Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλα να αναφερω οτι ναι η Wind εχει την τελικη ευθυνη για το οτι δεν λειτουργει σωστα η ανανεωση αρκετες φορες, φαινεται ομως οτι την πατησε, και επελεξε κακο βεντορα για την υπηρεσια, και μου κανει εντυπωση. Συνηθως οι λυσεις της velti ειναι μια χαρα. Στην συγκεκριμενη περιπτωση, τα εχει κανει σκατα η velti. Χαλια.Εννοειται πως ολες οι ανανεωσεις που γινονται μεσω του site της Wind παραπεμπονται σε ενα frame στο https://topwinapp.velti.com/wind/ για να καταχωρησει ο χρηστης τα στοιχεια του κτλ....

 

Η velti εχει συνεργασιες με την Wind και για το Wind plus, και με την cosmote για το Myview, και ειναι και τα δυο οκ, πως βγηκε αυτο τοσο bugαρισμενο?!

Link to comment
Share on other sites

Απλα να αναφερω οτι ναι η Wind εχει την τελικη ευθυνη για το οτι δεν λειτουργει σωστα η ανανεωση αρκετες φορες, φαινεται ομως οτι την πατησε, και επελεξε κακο βεντορα για την υπηρεσια, και μου κανει εντυπωση. Συνηθως οι λυσεις της velti ειναι μια χαρα. Στην συγκεκριμενη περιπτωση, τα εχει κανει σκατα η velti. Χαλια.Εννοειται πως ολες οι ανανεωσεις που γινονται μεσω του site της Wind παραπεμπονται σε ενα frame στο https://topwinapp.velti.com/wind/ για να καταχωρησει ο χρηστης τα στοιχεια του κτλ....

 

Η velti εχει συνεργασιες με την Wind και για το Wind plus, και με την cosmote για το Myview, και ειναι και τα δυο οκ, πως βγηκε αυτο τοσο bugαρισμενο?!

Ψαγμένη απάντηση από έναν ψαγμένο χρήστη. Λύση όμως υπάρχει/διαφαίνεται στον ορίζοντα; Χάθηκε ο κόσμος να έχουν παρόμοιες απαντήσεις και στο cc; Από το να υποτιμούν συνεχώς τον πελάτη ότι δήθεν αυτός φταίει και κάνει κάτι λάθος; :down:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην εκνευριζεστε κ μην χαλιεστε αδικα με τις χαζες κ ανοητες ομολογουμενως απαντησεις που σας δινουν απο την εξυπηρετηση πελατων.ετσι τους εχουν πει να λενε κ αυτο λενε.απο τις 100 αποτυχημενες προσπαθειες ανανεωσης μεσω ιντερνετ το πολυ στις 5 να φταιει η καρτα του συνδρομητη που προσπαθει να ανανεωσει.στις υπολοιπες 95 σαφως κ φταιει το σαιτ της wind.ειναι πρωτοφανες σε μια σελιδα ηλεκτρονικης αγορας να υπαρχουν τοσο συνεχη κ τοσο σοβαρα προβληματα.δηλαδη θα πρεπει εγω,ο συνδρομητης,να εχω εγκατεστημενους κ τους 4 browser κ ψαχνω σαν απελπισμενος να δω με ποιον λειτουργει καλυτερα η ηλεκτρονικη ανανεωση;αισχος κ ντροπη για την ανανεωση.ειμαι σιγουρος οτι το προβλημα δεν οφειλεται στην κουτοπονηρια της wind,που δεν κανει επιτηδες την ανανεωση για να μην δωσει το 50 τα εκατο μπονους,αλλα στην προχειροτητα με την οποια εχει στησει την ολη διαδικασια.ντροπη κ ξανα ντροπη.ας ελπισουμε οτι θα το διορθωσει καποια στιγμη γιατι αναμφισβητητα ειναι πληγμα για την εικονα της.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ανανεωση με explorer. Με την 3η.

Μου εβγαζε το "Ο χρόνος παραμονής σας έχει λήξει" κτλπ..

Αλλα ο επιμενων νικα... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα ανανεωση με explorer. Με την 3η.

Μου εβγαζε το "Ο χρόνος παραμονής σας έχει λήξει" κτλπ..

Αλλα ο επιμενων νικα... ;)

Με τι κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Με τι κάρτα;

 

eurobank prepaid αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο. Αν εχει προβλημα το συστημα ειναι λογω της velti και οχι των καρτων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πακετο «30 λεπτά & 30 SMS» με κοστος 5 ευρω μπορει να ενεργοποιηθεί ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ με το νον στοπ 1000+1000 και να ισχύει για τις εκτός νον στοπ κλήσεις ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

eurobank prepaid αλλα δεν νομιζω να παιζει ρολο. Αν εχει προβλημα το συστημα ειναι λογω της velti και οχι των καρτων

 

Mε Eurobank προπληρωμένη δοκιμάζω εδώ και 2 βδομάδες.

Firefox, explorer, αλλη ip, άλλο pc, @@ ανανέωση κάνει.

Γιάννενα είπαμε είσαι? Έρχομαι...:lol::lol::lol: σε μία ώρα θα είμαι εκεί

:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ παντως έχω ανανεωσει 5-6 φορές από το site (με τελευταία σήμερα το πρωι) χωρίς κανένα πρόβλημα.. (firefox 3.0.6 και alpha visa electron)
Link to comment
Share on other sites

Tρεις φορές έχω κάνει ανανέωση από το site της Wind με eurobank visa

και δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα.:)

Ιδού πόσο έχω φτάσει το υπόλοιπό μου αφού μόλις τελειώσουν τα 50+50

ξανακάνω ανανέωση για να πάρω πάλι.:O

http://img3.imageshack.us/img3/8783/screen06.png

Τώρα που γυρίζει... γιατί από 31 Μαρτίου εκτός τα 50+50

βλέπω να μας κόβουν και το +50% στις ηλεκτρονικές ανανεώσεις.:cry:

Oι dealers και οι μεσάζοντες υπολογίζω να βγάζουν κανένα 10% με 15%

οπότε εκεί θα κυμανθεί και η ηλεκτρονική ανανέωση.:(

Αλλη μία φορά προλαβαίνω πάντως...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

παιδια πριν 10 περίπου μέρες έβαλα €30 μέσω net. πήρα €45 αλλά όχι τα 50+50 γιατί όπως μετά έμαθα εδώ μέσα πρέπει να στείλεις κάποιο sms.

 

 

ερωτήσεις

 

1) πότε λήγει -αν λήγει- αυτή η προσφορά "+50%" με ανανέωση μέσω net ?

2) μπορώ να βαλω πόσα χρήματα σε έναν μήνα ? ή ποιος είναι τέλος πάντων ο περιορισμός ? δηλ. μπορώ να βάζω όσα 30ρια (λέμε τώρα) θέλω σε ένα μήνα?

3) αυτά που βάζω φαντάζομαι μπορώ δωρεάν με sms να τα στέλνω σε φίλους (με f2g αντίστοιχα) right ? μου λέτε τον τρόπο?

4) ποιό είναι το μήνυμα που πρέπει να στείλω ΠΡΙΝ την οποια νέα ανανέωση (που φαντάζομαι πρέπει να είναι €30 ώστε να έχω τα 50+50 για 1 ΜΗΝΑ) για να πάρω και τα 50+50 ?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

επειδή και εγώ είχα προβλήματα με την ηλεκτρονική ανανέωση, όταν τελικά μπόρεσα να κάνω...έκανα στα καπάκια και δεύτερη με την διαφορά ότι διάλεξα περιοδική ανανέωση 10 ευρώ κάθε βδομάδα μέχρι τέλος Μαρτίου...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω συχνά ανανέωση μέσω του site και όνως υπάρχει πρόβλημα...

Με safari και IE δεν μου κάνει...μόνο με firefox...

 

Προχτές που έκανα μία των 40€ έδειξε αποτυχημένη, αλλά από την κάρτα μου είχαν δεσμεύσει το ποσό...

 

3 μέρες έκαναν να το φτιάξουν και μετά από πολύ φασαρία με τα τηλ...

 

Οπότε να τσεκάρετε και τις κάρτες σας κάθε φορά!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εγώ είμαι στο F2G 6 (αντίστοιχο της Cosmokarta). Μπορώ να ενεργοποιήσω στο 1209 το πακετάκι 1 ευρω για να έχω 1000 λεπτά +1000 sms προς όλα τα F2G ή μήπως δεν ισχύει στο F2G 6 ??

 

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει ?? έχω στείλει άπειρα mail στο info@wind.com.gr και απάντηση δεν έχω πάρει.

__________

 

Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει ?? έχω στείλει άπειρα mail στο info@wind.com.gr και απάντηση δεν έχω πάρει.

Σε όποιο F2G και αν είσαι μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά με τα 1000 sms και τα 1000 λεπτά ομιλίας.:)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω συχνά ανανέωση μέσω του site και όνως υπάρχει πρόβλημα...

Με safari και IE δεν μου κάνει...μόνο με firefox...

 

Προχτές που έκανα μία των 40€ έδειξε αποτυχημένη, αλλά από την κάρτα μου είχαν δεσμεύσει το ποσό...

 

3 μέρες έκαναν να το φτιάξουν και μετά από πολύ φασαρία με τα τηλ...

 

Οπότε να τσεκάρετε και τις κάρτες σας κάθε φορά!

 

 

Τιιιιιιι?????????? Πες το μου κι αυτό! Εχω κανει παρα πολλες αποτυχημένες ανανεωσεις. Το καλό που τους θέλω να μη μου χουν φάει ούτε ένα ευρώ :mad:

Τελη Μάρτη νομίζω οτι τελειωνει η ηλεκτρονηκή ανανέωση, αν και πιστευω οτι πρεπει να δώσουν παράταση λόγω του προβλήματος.

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Τιιιιιιι?????????? Πες το μου κι αυτό! Εχω κανει παρα πολλες αποτυχημένες ανανεωσεις. Το καλό που τους θέλω να μη μου χουν φάει ούτε ένα ευρώ :mad:

Τελη Μάρτη νομίζω οτι τελειωνει η ηλεκτρονηκή ανανέωση, αν και πιστευω οτι πρεπει να δώσουν παράταση λόγω του προβλήματος.

Δοκίμασα με άλλη κάρτα και έγινε κανονικά ανανέωση. Μάλλον το πρόβλημα εστιάζεται σε συγκεκριμένες κάρτες. Φυσικά και δεν ευθύνεται ο πελάτης, αλλά το διατραπεζικό τους σύστημα που δεν έχει πλήρη κάλυψη από όλες τις τράπεζες/είδη καρτών.

 

Πχ. με χρεωστική της Πειραιώς ενώ έκανα μέχρι προχθες κανονικά ανανεώσεις, από χθες δε μπορώ να κάνω. Με πιστωτική όμως της ίδιας τράπεζας έκανα κανονικά ανανέωση και σήμερα. Με χρεωστική της ALPHA επίσης έκανα σήμερα ανανέωση.

 

Έστειλα εμαιλ διαμαρτυρίας στην Wind από χθες, αλλά απάντηση ακόμα δεν έχω λάβει. Στις αποτυχημένες προσπάθειες δεν κρατάνε ποσό. Ακόμα και αν αυτό δεσμευτεί, θα αποδεσμευθεί αυτόματα μετά από λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

voitheia sos!! exoume k oi 2 wind f2g alla h kopela m einai tsexia k para to programma auth xrewnetai otan thn pairnw thlefwno h ths stelnw sms. uparxei kapoios tropos na mhn xrewnetai kai auth h kapoia epilogh programmatos san auto me ta 600' gia oso tha vrisketai sthn tsexia?? h alliws ti allo uparxei gia na milame sxetika fthina gia liges meres?? plzzz helpp!!
Link to comment
Share on other sites

Όσο είναι κάποιος στο εξωτερικό πληρώνει και για τις εισερχόμενες με τα τιμολόγια της περιαγωγής. Μίλα με την wind για να σε κατατοπίσει εγκυρότερα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

tis xerw tis xrewseis re paidia! ginetai na energopoihsei apo thn tsexia to wind plus gia internet kai na bainei msn gia na milame??

Νομίζω είναι καλύτερα να δει αν προσφέρει κάποιο πρόγραμμα κάποια τσεχικη εταιρεία. Σίγουρα θα συμφέρει περισσότερο. (Please αν μπορείς γράψε με ελληνικούς χαρακτήρες, είναι πολύ κουραστικά τα greeklish)

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...