Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) υπαρχει καποιο χρονικη προθεσμια που μπορεις να διακοψεις την ενεργοποιηση της καρτοσυνδεσης χωρις προστιμο;

2) αν δεν υπαρχει ή αν περασει αυτη η χρονικη προθεσμια, πως υπολογιζεται το προστιμο για διακοπη της καρτοσυνδεσης;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα τα χαρτιά από Wind να πάω στη Cyta και δεν με κάνουν την αλλαγή αν δεν πληρωσω στην Wind το πρόστιμο διακοπής σύνδεσης..

Μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο;

 

Τελική έγινε η αλλαγή. Πλέον Cyta... Αντίο Wind........

Edited by CjGeorgio
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Μια γνώμη αν μπορείτε... Έχω Wind W plus (1500 / 1500 / 5GB) μαζί με σταθερό wind και VDSL50. Συνολικά πληρώνω 32 + 21 +5 (για τη VDSL) = 57 ευρώ.

 

Για ανανέωση (για 18 μήνες) μου είπαν αρχικά 37 ευρώ το W plus, δεν δέχτηκα και με ξαναπήραν να μου πουν 32 ευρώ (ακριβώς όσο δίνω και τώρα).

 

Υπάρχουν περιθώρια για παρακάτω για τέτοιο πρόγραμμα λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Για το w ισως αλλα μονο με φορητοτητα,κατι που εχςι κινδυνο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα συμβολαίου καρτοσύνδεσης κινητής για ιδιώτες:

 

Aπό 28/11/2016 εξαιρείται η κίνηση προς/από υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης και προστιθέμενης αξίας από το δωρεάν ενσωματωμένο ποσό χρήσης σε ευρώ (€) που διατίθεται στα προγράμματα WIND Καρτοσύνδεση Basic, WIND Καρτοσύνδεση Plus, WIND Καρτοσύνδεση Mini, WIND Καρτοσύνδεση-28, WIND Καρτοσύνδεση 28, WIND Καρτοσύνδεση 35, WIND Καρτοσύνδεση-35, WIND Καρτοσύνδεση Student.*

 

Η κίνηση και η χρέωση υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης και προστιθέμενης αξίας θα πραγματοποιείται με βάση το διαθέσιμο υπόλοιπο από ανανέωση χρόνου ομιλίας ή επέκταση υπολοίπου από το συνδρομητή.Λόγω όλων των ανωτέρων αλλαγών, οι συνδρομητές των προγραμμάτων αυτών που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος.

 

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στοhttp://www.wind.gr.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=442

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε συμβόλαια broadband (π.χ. 20GB ή 30GB), έχετε δοκιμάσει ποτέ να τα "κόψετε"; Σας πήρε η WIND για καλύτερη προσφορά, για λιγότερο από 20 και 25€ που έχουν τώρα; Θέλω απλά να γνωρίζω... :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την αλλαγή όρων στην κάρτοσύνδεση μπορείτε να το κάνετε λιανά; Τι επηρεάζει; Αφήνω το συμβόλαιο μου σύντομα και θα μου κάνουν αντιπρόταση σίγουρα. Ευχαριστώ.

 

Sent from somewhere out there

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει το my.wind.gr από εχθές. Παίζει σε εσάς ;

 

Send by Lenovo Phab Plus 6.8" (PB1-770M) using Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές σε προγράμματα συμβολαίου καρτοσύνδεσης κινητής για ιδιώτες:

 

Aπό 28/11/2016 εξαιρείται η κίνηση προς/από υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης και προστιθέμενης αξίας από το δωρεάν ενσωματωμένο ποσό χρήσης σε ευρώ (€) που διατίθεται στα προγράμματα WIND Καρτοσύνδεση Basic, WIND Καρτοσύνδεση Plus, WIND Καρτοσύνδεση Mini, WIND Καρτοσύνδεση-28, WIND Καρτοσύνδεση 28, WIND Καρτοσύνδεση 35, WIND Καρτοσύνδεση-35, WIND Καρτοσύνδεση Student.*

 

Η κίνηση και η χρέωση υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης και προστιθέμενης αξίας θα πραγματοποιείται με βάση το διαθέσιμο υπόλοιπο από ανανέωση χρόνου ομιλίας ή επέκταση υπολοίπου από το συνδρομητή.Λόγω όλων των ανωτέρων αλλαγών, οι συνδρομητές των προγραμμάτων αυτών που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος.

 

Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στοhttp://www.wind.gr.

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=442

Κι απ' τη μύγα ξύγκι...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα ακολουθήσουν οι άλλοι δύο, αλλά ρε παιδιά ειλικρινά υπάρχει κανείς που πέρνει 5ψήφια από το κινητό;;;
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει. Παίρνω εγώ για να κλείσω ραντεβού στο ΙΚΑ ή για πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, υπάρχει. Παίρνω εγώ για να κλείσω ραντεβού στο ΙΚΑ ή για πληροφορίες.

 

Αν δεν έχεις σταθερό, δεν μπορώ να σου πω τίποτα για το ΙΚΑ. Αλλά με τοσοα μβ που δίνει η wind δεν είναι πιο ευκόλο να βρίσκεις ονλαιν τις πληροφορίες; Εκτός αν εχεις απλό και όχι smart phone οπότε, πάσο πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος με συμβολαιο στη Cosmote τον έκαναν τηλεφωνική προσφορά η wind και τον είπαν ψέματα ότι θα του δώσουν κάρτα καινούργια ειδική που πιάνει σήμα παντού και παίρνει από όλες της κεραίες δλδ και από Vodafone και από Cosmote. Αν είναι δυνατόν τι λένε για να πάρουν πελάτες.

Ο φίλος μου πήρε τα στοιχεία της κοπέλας και δέχτηκε την προσφορά γνωρίζοντας ότι αυτό που λέει δεν στέκει αλλά με την ευκαιρία για να τον κάνουν καλύτερη προσφορά στη Cosmote. Όντως η Cosmote έκανε καλή προσφορά. 1500' προς όλους 1500 SMS 2,5Gb internet με 29€.

Τον πήραν από την Wind ξανά να τον πουν γιατί έκοψε την διαδικασία. Τους ειπε να μιληση με τον προϊστάμενο και τον ρώτησε αν υπάρχει τέτοια κάρτα που παίρνει σήμα από όλες της κεραίες;

Ο προϊστάμενος αρνήθηκε ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Τον είπε και ποια κοπέλα του τι είπε και τι ώρα είχε πάρει τηλέφωνο. Δεν είχε τι να πει. Με ψέματα δεν κερδίζεις κόσμο αλλά τον χάνεις..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είναι να εμπιστεύεσαι όσα σου λένε από τηλεφωνική προώθηση. Λένε πολλές "ανακρίβειες" για να πετύχουν τους στόχους τους.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πριν έναν μήνα έκανα αίτηση για να μετατρέψω τα δυο εταιρικά σε καρτοκινητά. Μου είπαν ότι αφού πληρωθεί η "ποινή" αποχώρησης λόγω συμβολαίου (ακόμη 3 μήνες) θα γίνει η ενεργοποίηση στις 14 Νοέμβρη. Την περασμένη εβδομάδα πλήρωσα και τα 100 ευρώ για την ποινή των παγίων και μου δώσαν και τις κάρτες sim για prepaid. Πριν κάνα 20λέπτο οι sim έγιναν ανενεργές και βάζοντας τις καινούριες δεν λειτουργούν τα νούμερα και όταν τα καλώ λένε ότι δεν αντιστοιχούν σε συνδρομητή. Έτσι γίνεται η διαδικασία ή θέλει κάποια επιμέρους ενέργεια;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

είμαι χρόνια στην Cosmote και τον τελευταίο χρόνο με μια προσφορά 1500 προς κοσμοτε, 120+120 για άλλα δίκτυα και 400 + 400mb...με κόστος 31 τελική τιμή...Με παίρνουν απο κοσμοτέ για νέα προσφορά, και λένε ότι με 32,5 ευρώ σου δίνουμε 1500 για κοσμοτέ και 120 για άλλα δικτυα και 400mb...τους έκραξα ότι αυτό δεν είναι προσφορά, αλλά περισσότερα χρήματα για λιγότερο χρόνο για άλλα δίκτυα...απαράδεκτοι...

Και έρχεται τηλεφωνικά μια προσφορά απο Wind σήμερα, από τα κεντρικά τους στην Θεσσαλονίκη και μου λένε τα εξής:

1500 λεπτά για όλα τα δίκτυα

1500 για όλα τα σταθερά

1500 μυνήματα για όλους

2Gb ιντερνετ

+ 225 ευρώ δωροεπιταγή από Public για ότι θέλω να αγοράσω (αν θέλω κάτι ακριβότερο απλά προσθέτω την διαφορά)....

Με κόστος 35,5 ευρώ!

Το έχετε ακούσει εσείς;;;

 

Ακούγεται πολύ καλό για αληθινό!

Τους ζήτησα 2 μέρες να το σκεφτώ. Απλά δεν γνωρίζω κάλυψη και γενικά πως πάει η Wind στα κινητά...

Καμιά βοήθεια;;;

Edited by dimathess

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

είμαι χρόνια στην Cosmote και τον τελευταίο χρόνο με μια προσφορά 1500 προς κοσμοτε, 120+120 για άλλα δίκτυα και 400 + 400mb...με κόστος 31 τελική τιμή...Με παίρνουν απο κοσμοτέ για νέα προσφορά, και λένε ότι με 32,5 ευρώ σου δίνουμε 1500 για κοσμοτέ και 120 για άλλα δικτυα και 400mb...τους έκραξα ότι αυτό δεν είναι προσφορά, αλλά περισσότερα χρήματα για λιγότερο χρόνο για άλλα δίκτυα...απαράδεκτοι...

Και έρχεται τηλεφωνικά μια προσφορά απο Wind σήμερα, από τα κεντρικά τους στην Θεσσαλονίκη και μου λένε τα εξής:

1500 λεπτά για όλα τα δίκτυα

1500 για όλα τα σταθερά

1500 μυνήματα για όλους

2Gb ιντερνετ

+ 225 ευρώ δωροεπιταγή από Public για ότι θέλω να αγοράσω (αν θέλω κάτι ακριβότερο απλά προσθέτω την διαφορά)....

Με κόστος 35,5 ευρώ!

Το έχετε ακούσει εσείς;;;

 

Ακούγεται πολύ καλό για αληθινό!

Τους ζήτησα 2 μέρες να το σκεφτώ. Απλά δεν γνωρίζω κάλυψη και γενικά πως πάει η Wind στα κινητά...

Καμιά βοήθεια;;;

 

Βρες κάποιον με wind και τσέκαρε στις περιοχές που σε ενδιαφέρει, εργασία/σπιτι/κτλ αν εισαι οκ απο σήμα.

 

η προσφορά ειναι σουπερ, με δεδομένο όμως οτι τα χρειάζεσαι αυτά και τα χρησιμοποιείς, αλλίως ειναι πολλά λεφτα για 'αερα' που απλά υπάρχει

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

είμαι χρόνια στην Cosmote και τον τελευταίο χρόνο με μια προσφορά 1500 προς κοσμοτε, 120+120 για άλλα δίκτυα και 400 + 400mb...με κόστος 31 τελική τιμή...Με παίρνουν απο κοσμοτέ για νέα προσφορά, και λένε ότι με 32,5 ευρώ σου δίνουμε 1500 για κοσμοτέ και 120 για άλλα δικτυα και 400mb...τους έκραξα ότι αυτό δεν είναι προσφορά, αλλά περισσότερα χρήματα για λιγότερο χρόνο για άλλα δίκτυα...απαράδεκτοι...

Και έρχεται τηλεφωνικά μια προσφορά απο Wind σήμερα, από τα κεντρικά τους στην Θεσσαλονίκη και μου λένε τα εξής:

1500 λεπτά για όλα τα δίκτυα

1500 για όλα τα σταθερά

1500 μυνήματα για όλους

2Gb ιντερνετ

+ 225 ευρώ δωροεπιταγή από Public για ότι θέλω να αγοράσω (αν θέλω κάτι ακριβότερο απλά προσθέτω την διαφορά)....

Με κόστος 35,5 ευρώ!

Το έχετε ακούσει εσείς;;;

 

Ακούγεται πολύ καλό για αληθινό!

Τους ζήτησα 2 μέρες να το σκεφτώ. Απλά δεν γνωρίζω κάλυψη και γενικά πως πάει η Wind στα κινητά...

Καμιά βοήθεια;;;

 

Καλησπέρα, φαίνεται σουπερ προσφορά!! Ποιο πρόγραμμα είναι - το έχει στο site τους? Εμένα όποτε έχουν καλέσει γνωστούς μου από wind δεν έχουν πει τόσο χαμηλή τιμή. Από κατάστημα σε κάλεσαν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημη τέτοια προσφορά στο site τους...εμένα μου είπαν ότι είναι προσφορά μόνο από τα κεντρικά τους...απλά έχω ενστάσεις γιατί ακούω ότι δεν παίζει καλό σήμα...Θεσσαλονίκη μένω και δεν ξέρω τι παίζει τελικά με κάλυψη....

By all means marry. If you get a good wife, you'll be happy. If you get a bad one, you'll become a philosopher.

Socrates

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημη τέτοια προσφορά στο site τους...εμένα μου είπαν ότι είναι προσφορά μόνο από τα κεντρικά τους...απλά έχω ενστάσεις γιατί ακούω ότι δεν παίζει καλό σήμα...Θεσσαλονίκη μένω και δεν ξέρω τι παίζει τελικά με κάλυψη....

 

Δοκίμασε το από κάποιον γνωστό, προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από το σήμα της Wind, αλλά πάντα παίζει ρόλο σε τι περιοχές κινήσαι

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημη τέτοια προσφορά στο site τους...εμένα μου είπαν ότι είναι προσφορά μόνο από τα κεντρικά τους...απλά έχω ενστάσεις γιατί ακούω ότι δεν παίζει καλό σήμα...Θεσσαλονίκη μένω και δεν ξέρω τι παίζει τελικά με κάλυψη....

 

Θεσσαλονίκη έχουν αναφερθεί προβλήματα με τη WIND, πιο πολύ για το ίντερνετ με το 3G/4G (ανύπαρκτα), αλλά σε περιοχές έξω από την πόλη. Ίσως δεν έχει τελειώσει η αναβάθμιση στο νομό. Για την ομιλία δεν έχω ακούσει κάτι αρνητικό. Απ' όσα έχω διαβάσει τουλάχιστον, γιατί έχω χρόνια ν' ανέβω εκεί πάνω. Όπως σου είπαν και οι άλλοι, καλό είναι να τσεκάρετε το σήμα στις περιοχές που σ' ενδιαφέρει, με κάποιο γνωστό που έχει ήδη WIND.

 

Η WIND έχει πολλές καλές προσφορές, που δεν αναγράφονται στο σάιτ. Το κακό είναι όμως, πως όσα λένε οι συνεργάτες της, δεν είναι πάντα 100% αλήθεια... Δεν το κάνουν όλοι όμως. Οπότε προχωράς με επιφυλάξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...