Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, filippos said:

Είναι ο τρίτος συνεχόμενος μήνας που μου εμφανίζεται η προσφορά Unlimited Data + 1000" προς όλους με 5€ για έναν μηνα.

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά καλά το πάει η Nova μέχρι τώρα.

Εγώ δεν την έχω λάβει ποτέ. Παίζει ρόλο που είμαι σχετικά νέος πελάτης; Ιούλιο 22.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ενα μηνα ήρθα στο f2g. Μου βγαζει κατι special offers που είναι πολύ καλύτερες οι τιμές από ότι τα κανονικα πακέτα, όποτε έχω απορία αν αυτα είναι επειδή είμαι νέος συνδρομητής και θα μου τα βγαζει εκει για λιγο καιρό ή είναι μόνιμα πακέτα;

32EAC71F-CD0C-4688-B16F-44165347CAEC.png

13AC16E0-0547-493E-AD7D-313118A9D32F.png

Edited by panos43
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, filippos said:

Όντως; Και μετά ;

Μετά έχει τα κανονικά πακέτα, που έχουν όλοι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Μετά έχει τα κανονικά πακέτα, που έχουν όλοι.

Οκ αλλά εγώ έχω το νούμερο αυτό για πάνω από 8 μήνες. Μήπως άλλαξαν στρατηγική με τις προσφορές;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε γραφτεί νομίζω εδώ ότι κρατάνε για 12 μήνες όχι για 6. Εκτός αν το γράφει πουθενά στις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα πακέτα που έδειξε ο φίλος είναι για 6 μήνες ..,αν πάει στο app -αναλυτικα -πακετα θα δει μέχρι πότε θα είναι διαθέσιμα. Πριν περίπου ένα χρόνο που πήρα μια νέα σύνδεση f2g κράτησαν για 6 μήνες ....αν τώρα έχει αλλάξει κάτι δεν γνωρίζω , αλλά μπορεί όπως γράφω να δει την διάρκεια που θα έχουν από το app.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, filippos said:

Οκ αλλά εγώ έχω το νούμερο αυτό για πάνω από 8 μήνες. Μήπως άλλαξαν στρατηγική με τις προσφορές;

Ιδέα δεν έχω φίλε μου, ο συμφορουμιτης @kmpatra ανέφερε για διάρκεια της προσφοράς 12μηνη, μακάρι να ισχύει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Ιδέα δεν έχω φίλε μου, ο συμφορουμιτης @kmpatra ανέφερε για διάρκεια της προσφοράς 12μηνη, μακάρι να ισχύει.

Και σε εμένα πέρασε το εξάμηνο και συνεχίζουν να υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

και τις προσφορές για unlimited data δεν τις είχα απο την αρχή. Το τελευταίο 3μηνο εμφανίστηκαν.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

On 25/1/2023 at 12:53 ΜΜ, spiliot said:

Σε roaming ίσως να μην μπορείς να δέχεσαι ούτε sms με μηδέν υπόλοιπο, αν αυτό είναι κάτι που σε ενδιαφέρει. Αν το αφήσεις χωρίς κάρτα πες μας και εμάς πως συμπεριφέρεται για κλήσεις και sms και αν είσαι σε χώρα ΕΕ ή όχι για να ξέρουμε.

Να ενημερώσω πως το υπόλοιπό μου έληξε, και μου ανέφεραν πως προσπαθούσαν να με καλέσουν και όντως φαινόταν ότι είναι κλειστό το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Με την ανάλογη ανανέωση κάρτας από €12 έως €20 η νόβα πλέον δίνει 1000’ έως απεριόριστα λεπτά ομιλίας εάν είσαι free2talk + 60 έως 400 sms & από 3,6 έως 9 Gb. 
Ποσό πάνω από €20 δεν αλλάζει κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hercoulis said:

Με την ανάλογη ανανέωση κάρτας από €12 έως €20 η νόβα πλέον δίνει 1000’ έως απεριόριστα λεπτά ομιλίας εάν είσαι free2talk + 60 έως 400 sms & από 3,6 έως 9 Gb. 
Ποσό πάνω από €20 δεν αλλάζει κάτι. 

Επειδή θα κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας €12 τις επόμενες ημέρες, πώς μπορώ να πάρω αυτά που αναφέρεις στο μήνυμά σου;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή στην ανανέωση τα γράφει. Δες εικόνες…

επίσης να πω ότι τα νούμερα είναι παλιά κ δεν έχουν τις νέες προσφορές στα πακέτα.  Αυτό όσο αφορά το αποκλειστικά για σένα.

 

07CB9936-75CA-46C4-98E0-4A11E2BF020D.png

690B8F19-E587-471F-9FD0-014496CBDC37.png

57D760C8-46DE-4A51-AA6A-143ED236D961.png

Edited by hercoulis
Link to comment
Share on other sites

Ήσουν γραμμένος ήδη στο παλιό free to talk? Που έδινε 300' και αφαιρούσε το ποσό της ανανέωσης αν θυμάμαι καλά?

Το υπόλοιπο της ανανέωσης τώρα μένει στην κάρτα αφού σου δώσει αυτά τα bonus?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θα κανω ανανεωση αυτές τις μερες και θα δω. 
Ναι το γράφω πιο πάνω. το free2talk δε σου αφαιρούσε τίποτα και σου έδινε 300’. 
Αλλα κ σε αυτό έτσι φαίνεται πως θα είναι. 

Link to comment
Share on other sites

Το να μην σου αφαιρεί τίποτα το free2talk είχε σταματήσει προ πολλού. Λογικά δεν έχει αλλάξει κάτι και πάλι θα αφαιρεί. Σε όποιον έχει γυρίσει στο free2surf δείχνει λανθασμένα το ίδιο κείμενο (του free2talk) λόγω λάθους παραμετροποίησης από την Wind.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Χθες το απόγευμα έκανα αντικατάσταση κάρτας σιμ και μέχρι τώρα περιμένω ενεργοποίηση... ούτε με τηλεφώνησε κανείς για επιβεβαίωση στοιχείων....ποιο άθλια πολιτική εταιρείας... πεθαίνεις.... Στις άλλες δύο γίνεται σε 5 λεπτά...η Nova εντός 48 ωρών.... έλεος!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damierom said:

Χθες το απόγευμα έκανα αντικατάσταση κάρτας σιμ και μέχρι τώρα περιμένω ενεργοποίηση... ούτε με τηλεφώνησε κανείς για επιβεβαίωση στοιχείων....ποιο άθλια πολιτική εταιρείας... πεθαίνεις.... Στις άλλες δύο γίνεται σε 5 λεπτά...η Nova εντός 48 ωρών.... έλεος!

Ένα μήνα μετά την συγχώνευση. Περιμένεις να στρώσει τόσο γρήγορα η εταιρεία; θα υπάρχουν και άλλα θέματα προς επίλυση και ας ολοκληρώθηκε η συγχώνευση. Ας την κρίνουμε σε κανένα εξάμηνο προτείνω εγώ. Μακάρι να βελτιωθεί σε πολλά, πέρα των τιμών.

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

....και 2 χρόνια, και 5 χρόνια (εάν υπάρχει ακόμη) να περιμένουμε : ΟΚ.

Κι άμα "αλλάξει" τα ξαναλέμε: Ποιά ν' "αλλάξει"; Το "ποιόν" της συνδρομητικής "βάσης" που την επιλέγει: ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, damierom said:

Χθες το απόγευμα έκανα αντικατάσταση κάρτας σιμ και μέχρι τώρα περιμένω ενεργοποίηση... ούτε με τηλεφώνησε κανείς για επιβεβαίωση στοιχείων....ποιο άθλια πολιτική εταιρείας... πεθαίνεις.... Στις άλλες δύο γίνεται σε 5 λεπτά...η Nova εντός 48 ωρών.... έλεος!

Έκανα την Παρασκευή 10/2 στις 8 το βράδυ αντικατασταση καρτας sim στο κατάστημα nova στο Αιγάλεω . Με ενημέρωσαν ότι η παλιά sim θα πάψει να λειτουργεί το Σάββατο 11/2 το μεσημέρι. Όπως και έγινε. Έβαλα την καινούργια sim και όλα μια χαρά. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη περιμένω πότε θα δεησει η Nova να ενεργοποιήσει τη σιμ μου.... υπόψιν ότι έχασα την προηγούμενη και είμαι χωρίς κινητό μέχρι τώρα.... τόσο ωραία!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε καταλαβαίνω απόλυτα, κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και εμένα, όμως μετά από κάποιες ώρες στη διάρκεια της ημέρας εκείνης που είχα αλλάξει τη σιμ με κάλεσαν... είναι απαράδεκτο αυτό το πράγμα.

Θα πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος ταυτοποίησης πιο σύγχρονος και πιο σύντομος, δεν υπάρχουν λόγια να περιγράψουν αυτήν τη δυσλειτουργία.

Στείλε στο μεσεντζερ, μπας και γίνει κάτι.

Αν είναι δυνατόν.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...