Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^ Το γνωρίζω, το έχω ήδη ενεργοποιήσει/απενεργοποιήσει και το έχω καβάτζα.

Απλά, το CU all day δεν με βολεύει όσο το non stop αυτό (θες να σου εξηγήσω; νομίζω πως θα βαρεθείς :lol:).

Είναι όμως αρκετά φτηνό όντως.

Link to comment
Share on other sites

^ Το γνωρίζω, το έχω ήδη ενεργοποιήσει/απενεργοποιήσει και το έχω καβάτζα.

Απλά, το CU all day δεν με βολεύει όσο το non stop αυτό (θες να σου εξηγήσω; νομίζω πως θα βαρεθείς :lol:).

Είναι όμως αρκετά φτηνό όντως.

 

αφου τους παιρνεις στο σπιτι,πες τους να παρουν μια συσκευη των 30 ευρω,να βαλουν ενα f2g κ να μιλατε με 1 ευρω ολο το χρονο.εδω αλλοι χρηστες του φορουμ κυκλοφορουν με 3 κινητα για να μιλανε τζαμπα με ολους τους φιλους τους απο ολες τις εταιριες,μια παραπανω συσκευουλα κινητου στο σπιτι ειναι το προβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας λόγος που υπάρχει αυτή η ψαλίδα μεταξύ καρτοκινητών και συμβολαίων. Για να συντηρεί ο κάθε άνθρωπος 2 γραμμές να τα παίρνουν επί δύο ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Άλλος ένας λόγος που υπάρχει αυτή η ψαλίδα μεταξύ καρτοκινητών και συμβολαίων. Για να συντηρεί ο κάθε άνθρωπος 2 γραμμές να τα παίρνουν επί δύο ;-)

 

να τα παιρνουν επι δυο;εννοείς δηλαδη να παιρνουν 2 επι 1€=2€ το χρονο;δηλαδη αν οι εταιριες παιρνουν 2 ευρω απο τον καθενα μας το χρονο,αυτο θεωρειται οτι τα παιρνουν;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως και τα 150 λεπτα δεν ειναι και λιγα, εξαρταται βεβαια και απο τι χρηση θες.

 

Είναι πολύ λίγα, άλλωστε χρεώνονται ανά τρία λεπτά (!) πράγμα που τα κάνει να εξανεμίζονται ακόμα πιο γρήγορα.

 

Το πιο σπαστικό απ' όλα είναι ότι έδωσε εντελώς προσχηματικά +250' προς κινητά f2g, την περίοδο που τόσα λεπτά είναι εντελώς άχρηστα σε όλους, λόγω της προσφοράς με τα 1000' το μήνα.

 

Αυτό είναι κανονικός εμπαιγμός!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατα καποιο τροπο ηταν λογικο να το σταματουσαν το προγραμματακι αυτο γιατι δεν νομιζω να τους συμφερε. Κοσμος που βαριοταν να ειχε 2ο κινητο μολις βγηκε αυτο, ετρεξαν και αντικατεστησαν το σταθερο. Φαντασου ποσα θα πληρωναν στη χρηση των γραμμων αυτων,απο κινητο σε σταθερο.:(

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγα, άλλωστε χρεώνονται ανά τρία λεπτά (!) πράγμα που τα κάνει να εξανεμίζονται ακόμα πιο γρήγορα.

 

Το πιο σπαστικό απ' όλα είναι ότι έδωσε εντελώς προσχηματικά +250' προς κινητά f2g, την περίοδο που τόσα λεπτά είναι εντελώς άχρηστα σε όλους, λόγω της προσφοράς με τα 1000' το μήνα.

 

Αυτό είναι κανονικός εμπαιγμός!

 

Μα και η Wind περιμένει το "Non Stop της Παρέας" να το ενεργοποιήσουν μετά την προσφορά του 2009 ή να το ενεργοποιήσουν όσοι δεν ξέρουν την ύπαρξη του 2009.

Link to comment
Share on other sites

να τα παιρνουν επι δυο;εννοείς δηλαδη να παιρνουν 2 επι 1€=2€ το χρονο;δηλαδη αν οι εταιριες παιρνουν 2 ευρω απο τον καθενα μας το χρονο,αυτο θεωρειται οτι τα παιρνουν;

Το πιο συνηθισμένο για αυτούς που κουβαλάνε 2 νούμερα είναι το ένα να είναι συμβόλαιο και το άλλο κάποιο f2g,cu,whatsup. Τα παίρνουν και από την μια γραμμή και από την άλλη. Δεν τα παίρνουν μόνο από το 1€/χρόνο γιατί (πόσες φορές θα το πούμε) είναι 3x11€+1€=37€ τον χρόνο συν όποια άλλη χρήση κάνει ο χρήστης ή κάνουν προς αυτόν εκτός δικτύου (τέλη τερματισμού) συν οτι προσθέτουν ένα ενεργό αριθμό ακόμα στη συνδρομητική τους βάση :)

 

Το κακό με αυτά τα "καινοτόμα" πακέτα (από πλευράς οικονομίας) είναι οτι λειτουργούν ως τυράκι στη φάκα για να φέρουν κόσμο από άλλα δίκτυα, να κάνουν όσους έχουν κάποιο καρτοκινητό παρατημένο σε κάποιο συρτάρι να το χρησιμοποιούν. Όταν μαζέψουν αρκετά ενεργά νούμερα αλλάζουν τις προσφορές όπως τους συμφέρει αφού έχει επιτευχθεί ο στόχος τους :lol:

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το πιο συνηθισμένο για αυτούς που κουβαλάνε 2 νούμερα είναι το ένα να είναι συμβόλαιο και το άλλο κάποιο f2g,cu,whatsup. Τα παίρνουν και από την μια γραμμή και από την άλλη. Δεν τα παίρνουν μόνο από το 1€/χρόνο γιατί (πόσες φορές θα το πούμε) είναι 3x11€+1€=37€ τον χρόνο συν όποια άλλη χρήση κάνει ο χρήστης ή κάνουν προς αυτόν εκτός δικτύου (τέλη τερματισμού) συν οτι προσθέτουν ένα ενεργό αριθμό ακόμα στη συνδρομητική τους βάση :)

 

Το κακό με αυτά τα "καινοτόμα" πακέτα (από πλευράς οικονομίας) είναι οτι λειτουργούν ως τυράκι στη φάκα για να φέρουν κόσμο από άλλα δίκτυα, να κάνουν όσους έχουν κάποιο καρτοκινητό παρατημένο σε κάποιο συρτάρι να το χρησιμοποιούν. Όταν μαζέψουν αρκετά ενεργά νούμερα αλλάζουν τις προσφορές όπως τους συμφέρει αφού έχει επιτευχθεί ο στόχος τους :lol:

 

Aπλά όμως σκέψου με αυτά τα 1€ το χρόνο ή τα 5€ το μήνα (non stop κλπ) που πληρώνει κάποιος το μήνα για να μιλάει τόσες ώρες θα ήθελε δεκάδες ευρώ παραπάνω το μήνα σε κάποιο συμβόλαιο. Οπότε πάλι ο καταναλωτής κερδισμένος βγαινει και αυτο εχει αξία . Το ότι τα δίκτυα θα κάνουν πολλούς να βγάλουν μια κάρτα ξεχασμενη απο το ντουλάπι θα το κάνουν αλλά αν αλλάξουν τις προσφορές όταν επιτευχθεί ο στόχος τους να εισαι σιγουρός ότι οι κάρτες θα ξαναμπούν στο ντουλάπι μη σου πω θα πεταχτούν στα σκουπίδια κατευθείαν οπότε δε νομίζω να συμφέρει τα δίκτυα μια προσωρινή αύξηση συνδρομητών

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aπλά όμως σκέψου με αυτά τα 1€ το χρόνο ή τα 5€ το μήνα (non stop κλπ) που πληρώνει κάποιος το μήνα για να μιλάει τόσες ώρες θα ήθελε δεκάδες ευρώ παραπάνω το μήνα σε κάποιο συμβόλαιο. Οπότε πάλι ο καταναλωτής κερδισμένος βγαινει και αυτο εχει αξία . Το ότι τα δίκτυα θα κάνουν πολλούς να βγάλουν μια κάρτα ξεχασμενη απο το ντουλάπι θα το κάνουν αλλά αν αλλάξουν τις προσφορές όταν επιτευχθεί ο στόχος τους να εισαι σιγουρός ότι οι κάρτες θα ξαναμπούν στο ντουλάπι μη σου πω θα πεταχτούν στα σκουπίδια κατευθείαν οπότε δε νομίζω να συμφέρει τα δίκτυα μια προσωρινή αύξηση συνδρομητών

 

poly swsto. otan energopiis ena kartokinhto den ipografis simvoleo. thn epomenh kiolas mera an alaxis gnwmh to petas sta skupidia k teliwse h ipothesh

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς τι κέρδος έχουμε από την ηλεκτρονική ανανέωση της Wind, γιατί δεν μπορώ να το βρω μέσα σε τόσα μυνήματα;
Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς τι κέρδος έχουμε από την ηλεκτρονική ανανέωση της Wind, γιατί δεν μπορώ να το βρω μέσα σε τόσα μυνήματα;

+50% μπόνους.

Link to comment
Share on other sites

Aπλά όμως σκέψου με αυτά τα 1€ το χρόνο ή τα 5€ το μήνα (non stop κλπ) που πληρώνει κάποιος το μήνα για να μιλάει τόσες ώρες θα ήθελε δεκάδες ευρώ παραπάνω το μήνα σε κάποιο συμβόλαιο. Οπότε πάλι ο καταναλωτής κερδισμένος βγαινει και αυτο εχει αξία . Το ότι τα δίκτυα θα κάνουν πολλούς να βγάλουν μια κάρτα ξεχασμενη απο το ντουλάπι θα το κάνουν αλλά αν αλλάξουν τις προσφορές όταν επιτευχθεί ο στόχος τους να εισαι σιγουρός ότι οι κάρτες θα ξαναμπούν στο ντουλάπι μη σου πω θα πεταχτούν στα σκουπίδια κατευθείαν οπότε δε νομίζω να συμφέρει τα δίκτυα μια προσωρινή αύξηση συνδρομητών

Σίγουρα συμφέρει τον καταναλωτή. Εγώ αναφέρθηκα τους λόγους που το κάνουν τα δίκτυα και τα συμφέροντα που απορρέουν για αυτούς από τέτοιες κινήσεις. Το αρνητικό για τον καταναλωτή είναι να κουβαλάει 2-3 συσκευές μαζί του και να τις φορτίζει επίσης. Αν αυτό δεν είναι άβολο τότε σίγουρα τον συμφέρει.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

poly swsto. otan energopiis ena kartokinhto den ipografis simvoleo. thn epomenh kiolas mera an alaxis gnwmh to petas sta skupidia k teliwse h ipothesh

ακριβώς ενώ όταν υπογράφεις συμβόλαια πρέπει αναγκαστικά να φας στη μάπα ένα χρόνο το ίδιο δίκτυο αυτό τα λέει όλα. Το αρνητικό είναι ότι μπορεί να κουβαλάς δύο συσκευές αλλά οι ψαγμένοι ξέρουν οτι στη παρούσα φάση και μόνο η κάρτα συμφέρει παραπάνω αν δε μιλάνε ατελείωτες ώρες στα συμβόλαια. Αλλά και πάλι μπροστά στην οικονομιά σου θα κουβαλήσεις και δύο συσκευές, από τα μην έχει λεφτά η τσέπη καλύτερα να χει και λεφτά και έξτρα συσκευή...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δοκιμασει αποστολη sms σε αμερικανικα δικτυα?

 

Με χρεωνει τα 2λεπτα για το sms και η αναφορα γραφει απετυχε! Πως γινεται αυτο?

Εχω δοκιμασει σε 2-3 διαφορετικα δικτυα και δεν εχει παει σε κανενα..

Απο κοσμοτε ομως εχουν παει ολα...

 

Έστειλα εγώ πρίν λίγο σε T-mobile Νέας Υόρκης και πήγε κανονικά.

Αυτό που λες το είχα πάθει με την Q και τελικά η εξυπηρέτηση πελατών μου είχε πει πως σταμάτησε η Q να συνεργάζεται με την T-mobile. :wacko:

Αλλα δεν νομίζω να φταίει αυτό στην περίπτωση σου.

Link to comment
Share on other sites

αφου τους παιρνεις στο σπιτι,πες τους να παρουν μια συσκευη των 30 ευρω,να βαλουν ενα f2g κ να μιλατε με 1 ευρω ολο το χρονο.εδω αλλοι χρηστες του φορουμ κυκλοφορουν με 3 κινητα για να μιλανε τζαμπα με ολους τους φιλους τους απο ολες τις εταιριες,μια παραπανω συσκευουλα κινητου στο σπιτι ειναι το προβλημα;

 

α, ρε παίχτη, σε μάτιαξα: άρχισες επιτέλους να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και μετά το ξαναχάλασες :lol:

 

Ο κύριος λόγος που τους παίρνω στο σταθερό είναι για να μην τους ψήνω τον εγκέφαλο :nuke: (γιατί βαριούνται και μπερδεύονται να έχουν hands free :wacko: και οι συσκεύες τους δεν έχουν blue tooth).

Link to comment
Share on other sites

α, ρε παίχτη, σε μάτιαξα: άρχισες επιτέλους να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και μετά το ξαναχάλασες :lol:

 

Ο κύριος λόγος που τους παίρνω στο σταθερό είναι για να μην τους ψήνω τον εγκέφαλο :nuke: (γιατί βαριούνται και μπερδεύονται να έχουν hands free :wacko: και οι συσκεύες τους δεν έχουν blue tooth).[/QUO

 

εχει χαλασει το ρουτερ κ μπαινω απο το κινητο. γιαυτο τα ελληνικα. μολισ το φιαξω θα επανελθω δριμυτεροσ

:D:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο πακετο που να εχεις ιντερνετ δωρεαν με το καρτοκινητο?:confused:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις αν υπαρχει καποιο πακετο που να εχεις ιντερνετ δωρεαν με το καρτοκινητο?:confused:

 

το μονο που υπαρχει ειναι το wind plus non stop με 4ευρω το μηνα.

Μετα παμε σε κανονικο ιντερνετ που παει αρκετα πιο πανω..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το μονο που υπαρχει ειναι το wind plus non stop με 4ευρω το μηνα.

Μετα παμε σε κανονικο ιντερνετ που παει αρκετα πιο πανω..

 

Αυτο το πακετο ειναι μονο για net μεσω κινητου? Δηλαδη αν συνδεσω το laptop με το κινητο για modem δεν ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πακετο ειναι μονο για net μεσω κινητου? Δηλαδη αν συνδεσω το laptop με το κινητο για modem δεν ισχυει?

Όταν ήταν απεριόριστο ίσχυε.Και τώρα μπορεί να ισχύει απλώς θα έχεις τον περιορισμό των 40mb.:)

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήταν απεριόριστο ίσχυε.Και τώρα μπορεί να ισχύει απλώς θα έχεις τον περιορισμό των 40mb.:)

 

Δηλ πληρωνεις 4 ευρα το μηνα και εχεις ιντερνετ?:)Και τα 40mb πως τα βλεπεις εαν τα εχεις καταναλωσει,και λογο ασχετοσυνης με 40mb ποση ωρα προσβαση εχεις σς σελιδες,ειναι αναλογα το surfing που κανεις;):wacko:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δηλ πληρωνεις 4 ευρα το μηνα και εχεις ιντερνετ?:)Και τα 40mb πως τα βλεπεις εαν τα εχεις καταναλωσει,και λογο ασχετοσυνης με 40mb ποση ωρα προσβαση εχεις σς σελιδες,ειναι αναλογα το surfing που κανεις;):wacko:

 

Δεν υπάρχει τρόπος ελέγχου των υπολειπόμενων mb, παρόλο που αυτό είναι τεχνικά εφικτό. Η εταιρεία δεν παρέχει την υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου πιθανότατα για να προκαλεί σύγχυση στους συνδρομητές και να τους παρασύρει σε ανεπιθύμητες χρεώσεις.

 

Η χρέωση μετά την κατανάλωση των 40mb σύμφωνα με όσα έχει ανακοινώσει η wind είναι επιεικώς εξωφρενική, αφού κάθε επόμενο mb κοστίζει κάτι παραπάνω από 12 ευρώ!

 

Στο ίδιο πλαίσιο η εταιρεία ενημερώνει για τη λήξη του πακέτου των 40 mb μετά από 10 ώρες (!) με συνέπεια ακόμα και αν έχουν απομείνει αχρησιμοποίητα mb από το πακέτο ο χρήστης να χρεώνεται με την παραπάνω εξωφρενική χρέωση στο διάστημα αυτό, αφού δεν γνωρίζει ότι έληξε το πακέτο του.

 

Εναλλακτική λύση για φθηνό ίντερνετ στο κινητό παρέχεται από το vodafone cu που παρέχει 30 mb mobile internet κάθε μήνα με κόστος 1 ευρώ για όλο το 2009, αν γίνεται τουλάχιστον μία ανανέωση 3 ευρώ κάθε μήνα. Ο χρήστης της υπηρεσίας ενημερώνεται ανά πάσα στιγμή για τα υπολειπόμενα mb με γραπτό μήνυμα, φυσικά δωρεάν.

 

Νομίζω ότι η wind πρέπει να καταλάβει ότι δεν τρώμε κουτόχορτο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...