Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόσο χάλια είναι το σήμα;???

είναι μέτριο ... ήμουν συνδρομητής 10 χρόνια και έμενα για τις σουπερ προσφορές αλλά δεν άντεξα ,κουράστηκα .

Φαντάσου ότι περίμενα για "αναβαθμιση" στη νέα ιωνία αττικής 3 χρόνια μήπως και καταφέρω και μιλήσω μέσα στο σπίτι :lol::lol::lol:

εάν είναι ίδια τα λεφτα μείνε ... (ασε που πήρα και ένα whatsup και έχω πάθει τη πλάκα μου με το σήμα..σαν να ζούσα σε σπηλιά αισθάνομαι !!!! :lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,υπάρχει η δυνατότητα να μπλοκάρουμε συγκεκριμένους αριθμούς σε σταθερή WIND? Δεν θέλω να δέχομαι κλήσεις από κάποια νούμερα (κινητά και σταθερά).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι βελτίωση της wind σε σήμα (πολύ) και εξυπηρέτηση (αρκετά). Αν χρειάζεσαι παραπάνω mb, θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά. Νέο συμβόλαιο για 30GB δεδομένα με 20€ το μήνα και δώρο 4G ρούτερ!! (πρέπει να πατήστε επιδότηση συσκευής, για να βγει η τιμή)

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/mobile-broadband-control-30gb

 

Όταν η WIND θα φτιάξει το σήμα της σε όλη τη χώρα, μέχρι το τέλος του Καλοκαιριού, θα είναι πολύ καλή υπηρεσία (σε όσους τη χρειάζονται).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν κάνει λάθος στη σελίδα και εμφανίζει την τιμή ανάποδα; Αν επιλέξεις έκπτωση παγίου στο δίνει με 25 και κάτι € το μήνα, ενώ με επιδότηση συσκευής 20€ το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν κάνει λάθος στη σελίδα και εμφανίζει την τιμή ανάποδα; Αν επιλέξεις έκπτωση παγίου στο δίνει με 25 και κάτι € το μήνα, ενώ με επιδότηση συσκευής 20€ το μήνα.

 

Δε νομίζω πως πρόκειται για λάθος. Αν πας στην κεντρική σελίδα, υπάρχει ένα banner κάπου στη μέση, που το λέει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως. Αλλά είναι λίγο περίεργο χωρίς επιδότηση συσκευής να στο δίνει ακριβότερα.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή προσφορά. Νέο συμβόλαιο για 30GB δεδομένα με 20€ το μήνα και δώρο 4G ρούτερ!! (πρέπει να πατήστε επιδότηση συσκευής, για να βγει η τιμή)

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/mobile-broadband-control-30gb

 

Όταν η WIND θα φτιάξει το σήμα της σε όλη τη χώρα, μέχρι το τέλος του Καλοκαιριού, θα είναι πολύ καλή υπηρεσία (σε όσους τη χρειάζονται).

Όντως πολύ καλή προσφορά.

Μόλις έληξαν τα 10 gb mobile broadband που έχω στην Vodafone.

Πιστεύω με το 4g θα πηγαίνει καλά.

Ευχαριστούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως. Αλλά είναι λίγο περίεργο χωρίς επιδότηση συσκευής να στο δίνει ακριβότερα.

Μάλλον γιατί σε οποιαδήποτε αύξηση που έχω δει και στην δυνατότητα που σου δίνει για να σπάσεις το συμβόλαιο, λέει ότι δεν ισχύει η αζημίως ακύρωση συμβολαίου για όσους έχουν επιδότηση συσκευής. Δηλαδή σε έχει δέσμιο για όλο το χρόνο του συμβολαίου χωρίς να μπορείς να το σπάσεις χωρίς να πληρώσεις.

Μπορεί να λέω και χαζομάρες αλλά σύμφωνα με όσα έχω ζήσει με την Wind το μυαλό μου πάει πρώτα στο πονηρό.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δύσκολο να έχει να κάνει αυτό. Έτσι κι αλλιώς δεν σου δίνει καμία τρελή επιδότηση. 50€ κοστίζει η συσκευή που δίνει. Και οι αυξήσεις όσες και να γίνουν δεν είναι κοντά στα 5€ της διαφοράς.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον γιατί σε οποιαδήποτε αύξηση που έχω δει και στην δυνατότητα που σου δίνει για να σπάσεις το συμβόλαιο, λέει ότι δεν ισχύει η αζημίως ακύρωση συμβολαίου για όσους έχουν επιδότηση συσκευής. Δηλαδή σε έχει δέσμιο για όλο το χρόνο του συμβολαίου χωρίς να μπορείς να το σπάσεις χωρίς να πληρώσεις.

Μπορεί να λέω και χαζομάρες αλλά σύμφωνα με όσα έχω ζήσει με την Wind το μυαλό μου πάει πρώτα στο πονηρό.

 

Εντάξει, για 1 χρόνο κάνεις το συμβόλαιο. Αν ακριβύνει, μετά το πέρας αυτού, το κόβεις. Αν και το Mobile Broadband, η WIND συνήθως δεν το πειράζει...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση διακοπής από το συμβόλαιο μου αρχές Δεκεμβρίου και 1 1/2 μήνα μετά έφτασα να πληρώνω 60 ευρώ και ακόμα να το κάνουν διακοπή και να ενεργοποιηθεί η κάρτα που ζήτησα έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μήνες αργότερα συνέχιζαν και μου έστελναν λογαριασμό.Οταν πήγα στο καταστημα που εκανα την διακοπή μου άρχισαν τις ακακίες και οταν τους ειπα οτι εχω στα χέρια μου έγγραφο με την υπογραφή τους για την διακοπή και τους είπα οτι θα ξεκινήσω διαδικασίες για μήνυση άρχισε να γίνεται δουλειά...

 

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Φορητοτητα σε αλλη εταιρεια,τα ιδια εκαναν στην μανα μου οταν ειχε συμβολαιο.Κανετε διακοπη με φορητοτητα σε αλλη εταιρεια και μετα πατε σε καρτοκινητο της ιδιας αμα θελετε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις τα 300 από παλιά όπως εγώ να μην πας πουθενά γιατί θα τα πληρώνεις ενώ τώρα παίρνεις τα 300 και τα λεφτά που σου μένουν μετά αγοράζεις ένα αντίστοιχο πακέτο 300+ και τα έχεις τον επόμενο μηνα

 

Άρα με ένα δεκάρικο θα έχεις 2 μήνες στο F2G

Ενώ στην cosmote θα το πληρώνεις κάθε μήνα το δεκάρικο

 

 

Tην γνώμη μου είπα από εκεί και πέρα κάνεις ότι θελεις

Είμαι φοβερά εκνευρισμένη με την wind μετά από 20 χρόνια με χάσανε τέλος υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.... :rolleyes: ;) ;)

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι φοβερά εκνευρισμένη με την wind μετά από 20 χρόνια με χάσανε τέλος υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.... :rolleyes: ;) ;)

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν θες πες το λόγο που είσαι εκνευρισμένη τι έχει γίνει....?

Από τα παθήματα τον άλλον μαθαίνουμε και εμείς ....

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες πες το λόγο που είσαι εκνευρισμένη τι έχει γίνει....?

Από τα παθήματα τον άλλον μαθαίνουμε και εμείς ....

Είναι το ίδιο που έχει γραφτεί πολλές φορές εδώ μέσα έληξε το συμβόλαιο μου και μετά δεν μου κάνανε καμία καλή προσφορά... Όταν πήγα στο public αρχές Δεκεμβρίου για να το γυρίσουν σε f2g μου είπαν ότι θα γίνει η αλλαγή 11/1 μετά 17/1 μετά 21/1 ύστερα άκουσα το θεϊκό ότι το πρόγραμμα μεταφέρει την ημερομηνία από μόνο το στο ενδιάμεσο άρχισα να πληρώνω κατηγορίες 60ρια γιατί ειμουν εκτός παγίου..Και μετά αποφάσισα ότι αφού δεν θέλανε να με κρατήσουν ούτε με f2g έστω και αν τους πλήρωνα άδικα αυτά τα 10 ευρώ είπα να φύγω.. :rolleyes:

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται παντού συνήθως. Όταν λήγει το συμβόλαιο καλύτερα είναι να μεριμνήσεις εσύ πρώτου συμβεί αυτό να επικοινωνήσεις για προσφορά. Διαφορετικά όταν οι εκπτώσεις που έχουμε λήξουν, είναι αυτονόητο πως αν δεν γίνει κάτι θα μας έρθει λογαριασμός με την αρχική τιμή του παγίου.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται παντού συνήθως. Όταν λήγει το συμβόλαιο καλύτερα είναι να μεριμνήσεις εσύ πρώτου συμβεί αυτό να επικοινωνήσεις για προσφορά. Διαφορετικά όταν οι εκπτώσεις που έχουμε λήξουν, είναι αυτονόητο πως αν δεν γίνει κάτι θα μας έρθει λογαριασμός με την αρχική τιμή του παγίου.

 

Sent from my XT1562

Οι προσφορές που μου έκαναν δεν μου ταίριαζαν όμως το να μη μου κλείνουν το συμβόλαιο για να πάω σε κάρτα στην ίδια εταιρεία είναι ανεπίτρεπτο

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι(ανεπίτρεπτο), αλλά για αυτό και πάλι η καλύτερη λύση είναι η φορητότητα. Ξεμπερδεύεις άμεσα και δεν σε καθυστερούν.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...