Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση. Σκοπεύω να φύγω από την Wind 1,5 μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο. Από την Wind μου λένε ότι θα πληρώσω ρητρα γιατί φεύγω νωρίτερα και το σπάω. Να σημειώσω ότι σαν επιδότηση δεν είχα πάρει συσκευή αλλά μείωση παγιου. Πρέπει να τα πληρώσω ή μου λένε ότι νανε απλά για να μείνω?

 

Τέλος να πω ότι δεν είναι θέμα οικονομικό τα λεφτά τα δίνω χαλαρά απλά ρωτάω για να δω τι παίζει...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit:

Τελικά τα πλήρωσα όχι για κανέναν λόγο αλλά γιατί μου είχαν πρήξει το συκώτι στα τηλέφωνα που θα φύγω και με ζαλισαν ότι είναι πολλά και πως θα τα δώσω κτλ. Οπότε πήγα τα έδωσα και ηρέμησα ( αφού ήδη από εχθές είχα αλλάξει παροχο τελικά ). Να σημειώσω ότι η Wind μου έκανε καλή προσφορά και επεμεναν για ακόμα καλύτερη όπου αρνηθηκα να την ακούσω. Μιας και το είχα πάρει απόφαση ότι θα φύγω.

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Σκοπεύω να φύγω από την Wind 1,5 μήνα πριν λήξει το συμβόλαιο. Από την Wind μου λένε ότι θα πληρώσω ρητρα γιατί φεύγω νωρίτερα και το σπάω. Να σημειώσω ότι σαν επιδότηση δεν είχα πάρει συσκευή αλλά μείωση παγιου. Πρέπει να τα πληρώσω ή μου λένε ότι νανε απλά για να μείνω?

 

Τέλος να πω ότι δεν είναι θέμα οικονομικό τα λεφτά τα δίνω χαλαρά απλά ρωτάω για να δω τι παίζει...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit:

Τελικά τα πλήρωσα όχι για κανέναν λόγο αλλά γιατί μου είχαν πρήξει το συκώτι στα τηλέφωνα που θα φύγω και με ζαλισαν ότι είναι πολλά και πως θα τα δώσω κτλ. Οπότε πήγα τα έδωσα και ηρέμησα ( αφού ήδη από εχθές είχα αλλάξει παροχο τελικά ). Να σημειώσω ότι η Wind μου έκανε καλή προσφορά και επεμεναν για ακόμα καλύτερη όπου αρνηθηκα να την ακούσω. Μιας και το είχα πάρει απόφαση ότι θα φύγω.

 

Θέλεις να μας πεις πόσα σου χρέωσαν και ποια ήταν η συνολική διάρκεια του συμβολαίου σου?

Link to comment
Share on other sites

γραφει οτι μπορω να τη καταγγειλω.ξερεις ποια ειναι η διαδικαδια;παω σε καταστημα wind;

 

Κάνε ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της Wind και θα σου πουν, είναι εύκολη η διαδικασία και δεν χρειάζεται να πας σε κατάστημα

ck
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να μας πεις πόσα σου χρέωσαν και ποια ήταν η συνολική διάρκεια του συμβολαίου σου?

Νομίζω ότι ήταν 24μηνη δεν θυμάμαι... για 2 νούμερα στο οικογενειακό πακέτο που είχα στο πρόγραμμα W το καθένα είχα πάρει προσφορά αντί κινητών τηλεφώνων στα 50 ευρώ το μήνα σύνολο και τα 2 νουμερα.

Έσπασα το συμβόλαιο 1,5 μήνα πριν την λήξη και πλήρωσα 100 ευρώ για το κάθε νούμερο. Πολύ πιθανό όμως είναι να έχω επιστροφή χρημάτων στον εκαθαριστικό λογαριασμό. Έτσι μου είπαν στο κατάστημα της Wind όταν πήγα να πληρώσω ( δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό όμως)

Επίσης να συμπληρώσω ότι στην τελευταία τηλεφωνική επικοινωνία με μια εκπρόσωπο της Wind μου ανέφερε ότι εάν δεν τα πληρώσω δεν μπορώ να φύγω σε άλλο παροχο πράγμα το οποίο δεν ισχύει...γενικά όταν είδαν ότι δεν δεχομουν καμία προσφορά το γύρισαν στο ότι θα πληρώσω πολλά λεφτά και διάφορα τέτοια εκφοβηστικου τυπου. Μάλιστα μου έλεγαν να πάω να τα πληρώσω εκείνη την στιγμή αλλιώς δεν θα μπορώ να αλλάξω παροχο και επειδή με είχαν νεύριασει πήγα όντως να τα πληρώσω αλλά δεν υπήρχε τίποτα στο κατάστημα οταν κοίταξαν τον λογαριασμό μου. Την άλλη μέρα το πρωί ξαναπηγα γιατί ήθελα απλά να απαλλαγω από όλη αυτή την εκνευριστικη κατάσταση ( ήδη από το βράδυ είχα την νέα σύνδεση να δουλεύει κανονικά) είχε βγει κανονικά τότε ο λογαριασμός της ρητρας και τον πλήρωσα.... τώρα περιμένω να δω τι τελικό λογαριασμό θα στείλουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έχανα την προσφορά που είχα πάρει από άλλη εταιρία. Τέλος πάντων η ουσία είναι ότι έφυγα μετά από 15 χρόνια μόνο με συμβόλαια. Εάν είχαν καλύτερο δίκτυο σε 3g/4g θα είχα μείνει. Ιδίως στην δουλειά μου όπου μένω από 1 ημέρα έως 3-4 ημέρες με την wind δεν είχα τίποτα από κάλυψη ίντερνετ ενώ τώρα βλέπω αλλά και λειτουργώ με 4g+ . Μεγάλη αναβάθμιση από ότι είχα πριν. Ας ελπίσουμε να φτιάξει σύντομα ένα καλό δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έχανα την προσφορά που είχα πάρει από άλλη εταιρία. Τέλος πάντων η ουσία είναι ότι έφυγα μετά από 15 χρόνια μόνο με συμβόλαια. Εάν είχαν καλύτερο δίκτυο σε 3g/4g θα είχα μείνει. Ιδίως στην δουλειά μου όπου μένω από 1 ημέρα έως 3-4 ημέρες με την wind δεν είχα τίποτα από κάλυψη ίντερνετ ενώ τώρα βλέπω αλλά και λειτουργώ με 4g+ . Μεγάλη αναβάθμιση από ότι είχα πριν. Ας ελπίσουμε να φτιάξει σύντομα ένα καλό δίκτυο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα την περιοχή πάντως το δίκτυο έχει βελτιωθεί αρκετά τον τελευταίο χρόνο

ck
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την περιοχή πάντως το δίκτυο έχει βελτιωθεί αρκετά τον τελευταίο χρόνο

Στην επαρχία που ειμαι εγώ δύσκολα θα στρώσει μέσα στον επόμενο χρόνο τουλάχιστον., για να μην πω 2 .από την άλλη εκεί που δουλεύω όπου πολλές φορές κάθομαι και 3-4 ημέρες η Wind ούτε 3g δεν έπιανε και τώρα που έχω πάει αλλού είμαι με μόνιμο 4g+ . Οπότε καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για διαφορές τεράστιες. Τέλος πάντων ελπίζω να στρώσει και να γίνει το δίκτυο όπως και των άλλων γιατί ο ανταγωνισμός είναι προς όφελος δικό μας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Στην επαρχία που ειμαι εγώ δύσκολα θα στρώσει μέσα στον επόμενο χρόνο τουλάχιστον., για να μην πω 2 .από την άλλη εκεί που δουλεύω όπου πολλές φορές κάθομαι και 3-4 ημέρες η Wind ούτε 3g δεν έπιανε και τώρα που έχω πάει αλλού είμαι με μόνιμο 4g+ . Οπότε καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για διάφορες τεράστιες. Τέλος πάντων ελπίζω να στρώσει και να γίνει το δίκτυο όπως και των άλλων γιατί ο ανταγωνισμός είναι προς όφελος δικό μας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βλέπω ότι το δίκτυο της έχει βελτιωθεί θεαματικά τελευτάι. Σε Τήνο μάλιστα είχα σήμα εκει που οι άλλοι τίποτα! Ευχαριστή εκπλήξη σίγουρα

Link to comment
Share on other sites

σημερα εκανα καταγγελια συμβασης λογω τιμολογιακων αλλαγων.με πηραν σημερα κιολας αλλα για να μου πουν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι καλυτερο......τους ειπα οτι επιμενω στη καταγγελια και οτι θα γινει καρτοκινητο.
Link to comment
Share on other sites

Tο συμβόλαιο που δίνει 10γιγα 300΄προς wind 100 προς όλους και 10 sms στα 15ευρω τελικη τιμη πιστευετε ειναι καλη τιμη?
Link to comment
Share on other sites

αν χρησιμοποιεις τα γκιγκα ναι.

αλλιώς πιστευω με κάποιο καρτοκινητο εισαι οκ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ πως αξίζει μόνο για το ίντερνετ. Φαντάζομαι δεν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο σωστά;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ πως αξίζει μόνο για το ίντερνετ. Φαντάζομαι δεν μιλάς πολύ στο τηλέφωνο σωστά;

 

Ξοδευω αυτη τη στιγμη σε cu 5gb τον μηνα και μιλάω περιπου 80 λεπτα προς δικτυα Cosmote kαι Vodafone και 150- προς Wind

Link to comment
Share on other sites

Στην επαρχία που ειμαι εγώ δύσκολα θα στρώσει μέσα στον επόμενο χρόνο τουλάχιστον., για να μην πω 2 .από την άλλη εκεί που δουλεύω όπου πολλές φορές κάθομαι και 3-4 ημέρες η Wind ούτε 3g δεν έπιανε και τώρα που έχω πάει αλλού είμαι με μόνιμο 4g+ . Οπότε καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για διαφορές τεράστιες. Τέλος πάντων ελπίζω να στρώσει και να γίνει το δίκτυο όπως και των άλλων γιατί ο ανταγωνισμός είναι προς όφελος δικό μας.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ασε,Ημαθια που παω ειναι μαυρα χαλια.Ακομα Gprs εχει εδω και χρονια.Χωρια οτι απο Σινδο και μετα προς Χαλκηδονα,Γεφυρα,Αγ.Αθανασιο το 3G απλα δεν υπαρχει.Μονο στα Κουφαλια θα δεις και αυτο με το παλιο δικτυο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ασε,Ημαθια που παω ειναι μαυρα χαλια.Ακομα Gprs εχει εδω και χρονια.Χωρια οτι απο Σινδο και μετα προς Χαλκηδονα,Γεφυρα,Αγ.Αθανασιο το 3G απλα δεν υπαρχει.Μονο στα Κουφαλια θα δεις και αυτο με το παλιο δικτυο.

Έτσι ακριβώς....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξοδευω αυτη τη στιγμη σε cu 5gb τον μηνα και μιλάω περιπου 80 λεπτα προς δικτυα Cosmote kαι Vodafone και 150- προς Wind

 

Θεωρώ πως αξίζει.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με πηραν τηλ απο ενα δικηγορικο γραφειο "για μια παλια οφειλη μου στη wind (στο σταθερο)"

Περιπου 150€.

Οκ λεω, απο ποτε ειναι;

μου ειπαν.

Παιρνω τη Wind, μου λενε οτι το υπολοιπο για το σταθερο ειναι 1,5€ (πριν απο 3+ χρονια που μετακομισα στον ΟΤΕ) και τα υπολοιπα 140τοσα "μεταφορα απο κινητο"

 

Τους λεω να μου στειλουν τον λογαριασμο να τον δω, μου απαντανε δεν εχουν τοσο παλιους λογαριασμους, να απευθυνθω στο λογιστηριο.

Εννοειται το λογιστηριο δεν απαντα ποτε, εστειλα 2 φορες μηνυμα μεσω της φορμας επικοινωνιας, μου εστειλαν μνμ στο κινητο οτι "επεξεργαζονται το αιτημα μου και θα μου απαντησουν συντομα", εννοειται δεν επικοινωνησε κανεις.

 

Σημερα μου ξανατηλεφωνησαν απο το δικηγορικο και μου ειπαν οτι εληξε η προθεσμια (μου εκαναν 20% εκπτωση μεχρι 30/9 για εξοφληση) και απο βδομαδα θα μου ερθει εξωδικο.

 

Τι κανω;

Να παω σε καταστημα; αυτοι με παραπεμπουν στο κεντρο τους, το οποιο ομως δεν απανταει... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως η οφειλή;Αν όχι καταγγελία σε εεττ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει όντως η οφειλή;Αν όχι καταγγελία σε εεττ.

τα 140 κατι € ειναι απο μεταφορα λόγω χρεωσης απο το κινητο οπως μου ειπαν

 

Θυμαμαι οτι ειχα μια οφειλη λογω μεταφορας αλλα σε καμια περιπτωση δεν ηταν τοσα, αντε να ηταν ενα παγιο.

Ειχα παρει τοτε τηλ στο 5ψηφιο αλλα δε θυμαμαι τι ακριβως ειπωθηκε (μιλαμε για το 2012), φανταζομαι για να μην ασχοληθηκα θα με "καθησυχασαν"

 

Τωρα περιμενω τους αναλυτικους εδω και μια εβδομαδα αλλα δε βλεπω ανταποκριση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο καρτοσύνδεση Plus. Καλώ ας πούμε στο σταθερό το δικό μου το οποίο είναι Wind.

Ο χρόνος που μου τρώει είναι από τα λεπτά ομιλίας προς όλους, ούτε από τα λεπτά προς Wind, ούτε από τα 120' προς σταθερά.

 

Είναι λογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα, είμαι συνδρομητής στο W και επειδή η χρήση που κάνω πλέον είναι περισσότερο internet και πολύ λίγο κλήσεις και μηνύματα, δεδομένου ότι η προσφορά που μου έκαναν δε με ικανοποιεί, σκοπεύω να το γυρίσω σε καρτοκινητό F2G.

 

Ο λογαριασμός μου μηδενίζει κάθε 20 του μήνα και η δέσμευση που έχω στο συμβόλαιο είναι μέχρι 26 Οκτωβρίου. Την κίνηση - αίτηση για μετατροπή σε καρτοκινητό πότε πρέπει να την κάνω για να μην επιβαρυνθώ κάτι επιπλέον; (γιατί μου είπαν ότι από 27 Οκτ θα τιμολογούμαι με την αρχική τιμή του W)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...