Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια,

 

Για τα 1000 λεπτα θα τα ενεργοποιησω και θα πρεπει να βαλω 3 ευρω μεσα στον μαρτιο για να εχω τον απριλιο;

 

akrivws.mono vale thn karta afu energopiisis thn prosfora.to systhma anagnwrizi thn ananewsh mono an gini meta thn energopiish ths prosforas.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Μια αλλη ερωτηση. Εαν εχεις τα 1000 λεπτα και το κανεις f2g1 τα χανεις και για ποσο;

 

Καθε 3 λεπτα ειναι η χρεωστη στα 1000';

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Μια αλλη ερωτηση. Εαν εχεις τα 1000 λεπτα και το κανεις f2g1 τα χανεις και για ποσο;

 

Καθε 3 λεπτα ειναι η χρεωστη στα 1000';

 

Δε χάνονται.. και η χρέωση είναι ακόμα ανα δευτερόλεπτο χωρις ελάχιστη χρέωση..

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσεις πριν την ανανέωση να στείλεις BONUS στο 1209 για να κερδίσεις και τα 50 λεπτά με ανανέωση πάνω από 10 ευρώ (με 15 ισχύουν για μια εβδομάδα)

Επίσης στείλε κενό μήνυμα στο 19088 για να κερδίζεις πόντους

Link to comment
Share on other sites

η λιστα με τα κινητα στο win club ποτε θα αλλαξει ρε παιδια επιτελουσ?εδω κ τρεισ μηνεσ ειναι η ιδια. εχω 6500 ποντουσ αλλα δεν μου αρεσει κανενα απο τα διαθεσιμα κινητα αυτησ τησ λιστασ. ξερει κανεισ καθε ποτε ανανεωνεται η λιστα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν χρησιμοποιήσει την online ανανέωση χρόνου ομιλίας με πιστωτική κάρτα:

 

Στον αναλυτικό λογαριασμό της πιστωτικής, εκεί που αναφέρει την συναλλαγή με την Wind, καταγράφεται και ο αριθμός του κινητού για τον οποίο έγινε η χρέωση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει :O

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση σε όσους έχουν χρησιμοποιήσει την online ανανέωση χρόνου ομιλίας με πιστωτική κάρτα:

 

Στον αναλυτικό λογαριασμό της πιστωτικής, εκεί που αναφέρει την συναλλαγή με την Wind, καταγράφεται και ο αριθμός του κινητού για τον οποίο έγινε η χρέωση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει :O

Όχι δεν αναγράφεται. Συγκεκριμένα γράφει το παρακάτω μόνο:

 

INTEPNET-WIND EΛΛAΣ THΛMAPOYΣI GR

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αναγράφεται. Συγκεκριμένα γράφει το παρακάτω μόνο:

 

INTEPNET-WIND EΛΛAΣ THΛMAPOYΣI GR

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα ζητήσει μετατροπή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό πριν ακριβώς ένα μήνα.

Όπως μου είχαν πει σήμερα απενεργοποιήθηκε ( πρωί πρωί 07:20' ) η παλιά sim και έβαλα την νέα.

Ενεργοποίησα τον αριθμό, ενεργοποίησα το wind club και το bonus (50" & 50 sms), έκανα μια ανανέωση μέσω της ιστοσελίδας της Wind (μόνο με i explorer δέχεται συναλλαγή, με firefox βγάζει το γνωστό μήνυμα " ο χρόνος παραμονής έχει λήξει ... " ) βάζοντας 50 ευρώ (για να γίνουν 125 όπως μου είχε γράψει ο Panagioths :) ) και μετά έκανα την αλλαγή από f2g σε f2g2 (όπως είχε γράψει ο Vasileios :) πρώτα κάνουμε την φόρτιση με το ποσό που θέλουμε και μετά αλλάζουμε πακέτο για να έχουμε άμεσα το διπλασιασμό χωρίς μπερδέματα) για να έχω χαμηλότερες χρεώσεις.

 

Ο συνδυασμός σωστών πληροφοριών από το forum και η σωστή λειτουργία του συστήματος της Wind (όταν κάνει λάθη σωστά να τη κράζουμε αλλά και όταν λειτουργεί σωστά, οφείλουμε να το λέμε) , αν γίνει και με σωστή σειρά έχει αποτέλεσμα.

Στη δική μου περίπτωση το αποτέλεσμα ήταν 75 ευρώ "δώρο", συν 50' & 50 sms για 30 ημέρες, συν 150 πόντους στο Wind club (οι οποίοι και αυτοί θα γίνουν μαζί με τους επόμενους) μάλλον χρόνος ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Όπου να 'ναι ενεργοποιείται η φορητότητα που έχω κάνει από vodafone --> free2go. Το ερώτημα είναι ισχύει διπλασιασμός της πρώτης ανανέωσης ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου φορητότητα χτες (από vodafone συμβόλαιο σε f2go) διπλασιασμος δεν έγινε.

Mόνο το 50ο/ο από την ανανέωση μέσω ιστοσελίδας.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μου φορητότητα χτες (από vodafone συμβόλαιο σε f2go) διπλασιασμος δεν έγινε.

Mόνο το 50ο/ο από την ανανέωση μέσω ιστοσελίδας.

Το ίδιο και σ'εμένα.Έχω μεταφέρει γύρω στους 4-5 αριθμούς από Cosmote σε Wind και σε κανέναν αριθμό δεν μου διπλασίασαν την κάρτα.:cry:

Link to comment
Share on other sites

Αφου επισημα δεν παρεχει διπλασιασμο στην πρωτη ανανεωση απο φορητοτητα. Αλλιως ολοι θα επαιρναν σιμ με 1-2 ευρω απο την ομονοια και δωρεαν φορητοτητα για διπλασιασμο καθε βδομαδα.

 

Εκει που επισημα παρεχει διπλασιασμο ειναι στην μεταφορα απο συμβολαιο σε καρτοκινητο, επειδη ειναι "επιφοβη" κινηση αυτη, δηλαδη υπαρχει πιθανοτητα να μην συνεχισεις να κανεις χρηση του αριθμου, και απλα το κρατας σαν καρτοκινητο γιατι το ξερουν ολοι, σου κοτσαρει εναν διπλασιασμο σαν κινητρο να συνεχισεις να το χρησιμοποιεις κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω να κανω μια 50αρα online ανανεωση μεχρι τις 31 που ληγει.

Δεχεται ομως elektron καρτες? Γιατι μια τετοια της alpha εχω για τo internet.

Γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω 40€ φορτωμενα στο κινητο , αλλα θελω να παρω κ την προσφορα

 

1 Μονο απο το site της wind μπορω?

 

2 Μεσω ebank δεν μπορω?

 

3 Υπαρχει καποιος περιορισμος εαν δεν καταναλωθουν μεσα σε 1 χρονο?

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω να κανω μια 50αρα online ανανεωση μεχρι τις 31 που ληγει.

Δεχεται ομως elektron καρτες? Γιατι μια τετοια της alpha εχω για τo internet.

Γνωριζει κανεις?

 

μέχρι €50 παίρνει online για 50% εξτρα/μπόνους ?

Link to comment
Share on other sites

3 Υπαρχει καποιος περιορισμος εαν δεν καταναλωθουν μεσα σε 1 χρονο?

Αν δεις ότι δεν τα καταναλώνεις, κάντα share σε κάποιον φίλο/η σου. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις ότι δεν τα καταναλώνεις, κάντα share σε κάποιον φίλο/η σου. ;)

 

Δηλαδη υπαρχει περιορισμος?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη υπαρχει περιορισμος?

Δεν ξέρω, αλλά αν υπάρχει ό,τι υπόλοιπο έχεις, δώστο σε κάποιον φίλο σου. Μην προβληματίζεσαι με αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Η φορητότητα καλά κρατεί τελικά! Πόσο μάλλον από voda σε wind... αυτή η μονόδρομη κατεύθυνση αποκτά μεγάλη συχνότητα!

Πρόσφατα διάβασα ένα άρθρο για την φορητότητα και η μεγάλη χαμένη είναι η voda.. Εξάλλου διαφορές πλεόν στην κάλυψη δεν υπάρχουν, η wind έχει τις πιο φθηνές χρεώσεις σε καρτοκινητά... οπότε γιατί να μην το εκμεταλλευτούμε αυτό?

Θέλω κ εγώ να βάλω wind.. έχω 5-6 πακέτα σύνδεσης στο συρτάρι f2g αλλά είναι θα είναι περίεργο νομίζω το εγχείρημα.. όχι γιατί δεν θέλω να χάσω αυτόν τον αριθμό που έχω, απλά δεν έχω πειστεί ακόμα ότι η wind μπορεί να προσφέρει αυτό το κάτι παραπάνω... κ όταν συνηθίζεις κάτι, δύσκολα το αποχωρίζεσαι!

Μπορεί?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μια ερώτηση.Πρόσφατα πήρα μια συσκευή από την wind με φορητότητα το νούμερο από voda.Μου είπε ένα φιλαράκι ότι αν πάρω κάρτα wind με 4E σερφάρεις όλο το μηνα.Θέλω να μου πείτε αν ισχύει ή να βάλω καμια άλλη προσθήκη για internet και αν συμφέρει.Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω 40€ φορτωμενα στο κινητο , αλλα θελω να παρω κ την προσφορα

 

1 Μονο απο το site της wind μπορω?

 

2 Μεσω ebank δεν μπορω?

 

3 Υπαρχει καποιος περιορισμος εαν δεν καταναλωθουν μεσα σε 1 χρονο?

 

Thanks!

 

1. Ναι

2. Οχι

3. Οπως σε καθε ανανεωση ο χρονος ομιλιας ισχυει για 1 χρονο απο τη τελευταια ανανεωση. Οποτε αν φτασει το νεο ετος και εχεις ακομα υπολοιπο κανεις μια ανανεωση με 3 Ευρω και εχεις ακομα 1 ετος να καταναλωσεις το χρονο ομιλιας.

 

μέχρι €50 παίρνει online για 50% εξτρα/μπόνους ?

 

Ναι.

 

Παίδες μια ερώτηση.Πρόσφατα πήρα μια συσκευή από την wind με φορητότητα το νούμερο από voda.Μου είπε ένα φιλαράκι ότι αν πάρω κάρτα wind με 4E σερφάρεις όλο το μηνα.Θέλω να μου πείτε αν ισχύει ή να βάλω καμια άλλη προσθήκη για internet και αν συμφέρει.Ευχαριστώ

 

Αναφερεσαι στο wind plus non stop, ισχυει αλλα εχει οριο 40mb/μηνα μετα χρεωνει και δεν θελεις να ξερεις ποσο!

Link to comment
Share on other sites

Αναφερεσαι στο wind plus non stop, ισχυει αλλα εχει οριο 40mb/μηνα μετα χρεωνει και δεν θελεις να ξερεις ποσο!

 

Αλλά σε περίπτωση που είσαι περίεργος... 12 ευρώ/ΜΒ!!!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...