Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κρίμα... :( του χρόνου πάλι! και αν...

εκτός αν ο Stefanos200 τηρεί το έθιμο της πρωταπριλιάς :P

 

Όχι δεν πρόκειται για πρωταπριλιάτικο αστείο.. Όσοι πρόλαβαν, πρόλαβαν...

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζει να αναφέρει την +50% προσαύξηση κάρτας... και την εφαρμόζει. Χθες (1η Απριλίου) έκανα 2 ανανεώσεις σε 2 διαφορετικούς αριθμούς F2G και πήρα κανονικά +50%.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζει να αναφέρει την +50% προσαύξηση κάρτας... και την εφαρμόζει. Χθες (1η Απριλίου) έκανα 2 ανανεώσεις σε 2 διαφορετικούς αριθμούς F2G και πήρα κανονικά +50%.

 

με τι καρτα εκανεσ τισ ανανεωσεισ?γιατι υπαρχει μεγαλο προβλημα με τισ ηλεκτρονικεσ ανανεωσεισ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με Mastercard της Alpha Bank...

Α. Χρησιμοποιήστε κατ'αρχήν internet explorer (7/8) και οπωσδήποτε όχι opera. Και με Mozilla δεν είχα πρόβλημα.

Β. Είχα πρόβλημα όποτε έκανα ανενέωση βράδυ (έβγαζε το γνωστό μνμ επικοινωνήστε με την τράπεζα... στο στάδιο (πριν) την εισαγωγή στοιχείων της κάρτας (επομένως όσον αφορά εμένα δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα κάρτας, αφού το πρόβλημα όποτε παρουσιαζόταν ήταν πριν την καταχώρηση της κάρτας και το verification)

Γ. Στο όνομα βάλτε με κεφαλαίους λατινικούς χαρακτήρες το επώνυμο μόνο όπως αναγράφεται στην κάρτα π.χ. VERNIKOS (δεν ξέρω αν αποτελεί λύση αλλά με αυτή την επιλογή δεν αντιμετώπισα πρόβλημα)

Δ. Κάντε την ανανέωση ώρες γραφείου... Ίσως λέω ίσως το verification να απαιτεί κάποια παρέμβαση υπαλλήλου. Η΄λογική μου λέει όχι, ΑΛΛΑ πως εξηγείται ότι οι 4-5 φορές που έχω κάνει ηλεκτρονική ανανέωση είναι ή πρωί ή νωρίς μεσημέρι και ΠΟΤΕ νύχτα ή ξημερώματα (απόγευμα ή νωρίς πρωί δεν έχω δοκιμάσει).

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Στο site της Q η χρέωση προς σταθερό και κινητό της Γερμανίας κοστίζει 0,0035/δευτ, να υποθέσω οτι με την δέσμευση τιμής το πακέτο της Wind (αντίστοιχο της Q) εχει την ίδια χρέωση?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Στο site της Q η χρέωση προς σταθερό και κινητό της Γερμανίας κοστίζει 0,0035/δευτ, να υποθέσω οτι με την δέσμευση τιμής το πακέτο της Wind (αντίστοιχο της Q) εχει την ίδια χρέωση?

 

Όχι.. Η δέσμευση τιμής δεν ισχύει για κλήσεις προς στο εξωτερικό..

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρει η wind κάποιο πακέτο για δωρεάν μηνύματα ή κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα?
Link to comment
Share on other sites

Προσφέρει η wind κάποιο πακέτο για δωρεάν μηνύματα ή κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα?

 

Με κάθε κάρτα ανανέωσης σου δίνει 50 λεπτά και 50 μηνύματα προς όλους.. Το αρνητικό είναι ότι με την κάρτα των 10 ευρώ ισχύουν για 24 ώρες, με αυτή των 20 7 ημέρες, ενώ για να τα έχεις έναν μήνα πρέπει να βάλεις 30 ευρώ..

Βέβαια το πακέτο αυτό δεν είναι μόνιμο.. Είναι προσφορά μέχρι το τέλος Μαΐου..

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν, το παραπάνω^.

Σε προπληρωμένο έχει και στο f2g5 τα 30' και 30 SMS προς όλους τους εθνικούς προορισμούς όπως το Vodafone A la Carte.

Link to comment
Share on other sites

Τα mini sms τί είναι?

 

Προπληρωμένα πακέτα μηνυμάτων (συγκεκριμένος αριθμός μηνυμάτων για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα).

 

Δες εδώ για περισσότερα: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1278

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Προπληρωμένα πακέτα μηνυμάτων (συγκεκριμένος αριθμός μηνυμάτων για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα).

 

Δες εδώ για περισσότερα: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=1278

 

Πλέον όμως δε συμφέρουν διότι με τα f2g1 και f2g2 έχεις φθηνότερες βασικές χρεώσεις χωρίς κανένα πακέτο..

Link to comment
Share on other sites

Πλέον όμως δε συμφέρουν διότι με τα f2g1 και f2g2 έχεις φθηνότερες βασικές χρεώσεις χωρίς κανένα πακέτο..

 

Δεν διαφωνώ, απλά ανέφερα τι είναι αυτά τα πακετάκια. :wacko:

 

Με την ευκαιρία και επειδή έχω μείνει αρκετά πίσω από τις εξελίξεις, έχω την εξής απορία: Έχω ένα F2G πολύ παλιό και δεν ξέρω τι χρεώσεις έχω πλέον...στη συνέχεια βγήκαν όλα αυτα τα F2G1, 2, κλπ.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω τις χρεώσεις του βασικού F2G που έχω? Υπάρχει κάποιος λόγος να το κρατήσω και να μην πάω π.χ. στο F2G1?

 

Αν βοηθάει, χρησιμοποιώ το κινητό για σύντομες κλήσεις (συνήθως κάτω από 1 λεπτό) και μερικά μυνήματα το μήνα (όχι πάνω από 10-15).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ, απλά ανέφερα τι είναι αυτά τα πακετάκια. :wacko:

 

Με την ευκαιρία και επειδή έχω μείνει αρκετά πίσω από τις εξελίξεις, έχω την εξής απορία: Έχω ένα F2G πολύ παλιό και δεν ξέρω τι χρεώσεις έχω πλέον...στη συνέχεια βγήκαν όλα αυτα τα F2G1, 2, κλπ.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ελέγξω τις χρεώσεις του βασικού F2G που έχω? Υπάρχει κάποιος λόγος να το κρατήσω και να μην πάω π.χ. στο F2G1?

 

Αν βοηθάει, χρησιμοποιώ το κινητό για σύντομες κλήσεις (συνήθως κάτω από 1 λεπτό) και μερικά μυνήματα το μήνα (όχι πάνω από 10-15).

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει κάποιους λόγος να το κρατήσει στο βασικό f2g.. Καλύτερα κάλεσε 1342 και καν'το f2g1 η f2g2.. Δε νομίζω ότι θα χάσεις τιποτά... αντίθετα έχεις να κερδίσεις πολλά απο τις μειωμένες χρεώσεις.. Πιστεύω ότι θα σου φανεί η διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Ακομα να το κανεις; :p

 

Στο τσακ με πρόλαβες...απλά ήθελα να επιβεβαιώσω ότι η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης είναι το 1 δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο και ότι δεν θα χάσω το NONSTOP 600 που έχω ενεργοποιήσει για δύο αριθμούς WIND.

 

Βρήκα και τις διαφορές στις χρεώσεις με το βασικό F2G και είναι τόσο σημαντικές που με κάνει να ανησυχώ για κρυφές χρεώσεις στα F2G1 & F2G2!! (ποιά είναι η βασική διαφορά αυτών των δύο αλήθεια?)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και τις διαφορές στις χρεώσεις με το βασικό F2G και είναι τόσο σημαντικές που με κάνει να ανησυχώ για κρυφές χρεώσεις στα F2G1 & F2G2!! (ποιά είναι η βασική διαφορά αυτών των δύο αλήθεια?)

Από τη στιγμή που το Frog και η Q έχουν τις ίδιες χρεώσεις δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά.:)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που το Frog και η Q έχουν τις ίδιες χρεώσεις δεν έχουν καμία απολύτως διαφορά.:)

 

Στα κανονικά πακέτα μπορεί να ισχύει αυτό αλλά στο f2g, το f2g1, δηλαδή το αντίστοιχο της Q έχει 2 λεπτά το μήνυμα προς το εξωτερικό ενώ το f2g2, δηλαδή το αντίστοιχο του frog το έχει 4 λεπτά.. Αυτή είναι η μοναδική τους διαφορά..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Τελικά οι κλήσεις στo F2G1 χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο? Με το το NONSTOP 600 που έχω ενεργοποιήσει για δύο αριθμούς WIND τι γίνεται αν μεταφερθώ στο F2G1?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Τελικά οι κλήσεις στo F2G1 χρεώνονται ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο? Με το το NONSTOP 600 που έχω ενεργοποιήσει για δύο αριθμούς WIND τι γίνεται αν μεταφερθώ στο F2G1?

 

Ναι! Δεν έχουν ελάχιστη χρέωση.. Δε νομίζω ότι απενεργοποιείται, τουλάχιστον αυτό συμβαίνει με το nonstop της παρέας που έχω δοκιμάσει προσωπικα.. Για τη συγκεκριμένη επιλογή δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος, αν και υποθέτω πως θα ισχύει το ίδιο..

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και πάλι. Μόλις μεταφέρθηκα στο F2G1 και όντως δεν έχει χαθεί το ΝΟΝSTOP600!

 

Πραγματικά δεν φαίνεται να υπάρχει λόγος να παραμείνει κάποιος στο κλασικό F2G...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...