Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έβαζα μέσα και μια καταγγελία στην εεττ για το θέμα μεταφοράς σε κάρτα. Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος καθυστέρησης. Όλες οι εταιρείες το κάνουν ώστε στο ενδιάμεσο των 30-40 ημερών να σου προσφέρουν νέο συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο. Και παράλληλα να χρεώνεσαι και το ολόκληρο πάγιο στο μεσοδιάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πράγματα από αυτό το απίστευτο δίκτυο.

Αθετησαν τη συμφωνία για ανανέωση σε προνομιακή τιμή (wind w1), που οι ίδιοι μου πρότειναν όταν έκανα αίτηση φορητοτητας και συνεχίζουν να τιμολογουν όπως θέλουν.

Επανειλημμένα μηνύματα μου και τηλέφωνα για να ελεγχθεί ο λογαριασμός τα αγνοούν επιδεικτικά...

Φυσικά, πλέον, κινω νομικές διαδικασίες

Link to comment
Share on other sites

Σαφώς και είναι(ανεπίτρεπτο), αλλά για αυτό και πάλι η καλύτερη λύση είναι η φορητότητα. Ξεμπερδεύεις άμεσα και δεν σε καθυστερούν.

 

Sent from my XT1562

Πρωτάρα είμαι μετά από 20 χρόνια αλλάζω εταιρεία.. είμαι στην wind Telestet από 1997 :o :o :o :o

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8297W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

για ηλικιωμένη γυναίκα που κάνει μόνο 50 κλήσεις τον μήνα και στέλνει το πολύ 30 με 40 μηνύματα μηνιαίως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κοντά σε αυτήν την χρήση; καρτοκινητό θα ήταν μια λύση αλλά φοβάμαι θα ξεχνά να βάζει κάρτα κλπ.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για ηλικιωμένη γυναίκα που κάνει μόνο 50 κλήσεις τον μήνα και στέλνει το πολύ 30 με 40 μηνύματα μηνιαίως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κοντά σε αυτήν την χρήση; καρτοκινητό θα ήταν μια λύση αλλά φοβάμαι θα ξεχνά να βάζει κάρτα κλπ.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

Υπάρχει αυτό το καρτοσυμβόλαιο, στα 14,42€. Κάποτε (ίσως ακόμα) το έδιναν 9,99€, αλλά δεν ξέρω αν ήταν η ίδια η WIND ή συνεργάτης.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/wind-kartosundesi-basic

 

 

 

12 ευρώ το μήνα καρτοσυνδεση. 500 λεπτα, 2γιγα,100 sms και 1500 προς wind/q. Το 1 ευρώ μένει στην κάρτα.για 18 ή 24 μηνες.και με 5 ευρω ενα zte blade (κινητό) αξιας 70 ευρώ.

 

Υπάρχει όμως και αυτό (στην παράθεση), από το τηλέφωνο συνεργάτη (δεν το έχω δοκιμάσει). Στο 6933918600.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το καρτοσυμβόλαιο, στα 14,42€. Κάποτε (ίσως ακόμα) το έδιναν 9,99€, αλλά δεν ξέρω αν ήταν η ίδια η WIND ή συνεργάτης.

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/wind-kartosundesi-basic

 

 

 

 

 

Υπάρχει όμως και αυτό (στην παράθεση), από το τηλέφωνο συνεργάτη (δεν το έχω δοκιμάσει). Στο 6933918600.

καλό! τι σημαίνει καρτοσυνδεση καρτοσυμβολαιο;

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα συμβόλαιο με συγκεκριμένες παροχές που αν τις εξαντλήσεις δεν μπορείς να χρεώσεις παραπάνω. Μπορείς να βάλεις μετά κάρτα όπως στο καρτοκινητό και να αγοράσεις κάποια πακέτα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

για ηλικιωμένη γυναίκα που κάνει μόνο 50 κλήσεις τον μήνα και στέλνει το πολύ 30 με 40 μηνύματα μηνιαίως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα κοντά σε αυτήν την χρήση; καρτοκινητό θα ήταν μια λύση αλλά φοβάμαι θα ξεχνά να βάζει κάρτα κλπ.

 

Sent from my Zopo speed plus 7 via tapatalk

 

Q καρτουλα και μεσω myQ παρακολουθεις εσυ.Το ιδιο κανω στη γιαγια μου με f2g.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω παροχοδεν ξερω τι να διαλεξω αναμεσα σε γουιντ και συτα επειδη δεν γνωριζω καθολου απο την ποιοτητα των υπηρεσιων που παρεχουν....Η Γουιντ με δινει το Triple Play της που περιεχει 50-10 ιντερνετ και 1500 λεπτα προς ολους απο το σταθερο και 1500 λεπτα στο κινητο και 5 γιγα ιντερνετ...τελικη τιμη 46,76 ενω η συτα παρεχει και αυτην 50-10 ινερνετ απεριοριστα σταθερα 300 λεπτα προς κινητα και στο κινητο 1000 λεπτα προς ολους χωρις ιντερνετ τελικη τιμη 40,7....ακουω γνωμες για βοηθεια!!!!!!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω παροχοδεν ξερω τι να διαλεξω αναμεσα σε γουιντ και συτα επειδη δεν γνωριζω καθολου απο την ποιοτητα των υπηρεσιων που παρεχουν....Η Γουιντ με δινει το Triple Play της που περιεχει 50-10 ιντερνετ και 1500 λεπτα προς ολους απο το σταθερο και 1500 λεπτα στο κινητο και 5 γιγα ιντερνετ...τελικη τιμη 46,76 ενω η συτα παρεχει και αυτην 50-10 ινερνετ απεριοριστα σταθερα 300 λεπτα προς κινητα και στο κινητο 1000 λεπτα προς ολους χωρις ιντερνετ τελικη τιμη 40,7....ακουω γνωμες για βοηθεια!!!!!!:rolleyes:

Σαφως η προαφορα της wind ειναι πολυ καλυτερη αλλα πιανει το κινητο της στην περιοχη σου;;Αν ναι κανε το!!

Τι είναι το σήμερα, παρά το αύριο του χθες;

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εχω ρωτησει μου λενε οτι εχουν σημα....τωρα απο δεδομενα δεν ξερω Πιερια ειμαι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για την συτα δεν ξερω καθολου.....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηραν την γυναικα μου τηλ απο εναν μεταπωλητη της wind απ το τηλεφωνο 211 200 4500 (εταιρια τηλεπωλησεων Ωθηση) .

Της είπαν οτι και καλα κληρωθηκε το F2GO νουμερο της και οτι κερδίζει ενα "φοιτητικο" καρτοπρογραμμα με 24 μηνη διαρκεια (μετα τελειωνει το προγραμμα) , το οποίο εχει ελάχιστη παραμονη 2 μήνες .Μετα το διμηνο και όποια στιγμη θελησει αν δεν την ικανοποιει μπορει να επιστρεψει στο F2GO καρτοκινητο της.

Το πρόγραμμα ειναι το ακολουθο:

☆500 λεπτα προς ολους

☆1500 λεπτα προς wind q

☆100 sms

☆2 giga internet

Με κόστος 11,21€ τελική με φόρους το μήνα.

 

Επειδή θέλει η γυναίκα μου να περνάει πλέον σαν έξοδο το λογαριασμο του κινητου λογω καταστηματος το καλοβλεπει.

 

Καθε γνωμη οποιου γνωριζει καλοδεχούμενη!!:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι ατομικη επιχειρηση περναει κανονικα ονομαστικος λογαριασμος με το ΑΦΜ.(50% νομιζω) Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι ατομικη επιχειρηση περναει κανονικα ονομαστικος λογαριασμος με το ΑΦΜ.(50% νομιζω)

 

Υσχιει αυτο που αναφερεις ?

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σε οσους εχω ρωτησει μου λενε οτι εχουν σημα....τωρα απο δεδομενα δεν ξερω Πιερια ειμαι....

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οσο για την συτα δεν ξερω καθολου.....

 

Απο δεδομενα σου ειπα στο θεμα του 3G αλλα και 4G οτι μονο μεσα στην Κατερινη ειναι καλα(3G αναβαθμισμενο αλλα σε καποια σημεια),αλλου παιζει με 1Mbps και φυσικα εκτος Κατερινης προς Λιτοχωρο εως Νεοι Ποροι 3G καθολου.Και απο κατερινη εως Αιγινιο επισης,μονο 2G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Υσχιει αυτο που αναφερεις ?

Περνάει κανονικά το κινητό. Αν ήταν σταθερό θα έπρεπε να είναι επαγγελματικό, όπως και το ρεύμα.

Link to comment
Share on other sites

Να σε παιρνουν τηλέφωνο από το 13846,μετά απο επικοινωνία που τους είχες εκδηλώσει το ενδιαφέρον να πας στο δίκτυο τους λέγοντας τους σε ποιό δίκτυο είσαι και οτι πληρώνεις 31 ευρώ και να σου δίνουν συμβόλαιο στα 36 ευρώ!!!! Αξία ανεκτίμητη..... Υπόψιν ότι πριν με καλέσουν για την σούπερ προσφορά τους, τους είχα ενημερώσει ότι έχω συμβόλαιο στην εταιρεία τους w1 στα 23 ευρώ (τους είχα δώσει το ΑΦΜ για να πιστοποιήσουν τα λεγόμενά μου)....

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάλυτερα να το ψάξετε πρώτα καλά πριν κάνετε οτιδήποτε.Μην τυχόν και την πατήσετε γιατί πολλά συμβαίνουν.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, εγώ έχω το W το παλιό, με τα 60 ευρώ και το 1.5GB Internet με μια πολύ καλή προσφορά έκπτωσης στο πάγιο. Σκέφτομαι να πάω στο νέο με τα 5GB, ξέρετε αν η προσφορά θα μεταφερθεί και στο νέο πακέτο;

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

wind.jpg αυτο το φυλλαδιο μας το εδωσαν απο το ΑΤ της Κερατεας ενημερωτικο βιβλιο και το ειχε μεσα στο εσωφυλλο

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα προσφατα αλλαξα το προγραμμα μου απο w σε καρτοσυνδεση plus. το υπολοιπο 8€ που βλεπω με ποιες υπηρεσιες μπορω να τα χρησιμοποιησω; γιατι δεν εβγαλα ακρη απο το site της wind.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, εγώ έχω το W το παλιό, με τα 60 ευρώ και το 1.5GB Internet με μια πολύ καλή προσφορά έκπτωσης στο πάγιο. Σκέφτομαι να πάω στο νέο με τα 5GB, ξέρετε αν η προσφορά θα μεταφερθεί και στο νέο πακέτο;

Ευχαριστώ

 

Το Wplus (1500 λεπτά, 1500 sms, 5 gb) το δίνουν το τελευταίο καιρό σε προσφορά απο 23 ευρώ έως 27 ευρώ περίπου (ανάλογα την περίπτωση του πελάτη).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...