Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήμουν κάτοχος καρτοσυμβολαιου wind με 1000 προς wind Q, 600 προς όλους, ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά, 100 sms προς όλους, 1GB internet, 3€ για να τα χρησιμοποιήσω οπως θέλω. Τελική τιμή 14,45€. Ικανοποιημένος μόνο που το 1 GB δεν με έφτανε και χρειαζόμουν άλλο 1GB. Κάθε μήνα πλήρωνα 14,45€ η 20,05€.

Με πήραν τηλέφωνο να με κάνουν προσφορά πάλι. Λέω παιδιά έχω ήδη καλή προσφορά. Με λέει άκου. Το κάνεις συμβόλαιο μέχρι την λήξη που ήδη έχεις στην καρτοσυνδεση, αν θέλεις μετά το συνεχιζεις η το κόβεις.

1500 λεπτά προς όλους με χρέωση το πρώτο λεπτό, 1500 sms προς όλους 2GB internet, αν πας σε χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης έχεις 500 λεπτά 500 sms 500 GB (εννοεί να πάρω σε Ελλάδα η και σε τηλέφωνα εξωτερικού; ) τελική τιμή με 60% έκπτωση 25,70€.

Το δέχτηκα.. Καλη προσφορά;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται περίεργο λιγάκι, γιατί τα συμβόλαια έχουν συγκεκριμένη διάρκεια. Έχεις αρκετούς μήνες ήδη το προηγούμενο ή λίγους;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φαίνεται περίεργο λιγάκι, γιατί τα συμβόλαια έχουν συγκεκριμένη διάρκεια. Έχεις αρκετούς μήνες ήδη το προηγούμενο ή λίγους;

 

Αύγουστο 2015 το έκανα καρτοσύνδεση.

9 μήνες πέρασαν.

Τι να πω... Τυχερός;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα προτειναν το ιδιο το W στα 17!!!αρνηθηκα ομως διοτι θεωρησα οτι θα με δεσμευαν στο σταθερο το οποιο θα εληγε σε τρεις μηνες.καρτοσυνδεση πλας εχω και δεν θα γινοταν επεκταση στη διαρκεια
Link to comment
Share on other sites

Με F2G έχει παρει κανείς παρόμοια προσφορά γύρω στα 20-25€ για το W?
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω διακοπή σε ένα νούμερο συμβολαίου το οποίο είναι αορίστου χρόνου, υπάρχει κάποια χρέωση για αυτό ; Εννοώ κάτι σαν τέλος διακοπής σύνδεσης ; Στο κατάστημα που έκανα την αίτηση δεν μου ανέφεραν κάτι σχετικό και είπα να ρωτήσω για να είμαι σίγουρος.
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω διακοπή σε ένα νούμερο συμβολαίου το οποίο είναι αορίστου χρόνου, υπάρχει κάποια χρέωση για αυτό ; Εννοώ κάτι σαν τέλος διακοπής σύνδεσης ; Στο κατάστημα που έκανα την αίτηση δεν μου ανέφεραν κάτι σχετικό και είπα να ρωτήσω για να είμαι σίγουρος.

 

Σε όποια εταιρία και αν είσαι αν έχεις αορίστου χρόνου κάνεις διακοπή όποτε θέλεις χωρίς να πληρώσεις κάτι.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω διακοπή σε ένα νούμερο συμβολαίου το οποίο είναι αορίστου χρόνου, υπάρχει κάποια χρέωση για αυτό ; Εννοώ κάτι σαν τέλος διακοπής σύνδεσης ; Στο κατάστημα που έκανα την αίτηση δεν μου ανέφεραν κάτι σχετικό και είπα να ρωτήσω για να είμαι σίγουρος.

 

Nα η ευκαιρια να διακοψεις χωρις να πληρωσεις!

 

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΑΛΑΙΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

17/06/2016

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από 19 Ιουλίου 2016 καταργούνται τα ακόλουθα παλαιά οικιακά προγράμματα και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών των προγραμμάτων αυτών σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση και μεγαλύτερη πάγια χρέωση ως περιγράφεται αναλυτικά ακολούθως:

Bill-banner_img_v1.png

Για τα ανωτέρω προγράμματα, κατά τη μεταφορά τους στα νέα προγράμματα, καταργούνται οι υπηρεσίες: Mobile Broadband Non-Stop, BES Premium, WIND Plus Non Stop, WIND Διεθνείς Κλήσεις, Non Stop to 1_για νέους, Επιλογή WIND προς 1, FRIENDS & FAMILY, BlackBerry Internet NON STOP, WIND SMS 10, BlackBerry Enterprise NON STOP, Broadband Everywhere Mobile, Επιλογή WIND MMS 15, Επιλογή WIND προς Σταθερά, FAX, Επιπλέον Χρόνος Ομιλίας 1, Υπηρεσία 2inOne, BIS, Mobile Broadband 5GB, Web n Mail 40MB, WIND C Unlimited SMS, Unlimited Mobile TV Add-On.

 

Λόγω όλων των ανωτέρων αλλαγών, οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος. Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=429

Link to comment
Share on other sites

Nα η ευκαιρια να διακοψεις χωρις να πληρωσεις!

 

ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΠΑΛΑΙΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΑ ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ

17/06/2016

 

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από 19 Ιουλίου 2016 καταργούνται τα ακόλουθα παλαιά οικιακά προγράμματα και θα ξεκινήσει η αυτόματη μεταφορά των συνδρομητών των προγραμμάτων αυτών σε εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα με μεγαλύτερη ενσωματωμένη χρήση και μεγαλύτερη πάγια χρέωση ως περιγράφεται αναλυτικά ακολούθως:

Bill-banner_img_v1.png

Για τα ανωτέρω προγράμματα, κατά τη μεταφορά τους στα νέα προγράμματα, καταργούνται οι υπηρεσίες: Mobile Broadband Non-Stop, BES Premium, WIND Plus Non Stop, WIND Διεθνείς Κλήσεις, Non Stop to 1_για νέους, Επιλογή WIND προς 1, FRIENDS & FAMILY, BlackBerry Internet NON STOP, WIND SMS 10, BlackBerry Enterprise NON STOP, Broadband Everywhere Mobile, Επιλογή WIND MMS 15, Επιλογή WIND προς Σταθερά, FAX, Επιπλέον Χρόνος Ομιλίας 1, Υπηρεσία 2inOne, BIS, Mobile Broadband 5GB, Web n Mail 40MB, WIND C Unlimited SMS, Unlimited Mobile TV Add-On.

 

Λόγω όλων των ανωτέρων αλλαγών, οι συνδρομητές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίων) εντός ενός μηνός από τη δημοσίευση της σχετικής ανακοίνωσης και τη λήψη του παρόντος. Σε όλες τις τιμές περιλαμβάνεται ΦΠΑ 24%. Αναλυτικός τιμοκατάλογος προγραμμάτων και υπηρεσιών στο http://www.wind.gr.

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=429

Και αυτές οι αλλαγές αφορούν οικιακές συνδέσεις ή συμβόλαια για κινητά;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μίλησα με την εξυπηρέτηση και ζήτησα προσφορά για το W και είπαν θα με πάρουν μέσα στην εβδομάδα επειδή τώρα είναι Σαββατοκύριακο και την Δευτέρα είναι πάλι αργία...πήρα την πράσινη για προσφορά στο ίδιο πρόγραμμα και μου το δινει μαζί με τέλη κλπ 55€ από 70€ :D οκ..Στη μία το μαγαζί έκλεισε,στην άλλη είναι φαρμακείο..κριμα που δεν έχω αριθμό κόκκινης να μάθω τι παίζει.Θα μου πεις τόσο το γράφει ο τιμοκατάλογος και άμα σ αρέσει
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μίλησα με την εξυπηρέτηση και ζήτησα προσφορά για το W και είπαν θα με πάρουν μέσα στην εβδομάδα επειδή τώρα είναι Σαββατοκύριακο και την Δευτέρα είναι πάλι αργία...πήρα την πράσινη για προσφορά στο ίδιο πρόγραμμα και μου το δινει μαζί με τέλη κλπ 55€ από 70€ :D οκ..Στη μία το μαγαζί έκλεισε,στην άλλη είναι φαρμακείο..κριμα που δεν έχω αριθμό κόκκινης να μάθω τι παίζει.Θα μου πεις τόσο το γράφει ο τιμοκατάλογος και άμα σ αρέσει

 

Εμένα από 70€ με το άφησαν 26€.

Επειδή είδαν ότι κάνω λογαριασμό 20,05€ καθε μήνα. Που να έκανα 200€ λογαριασμό τι προσφορά θα με έκαναν τότε;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος W. Το πρόγραμμα με τις αδύναμίες του δικτύου της wind (πχ. σε παραλίες δεν πιάνει) δεν αξίζει πάνω από 25 ευρώ. Γνώμη μου.
Link to comment
Share on other sites

Σε όποια εταιρία και αν είσαι αν έχεις αορίστου χρόνου κάνεις διακοπή όποτε θέλεις χωρίς να πληρώσεις κάτι.

 

Nα η ευκαιρια να διακοψεις χωρις να πληρωσεις!

 

Δεν έχω θέμα όσο αναφορά το συμβόλαιο, αυτό έχει λήξει, απλά έλεγα μήπως υπάρχει χρέωση, όπως π.χ. που σε κάποιες εταιρίες σε χρεώνουν όταν μετατρέπεις τη σύνδεσή σου σε καρτοκινητό, κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από 70€ με το άφησαν 26€.

Επειδή είδαν ότι κάνω λογαριασμό 20,05€ καθε μήνα. Που να έκανα 200€ λογαριασμό τι προσφορά θα με έκαναν τότε;

 

20,05€ κάρτα η κάποιο άλλο συμβόλαιο??Για την πράσινη μιλάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κάτοχος W. Το πρόγραμμα με τις αδύναμίες του δικτύου της wind (πχ. σε παραλίες δεν πιάνει) δεν αξίζει πάνω από 25 ευρώ. Γνώμη μου.

 

Μέχρι εκεί θα το δεχτώ... Παραπάνω και ειδικά αν μου πουνε πάνω από 30€,με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

20,05€ κάρτα η κάποιο άλλο συμβόλαιο??Για την πράσινη μιλάς?

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μέχρι εκεί θα το δεχτώ... Παραπάνω και ειδικά αν μου πουνε πάνω από 30€,με τίποτα

 

Ημουν wind καρτοσύνδεση με 1000 προς wind Q 600 προς όλους 100 sms προς όλους 1GB ίντερνετ και 3€ με έβαζαν μέσα. 14,45€ αλλά ενεργοποιουσα άλλο 1GB internet και πήγαινε 20,50€

 

Ανέβηκα άλλα 5€ και έχω το W.

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθολου με οτι λες. Την 25 μαρτιου ειχα ανεβει Θεσσαλονίκη και εδεσσα.Μέχρι Θεσσαλονίκη με τρένο και μετα με κτελ. Η κατάσταση ηταν τοσο τραγική που γυρισα τι κινητι σε 2g εκτός Θεσσαλονίκης γιατί ετρωγε ενα σκασμο μπαταρια. Εκει ομως που εχω παει αρτα, Γιάννενα, καλαματα εχει ικανοποιητικό σημα. Για βορεια ελλαδα οπως λες ειναι για κλαματα ακομα. Εκεινο που φοβαμαι ειναι τι τιμολογιακή πολιτικη θα εφαρμοσει αμα τελειώσει την αναβάθμισή

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Αυτο θα το δουμε...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμε ιδη νικολα.στα συμβολαια ειδικα πηγε πιο πανω απο της αλλες και στα κινητα εκανε το μηνα 25 μερες..θεουληδες στο τμημα μαρκετινκ δεν μπορω να πω

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το ειδαμε ιδη νικολα.στα συμβολαια ειδικα πηγε πιο πανω απο της αλλες και στα κινητα εκανε το μηνα 25 μερες..θεουληδες στο τμημα μαρκετινκ δεν μπορω να πω

 

Στάλθηκε από το IRON Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ενα θα πω,εγω θα κανω το νουμερο απο πρασινη σε κοκκινη.Ειναι μια χαρα σε 4G και σε Ημαθια αλλα και στο εξοχικο ειναι η καλυτερη.Την Q την κραταω μονο για θεσσαλονικη που μενω και εχει φτηνο ιντερνετ με 3€.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω,εγω θα κανω το νουμερο απο πρασινη σε κοκκινη.Ειναι μια χαρα σε 4G και σε Ημαθια αλλα και στο εξοχικο ειναι η καλυτερη.Την Q την κραταω μονο για θεσσαλονικη που μενω και εχει φτηνο ιντερνετ με 3€.

 

Και μένα για κόκκινη με βλέπω εν τέλει... Εχω κουραστεί να ψάχνω σήμα για ίντερνετ στη Wind ενώ η πράσινη θέλει τα διπλάσια χρήματα για τις ίδιες παροχες.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν τι προσφορα παίζει για το καρτοκινητό μου,και μόλις έμαθαν ότι πρόκειται για F2G και όχι για κινητό άλλης εταιρίας,μονο που δεν μου το έκλεισε.Μου λέει με ένα ξενέρωτο ύφος "Εγω δεν μπορώ να δώσω προσφορα για καρτοκινητό που είναι ήδη στη Wind...θα σας καλέσει το αρμόδιο τμήμα".Φυσικά δεν με κάλεσε κανεις..
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση διακοπής σύνδεσης σε κατάστημα και η ημερομηνία διακοπής που έλεγε πάνω το χαρτί έχει περάσει. Η sim όταν την ανοίγω βλέπω έχει σήμα κανονικά μέχρι τώρα που γράφω. Τους πήρα τηλέφωνο και μου λένε το σήμα θα χαθεί κάποια στιγμή μόνο του. Αυτή είναι η πραγματικότητα ή παίζει κάτι άλλο ; Παράξενο μου φαίνεται που δεν έγινε η διακοπή τη μέρα που έλεγε πάνω το χαρτί της αίτησης διακοπής. Να δω πότε θα γίνει η διακοπή, μη στείλουν και κανένα επιπλέον λογαριασμό..
Link to comment
Share on other sites

Με F2G έχει παρει κανείς παρόμοια προσφορά γύρω στα 20-25€ για το W?

 

Εγώ έλαβα προσφορά από το myf2g για συμβόλαιο w στα 24,90.Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους προκειμένου να λάβω την ίδια προσφορά στο f2g της γυναίκας μους και να τα κάνω οικοενειακό μου είπαν ότι δεν γίνεται.Εγώ τους απάντησα κανένα πρόβλημα εσείς θα χάσετε και το έκλεισα.Σε δέκα λεπτά είχε έρθει μήνυμα που έδινε και στο νούμερο της γυναίκας μου την ίδια προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...