Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπάθησε να καταναλώσεις 1 ευρώ αυτόν τον μήνα, λογικά θα σε θεωρούν νέο F2G αρισθμό και θα σου πιστώνουν 1 ευρώ για κάθε μήνα, για τους επόμενους 4 μήνες...

Λογικά ίσως έπρεπε να σου διπλασιαστεί και η πρώτη ανανέωση...

 

Ναι μου ειχαν 1 ευρω μεσα οποτε μαλλον θα ισχυει αυτο που λες.

Για διπλασιασμο δεν νομιζω ομως γιατι και εγω απο καρτοκινητο ηρθα.

 

Οταν ειχα την vodafone μου εμφανιζε το εικονιδιο του GPRS, τωρα με την wind οχι. Γιατι αυτο?

 

Εdit: Τελικα μου στειλαν κατι ρυθμισεις και ολα οκ. Μου βγαζει το Edge κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

εστειλα σημερα στην wind to παρακατω mail και τα σχολια δικα σας: ενεργοποιησα την προσφορα για 1000 λεπτα κλησεων και μηνυματων με 1 ευρω για το 2009.εκανα τις απαραιτητεσ ανανεωσεις χρονου ομιλιας αλλα απο προχτες ενω δεν χρεωνομαι στα μηνυματα χρεωνομαι κανονικα σε κλησεις προσ αλλα κινητα f2g.επειδη ανεφερα τηλεφωνικα το προβλημα αλλα καμια απαντηση δεν πηρα σας γνωριζω οτι θα προχωρησω σε φορητοτητα στην κοσμοτε αφου εχει την ιδια προσφορα οπωσ επισης και η κοπελα μου .αυτο δεν ειναι εξυπηρετηση .μην ξανακουσω παλι για wind. και φυσικα εχω υποχρεωση ως ενεργοσ καταναλωτης να ενημερωσω τα καταλληλα sites του ιντερνετ για την ....κλοπη αλλα και την εξυπηρετηση σας.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο να προσπαθήσετε να κάνετε ηλεκτρονική ανανέωση από το σάιτ της Wind...

 

Πλέον δεν φτάνει καν στο σημείο να σας ζητήσει στοιχεία κάρτας. Βγαίνει μήνυμα λάθους/σφάλμα πριν καν δώσετε στοιχεία.

 

Ελπίζω να πρόκειται για προσωρινή βλάβη λόγω αναβάθμισης του συστήματος. Αλλιώς φαίνεται ότι τα εχει φτύσει εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας γραψε σε παρακαλω με μικρα γιατι με πονεσε το κεφαλι μου να τα διαβασω.

Συμφωνω με την τελευταια σου προταση περι ενεργου καταναλωτη, ετσι πρεπει να κανουμε ολοι μας.

 

Προσωπικα δεν εχω προβλημα με τα 1000 λεπτα και δεν εχω ακουσει και καποιον απο τους γνωστους μου να εχουν κατι τετοιο. Γι αυτο υπαρχει η φορητοτητα για να πηγαινεις οπου θες.

Παντως εγω απο τοτε που ηρθα f2g κανω κατι που χρονια ειχα να κανω στην προηγουμενη καρτοκινητη, μιλαω ολη την μερα με ολους :)

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο να προσπαθήσετε να κάνετε ηλεκτρονική ανανέωση από το σάιτ της Wind...

 

Πλέον δεν φτάνει καν στο σημείο να σας ζητήσει στοιχεία κάρτας. Βγαίνει μήνυμα λάθους/σφάλμα πριν καν δώσετε στοιχεία.

 

Ελπίζω να πρόκειται για προσωρινή βλάβη λόγω αναβάθμισης του συστήματος. Αλλιώς φαίνεται ότι τα εχει φτύσει εντελώς...

 

εμενα απο τοτε που θυμαμαι να προσπαθω αυτο μου κανει!

Link to comment
Share on other sites

παρε στο 1260 πες το προβλημα σου να το προωθησουν στους τεχνικους και σε 15 μερες θα παρεις απαντηση για το τι εγινε. εμενα μου εχουν επιστρεψει 3 ευρω απο λαθος χρεωση...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο να προσπαθήσετε να κάνετε ηλεκτρονική ανανέωση από το σάιτ της Wind...

 

Πλέον δεν φτάνει καν στο σημείο να σας ζητήσει στοιχεία κάρτας. Βγαίνει μήνυμα λάθους/σφάλμα πριν καν δώσετε στοιχεία.

 

Ελπίζω να πρόκειται για προσωρινή βλάβη λόγω αναβάθμισης του συστήματος. Αλλιώς φαίνεται ότι τα εχει φτύσει εντελώς...

 

Εγώ δεν είχα πρόβλημα τόσο καιρό (1.5 μήνα τώρα) και μόλις τώρα αντιμετώπισα ακριβώς αυτό που γράφεις παραπάνω.

 

Τα περί βλάβης που μου είπανε στην εξυπηρέτηση πελατών μου ακούγονται γελοία... μάλλον αυτό το 50% είπαν να το τελειώσουν μερικές εβδομάδες νωρίτερα, προτού τους ξετινάξουν με τα bonus... ένα ακόμα "μπράβο" στη WIND... με σπρώχνει ακόμα πιο πολύ στη φορητότητα προς άλλη εταιρία μετά και την "πατάτα" με την αλλαγή του "ΝΟΝ STOP της ΠΑΡΕΑΣ".

ΕΥΓΕ (ΑΝ)ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΤΗΣ WIND!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα πρόβλημα τόσο καιρό (1.5 μήνα τώρα) και μόλις τώρα αντιμετώπισα ακριβώς αυτό που γράφεις παραπάνω.

 

Τα περί βλάβης που μου είπανε στην εξυπηρέτηση πελατών μου ακούγονται γελοία... μάλλον αυτό το 50% είπαν να το τελειώσουν μερικές εβδομάδες νωρίτερα, προτού τους ξετινάξουν με τα bonus... ένα ακόμα "μπράβο" στη WIND... με σπρώχνει ακόμα πιο πολύ στη φορητότητα προς άλλη εταιρία μετά και την "πατάτα" με την αλλαγή του "ΝΟΝ STOP της ΠΑΡΕΑΣ".

ΕΥΓΕ (ΑΝ)ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ ΤΗΣ WIND!

 

Δεν νομιζω να το κανουν επιτηδες αλλα και παλι στην Ελλαδα ειμαστε, ολα ειναι πιθανα.

Το καρτοκινητο το εχεις για βασικο νουμερο? Αν ναι δεν σε συμφερει να πας αλλου, ημουνα τοσο καιρο στο cu και εστελνα μονο μηνυματα γιατι τα τηλεφωνα ειναι πανακριβα. Αν οχι τοτε δεν θα εχεις προβλημα και σε συμφερει να κανεις φορητοτητα για να μιλας και με τα σταθερα.

Ειναι καθαρα επιλογης του καθενα, προσωπικα θελω μονο ομιλια προς ολους γι αυτο και ηρθα στην wind. Αν ηθελα σταθερα και internet θα καθομουνα στο cu.

Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βγάζει server error... :down:

Server Error

This server has encountered an internal error which prevents it from fulfilling your request. The most likely cause is a misconfiguration. Please ask the administrator to look for messages in the server's error log.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να το κανουν επιτηδες αλλα και παλι στην Ελλαδα ειμαστε, ολα ειναι πιθανα.

Το καρτοκινητο το εχεις για βασικο νουμερο? Αν ναι δεν σε συμφερει να πας αλλου, ημουνα τοσο καιρο στο cu και εστελνα μονο μηνυματα γιατι τα τηλεφωνα ειναι πανακριβα. Αν οχι τοτε δεν θα εχεις προβλημα και σε συμφερει να κανεις φορητοτητα για να μιλας και με τα σταθερα.

Ειναι καθαρα επιλογης του καθενα, προσωπικα θελω μονο ομιλια προς ολους γι αυτο και ηρθα στην wind. Αν ηθελα σταθερα και internet θα καθομουνα στο cu.

Δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα!

 

Ναι, το έχω για βασικό νούμερο... έχεις δίκιο για το CU ότι είναι πανάκριβο για κινητά. Η Wind (μαζί με FROG-Q) είναι μακράν η φθηνότερη και σε ομιλία προς όλους και στα sms.

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν έπαιρνα καθόλου τηλέφωνα απο το σπίτι τόσο καιρό και χρησιμοποιούσα μόνο το κινητό και το NON STOP της παρέας. Απο τα 600 λεπτά, περίπου τα 500 ήταν προς σταθερά και μόνο 100 προς F2GO.

Τώρα με το 850 προς F2GO και 150 προς σταθερά δεν με βολεύει.

Ένα δεν μπορώ να καταλάβω... πες ότι μένω στη WIND... με τους νέους όρους θα δίνω μόνο 7,5 ευρώ το μήνα... πιο πριν έβαζα δύο-τρεις φορές το ΝΟΝ STOP και χάλαγα 15 με 22,5 ευρώ το μήνα... άρα τώρα χάνουν απο εμένα και απο πολλούς άλλους που χρησιμοποιούσαν την υπηρεσία με παρόμοιο τρόπο.

 

Για αυτό τους έγραψα αν(εγκέφαλους) πιο πάνω... κρίμα που καμία απο τις άλλες δύο εταιρίες δεν έχει φθηνές χρεώσεις για να φύγω αύριο κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια, δεν έπαιρνα καθόλου τηλέφωνα απο το σπίτι τόσο καιρό και χρησιμοποιούσα μόνο το κινητό και το NON STOP της παρέας. Απο τα 600 λεπτά, περίπου τα 500 ήταν προς σταθερά και μόνο 100 προς F2GO.

Τώρα με το 850 προς F2GO και 150 προς σταθερά δεν με βολεύει.

Ένα δεν μπορώ να καταλάβω... πες ότι μένω στη WIND... με τους νέους όρους θα δίνω μόνο 7,5 ευρώ το μήνα... πιο πριν έβαζα δύο-τρεις φορές το ΝΟΝ STOP και χάλαγα 15 με 22,5 ευρώ το μήνα... άρα τώρα χάνουν απο εμένα και απο πολλούς άλλους που χρησιμοποιούσαν την υπηρεσία με παρόμοιο τρόπο.

 

Για αυτό τους έγραψα αν(εγκέφαλους) πιο πάνω... κρίμα που καμία απο τις άλλες δύο εταιρίες δεν έχει φθηνές χρεώσεις για να φύγω αύριο κιόλας.

 

Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ.

Είχα καταργήσει το σταθερό και έβαζα 2 νον-στοπ τον μήνα = 15 ευρώ για να μιλώ κυρίως σε σταθερά μιας και μ'εξυπηρετούσε αφάνταστα λόγω δουλειάς.

Οι περισσότεροι δικοί μου άνθρωποι έχουν What's Up και το F2G το έχω για τα σταθερά κυρίως αλλά και τις χαμηλές χρεώσεις πρός όλους όταν χρειάζεται μερικές φορές να καλώ σε ξένα τρίτα πρόσωπα.

Τώρα με την αλλαγή αυτή των 850+150, δεν συμφέρει καθόλου και το θεωρώ και ανεγκέφαλο όπως πολύ σωστά λες, την στιγμή που όλοι οι F2G χρήστες έχουν τα 1000'+1000!

Τα 1000'+1000 φτάνουν και περισσεύουν για έναν μήνα εαν θέλεις να μιλάς με F2G φίλους.

Θα είναι χαζό κάποιος τώρα να ξοδέψει άλλα 5-7 ευρώ παραπάνω για να κερδίσει άλλα 850' προς F2G μόνο!

Κρίμα για την Wind, εντελώς ανούσια και χαζή κίνηση. :down:

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάποια άλλη καρτοκινητή που να προσφέρει πολλά λεπτά ομιλίας προς σταθερά κυρίως;

Περισσότερα από τα 150' που δίνει τώρα η Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έχω για βασικό νούμερο... έχεις δίκιο για το CU ότι είναι πανάκριβο για κινητά. Η Wind (μαζί με FROG-Q) είναι μακράν η φθηνότερη και σε ομιλία προς όλους και στα sms.

 

Να σου πω την αλήθεια, δεν έπαιρνα καθόλου τηλέφωνα απο το σπίτι τόσο καιρό και χρησιμοποιούσα μόνο το κινητό και το NON STOP της παρέας. Απο τα 600 λεπτά, περίπου τα 500 ήταν προς σταθερά και μόνο 100 προς F2GO.

Τώρα με το 850 προς F2GO και 150 προς σταθερά δεν με βολεύει.

Ένα δεν μπορώ να καταλάβω... πες ότι μένω στη WIND... με τους νέους όρους θα δίνω μόνο 7,5 ευρώ το μήνα... πιο πριν έβαζα δύο-τρεις φορές το ΝΟΝ STOP και χάλαγα 15 με 22,5 ευρώ το μήνα... άρα τώρα χάνουν απο εμένα και απο πολλούς άλλους που χρησιμοποιούσαν την υπηρεσία με παρόμοιο τρόπο.

 

Για αυτό τους έγραψα αν(εγκέφαλους) πιο πάνω... κρίμα που καμία απο τις άλλες δύο εταιρίες δεν έχει φθηνές χρεώσεις για να φύγω αύριο κιόλας.

 

Κοιτα οντως για οσους μιλανε πολυ σε σταθερα, ηταν αρκετα αρνητικο το μετρο.

Και εχεις δικιο που λες οτι θα χασουν απο σενα, απορω τα στελεχη των εταιριων αυτων σκεφτονται πριν αλλαξουν ή εφαρμοσουν νεα πακετα? Μαλλον οχι.

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάποια άλλη καρτοκινητή που να προσφέρει πολλά λεπτά ομιλίας προς σταθερά κυρίως;

Περισσότερα από τα 150' που δίνει τώρα η Wind.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4361

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οντως για οσους μιλανε πολυ σε σταθερα, ηταν αρκετα αρνητικο το μετρο.

Και εχεις δικιο που λες οτι θα χασουν απο σενα, απορω τα στελεχη των εταιριων αυτων σκεφτονται πριν αλλαξουν ή εφαρμοσουν νεα πακετα? Μαλλον οχι.

 

Πιστεύω ότι μάλλον δεν έβγαζαν τίποτα σε κέρδος απο κάποιον που χρησιμοποιούσε το 80%-90% σε κλήσεις προς σταθερά και μόνο 10%-20% προς F2GO. Αν ξέρει κάποιος τι συμβαίνει ας μας διαφωτίσει.

 

Εγώ μάλλον βρήκα τη λύση... με μια δεύτερη συσκευή σπίτι στην οποία θα βάλω ένα CU, θα έχω με 10.5 ευρώ το μήνα 1800 λεπτά. Κρατάω το F2GO που έχει φθηνές χρεώσεις προς όλους και φθηνά SMS και βάζω τα 1000'+1000 sms για το 2009 με μηδέν κόστος για να μπορώ να μιλάω με δύο-τρία άτομα που θέλω.

 

Έτσι θα έχω τελικά και κέρδος και θα πάρω και την εκδίκηση μου απο τη κ...... τη Wind.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ.

Είχα καταργήσει το σταθερό και έβαζα 2 νον-στοπ τον μήνα = 15 ευρώ για να μιλώ κυρίως σε σταθερά μιας και μ'εξυπηρετούσε αφάνταστα λόγω δουλειάς.

Οι περισσότεροι δικοί μου άνθρωποι έχουν What's Up και το F2G το έχω για τα σταθερά κυρίως αλλά και τις χαμηλές χρεώσεις πρός όλους όταν χρειάζεται μερικές φορές να καλώ σε ξένα τρίτα πρόσωπα.

Τώρα με την αλλαγή αυτή των 850+150, δεν συμφέρει καθόλου και το θεωρώ και ανεγκέφαλο όπως πολύ σωστά λες, την στιγμή που όλοι οι F2G χρήστες έχουν τα 1000'+1000!

Τα 1000'+1000 φτάνουν και περισσεύουν για έναν μήνα εαν θέλεις να μιλάς με F2G φίλους.

Θα είναι χαζό κάποιος τώρα να ξοδέψει άλλα 5-7 ευρώ παραπάνω για να κερδίσει άλλα 850' προς F2G μόνο!

Κρίμα για την Wind, εντελώς ανούσια και χαζή κίνηση. :down:

Με την ευκαιρία, υπάρχει κάποια άλλη καρτοκινητή που να προσφέρει πολλά λεπτά ομιλίας προς σταθερά κυρίως;

Περισσότερα από τα 150' που δίνει τώρα η Wind.

 

Πιστεύω ότι θα είδες το link του CU που σου παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω.

Διάβασε και αυτά που έχω γράψει απο πάνω, νομίζω ότι είναι η "τέλεια" λύση για την περίπτωση μας. Εσύ απλά κράτα το whats up που έχεις και θα είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

μάλλον αυτό το 50% είπαν να το τελειώσουν μερικές εβδομάδες νωρίτερα, προτού τους ξετινάξουν με τα bonus...

 

Γνωρίζεις αν έχει ανακοινωθεί ημερομηνία λήξης για την προσφορά του bonus 50%?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις αν έχει ανακοινωθεί ημερομηνία λήξης για την προσφορά του bonus 50%?:worry:
31/3 αναφέρει στο site νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια ανανεωση 50 Ευρω και ειχα 50λεπτα+50σμσ μεχρι αρχες Απριλιου, τωρα κοντευουν να μου τελειωσουν. Αν κανω μια ανανεωση 10Ευρω πριν τελειωσουν τα προηγουμενα μηπως θα προστεθουν τα νεα με τα παλια και η ληξη τους παραμεινει για τον Απριλιο; Ή ζηταω πολλα; :p
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δεν περάσαν τα 1000 λεπτά στο καρτοκινητό μου για τον Μάρτιο. Μέσα στο Φλεβάρη είχα κάνει ανανέωση.... Μήπως φταίει ότι η ανανέωση έγινε με μεταφορά χρονου από σύνδεση? Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω..

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, δεν περάσαν τα 1000 λεπτά στο καρτοκινητό μου για τον Μάρτιο. Μέσα στο Φλεβάρη είχα κάνει ανανέωση.... Μήπως φταίει ότι η ανανέωση έγινε με μεταφορά χρονου από σύνδεση? Γιατί δεν μπορώ να καταλάβω..

 

Η προϋπόθεση ανανέωσης χρόνου ομιλίας αξίας τουλάχιστον 3€ μπορεί να επιτευχθεί σε περισσότερες από μία ανανεώσεις εντός του ίδιου μήνα. Συμπεριλαμβάνονται όλοι οι τρόποι ανανέωσης χρόνου ομιλίας πλην της μεταφοράς χρόνου ομιλίας μέσω WIND Sharing.

Link to comment
Share on other sites

Η προϋπόθεση ανανέωσης χρόνου ομιλίας αξίας τουλάχιστον 3€ μπορεί να επιτευχθεί σε περισσότερες από μία ανανεώσεις εντός του ίδιου μήνα. Συμπεριλαμβάνονται όλοι οι τρόποι ανανέωσης χρόνου ομιλίας πλην της μεταφοράς χρόνου ομιλίας μέσω WIND Sharing.

 

ναι και μολις το διαπίστωσα. ευχαριστώ.

His wicked sense of humour /// suggests exciting sex

his fingers focus on her /// touches /// Venus is a boy

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...