Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε φίλε, είμαι εξοργισμένος με αυτή τη μπαχαλοεταιρεία. Δε σέβονται ούτε συμβόλαια, ούτε τίποτα. Όλο κρυφές χρεώσεις, μουλωχτές αυξήσεις, κουτοπονηριές, κλεψιές και απάτες (μιλάω για τα συμβόλαια, από την καρτοκινητή F2G και Q, είμαι σχετικά ευχαριστημένος). Έχω ένα οικογενειακό πρόγραμμα, που αποτελείται από: (1) Ένα triple play, που περιλαμβάνει το κινητό του πατέρα μου (Wind to all 40) και το σταθερό του εξοχικού μου στη Χαλκίδα (double play) και (2) το κινητό της μητέρας μου (W). Όλα μαζί στα 74,60€ (το κινητό της μητέρας μου, ήταν Wind to all 30, αλλά μου έδωσαν πριν από δύο εβδομάδες το W με 3,96€ μόνο επιπλέον και το δέχτηκα). Τώρα με τις αυξήσεις, μου βγαίνει: 2,50€+12% τέλη κινητής=2,80€ για το Wind to all 40 και 3€+12%=3,36€ για το W, σύνολο 6,16€ αύξηση στα κινητά και επιπλέον το νέο τέλος 5% για το σταθερό και η αύξηση 1% (από 23% σε 24%) του ΦΠΑ, όλα μαζί 8€ συνολική επιβάρυνση περίπου. Και όλα αυτά, ενώ έχω ενεργό συμβόλαιο (το οποίο η Wind έχει προ πολλού μετατρέψει σε πατσαβούρα), που λήγει το Μάιο του 2017. Θέλω να καταγγείλω τη σύμβασή μου αζημίως, αλλά η Wind μου λέει, ότι αν το κάνω αυτό σε κατάστημά της, θα μου διακόψει τους αριθμούς. Αν πάλι πάω σε κατάστημα άλλης εταιρείας και κάνω αίτηση φορητότητας, η Wind μου λέει, ότι θα πληρώσω κανονικά το πρόστιμο για το πρόωρο σπάσιμο του συμβολαίου, επειδή δε θα έχει γίνει καταγγελία της σύμβασης. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Τι να κάνω? Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Πρωτα απο ολα δεν μπορει να σου διακοψουν τα κινητα αφου θα πας και θα ζητησεις μετατροπη σε καρτοκινητο.Δευτερον η φορητοτητα σε αλλη εταιρεια σημαινει αυτοματα καταγγελεια της συμβασης. Αυτα στα λενε για να μην φυγεις ετσι το εκαναν και σε μενα σε περιπτωση καταγγελιας συμβασης σε σταθερο με χρεωσαν τελος αποσυνδεσης εκανα καταγγελεια στην ΕΕΤΤ και μετα τα πιστωσαν ολα.Σε δευτερη περιπτωση διακοψα την κινητη απο το triple play και να φανταστεις ποσο μπαχαλο ειναι το σταθερο βρισκεται ακομα σε triple play παιρνω κανονικα τις εκπτωσεις και δωρεαν το vdsl. Μην σε ψαρωνουν σου δινουν το δικαιωμα να φυγεις κανοντας τις αυξησεις και πουθενα στο συμβολαιο του triple play δεν αναφερει σαν ορο οτι κανοντας μετατροπη σε καρτοκινητο χανεις τον αριθμο σου.Υπ οψιν οτι αυτα ισχυουν εφοσον η εταιρεια κανει τις αυξησεις και δεν ισχυει για την αυξηση ΦΠΑ κλπ

Edited by alexm26
Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε, είμαι εξοργισμένος με αυτή τη μπαχαλοεταιρεία. Δε σέβονται ούτε συμβόλαια, ούτε τίποτα. Όλο κρυφές χρεώσεις, μουλωχτές αυξήσεις, κουτοπονηριές, κλεψιές και απάτες (μιλάω για τα συμβόλαια, από την καρτοκινητή F2G και Q, είμαι σχετικά ευχαριστημένος). Έχω ένα οικογενειακό πρόγραμμα, που αποτελείται από: (1) Ένα triple play, που περιλαμβάνει το κινητό του πατέρα μου (Wind to all 40) και το σταθερό του εξοχικού μου στη Χαλκίδα (double play) και (2) το κινητό της μητέρας μου (W). Όλα μαζί στα 74,60€ (το κινητό της μητέρας μου, ήταν Wind to all 30, αλλά μου έδωσαν πριν από δύο εβδομάδες το W με 3,96€ μόνο επιπλέον και το δέχτηκα). Τώρα με τις αυξήσεις, μου βγαίνει: 2,50€+12% τέλη κινητής=2,80€ για το Wind to all 40 και 3€+12%=3,36€ για το W, σύνολο 6,16€ αύξηση στα κινητά και επιπλέον το νέο τέλος 5% για το σταθερό και η αύξηση 1% (από 23% σε 24%) του ΦΠΑ, όλα μαζί 8€ συνολική επιβάρυνση περίπου. Και όλα αυτά, ενώ έχω ενεργό συμβόλαιο (το οποίο η Wind έχει προ πολλού μετατρέψει σε πατσαβούρα), που λήγει το Μάιο του 2017. Θέλω να καταγγείλω τη σύμβασή μου αζημίως, αλλά η Wind μου λέει, ότι αν το κάνω αυτό σε κατάστημά της, θα μου διακόψει τους αριθμούς. Αν πάλι πάω σε κατάστημα άλλης εταιρείας και κάνω αίτηση φορητότητας, η Wind μου λέει, ότι θα πληρώσω κανονικά το πρόστιμο για το πρόωρο σπάσιμο του συμβολαίου, επειδή δε θα έχει γίνει καταγγελία της σύμβασης. Έχει τύχει σε κανέναν κάτι παρόμοιο? Τι να κάνω? Κάθε γνώμη είναι ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στο συλλογισμό σου βάζεις και το τέλος 5% στη σταθερή, το οποίο, όμως, θα εφαρμοστεί από 1/7/2017, με βάση το νομοσχέδιο που ΘΑ ψηφιστεί απόψε, όπως, άλλωστε, και η αύξηση του ΦΠΑ σε 24%.

 

Μέχρι τότε, δεν ξέρουμε τι μπορεί να έχει γίνει (μην πάει ο νους σου στα πολιτικά).

Link to comment
Share on other sites

Στο συλλογισμό σου βάζεις και το τέλος 5% στη σταθερή, το οποίο, όμως, θα εφαρμοστεί από 1/7/2017, με βάση το νομοσχέδιο που ΘΑ ψηφιστεί απόψε, όπως, άλλωστε, και η αύξηση του ΦΠΑ σε 24%.

 

Μέχρι τότε, δεν ξέρουμε τι μπορεί να έχει γίνει (μην πάει ο νους σου στα πολιτικά).

(1) Για το τέλος 5%, ισχύει αυτό που λες. (2) Ο ΦΠΑ αυξάνεται από την 1η Ιουλίου του 2016 και όχι του 2017. (3) Οι δύο παραπάνω φόροι, είναι το λιγότερο στην περίπτωσή μου (0,60€ από το ΦΠΑ+1,20€ από το νέο τέλος=1,80€ συνολικά). Τα 6,16€ όμως, οφείλονται στην απάτη της Wind και όχι στη φορολογία, όπως λένε στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρωτα απο ολα δεν μπορει να σου διακοψουν τα κινητα αφου θα πας και θα ζητησεις μετατροπη σε καρτοκινητο.Δευτερον η φορητοτητα σε αλλη εταιρεια σημαινει αυτοματα καταγγελεια της συμβασης. Αυτα στα λενε για να μην φυγεις ετσι το εκαναν και σε μενα σε περιπτωση καταγγελιας συμβασης σε σταθερο με χρεωσαν τελος αποσυνδεσης εκανα καταγγελεια στην ΕΕΤΤ και μετα τα πιστωσαν ολα.Σε δευτερη περιπτωση διακοψα την κινητη απο το triple play και να φανταστεις ποσο μπαχαλο ειναι το σταθερο βρισκεται ακομα σε triple play παιρνω κανονικα τις εκπτωσεις και δωρεαν το vdsl. Μην σε ψαρωνουν σου δινουν το δικαιωμα να φυγεις κανοντας τις αυξησεις και πουθενα στο συμβολαιο του triple play δεν αναφερει σαν ορο οτι κανοντας μετατροπη σε καρτοκινητο χανεις τον αριθμο σου.Υπ οψιν οτι αυτα ισχυουν εφοσον η εταιρεια κανει τις αυξησεις και δεν ισχυει για την αυξηση ΦΠΑ κλπ

Δε θέλω μετατροπή σε καρτοκινητή Wind, φορητότητα σε συμβόλαιο άλλης εταιρείας θέλω. Οι γονείς μου, έχουν μάθει πολλά χρόνια με συμβόλαια και δεν έχουν το χρόνο και την υπομονή, να βάζουν κάρτες και να ενεργοποιούν πακέτα. Εγώ (για προσωπική μου χρήση), έχω μόνο καρτοκινητά και δεν πρόκειται ποτέ να κάνω συμβόλαιο, σε καμία εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

(1) Για το τέλος 5%, ισχύει αυτό που λες. (2) Ο ΦΠΑ αυξάνεται από την 1η Ιουλίου του 2016 και όχι του 2017. (3) Οι δύο παραπάνω φόροι, είναι το λιγότερο στην περίπτωσή μου (0,60€ από το ΦΠΑ+1,20€ από το νέο τέλος=1,80€ συνολικά). Τα 6,16€ όμως, οφείλονται στην απάτη της Wind και όχι στη φορολογία, όπως λένε στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

Εάν διαβάσεις προσεκτικότερα το post μου, θα καταλάβεις ότι "η αύξηση του ΦΠΑ σε 24%" κολλάει στο "ΘΑ ψηφιστεί απόψε και όχι στο "από 1/7/2017".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Οι αλλαγές στα προγράμματα W ισχύουν και για τους παλιους; http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/nea-sumvolaia-w/
Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές στα προγράμματα W ισχύουν και για τους παλιους; http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/nea-sumvolaia-w/

 

Δεν ξέρω αλλά αυτό το 75€ για το W Plus πιστεύω ότι θα πέσει γιατί κάτι τέτοιο έκανε και η Κοσμοτε αρχικά και μετα το πήγε στα 49€ με εκπτωση παγιου.. Και αν πάει κάπου εκεί θα αξίζει νομίζω με 5GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αλλά αυτό το 75€ για το W Plus πιστεύω ότι θα πέσει γιατί κάτι τέτοιο έκανε και η Κοσμοτε αρχικά και μετα το πήγε στα 49€ με εκπτωση παγιου.. Και αν πάει κάπου εκεί θα αξίζει νομίζω με 5GB

Ε τώρα αυτά δεν χρειάζονται να τα λέμε, το 75 ειναι καταλόγου άνετα θα πάει και στο 35 άρι με ανανέωση η φορητότητα η οτιδήποτε, α, επίσης σίγουρα η WInd θα είναι φθηνότερη από την Cosmote όπως μας έχει συνηθίσει :0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι συνδρομητής wind και επειδή δεν μπορώ να βγάλω ακρη ούτε τηλεφωνικά ούτε σε κατάστημα θα ήθελα να ρωτήσω μερικά πράγματα:

 

Στην αρχή του έτους μεταφέρθηκα απο την vodafone στην wind μέσω προωθητικής , στο πρόγραμμα wind 3 play , στον λογαριασμό ενώ αναφέρει πάνω το wind 3 play , στην ανάλυση δείχνει ξεχωριστά το κινητό W_ και ξεχωριστά το σταθερό WIND BROADBAND & to All 1500 , WIND VDSL

 

Απο το σταθερό είμαι πλήρως ικανοποιημένος , σε αντίθεση με το κινητό , στο οποίο έχω τα εξής προβλήματα:

1)Χάλια σημα σε πολλές περιοχές

2) Ανύπαρκτο 4g , σπανια 3g και συνήθως gprs (εκει που με vodafone ειχα συνήθως 4g ή 3g)

3) Τον Μάρτιο , πήγα κοντα στα σύνορα (αλλά εντός Ελλάδος) και χρεώθηκα roaming δεδομένων (δικό μου σφάλμα θεωρητικά αλλα:)

α) Κόλησε το κέντρο μυνημάτων και μου έστελνε επι 10 μέρες περίπου 120-300 φορές την ημέρα το ίδιο μυνημα με αποτέλεσμα να μην μπορώ να δουλέψω το κινητό μου , καθώς επρεπε ή να το έχω στο αθόρυβο ή να είμαι σαν κουδουνίστρα , και φυσικά τελειώνε η μπαταρία.

β) Χρειάστεικαν 5-6 τηλεφωνήματα στο 1260 και 13800 , καθώς και 2 επισκέψεις σε κατάσττημα για να λυθεί το πρόβλημα , οι κλήσεις όμως ενω αφορούσαν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που δεν λυνώταν , χρεώθηκαν κανονικά.

γ) Ενώ το μύνημα έλεγε οτι στα 61 ή 62 ευρώ θα μου κάνουν φραγή roaming δεδομένων (μαζί με το φπά απο όσο έψαξα) η χρέωση που ήρθε για roaming και μονο ήταν κοντά στα 80 ευρώ χωρίς φπα , οπότε αυξήθηκε και ο φπα και τα τέλη κατα πολύ .

 

Είχα αποφασίσει να φύγω τότε , αλλα με απετρεψε το ποσο που θα έπρεπε να πληρώσω για σπασιμο συμβολαίου.

Τώρα όμως βλέπω οτι έχω την δυνατότητα να καταγγείλω την σύμβαση λογω αυξησης των τιμών , οπότε δεν θα χάσω την ευκαιρία , αλλά θέλω να ρωτήσω τα εξής:

 

α) Ποια είναι η σωστή διαδικασία για καταγγελία της σύμβασης ατελώς ? Κάνω κάποιο έγγραφο ? Ζητάω κατευθείαν μεταφορά ?

β) Στην ανακοίνωση της wind αναφερεται οτι μπορώ να την καταγγείλω ατελώς , χρεώνοντας με όμως την εκπτωση παγίου , στο site της ΕΕΤΤ , γράφει οτι εξαιρείτε η έκπτωση παγίου , ποιό απο τα δύο ισχύει ?

γ) επειδη είμαι στο triple play , θεωρείτε οτι έχω 1 συμβόλαιο ή 2 ? Σπάνε ταυτόχρονα ή σπάω μόνο της κινητής ? (δεν θα με πειραζε να κρατήσω το vdsl σε μια λογική τιμή , αλλα φοβάμαι οτι θα χρεώσουν τα μαλιοκέφαλα τους , επειδή δεν θα έχω το κινητό)

 

Ολα τα παραπάνω προσπάθησα να τα ξεκαθαρίσω απο το τηλ. αλλα και σε κατάστημα , αλλα προφανώς δεν δινόταν οι καταλληλες πληροφορίες.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με WIND. Τελειώνει το 18μηνο του W και πήρα τηλέφωνο για την ανανέωση , να δω τιμή. Λοιπόν το αφήνουν 34,90 €. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με διαδικασία φορητότητας να δούμε που παίζει το πακέτο ???

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με WIND. Τελειώνει το 18μηνο του W και πήρα τηλέφωνο για την ανανέωση , να δω τιμή. Λοιπόν το αφήνουν 34,90 €. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με διαδικασία φορητότητας να δούμε που παίζει το πακέτο ???

 

Ίσως πας λίγο χαμηλότερα με φορητότητα, πάντως και στα 34,90 καλή είναι η τιμή!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με WIND. Τελειώνει το 18μηνο του W και πήρα τηλέφωνο για την ανανέωση , να δω τιμή. Λοιπόν το αφήνουν 34,90 €. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με διαδικασία φορητότητας να δούμε που παίζει το πακέτο ???

 

Στην θέση σου θα το άφηνα στα 34,90 είναι μια χαρά η τιμή θεωρώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με WIND. Τελειώνει το 18μηνο του W και πήρα τηλέφωνο για την ανανέωση , να δω τιμή. Λοιπόν το αφήνουν 34,90 €. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με διαδικασία φορητότητας να δούμε που παίζει το πακέτο ???

 

Εμενα μετα απο αιτημα φορητοτητας μου το ειχαν κανει 24,90 και μου εδιναν και 1,5giga δωρο που ηταν μια καλη τιμη αλλα δεν εβγαινα και παλι να το πληρωνω.

Link to comment
Share on other sites

Στα 24.90 προσπαθούν να μου το δώσουν κι εμένα εδώ κι ένα χρόνο, χωρίς να κάνω προσπάθεια αλλαγής εταιρείας. Προφανώς κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αλλά ενδεχομένως να μπορέσεις να τους το πάρεις.

 

Sent from somewhere out there

Link to comment
Share on other sites

H πρόταση είναι για το "παλιό" W και οχι το νέο με τα 2 gb. Οπότε πάμε σε φορητότητα . Κάρτα ή συμβόλαιο.

Ερώτηση : σε κατάστημα για συμβόλαιο ή κάρτα , το χαρτομάνι γίνεται άμεσα και φεύγει απευθείας η φορητότητα ???

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

λογω σταθερου επαιρνα τα 120 και το 1gb.μολις εφυγα απο wind τα 120 κοπηκαν αμεσα,ομως το 1gb ανανεωθηκε κανονικα και σερφαρω ακομα και τωρα, 7 μερες αφοτου εφυγα.να κανω τον κινεζο και να συνεχιζω να σερφαρω ή να τη πεταξω; Edited by Dimeos
Link to comment
Share on other sites

Όταν θες να μεταφερθείς από τη Wind σε άλλη εταιρία κι έχεις έκπτωση στο τρέχον συμβόλαιο σου, σε βάζουν να πληρώσεις ολόκληρο το ποσό της έκπτωσης για τον χρόνο του συμβολαίου που έχει παρέλθει;

Δηλαδή αν έχω έκπτωση 30 ευρώ το μήνα για 18μηνη ανανέωση και φύγω στον 7ο μήνα θα πρέπει να πληρώσω 30 ευρώ χ 7=210 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 150' προς όλους στο W,μάλλον είναι τυπογραφικο λάθος ε?

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/ela-tora-sti-wind-kerdise/?utm_source=Facebook&utm_medium=Generic&utm_campaign=WPlus

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το 150' προς όλους στο W,μάλλον είναι τυπογραφικο λάθος ε?

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/ela-tora-sti-wind-kerdise/?utm_source=Facebook&utm_medium=Generic&utm_campaign=WPlus

 

Ε μάλλον, πάντως τώρα που το τσέκαρα λέει 1500

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με WIND. Τελειώνει το 18μηνο του W και πήρα τηλέφωνο για την ανανέωση , να δω τιμή. Λοιπόν το αφήνουν 34,90 €. Έχει κανείς πρόσφατη εμπειρία με διαδικασία φορητότητας να δούμε που παίζει το πακέτο ???

 

Είναι καλή τιμή για το W κατά τη γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα αυτά δεν χρειάζονται να τα λέμε, το 75 ειναι καταλόγου άνετα θα πάει και στο 35 άρι με ανανέωση η φορητότητα η οτιδήποτε, α, επίσης σίγουρα η WInd θα είναι φθηνότερη από την Cosmote όπως μας έχει συνηθίσει :0

 

Στα 35 θα είναι σουπερ αυτο με τα 5γιγα

Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή τιμή για το W κατά τη γνώμη μου

 

Όχι δεν είναι καλή τίμή για το W. Και θα το αναλύσω πιο κάτω.

 

Στα 35 θα είναι σουπερ αυτο με τα 5γιγα

 

Σε συνέχεια της επικοινωνίας με την WIND , μισή ώρα μετά την τελευταία επικοινωνία με το τμήμα των αναβαθμίσεων και αφού δεν δέχτηκα πάλι τα 34,90 € ενημερώνοντας τα γνωστά περί φορητότητας κτλ , τηλέφωνο απο το 13800 να μου προσφέρουν το W+ σε τιμή προσφοράς στα 33,50€ για 24 μήνες, όλα μέσα και με οποιαδήποτε αύξηση τελών συν ένα Samsung J1 να το έχω !!!!:lol: (δυστυχώς δεν έμπαινε μέσα στο πρόγραμμα για περαιτέρω μείωση παγίου). Το υφιστάμενο πρόγραμμα W το άφηναν στα 31.50 €.

Στην ουσία με "εσπρωχναν" στο W+ με αυτή την προσφορά (33,50 αντί 31,50 του W). Το πήρα και ησύχασα.....

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που με βοήθησαν και με συμβούλευσαν πως να προχωρήσω και τι ενεργειες να κάνω, αν και τελικά δεν χρειάστηκε να προχωρήσω σε φορητότητα (αν είχα κάνει ίσως να μου έδιναν το W χαμηλότερα απο αυτό που μου έδωσαν στο τέλος).

Τώρα πραγματικά δεν ξέρω πόσο κάτω μπορεί να πάει το W+ , θα δείξει στο μέλλον.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το wind καρτοσύνδεση mini (πάγιο 11,5 ευρώ με 300 λεπτά, 300 mb).

Μου τηλεφώνησαν από κατάστημα wind και με ενημέρωσαν ότι μου προσφέρουν το w plus (1500 λεπτα, 1500 sms, 5gb) στα 22,4 ευρώ για 24μηνη σύνδεση και δώρο το samsung j1 (2016).

Από ότι φαίνεται για να προωθήσουν τα νέα προγράμματα κάνουν πολύ καλές προσφορές και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δεσμευτώ με συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχω το wind καρτοσύνδεση mini (πάγιο 11,5 ευρώ με 300 λεπτά, 300 mb).

Μου τηλεφώνησαν από κατάστημα wind και με ενημέρωσαν ότι μου προσφέρουν το w plus (1500 λεπτα, 1500 sms, 5gb) στα 22,4 ευρώ για 24μηνη σύνδεση και δώρο το samsung j1 (2016).

Από ότι φαίνεται για να προωθήσουν τα νέα προγράμματα κάνουν πολύ καλές προσφορές και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να δεσμευτώ με συμβόλαιο.

Αλήθεια τώρα???Το θέλω και γω :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...