Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλ πληρωνεις 4 ευρα το μηνα και εχεις ιντερνετ?:)Και τα 40mb πως τα βλεπεις εαν τα εχεις καταναλωσει,και λογο ασχετοσυνης με 40mb ποση ωρα προσβαση εχεις σς σελιδες,ειναι αναλογα το surfing που κανεις;):wacko:

 

στα παρακατω threads θα βρεις απαντησεις σχεδον για ολα οσα χρειαζεσαι σχετικα με αυτο που ρωτας. Αν προχωρησεις και εχεις αποριες γραψτες στο forum του wind plus ;)

 

wind plus

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=175506

 

Internet στο PC μέσω Wind Plus Non-Stop

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152884

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εγώ είμαι στο F2G 6 (αντίστοιχο της Cosmokarta). Μπορώ να ενεργοποιήσω στο 1209 το πακετάκι 1 € 1000 λεπτά +1000 sms ή μήπως δεν ισχύει στο F2G 6 ??

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα στο 1209 υπ..και μου λεει οτι η υπηρεσια δεν ειναι προσωρινα διαθεσιμη..παιζει να εχασα τα 1000+1000???
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ηλεκτρονική ανανέωση από τη σελίδα της Wind που σου δίνει bonus 50%, έχεις και την προσφορά με τα 50' + 50 sms προς άλλα δίκτυα?
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

παιδια εστειλα στο 1209 υπ..και μου λεει οτι η υπηρεσια δεν ειναι προσωρινα διαθεσιμη..παιζει να εχασα τα 1000+1000???

 

To ΥΠ στο 1209 είναι για να μάθεις το υπόλοιπο από την προσφορά bonus 50+50.

Για να μάθεις το υπόλοιπο των 1000+1000, κλήση στο 1209.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ηλεκτρονική ανανέωση από τη σελίδα της Wind που σου δίνει bonus 50%, έχεις και την προσφορά με τα 50' + 50 sms προς άλλα δίκτυα?

 

Αυτό που κάνουμε οι περισσότεροι...:)

30 ευρώ μέσω ηλεκτρονικής ανανέωσης,

αυτομάτως το υπόλοιπό σου γίνεται 45 ευρώ

τα οποία θ' αρχίσουν να ελλατώνονται

αφού καταναλώσεις τα 50+50 προς όλα τα εθνικά δίκτυα.

Με 30 ευρώ ανανέωση τα 50+50 έχουν διάρκεια ένα μήνα.

Τα λεπτά ομιλίας είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποιος ηλεκτρονική ανανέωση από χθες το βράδυ μέχρι και τώρα από το σάιτ; Βγάζει πρόβλημα, ενώ τις άλλες φορές έκανα κανονικά ανανεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

To ΥΠ στο 1209 είναι για να μάθεις το υπόλοιπο από την προσφορά bonus 50+50.

Για να μάθεις το υπόλοιπο των 1000+1000, κλήση στο 1209.

ok ευχαριστω

Έκανε κάποιος ηλεκτρονική ανανέωση από χθες το βράδυ μέχρι και τώρα από το σάιτ; Βγάζει πρόβλημα, ενώ τις άλλες φορές έκανα κανονικά ανανεώσεις.

 

εμενα γιατι μονιμως δεν φτανει στο βημα για την ανανεωση?????μεχρι τον κωδικο παω και μετα με πεταει στην αρχη :mad:

Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποιος ηλεκτρονική ανανέωση από χθες το βράδυ μέχρι και τώρα από το σάιτ; Βγάζει πρόβλημα, ενώ τις άλλες φορές έκανα κανονικά ανανεώσεις.

Έκανα εγώ κατά τις 12 σε δύο καρτοκινητά. Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το 1260 της εξυπηρέτησης πελατών που είναι με χρέωση, απότι βλέπω στο σάιτ υπάρχει και ένας αριθμός χωρίς χρέωση. Το 8008887316. Το έχει δοκιμάσει κανείς; Και εκείνο εξυπηρέτηση πελατών λέει ότι είναι.
Link to comment
Share on other sites

Έκανε κάποιος ηλεκτρονική ανανέωση από χθες το βράδυ μέχρι και τώρα από το σάιτ; Βγάζει πρόβλημα, ενώ τις άλλες φορές έκανα κανονικά ανανεώσεις.

 

υπαρχει μεγαλο προβλημα με τις ανανεωσεις απο το σαιτ.ειναι εντοπισμενο εδω κ καιρο.καποιοι εχουν στειλει κ μειλ διαμαρτυριας στην wind αλλα απο οτι φαινεται το προβλημα δυστυχως εξακολουθει να υφισταται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει μεγαλο προβλημα με τις ανανεωσεις απο το σαιτ.ειναι εντοπισμενο εδω κ καιρο.καποιοι εχουν στειλει κ μειλ διαμαρτυριας στην wind αλλα απο οτι φαινεται το προβλημα δυστυχως εξακολουθει να υφισταται.

Έχω και κωδικούς συναλλαγής για τις αποτυχημένες προσπάθειες ηλεκτρονικής ανανέωσης. Θα καλέσω στο 1260 να μου πούνε το λόγο που απορρίφθηκαν. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Έχουμε και λέμε. Όταν πάω να κάνω ηλεκτρονική ανανέωση από το σάιτ της Γουίντ βγάζει το εξής πρόβλημα όταν καταχωρώ τα στοιχεία μου (εννοείται ορθώς):

 

http://img9.imageshack.us/img9/5466/89951610.jpg

 

Σε επικοινωνία μου με το 1260 και μετά από 28 (!!!) λεπτά αναμονής, κλασικά μου είπαν ότι το σάιτ λειτουργεί κανονικά και ότι είναι πρόβλημα της τράπεζάς μου (αυτά τα χαζά που λένε για να σου ρίξουν την ευθύνη και να απαλλαγούν από αυτήν. Του στυλ μήπως δεν έχετε υπόλοιπο στην κάρτα; μήπως δεν βάζετε σωστά τα στοιχεία σας; )

 

Επικοινώνησα με την τράπεζά μου, είδαν όλες τις κινήσεις της συγκεκριμένης κάρτας (χρεωστική της Πειραιώς είναι) και μου είπαν ότι δε φαίνεται κάποια συναλλαγή με την Wind. Δηλαδή σα να μην έγινε ποτέ συναλλαγή για να ακυρωθεί. Η κάρτα είναι οκ, από την τράπεζα είναι όλα οκ τα πράματα.

 

Το πρόβλημα είναι στο σάιτ της Γουίντ. Το σύστημά τους είτε τα έχει φτύσει είτε θέλει άμεσα διόρθωση. Καλό είναι λοιπόν πρώτα να κοιτάνε τα μούτρα τους παρά να ρίχνουν την ευθύνη στον πελάτη, στην κάρτα του και στην τράπεζά του. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω πως υπάρχει μεγάλο πρόβλημα με την ηλεκτρονική ανανέωση.

Με Mozilla βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

"Δημιουργήθηκε λάθος κατά την διάρκεια της συναλλαγής σας με την τράπεζα.

Επικοινωνήστε με το customer support της WIND: info@wind.com.gr"

και με ΙΕ δεν μπορείς καν να μπείς στον λογαριασμό σου:

"Ο χρόνος παραμονής σας έχει λήξει. Πατήστε εδώ για να μεταφερθείτε στην κεντρική σελίδα της υπηρεσίας μας."

 

Στο cc σε πρήζουν οτι είναι θέμα κάρτας αλλά από μεριά τράπεζας δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

Εξάλλου είχα κάνει 10 επιτυχημένες ανανεώσεις μέχρι την Παρασκευή.

Με 1000 ζόρια προσπάθησα να τους δείξω οτι είναι πρόβλημα της wind μιας και το φαινόμενο παρουσιάστηκε σε πολύ κόσμο, αλλά η συνομιλία μας ολοκληρώθηκε όταν άρχισαν να μου ζητάνε τα προσωπικά μου στοιχεία από κάρτα και καρτοκινητό. Δεν τους τα έδωσα φυσικά και έληξε εκεί το θέμα δυστυχώς χωρίς να βρεθεί λύση και να εξυπηρετηθώ.:(

 

Τους εξηγείς πως είναι δικό τους το πρόβλημα και σε αναγκάζουν να νομίζεις πως είσαι ελέφαντας μέχρι να πάρεις τηλέφωνο την τράπεζα σου για να επιβεβαιώσεις στον εαυτό σου πως δεν είσαι!

Α ρε Wind!! :down:

 

Έχω την εντύπωση πως μπορεί και να το κάνουν επίτηδες γιατί με διπλασιασμό και ηλεκτρονική ανανέωση, πολύς κόσμος έβαζε μεγάλα ποσά (50, 100 ευρώ) και αυτό δεν συμφέρει στην Wind!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως έκανα χθες μια ανανέωση 10 ευρώ (+5 ευρώ μπόνους) στις έξι το απόγευμα χωρίς κανένα πρόβλημα χρησιμοποιώντας Firefox 3.0.6.
Link to comment
Share on other sites

Eastwood, έχεις κάνει καμία ανανέωση με λιγότερα από 10 ευρώ?

Μήπως παίζει ρόλο και το ποσό?

Γιατί εγώ προσωπικά δοκίμαζα με ποσά μικρότερα των 10ε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να προσέχουμε και λίγο τις φορές που κάνουμε ανανέωση. Σύμφωνα με τον όρο 6 της ηλεκτρονικής ανανέωσης ισχύουν τα παρακάτω:

 

Ο συνδρομητής μπορεί να επιλέξει ακέραιες τιμές για την ανανέωση του χρόνου ομιλίας της κάρτας του από €3 έως και €50. To ανώτατο συνολικό όριο ημερησίως ορίζεται στα €50 (ανά καρτοκινητή σύνδεση) και στις τρεις συναλλαγές εντός της ίδιας ημέρας (ανά καρτοκινητή σύνδεση). Την ημέρα το όριο είναι τρεις συναλλαγές ανά πιστωτική κάρτα και το μήνα το όριο είναι 7 συναλλαγές ανά πιστωτική κάρτα. Το ανώτατο όριο ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκάστης κάρτας ανανέωσης είναι έως και εκατό ευρώ (€100) το μήνα (ανά καρτοκινητή σύνδεση). Εντός των ως άνω ορίων ο συνδρομητής θα μπορεί να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας για το δικό του καρτοκινητό καθώς και για οποιοδήποτε καρτοκινητό αριθμό, εφόσον υποστηρίζεται από το δίκτυο της WIND.

 

Αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία βέβαια για τις αποτυχημένες προσπάθειες.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις χρεωστική της Πειραιώς και αυτοί χρησιμοποιούν την Εμπορική ρώτα την Πειραιώς εαν υπάρχει θέμα επειδή είναι χρεωστική η κάρτα σου και αυτοί έχουν Εμπορική :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχεις χρεωστική της Πειραιώς και αυτοί χρησιμοποιούν την Εμπορική ρώτα την Πειραιώς εαν υπάρχει θέμα επειδή είναι χρεωστική η κάρτα σου και αυτοί έχουν Εμπορική :)

Όχι βέβαια. Δε παίζει κανένα ρόλο αυτό. Η Εμπορική απλά τους δίνει πρόσβαση στο διατραπεζικό σύστημα. Δε σημαίνει ότι δέχονται μόνο από Εμπορική. Αυτό έλειπε δηλαδή.

 

Εξάλλου όπως είπα έχω κάνει κι άλλες ανανεώσεις με την συγκεκριμένη κάρτα. Από χθες είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε με internet Explorer δουλευει καλυτερα το site της ανανεωσης.

Μια φορα που δοκιμασα ανανεωση ξεκιναω με opera μετα με firefox και επιασε με τον explorer τελικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iE

Ο χρόνος παραμονής σας έχει λήξει. Πατήστε εδώ για να μεταφερθείτε στην κεντρική σελίδα της υπηρεσίας μας.

 

Your session has been timed out. Click here to be redirected to the default page of our service.

Link to comment
Share on other sites

iE

Ο χρόνος παραμονής σας έχει λήξει. Πατήστε εδώ για να μεταφερθείτε στην κεντρική σελίδα της υπηρεσίας μας.

 

Your session has been timed out. Click here to be redirected to the default page of our service.

Nαι όντως αυτό βγάζει με ΙΕ.

 

Μπ......λο το σάιτ θα έλεγα... :down: :down:

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως μπορεί και να το κάνουν επίτηδες γιατί με διπλασιασμό και ηλεκτρονική ανανέωση, πολύς κόσμος έβαζε μεγάλα ποσά (50, 100 ευρώ) και αυτό δεν συμφέρει στην Wind!

Δεν ευσταθεί αυτό που λες, διότι από τις κάρτες ανανέωσης, μεγάλο μερίδιο εισπράτουν οι dealers και οι υπόλοιποι μεσάζωντες. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...