλαγούμε. Έκανα λάθος δεν τα ζύγισα καλά το καλοκαίρι.

 

Τηλεφωνικά γίνεται να μάθω;

 

στην θεια μου τις είπανε 300 ευρώ κόστος αποσύνθεσης, και τις λένε ότι μπορείς να μειώσεις το πάγιο χωρίς να λήξει το συμβόλαιο. και άμα είναι πιο μικρό το πάγιο θα πληρώσει ένα κόστος πχ τον 100 ευρώ για απόσβεση. κάλεσε το 1260 ή το 13800 και ζητά να μάθεις. πάντως μου είπανε ότι πάει κλιμακωτά το κόστος αποσύνθεσης. άρα ίσος μετά από κάποιους μήνες να πέσει λιγότερο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στην θεια μου τις είπανε 300 ευρώ κόστος αποσύνθεσης, και τις λένε ότι μπορείς να μειώσεις το πάγιο χωρίς να λήξει το συμβόλαιο. και άμα είναι πιο μικρό το πάγιο θα πληρώσει ένα κόστος πχ τον 100 ευρώ για απόσβεση. κάλεσε το 1260 ή το 13800 και ζητά να μάθεις. πάντως μου είπανε ότι πάει κλιμακωτά το κόστος αποσύνθεσης. άρα ίσος μετά από κάποιους μήνες να πέσει λιγότερο.

 

παιδια λενε τρελα ψεματα με τα ποσα που και καλα πρεπει να πληρωσεις για αποχωρηση.Εμενα μου ειχαν πει κοντα στα 250 ευρω και την ιδια μερα σε μαγαζι μου ειπαν 0.Οταν τους πηρα τηλεφωνο και τους ψαρωσα με δικηγορους και δικαστηρια χασαν τα λογια τους και πηγαν να με βγαλουν τρελο.Μεχρι που ζητησα την συνομιλια και το βουλωσαν.Μεγαλοι απατεωνες (και εκει)

Link to comment
Share on other sites

300 ευρώ κόστος αποσύνθεσης

 

Δεν ήξερα οτι θέλει τόσα,πολλά μου φαίνονται ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι θέλει τόσα,πολλά μου φαίνονται ;)

 

Εξαρτάται τι έκπτωση έχεις πάρει και για πόσο, σε καθένα διαφέρει. Δες τι σε συμφέρει καλύτερα. Φαντάζομαι με το συμβόλαιο θα έχεις καλύτερες και περισσότερες παροχές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα οτι θέλει τόσα,πολλά μου φαίνονται ;)

 

τελικά έβαλα την θεια μου να ξανά πάρει τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και τις λέει ότι έκανε ανανέωση τον Νοέμβριο φωνητική και δεν υπόγραψε τίποτα εκείνη, και έχει έκπτωση στο πάγιο και τις φώτα τις ζητάνε ό να πληρώσει τις εκπτώσεις για κάθε μήνα που επωφεληθηκε και όσο το καθυστερεί να φύγει τόσο πιο πολλά θα πληρώσει και τις λέει ότι άμα το διακόψει τον Απρίλιο θα πληρώσει γύρω στα 120 ευρώ . ότι ναναι !! προσπαθούμε από εχτές να γραφτεί στο στο my wind και ενώ κάναμε 3 φορές την διαδικασία δεν ήρθε ποτέ το μυνημα! καλά τόσο χάλια στρώμα είχανε εχτές ?

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

To είδατε αυτό, δωρεάν roaming σχεδόν σε όλα τα προγράμματα!

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/periagogi/dorean-roaming-me-tin-wind/

 

Μια χαρά για τους συμβολαιούχους ταξιδιώτες

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά για τους συμβολαιούχους ταξιδιώτες

 

Είναι όντως πολύ καλή φάση, ούτε να ψάχνεις WiFi ούτε τίποτα !

ck
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχε βγάλει η wind ένα πρόγραμμα με 30 λεπτά ομιλίας και αρκετά mb. Θυμάμαι σωστά; Γνωρίζει κανείς ποιο είναι;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχε βγάλει η wind ένα πρόγραμμα με 30 λεπτά ομιλίας και αρκετά mb. Θυμάμαι σωστά; Γνωρίζει κανείς ποιο είναι;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/neo-sumvolaio-sta-19/

Αυτό εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να είναι, μόνο που το θυμόμουν μικρότερο και φθηνότερο! Ευχαριστώ, το έψαχνα και δεν μπορούσα να το βρω!

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Οι γονείς μου έχουν οικογενειακό πακέτο, με συνδυασμό triple play 2 με Wind to all 30. Χθες ήρθε και στους 2 ένα μήνυμα, που τους έλεγε να στείλουν SMS με το λεκτικό 1500δ ναι στο 1202, για να έχουν δωρεάν 1500' προς Wind&Q, για όσο χρόνο διαρκεί το οικογενειακό πρόγραμμα. Το ίδιο μήνυμα, ήρθε και στο F2G του πατέρα μου, στο οποίο μπαίνουν κάθε πρώτη του μηνός, τα 120' προς όλους από το triple play. Γνωρίζει κανείς κάτι? Πρόκειται για νέα προσφορά που αφορά όλους τους χρήστες οικογενειακών πακέτων, ή επιλεκτική προσφορά, όπως συμβαίνει σε ορισμένα καρτοκινητά F2G&Q? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα...μια ερώτηση θελω να κανω...λόγο κακού σήματος αποφάσισα να κανω φορητότητα σε αλλο δίκτυο...κλασικά με πηραν τηλ κ με ρώτησαν κ τους ειπα τον λόγο κ μου ειπαν επειδη κανουν μια συνεργασία με την βονταφον οτι υπαρχουν κάποιες κάρτες sim που εισαι στην wind αλλα βοηθανε οι κεραίες της βονταφον κ εχεις καλυτερο σημα...όντως ισχυει κατι τετοιο;;;δεν θελω να υπογράψω καινούργιο συμβολαιο κ να φαω πατάτα για 2 χρονια... Edited by Petroos
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα παλιο συμβολαιο που κραταω παγωμενο (Wind Zero) αμα δε το χρησιμοποιεις δεν εκδιδεται λογαριασμος. Θελω να το κανω καρτοκινητο γιατι σαν αριθμος ειναι ευκολο αλλα μου ειπαν πως πρεπει να το κανω νεο συμβολαιο η καρτοσυμβολαιο να το διακοψω σε 2 μηνες πληρωνοντας και 3ο λογαριασμο, με φθηνοτερο ποσο 22,80 και μετα τη διακοπη να γινει καρτοκινητο. Δλδ αυτο για να γινει θελω να περασουν 3 μηνες και ναπληρωσω κοντα 70 ευρω.

 

Ειναι οπως μου τα λενε η μυριζει βρωμια και με εκβιαζουν να το κανω ετσι για να υπογραψουν συμβολαιο και να παρουν μπονους και ποσοστα σαν υπαλληλοι.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κάνε φορητότητα.

 

Nimbus 17

 

Παιζει οντως αυτο, επειδη ειναι παγωμενο σε μια κατασταση τυπου δεν υπαρχει και αιωρειται απο οτι καταλαβα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μπήκα στην εφαρμογή και είδα 1500 λεπτά, μηνύματα και 2 γιγα. Το πρόγραμμα μου είναι all 40. Έστειλα μειλ, μου είπαν ότι μου έδωσαν τρεις μήνες δωρεάν το W "ως επιλεγμένος πελάτης".

 

Το έχετε ξανακούσει; Ίσως το έκαναν φορτίο τις προάλλες ρώτησα ποτέ τελειώνει το συμβόλαιο μου και ποιο είναι το πέναλτι. Στο μεταξύ δεν με είχαν ειδοποιήσει με μήνυμα ή μειλ.

 

Sent from somewhere out there

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...