Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά σίγουρα υπάρχουν λύσεις και άμα ασχοληθούμε θα τις βρούμε όλοι μας. Εγώ αυτή την στιγμή δεν μπορώ να ασχοληθώ μαζί τους λόγω άλλων θεμάτων σοβαροτερων. Αλλα τους περιμένω στην γωνία. Αλλά με όλα αυτά δυστυχώς περνάει το δικό τους.

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πήγε ο πατέρας μου σήμερα στο κατάστημα της ΑΡΤΑ για φορητότητα από Vodafone καρτοσυμβολαιο σε f2go.

Η απάντηση τους; Δε γίνεται, μπορείτε να μετεφερθειτε μόνο σε wind συμβόλαιο και οχι σε καρτοκινητο.

ελεος

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, akis8607 said:

Πήγε ο πατέρας μου σήμερα στο κατάστημα της ΑΡΤΑ για φορητότητα από Vodafone καρτοσυμβολαιο σε f2go.

Η απάντηση τους; Δε γίνεται, μπορείτε να μετεφερθειτε μόνο σε wind συμβόλαιο και οχι σε καρτοκινητο.

ελεος

Από το site να την κάνει. Θα δώσει και προνομιακή προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

υπαρχουν ακομη τα magic nuber?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι αυτά που είχες. 

19 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

υπαρχουν ακομη τα magic nuber?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι αυτά που είχες. Νομίζω με τηλ τα μαθαίνεις στον αριθμό που ακούς υπόλοιπο 

19 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

υπαρχουν ακομη τα magic nuber?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι αυτά που είχες. Νομίζω με τηλ τα μαθαίνεις στον αριθμό που ακούς υπόλοιπο 

19 ώρες πριν, vasilhs_lamia said:

υπαρχουν ακομη τα magic nuber?


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι αυτά που είχες. Νομίζω με τηλ τα μαθαίνεις στον αριθμό που ακούς υπόλοιπο 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια απορία. Όπως έγραψα σε προηγούμενα ποστ έκανα αντικατασταση κάρτας, sim . Μου έδωσαν καινούργια της nova. Όλα καλά μέχρι εδώ. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν μου εμφανίζει στην καρτέλα εφαρμογών το εικονίδιο της κάρτας sim. Έχει συμβεί και σε άλλον?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, mips said:

Ρε παιδιά μια απορία. Όπως έγραψα σε προηγούμενα ποστ έκανα αντικατασταση κάρτας, sim . Μου έδωσαν καινούργια της nova. Όλα καλά μέχρι εδώ. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί δεν μου εμφανίζει στην καρτέλα εφαρμογών το εικονίδιο της κάρτας sim. Έχει συμβεί και σε άλλον?

Μπορεί να το καταργούν.. άχρηστο ήταν έτσι κι αλλιώς τσάμπα χώρο έπιανε στα apps..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, advantix said:

1795635344_439.thumb.jpg.03c1d75ae8f456626a3d0efe2cc6c37b.jpg

Λετε να μη βγαζουν κερδη x ακομα και απο αυτη την "offer", ιδιως οταν τα πακετα αγοραζονται σε μεγαλες ποσοτητες n , δλδ n.x ? 

Αποδεικνυει οτι, οπως και στο Valentine offer 2023 της αλλης εταιριας, τα 15Ε για unlimited data 30 ημερων ειναι τεραστιο ποσο, ειδικα οταν εχει περασει στη κοινωνια μας το "unlimited και δωστα ολα, ο,τι λαχει", ασχετα ποσα πχ data εχει πραγματικα αναγκη ο καθε καταναλωτης. Αρα νομιμοποιημενο αφηγημα το περι unlimited σε μαζικη κλιμακα (το n στην 1η παραγραφο μου παραπανω). Αρα τεραστια κερδη για τις εταιριες τα 15Ε το 30ημερο unlimited data.

Το 6,5Ε unlimited data 30 ημερων θα ειναι μια "τιμη ισορροπιας". Αν βρεθουν παρακατω απο αυτο το post μου "αφηγηματιες" για παραπανω ευρω, "ειμαστε σε καλο δρομο"! Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να δώσουν απεριόριστα με 1€ τον μήνα. Δεν θα ήταν άσχημη ιδέα.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, Pppe said:

Λετε να μη βγαζουν κερδη x ακομα και απο αυτη την "offer", ιδιως οταν τα πακετα αγοραζονται σε μεγαλες ποσοτητες n , δλδ n.x ? 

Αποδεικνυει οτι, οπως και στο Valentine offer 2023 της αλλης εταιριας, τα 15Ε για unlimited data 30 ημερων ειναι τεραστιο ποσο, ειδικα οταν εχει περασει στη κοινωνια μας το "unlimited και δωστα ολα, ο,τι λαχει", ασχετα ποσα πχ data εχει πραγματικα αναγκη ο καθε καταναλωτης. Αρα νομιμοποιημενο αφηγημα το περι unlimited σε μαζικη κλιμακα (το n στην 1η παραγραφο μου παραπανω). Αρα τεραστια κερδη για τις εταιριες τα 15Ε το 30ημερο unlimited data.

Το 6,5Ε unlimited data 30 ημερων θα ειναι μια "τιμη ισορροπιας". Αν βρεθουν παρακατω απο αυτο το post μου "αφηγηματιες" για παραπανω ευρω, "ειμαστε σε καλο δρομο"! Χαχα!

€0,90 για 2 ημέρες με την απλή μέθοδο των τριών βγάζει €13,50 για 30 ημέρες. Άρα δεν είναι και πολύ η διαφορά του €1,50 μέχρι τα €15 που δίνουν το μηνιαίο πακέτο...

Άποψή δική μου βέβαια, ο καθένας μπορεί να βγάζει τα δικά του συμπεράσματα και ούτε διατείνομαι πως έχω εξειδικευμένες γνώσεις τιμολόγησης.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Απλώς να σημειώσω ότι δεν διατίθεται πλέον στο F2G το μηνιαίο πακέτο απεριόριστων δεδομένων στα 15 ευρώ, παρά μόνο το εβδομαδιαίο πακέτο που κοστίζει 5 ευρώ.

Επομένως, βγαίνει για 30 μέρες 20 ευρώ και κάτι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Απλώς να σημειώσω ότι δεν διατίθεται πλέον στο F2G το μηνιαίο πακέτο απεριόριστων δεδομένων στα 15 ευρώ, παρά μόνο το εβδομαδιαίο πακέτο που κοστίζει 5 ευρώ.

Επομένως, βγαίνει για 30 μέρες 20 ευρώ και κάτι.

Εξάλλου η NOVA έχει καβατζωμένους τους πελάτες της, δεν έχει ανάγκη από προσέλκυση νέων και ιδιαίτερα τσαμπατζίδων καρτοκινητών..

Ας παν σε άλλο πάροχο με λιγότερους πελάτες να σκοτώνουν πλανήτες για 200GB με 10€..

Link to comment
Share on other sites

Τα data από rollover για πόσους μήνες μεταφέρονται;
Υπάρχει συγκεκριμένη διάρκεια;
Επίσης στον νέο μήνα πρώτα ξοδεύονται τα data από τον προηγούμενο η μήνα η αυτά του τρέχοντος;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, telmusic said:

Τα data από rollover για πόσους μήνες μεταφέρονται;
Υπάρχει συγκεκριμένη διάρκεια;
Επίσης στον νέο μήνα πρώτα ξοδεύονται τα data από τον προηγούμενο η μήνα η αυτά του τρέχοντος;

Για όσους μήνες αποφασίσει η εταιρεία ότι την συμφέρει να κρατάει το συγκεκριμένο πακέτο. Αν κάποια στιγμή το κόψει, συνήθως το ανακοινώνουν 3-4 μήνες πριν ώστε να προλάβεις να φας τα μαζεμένα... Πρακτικά βέβαια αν πχ έχει μαζέψει κάποιος πολλά πχ σε διάστημα ενός έτους και πουν πχ ότι σε 3 μήνες το κόβουν, δύσκολο να τα φαει όλα σε πραγματική χρήση παρά μόνο για να μην νιώσει "κορόιδο" ότι τους τα χαρίζει..

Δεν έχει σημασία αυτό. Με το που κάνεις rollover όλα τα data μεταφέρονται στην επόμενη ημερομηνία λήξης. Αυτο που πρέπει να προσέχεις στο f2g είναι με τα bonus mb. Αυτά ενώ κανονικά ως δώρο θα έπρεπε να καταναλώνονται πρώτα, παίζει να σου τρώει απο τα κανονικά του πακέτου σου και αυτά να μένουν ανέπαφα..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Εξάλλου η NOVA έχει καβατζωμένους τους πελάτες της, δεν έχει ανάγκη από προσέλκυση νέων και ιδιαίτερα τσαμπατζίδων καρτοκινητών..

Ας παν σε άλλο πάροχο με λιγότερους πελάτες να σκοτώνουν πλανήτες για 200GB με 10€..

Πολύ σωστά ομιλείς.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάξτε η nova σίγουρα έχει καβαντζωμενους πελάτες, σε παρά πολλές περιοχές, όπως όλες οι εταιρίες άλλωστε. Εδώ στην ήπειρο έχει παρά πολλούς πελάτες. 
οσον αφορά τα πακέτα, εγώ θα πω πως όλοι οι φιλοι μου εχουν βολέψει τους εφήβους τους με μια 15αρα το μήνα (10GB+300 λεπτά) που είναι πολυ εντάξει. Αν Και η μόνη ειναι που πιανει σε ολα τα σχολεία ούτως η άλλως εδω στα Γιάννενα😂

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, panos.kar said:

Κοιτάξτε η nova σίγουρα έχει καβαντζωμενους πελάτες, σε παρά πολλές περιοχές, όπως όλες οι εταιρίες άλλωστε. Εδώ στην ήπειρο έχει παρά πολλούς πελάτες. 
οσον αφορά τα πακέτα, εγώ θα πω πως όλοι οι φιλοι μου εχουν βολέψει τους εφήβους τους με μια 15αρα το μήνα (8.5GB+300 λεπτά) που είναι πολυ εντάξει. Αν Και η μόνη ειναι που πιανει σε ολα τα σχολεία ούτως η άλλως εδω στα Γιάννενα😂

Σε εμάς εδώ αυτοί που ξέρουν έχουν τα παιδιά τους με frog 15GB+500 στην ίδια τιμή..

Αλλά στα Γιάννενα και τα μισά σας αρκούν.. ;)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, kalitexnis_g said:

Σε εμάς εδώ αυτοί που ξέρουν έχουν τα παιδιά τους με frog 15GB+500 στην ίδια τιμή..

Αλλά στα Γιάννενα και τα μισά σας αρκούν.. 😉

Δεν ξέρω κανέναν που να έχει φρογκ…για την αλήθεια, δεν ηξερα Καν τι ήταν πριν το δω εδώ μέσα  

στο θέμα μας όμως, δεν μπορείς να λες «αυτοί που ξέρουν». Λέω ότι εδώ η nova έχει καλά πακέτα ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΔΙΚΤΥΟ. και εδώ έρχεται το μεγάλο ερώτημα. Θες ποιότητα (nova) ή ποσότητα (frog); Ναι, στα Γιάννενα έτσι είναι. Αν δεν θες Β3 και edge σε παρά πολλά σημεία (επειδή υπάρχουν και σχολεία που δεν ειναι Στο καρακεντρο για να μην έχει σκετη Β3), πας nova με κλειστά μάτια. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.kar said:

Δεν ξέρω κανέναν που να έχει φρογκ…για την αλήθεια, δεν ηξερα Καν τι ήταν πριν το δω εδώ μέσα  

στο θέμα μας όμως, δεν μπορείς να λες «αυτοί που ξέρουν». Λέω ότι εδώ η nova έχει καλά πακέτα ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΔΙΚΤΥΟ. και εδώ έρχεται το μεγάλο ερώτημα. Θες ποιότητα (nova) ή ποσότητα (frog); Ναι, στα Γιάννενα έτσι είναι. Αν δεν θες Β3 και edge σε παρά πολλά σημεία (επειδή υπάρχουν και σχολεία που δεν ειναι Στο καρακεντρο για να μην έχει σκετη Β3), πας nova με κλειστά μάτια. 

καλησπέρα, η κοσμοτε δεν έχει καλό δίκτυο στα Ιωάννινα?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα, η κοσμοτε δεν έχει καλό δίκτυο στα Ιωάννινα?

"Δε πειράζει" γι'αυτούς που δε ξέρουν (ή δε θέλουν)!!!! Ή για "άλλους λόγους".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα, η κοσμοτε δεν έχει καλό δίκτυο στα Ιωάννινα?

Καλό είναι αλλά σε σχέση με τη nova(απ όσα εχω δει εγώ) δεν ειναι καθόλου καλό. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, panos.kar said:

Δεν ξέρω κανέναν που να έχει φρογκ…για την αλήθεια, δεν ηξερα Καν τι ήταν πριν το δω εδώ μέσα  

στο θέμα μας όμως, δεν μπορείς να λες «αυτοί που ξέρουν». Λέω ότι εδώ η nova έχει καλά πακέτα ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΔΙΚΤΥΟ. και εδώ έρχεται το μεγάλο ερώτημα. Θες ποιότητα (nova) ή ποσότητα (frog); Ναι, στα Γιάννενα έτσι είναι. Αν δεν θες Β3 και edge σε παρά πολλά σημεία (επειδή υπάρχουν και σχολεία που δεν ειναι Στο καρακεντρο για να μην έχει σκετη Β3), πας nova με κλειστά μάτια. 

Ε, εντάξει εγώ μίλησα γενικά. Και στο κάτω κάτω υπήρξαμε και φοιτητές στα Γιάννενα με Cosmote και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα στα μέρη που κινούμασταν. Το ότι η NOVA είναι καλύτερη δεν έχει να κάνει.. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο τρίτος συνεχόμενος μήνας που μου εμφανίζεται η προσφορά Unlimited Data + 1000" προς όλους με 5€ για έναν μηνα.

Δεν ξέρω τι παίζει αλλά καλά το πάει η Nova μέχρι τώρα.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Είναι ο τρίτος συνεχόμενος μήνας που μου εμφανίζεται η προσφορά Unlimited Data + 1000" προς όλους με 5€ για έναν μηνα.
Δεν ξέρω τι παίζει αλλά καλά το πάει η Nova μέχρι τώρα.
Δεν είσαι ο μόνος

Στο αδερφάκι μου το βγάζει συχνά πυκνά να μη πω σχεδόν πάντα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...