Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια και από μένα μόλις μετέτρεψα το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό και θα ήθελα μερικές πληροφορίες για να μην κάνω κανένα λάθος πήρα τηλέφωνο και έχω το πακέτο F2G και μου λέει επιλογή 1 για 34% φθηνότερες χρεώσεις προς όλους ή 2 για πακέτα F2G εαν επιλέξεις 2 σε πάει στα πακέτα F2G από 1 ως 8.Τι πρέπει να επιλέξω για να έχω τις φθηνότερες χρεώσεις??? Την επιλογή 1 ή κάποιο πακέτο απο την επιλογή 2??? ακομα δεν εχω περασει καμια καρτα ανανεωσεις.

'Ενας άσχετος

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Γεια και από μένα μόλις μετέτρεψα το συμβόλαιο μου σε καρτοκινητό και θα ήθελα μερικές πληροφορίες για να μην κάνω κανένα λάθος πήρα τηλέφωνο και έχω το πακέτο F2G και μου λέει επιλογή 1 για 34% φθηνότερες χρεώσεις προς όλους ή 2 για πακέτα F2G εαν επιλέξεις 2 σε πάει στα πακέτα F2G από 1 ως 8.Τι πρέπει να επιλέξω για να έχω τις φθηνότερες χρεώσεις??? Την επιλογή 1 ή κάποιο πακέτο απο την επιλογή 2??? ακομα δεν εχω περασει καμια καρτα ανανεωσεις.

'Ενας άσχετος

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Οι φθηνοτερες χρεωσεις ειναι στο f2g1 kai f2g2. Οποτε οταν παρεις τηλεφωνο επελεξε το 2 και διαλεξε ενα απο τα 2 πακετα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν το μετατρέψεις κάνε μια ανανέωση και θα σου διπλασιαστεί ο χρόνος . Όσο περισσότερο βάλεις τόσο καλύτερα.
Link to comment
Share on other sites

thankssss αν βαλω f2g1 χανωνται τα Non Stop της Παρέας 600+600 που εβαλα???

 

τα έκανα μαντάρα έκανα πρώτα ανανέωση και διάλεξα και το πακέτο με τα 600+600 και μετά πήγα να επιλέξω άλλο πρόγραμμα και μούπε ότι χάνονται όλα τα αλλα προγράμματα που έχετε επιλέξει και φοβήθηκα και πάτησα ακύρωση και μετά επέλεξα την επιλογή 1 34% φθηνότερες χρέωσης προς όλους τώρα τι χρέωσης έχω σε σχέση με το f2g1 ???? εχω f2g -34%.

υ.γ έβαλα δυο κάρτες μια τον 10 και μια τον 3 σύνολο 13 -8 το πακέτο και έχω υπόλοιπο 15,50 πως έγινε αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

^ από αυτά που λες καταλαβαίνω ότι η πρώτη σου ανανέωση διπλασιάστηκε: αρχικά είχες 1 ευρώ με την ενεργοποίηση, σωστα; συν 10 επί 2 ίσον 21 συν 3 ισον 24 μείον 8 το πακέτο ίσον 16, και μάλλον έχεις κάνει και κάποια χρήση 0,50€ (?) οπότε 15,5€.

Για μέτρα και πες μου!

 

Τώρα για την αλλάγη από F2G "σκέτο" σε F2G1 αν χάνεις τα 600+600 δεν ξέρω να σου απαντήσω. :(

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τα χάνεις τα 600+600! Ούτε το πακέτο <<με 1 ευρώ για όλο το χρόνο>> χάνεις. Το έχω κάνει και εγώ πρόσφατα απο F2G σε F2G1.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια ανανεωση 50 Ευρω και ειχα 50λεπτα+50σμσ μεχρι αρχες Απριλιου, τωρα κοντευουν να μου τελειωσουν. Αν κανω μια ανανεωση 10Ευρω πριν τελειωσουν τα προηγουμενα μηπως θα προστεθουν τα νεα με τα παλια και η ληξη τους παραμεινει για τον Απριλιο; Ή ζηταω πολλα; :p

 

Κανείς... ;;;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς... ;;;

 

an kanis nea ananewsh ta kenuria 50 lepta tha prostethun sta hdh iparxoda lepta apo thn prohgumenh ananewsh. h hmerominia lixews tus omws den tha epektathi. ta prwta 50 tha lixun ena mhna akrivws meta thn ananewsh k ta kenuria 50 mia vdomada meta thn ananewsh.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an kanis nea ananewsh ta kenuria 50 lepta tha prostethun sta hdh iparxoda lepta apo thn prohgumenh ananewsh. h hmerominia lixews tus omws den tha epektathi. ta prwta 50 tha lixun ena mhna akrivws meta thn ananewsh k ta kenuria 50 mia vdomada meta thn ananewsh.

 

Τα καινούρια λεπτά θα λήξουν μετά από μία μέρα. Για να έχεις μία εβδομάδα , πρέπει να ανανεώσεις με πάνω από 15.

Link to comment
Share on other sites

Τα καινούρια λεπτά θα λήξουν μετά από μία μέρα. Για να έχεις μία εβδομάδα , πρέπει να ανανεώσεις με πάνω από 15.

 

swsto.10 eyrw 1 mera 20 eyrw mia vdomada 30 eyrw ena mhna

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

31/3 αναφέρει στο site νομίζω.

 

Πού το γράφει; Όσο κι αν έχω ψάξει δεν φαίνεται κάποια ημερομηνία λήξης του bonus...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Πού το γράφει; Όσο κι αν έχω ψάξει δεν φαίνεται κάποια ημερομηνία λήξης του bonus...:blink:

το έγραφε όταν ξεκίνησε η ηλεκτρονική ανανέωση μετά από το Φλεβάρη έχει εξαφανιστεί η ημερομηνία λήξης, ας ελπίσουμε αυτό να σημαίνει μια σιωπηρή παράταση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

το έγραφε όταν ξεκίνησε η ηλεκτρονική ανανέωση μετά από το Φλεβάρη έχει εξαφανιστεί η ημερομηνία λήξης, ας ελπίσουμε αυτό να σημαίνει μια σιωπηρή παράταση

 

ρωτησε κανεις στην εξυπηρετηση πελατων;ισως αυτοι ξερουν ποτε ληγει κ αν ληγει 31/3 η προσφορα.το σαιτ ενημερωνεται παντα καθυστερημενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ ναι, αυτό με ενδιαφέρει κι εμένα!

Αν λήγει όντως η προθεσμία 31/3 θα κάνω μια ανανέωση ως τότε κι ας μην χρειάζομαι άμεσα περισσότερα ευρώ υπόλοιπο.

Διστάζω λίγο να το κάνω γιατί με αγχώνει να έχω δώσει πολλά χρήματα και να έχω μεγάλο υπόλοιπο γιατί αν τύχει και χάσω το τηλέφωνο/την κάρτα sim

[πράγμα όχι και τόσο "επιστημονική φαντασία" από αυτά που ακούω γύρω μου -αν και εγώ δεν έχω χάσει ποτέ κινητό μέχρι τώρα 12 χρόνια-]

χάνω και όλο το ποσό που έχει μέσα έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Άμα χάσεις την κάρτα σιμ θα πας να βγάλεις άλλη με το ίδιο υπόλοιπο εκτός και εαν το χάσεις ανοιχτό και αυτός που το βρει χρησιμοποιήσει το χρόνο ομιλίας..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά;

Άρα πληρώνεις μόνο την αντικατάσταση της κάρτας!

Μόνο στη Wind είναι έτσι;

Γιατί μου φαίνεται πως παλιά στη VF ήταν "αν το χάσεις χάθηκες", έχανες και το υπόλοιπο σου!

Link to comment
Share on other sites

Και στην βόνταφον έτσι ήταν πάντα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Επειδη πρωτη φορα παιρνω καρτοκινητο wind θα ηθελα να κανω μια ερωτηση γιατι μπερδευτηκα λιγο:

 

Εχω το f2g1. Πόσο κοστιζει το δευτερολεπτο στο ιδιο πακετο; (γενικα f2g;) και ποσο σε αλλα δικτυα;

 

Γιατι στο site της wind μια λεει

[b]0,21€/λεπτό + 0,04€/SMS[/b] προς όλα τα δίκτυα 
[b]0,10€/λεπτό + 0,02€/SMS[/b] προς το ίδιο πρόγραμμα

και μια λεει στον αναλυτικο τιμοκαταλογο

0,0017 και 0,0035 αντιστοιχα. 

Τελικα τί ισχυει;

 

 

Επισης, Μονο το f2g1 και 2 εχουν τις πιο φθηνες χρεωσεις; Και στο f2g1 μπορω να βαλω τις επιλογες του NonStop σωστα;

 

:O

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Επειδη πρωτη φορα παιρνω καρτοκινητο wind θα ηθελα να κανω μια ερωτηση γιατι μπερδευτηκα λιγο:

 

Εχω το f2g1. Πόσο κοστιζει το δευτερολεπτο στο ιδιο πακετο; (γενικα f2g;) και ποσο σε αλλα δικτυα;

 

Γιατι στο site της wind μια λεει

[b]0,21€/λεπτό + 0,04€/SMS[/b] προς όλα τα δίκτυα 
[b]0,10€/λεπτό + 0,02€/SMS[/b] προς το ίδιο πρόγραμμα

και μια λεει στον αναλυτικο τιμοκαταλογο

0,0017 και 0,0035 αντιστοιχα. 

Τελικα τί ισχυει;

 

 

Επισης, Μονο το f2g1 και 2 εχουν τις πιο φθηνες χρεωσεις; Και στο f2g1 μπορω να βαλω τις επιλογες του NonStop σωστα;

 

:O

Όπως τα λες είναι και ισχύει το 0,21€/λεπτό + 0,04€/SMS + οι επιλογες του NonStop αν έχεις επιλέξει το f2g1 / f2g2 :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Επειδη πρωτη φορα παιρνω καρτοκινητο wind θα ηθελα να κανω μια ερωτηση γιατι μπερδευτηκα λιγο:

 

Εχω το f2g1. Πόσο κοστιζει το δευτερολεπτο στο ιδιο πακετο; (γενικα f2g;) και ποσο σε αλλα δικτυα;

 

Γιατι στο site της wind μια λεει

[b]0,21€/λεπτό + 0,04€/SMS[/b] προς όλα τα δίκτυα 
[b]0,10€/λεπτό + 0,02€/SMS[/b] προς το ίδιο πρόγραμμα

και μια λεει στον αναλυτικο τιμοκαταλογο

0,0017 και 0,0035 αντιστοιχα. 

Τελικα τί ισχυει;

 

 

Επισης, Μονο το f2g1 και 2 εχουν τις πιο φθηνες χρεωσεις; Και στο f2g1 μπορω να βαλω τις επιλογες του NonStop σωστα;

 

:O

 

 

Οπως τα ειπες ειναι ---> Το f2g1 και 2 εχουν χρεωση 0.21/λεπτο προς ολους και 0.10/λεπτο προς κινητα f2g που ειναι μαζι με την Q και frog οι φθηνοτερες.

 

Η vodafone, cosmote εχουν 0.34/λεπτο και πιστεψε με ειναι μεγαλη η διαφορα.

 

Μπορεις να βαλεις Nonstop κανονικα. Και βαλε και την προσφορα με 1000 λεπτα+sms γιατι ληγει στις 31/3.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια,

 

Για τα 1000 λεπτα θα τα ενεργοποιησω και θα πρεπει να βαλω 3 ευρω μεσα στον μαρτιο για να εχω τον απριλιο;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...