Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την προσφορά με τα 1000 λεπτά και sms τι γίνεται; Δεν πήρε παράταση; λογικά θα συνεχίσει να ισχύει μετά το τέλος Μαρτίου αλλά με κόστος ενεργοποίησης 10 ευρώ ή θα την καταργήσουν εντελώς;
Link to comment
Share on other sites

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την παράταση της εμπορικής διάθεσης της υπηρεσίας συνδρομητών καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND F2G, η οποία προσφέρει 50 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 50 δωρεάν SMS προς όλους τους εθνικούς προορισμούς με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας, έως 31/5/2009.

 

Ο δωρεάν χρόνος ομιλίας και SMS έχει συγκεκριμένη διάρκεια ισχύος ανάλογα με την αξία ανανέωσης:

 

* Με κάθε ανανέωση αξίας 10€ έως 14,99€ ο δωρεάν χρόνος ομιλίας και SMS έχει διάρκεια ισχύος 24 ώρες

* Με κάθε ανανέωση αξίας 15€ έως 29,99€ ο δωρεάν χρόνος ομιλίας και SMS έχει διάρκεια ισχύος 7 ημέρες

* Με κάθε ανανέωση αξίας 30€ και άνω ο δωρεάν χρόνος ομιλίας και SMS έχει διάρκεια ισχύος 30 ημέρες.

 

Η υπηρεσία διατίθεται σε παλαιούς και νέους συνδρομητές καρτοκινητής τηλεφωνίας WIND F2G. Η εγγραφή στην υπηρεσία γίνεται με δωρεάν αποστολή SMS με την εντολή BONUS στο 1209 έως 31/5/2009.

 

 

Μια χαρα, για 2 μηνες ακομα, δεν με χαλαει καθολου μπορω να πω :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ημερομηνία λήξης το μπόνους στην ηλεκτρονική ανανέωση. Επ' αόριστον είναι. Κάποιοι είπαν ότι είναι 31/03, αλλά δεν έχει επιβεβαιωθεί αυτό από πουθενά.

 

Ειναι σίγουρο το επ' αόριστον?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι σίγουρο το επ' αόριστον?

 

den kserw kata poso bori na isxii to ep aoriston.otan ixe prwtovgi h prosfora elege mexri 31/3. twra den grafi puthena kati tetio. h logikh lei ep aoriston alla me thn wind den iparxi k poly logikh.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 1342 λέει ρητά ότι "μετά την μεταφορά σας στο νέο οικονομικό πακέτο απενεργοποιούνται αυτόματα τα προπληρωμένα προγράμματα ή υπηρεσίες δωρεάν λεπτών ομιλίας/sms/mms που πιθανόν είχατε ενεργοποιήσει."

Αυτό σημαίνει ότι π.χ. χάνονται τα (υπολοιπόμενα από τα) 600λ.ο/sms αν κάποιος έχει π.χ. ενεργοποιήσει το F2G της παρέας ή τα (υπολοιπόμενα από τα) 1000λ.ο/sms για τον εκάστοτε μήνα από το F2G 2009 ή τα 50λ.ο./sms από το BONUS 1209?

 

To ερώτημα είναι:

Χάνεται και η υπηρεσία καθεαυτή (BONUS 1209 / F2G 2009) και ειδικά το F2G 2009? Δλδ αν κάποιος μεταφερθεί σε διαφορετικό πακετό F2GX, ακυρώνεται και το F2G 2009? (οπότε αν κάνει την αλλαγή μετά τις 31/03 μένει χωρίς F2G 2009?)

 

Έχει κανείς εμπειρία?

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Στο 1342 λέει ρητά ότι "μετά την μεταφορά σας στο νέο οικονομικό πακέτο απενεργοποιούνται αυτόματα τα προπληρωμένα προγράμματα ή υπηρεσίες δωρεάν λεπτών ομιλίας/sms/mms που πιθανόν είχατε ενεργοποιήσει."

Αυτό σημαίνει ότι π.χ. χάνονται τα (υπολοιπόμενα από τα) 600λ.ο/sms αν κάποιος έχει π.χ. ενεργοποιήσει το F2G της παρέας ή τα (υπολοιπόμενα από τα) 1000λ.ο/sms για τον εκάστοτε μήνα από το F2G 2009 ή τα 50λ.ο./sms από το BONUS 1209?

 

To ερώτημα είναι:

Χάνεται και η υπηρεσία καθεαυτή (BONUS 1209 / F2G 2009) και ειδικά το F2G 2009? Δλδ αν κάποιος μεταφερθεί σε διαφορετικό πακετό F2GX, ακυρώνεται και το F2G 2009? (οπότε αν κάνει την αλλαγή μετά τις 31/03 μένει χωρίς F2G 2009?)

 

Έχει κανείς εμπειρία?

OXI. Δεν απανεργοποιείται η προσφορά των 1000λεπτών. Κατηγορηματικά. Έχω προσωπική εμπειρία. Άσε που υπάρχουν χρήστες που έχουν δηλώσει ότι δεν τους έχει απενεργοποιηθεί ούτε το non stop της παρέας.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ο minovg...

 

OXI. Δεν απανεργοποιείται η προσφορά των 1000λεπτών. Κατηγορηματικά. Έχω προσωπική εμπειρία. Άσε που υπάρχουν χρήστες που έχουν δηλώσει ότι δεν τους έχει απενεργοποιηθεί ούτε το non stop της παρέας.

 

Nα επιβεβαιώσω και εγώ ότι η αλλαγή πακέτου F2GX δεν ακυρώνει ούτε τα υπολοιπόμενα λ.ο/sms από το F2G 2009, πόσο μάλλον την υπηρεσία. Επίσης και το Bonus 1209 δεν απενεργοποιήθηκε.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι τα ηχητικά μηνύματα της Wind παραπλανούν πάρα πολύ... Πρέπει να αλλαχτεί αυτό άμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το μήνυμα μάλλον εννοεί τα προγράμματα ομιλίας wind και τα mini sms και mms..

Πάντως είναι σίγουρο και το εχω κάνει παρά πολλές φορές ότι δε χάνεται ούτε η νέα προσφορά με τα 1000, ούτε το bonus, ούτε το nonstop της παρέας.. Το πακέτο της παρέας απενεργοποιείται μόνο εάν μεταφερθείς στα f2g5 και f2g6 όπου δεν είναι διαθέσιμο.. Στα υπόλοιπα f2g ισχύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που επιλέξουμε κάποιο από τα πακέτα F2G (1-8) αυτό ισχύει συνέχεια ή πρέπει κάθε μήνα να το επιλέγουμε;
Link to comment
Share on other sites

από τη στιγμή που επιλέξουμε κάποιο από τα πακέτα F2G (1-8) αυτό ισχύει συνέχεια ή πρέπει κάθε μήνα να το επιλέγουμε;

 

Ισχύει συνέχεια μέχρι να επιλέξουμε κάποιο άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το μήνυμα μάλλον εννοεί τα προγράμματα ομιλίας wind και τα mini sms και mms..

Πάντως είναι σίγουρο και το εχω κάνει παρά πολλές φορές ότι δε χάνεται ούτε η νέα προσφορά με τα 1000, ούτε το bonus, ούτε το nonstop της παρέας.. Το πακέτο της παρέας απενεργοποιείται μόνο εάν μεταφερθείς στα f2g5 και f2g6 όπου δεν είναι διαθέσιμο.. Στα υπόλοιπα f2g ισχύει κανονικά...

 

ακριβωσ οπωσ το λεσ ειναι. εγω μεταφερθηκα σε f2g 2 κ δεν χαθηκαν τα λεπτα απο το νον στοπ τησ παρεασ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω το non stop της παρέας με τα 600' προς f2g και σταθερά.

Έκανα ανανέωση 30€ από το σάιτ και μου έδωσε τα 50' και 50 SMS bonus.

 

Όταν καλώ σε σταθερά από που μου αφαιρεί;

Από τα 600' (που λήγουν και πρώτα) ή από τα 50';

 

Ρωτάω γιατί ενώ δεν έχω μιλήσει παρά 5-10' με κάτι άλλο εκτός από σταθερά τώρα βλέπω δεν έχει μείνει τίποτα από τα 50' -ενώ έχω κανονικά τα 48 υπόλοιπα sms μου!

 

Επίσης αυτά τα 50' καταναλώνονται όντως ανά τρίλεπτο ή ανά δευτερόλεπτο, τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αυτά τα 50' καταναλώνονται όντως ανά τρίλεπτο ή ανά δευτερόλεπτο, τελικά;

Τα δωρεάν λεπτά καταναλώνονται ανά 3'.Για περισσότερες πληροφορίες: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=1666.

Link to comment
Share on other sites

jonh, ok, ξέρω τι λέει το σάιτ, το διάβασα!

Αλλά στην Wind ότι λέει το σάιτ δεν πάντα έτσι.

 

Αφού ισχύει αυτό είναι πολύ μούφα για τη χρήση που κάνω εγώ: παίρνω για 10'', λέω "είσαι σε σταθερό;", "ναι", κλείνω και παίρνω στο σταθερό.

Και για 10'' μου αφαιρούνται 3'. :(

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στο 1260 και μου είπαν ότι πρώτα καταναλώνονται τα 50' όπου και να καλείς. :(

Οπότε (ακόμα κι εγώ) πιάστηκα κότσος και έκανα κι άλλη ανανέωση για τα 50'... και τελικά τα έφαγα προς σταθερά... κλαψ κλαψ κλαψ που και τα 600' δεν καταφέρνω ποτέ να τα μηδενίσω, οπότε τζάμπα πάνε και τα 50'...

 

Τουλάχιστον έχω 75€ υπόλοιπο στην κάρτα αυτή τη στιγμή που μάλλον θα μου κρατήσει κάνα χρόνο προβλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στο 1260 και μου είπαν ότι πρώτα καταναλώνονται τα 50' όπου και να καλείς. :(

Οπότε (ακόμα κι εγώ) πιάστηκα κότσος και έκανα κι άλλη ανανέωση για τα 50'... και τελικά τα έφαγα προς σταθερά... κλαψ κλαψ κλαψ που και τα 600' δεν καταφέρνω ποτέ να τα μηδενίσω, οπότε τζάμπα πάνε και τα 50'...

 

Τουλάχιστον έχω 75€ υπόλοιπο στην κάρτα αυτή τη στιγμή που μάλλον θα μου κρατήσει κάνα χρόνο προβλέπω!

 

για να μην αισθανεσε οτι πιανεσε κοτσοσ καλο ειναι να ρωτασ την εξυπηρετηση πελατων πρικ κανεισ οποιαδηποτε κινηση. μην τουσ χαριζεισ λεφτα τζαμπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στο 1260 και μου είπαν ότι πρώτα καταναλώνονται τα 50' όπου και να καλείς. :(

Οπότε (ακόμα κι εγώ) πιάστηκα κότσος και έκανα κι άλλη ανανέωση για τα 50'... και τελικά τα έφαγα προς σταθερά... κλαψ κλαψ κλαψ που και τα 600' δεν καταφέρνω ποτέ να τα μηδενίσω, οπότε τζάμπα πάνε και τα 50'...

 

Τουλάχιστον έχω 75€ υπόλοιπο στην κάρτα αυτή τη στιγμή που μάλλον θα μου κρατήσει κάνα χρόνο προβλέπω!

Ξεκάθαρα το λέει ρε παιδιά...

Η προτεραιότητα κατανάλωσης του δωρεάν χρόνου ομιλίας διαμορφώνεται ως εξής:

 

1. Δωρεάν λεπτά ομιλίας από την νέα υπηρεσία WIND (σ.σ εννοεί τα 1000λεπτά+1000σμσ)

2. Δωρεάν λεπτά από την υπηρεσία απόδοσης bonus με κάθε ανανέωση

3. Προγράμματα Ομιλίας WIND και Non Stop προς Σταθερά

4. Non Stop της Παρέας (ή Non Stop 600 ή Non Stop Προς 2)

5. Δωρεάν Λεπτά Ομιλίας από τα Οικογενειακά Προγράμματα WIND

6. Non Stop Weekend

7. Non Stop Nights

8. Non Stop Προς Όλους

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1655&langID=1

Link to comment
Share on other sites

Ξεκάθαρα το λέει ρε παιδιά...

 

οπωσ το λεσ ειναι. απορω πωσ δεν το ειχα προσεξει. πολυ σωστοσ. μπραβο που το προσεξεσ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο εσείς, σίγουρα...

Απλώς

α. εγώ σε αυτό το σάιτ της wind -ως χαζή που είμαι- δυσκολεύομαι αρκετά να βρω αυτό που ψάχνω και δεν τα πολυκαταλαβαίνω κιόλας έτσι όπως τα λέει.

Δέστε για παράδειγμα τι σου βγάζει αν πατήσεις εκεί αριστερά στο κάθετο μενού που λέει WIND --> "για τον ιδιώτη" -->"καρτοκινητή"

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageID=41

:blink:

β. μ' ένα μυαλό το ίδιο χειμώνα καλοκαίρι που να θυμάμαι τι ισχύει σε κάθε εταιρία, αφού έχω τόσα νούμερα παντού... Μπερδέυτηκα με το 1 λεπτό το λεπτό της Vodafone που δεν σου τρώει από τα 45' του μπόνους... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ με την υπηρεσία wind sharing να μεταφέρω χρόνο ομιλίας σε καρτοκινητο mo mad?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...