Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεταφορά δεν υπάρχει. Και να υπήρχε, χλωμό να σε άφηνε να μεταφέρεις το χρόνο ομιλίας που σου έδωσαν δώρο.

Μπορείς να πάρεις πακέτα αν σου χρειάζεται για κάτι και να έχεις άφθονες παροχές για ένα μήνα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν και έμενα την προσφορά για 15gb με 10 ευρώ για ένα μήνα με μήνυμα '' 150'' στο 12410.
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει μόνιμο πακέτο όπως η καλοκαιρινή προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γίνει μόνιμο πακέτο όπως η καλοκαιρινή προσφορά.

 

Μόνιμα, προς το παρόν ΑΥΤΑ:

 

Wind_f2go_data_10_2017.jpg

 

ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ έχει "κάτι" για data η Wind σε λιγότερο από 2 μήνες (Χριστούγεννα)....:)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχουμε τα 300... πως είναι καλύτερο να βάλουμε 20 ευρώ μέσα?

10 συν 10... η 20 απευθείας?

Έχω να βάλω κάρτα μήνες...

 

Αν κάνεις ανανέωση online ή από κατάστημα συμφέρει το 10 συν 10. Με αυτόν τον τρόπο, εκτός από τα 300 λεπτά που θα πάρεις με την πρώτη ανανέωση, θα πάρεις 1 GB internet (500 MB για κάθε ανανέωση)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλω κάποια στιγμή...

Θα μου τραβήξει τα 6 ευρώ για τα 300 για το δεύτερο εξάμηνο.

Έπειτα σκέφτομαι να ενεργοποιήσω τα 1500+1500 για να τα έχω και στο εξωτερικό η να βάλω το πακέτο με τα 10€ που δινει 15GB, αν γίνεται ενεργοποίηση στο δικό μου νούμερο και αν παίζει βέβαια στο εξωτερικό.

Για το τελευταίο ξέρει κανείς αν παίζει σε roaming?

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλω κάποια στιγμή...

Θα μου τραβήξει τα 6 ευρώ για τα 300 για το δεύτερο εξάμηνο.

Έπειτα σκέφτομαι να ενεργοποιήσω τα 1500+1500 για να τα έχω και στο εξωτερικό η να βάλω το πακέτο με τα 10€ που δινει 15GB, αν γίνεται ενεργοποίηση στο δικό μου νούμερο και αν παίζει βέβαια στο εξωτερικό.

Για το τελευταίο ξέρει κανείς αν παίζει σε roaming?

 

Κανε το να δινει mb,πιο πολυ συμφερει.Την ιδια προσφορα εχει ο πατερας μου με τα 300'.

Τα 1500 παιζουν στο εξωτερικο,τα 15GB δεν ειναι σιγουρο.Εκτος αν ειχες βαλει το Gigafull το καλοκαιρι οπου εκεινα επαιζαν,ειχαμε 4G internet με roaming στη Κυπρο με MTN και οριο 2GB.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Όποια sim ΔΕΝ έχει πάρει αυτό το sms ,

ΔΕΝ πρόκειται να πάρει τπτ στέλνοντας 150 στο 12410.

 

Μου έστειλαν και έμενα την προσφορά για 15gb με 10 ευρώ για ένα μήνα με μήνυμα '' 150'' στο 12410.
Link to comment
Share on other sites

Αν θελετε το συγκεκριμένο πακετο στο υπάρχων νούμερο θα ζητατε το πακετο ειδικής προσφορας με τα 1500'.

Εχω ενα f2go βασικο νουμερο απο καιρο τελεστετ (20 χρονια!) τους ειχα ζητησει 2-3 φορες παλιοτερα να μου το κανουν προνομιακο (1500+1500), ειχα φαει πορτα... Το ζητησα παλι πριν απο 7 ημερες στο fb, μου ηρθαν κανα 2 ακυρωτικα, τελικα σημερα εγινε προνομιακο!

Βεβαια χρησιμοποιω ηδη σε δικαρτο το αντιστοιχο της Cosmote που και καλυτερο σημα εχει γενικοτερα και 30 μερες διαρκεια, αλλα καλο ειναι να εχουμε και τα 2, αν καποια το κοψει πας στην αλλη. Επισης αυτο της Wind δουλευει σε περιαγωγη, της Cosmote οχι. Οποτε αν παω ταξιδακι επαρχια cosmote, εξωτερικο wind. :D

Link to comment
Share on other sites

Όποια sim ΔΕΝ έχει πάρει αυτό το sms ,

ΔΕΝ πρόκειται να πάρει τπτ στέλνοντας 150 στο 12410.

Δεν χάνω κάτι να δοκιμάσω ... και με τα 1500+1500 έτσι έγινε, ποτέ δεν πήρα sms.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα f2go βασικο νουμερο απο καιρο τελεστετ (20 χρονια!) τους ειχα ζητησει 2-3 φορες παλιοτερα να μου το κανουν προνομιακο (1500+1500), ειχα φαει πορτα... Το ζητησα παλι πριν απο 7 ημερες στο fb, μου ηρθαν κανα 2 ακυρωτικα, τελικα σημερα εγινε προνομιακο!

Βεβαια χρησιμοποιω ηδη σε δικαρτο το αντιστοιχο της Cosmote που και καλυτερο σημα εχει γενικοτερα και 30 μερες διαρκεια, αλλα καλο ειναι να εχουμε και τα 2, αν καποια το κοψει πας στην αλλη. Επισης αυτο της Wind δουλευει σε περιαγωγη, της Cosmote οχι. Οποτε αν παω ταξιδακι επαρχια cosmote, εξωτερικο wind. :D

 

Δοκιμάστε και άλλοι (με τα τελευταία δεδομένα στα 1500άρια):

"Σκούρα" για τη μπλε εταιρία. "Πιέζ€ται".

 

Εγώ, πάντως, ανελλιπώς και τις #3# "ειδικές" της προετοιμάζω ("αυγατίζω") για φορητότητα: ΜΗ ρωτήσετε "τι" εννοώ.:D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν χάνω κάτι να δοκιμάσω ... και με τα 1500+1500 έτσι έγινε, ποτέ δεν πήρα sms.

 

ΟΚ: Δοκίμασε και πες μας.

Άλλο τα 1500 της "ειδικής": Το'χες πάρει (άκουγες στο 1269), απλά δεν το έλεγξες ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα f2go βασικο νουμερο απο καιρο τελεστετ (20 χρονια!) τους ειχα ζητησει 2-3 φορες παλιοτερα να μου το κανουν προνομιακο (1500+1500), ειχα φαει πορτα... Το ζητησα παλι πριν απο 7 ημερες στο fb, μου ηρθαν κανα 2 ακυρωτικα, τελικα σημερα εγινε προνομιακο!

Πως το κατάλαβες τελικά οτι έγινε προνομιακό?

Εστειλες sms η σου ήρθε ενημέρωση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΟΚ: Δοκίμασε και πες μας.

Άλλο τα 1500 της "ειδικής": Το'χες πάρει (άκουγες στο 1269), απλά δεν το έλεγξες ποτέ.

 

ΟΧΙ έστελνα ΣΥΧΝΑ sms και δεν το είχα.

 

Τα 15 παίζουν εξωτερικό η όχι??

Μίλησες με 1231?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

 

ΟΧΙ έστελνα ΣΥΧΝΑ sms και δεν το είχα.

 

Τα 15 παίζουν εξωτερικό η όχι??

Μίλησες με 1231?

 

Έστελνες 1000 στο 1264 και

ξαφνικά (χωρίς να λάβεις κανένα sms) μια ωραία μέρα έστειλες και τα πήρες;

ΟΚ.

Πόσο καιρό είχες να ανοίξεις το f2go σου ενδιάμεσα (δλδ να το ανοίξεις σε κινητό);

 

Όποια sim ΔΕΝ έχει πάρει αυτό το sms ,

ΔΕΝ πρόκειται να πάρει τπτ στέλνοντας 150 στο 12410.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συχνή χρήση τότε, 10αρικα και πακέτα.

Μια από όλες τις απόπειρες 1000/1264 πήρα τα 1500 χωρίς Κ Α Ν Ε Ν Α ενημερωτικό Sms, αυτό συμβαίνει αν τους κράζεις σωστά..

Link to comment
Share on other sites

οταν η προνομιακη προσφορα ενεργοποιειται στη γραμμη,ερχεται sms που σου λεει στειλε 1000 στο 1264 για να εχεις 1500' κλπ. Ταυτοχρονα ακους στο 1269 οτι απολαμβανεις την προσφορα με 1500' ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ συχνή χρήση τότε, 10αρικα και πακέτα.

Μια από όλες τις απόπειρες 1000/1264 πήρα τα 1500 χωρίς Κ Α Ν Ε Ν Α ενημερωτικό Sms, αυτό συμβαίνει αν τους κράζεις σωστά..

σπανιο...μηπως ηρθε το μηνυμα και δεν το ειχες παρει χαμπαρι?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν.

Αλλά εγώ δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο.

 

Γι'αυτό και προτείνω σε φίλους να ακολουθήσουν την συγκεκριμένη τακτική που ακολούθησα και να στέλνουν το μήνυμα να δουν μήπως έγινε ενεργοποίηση.

Γιατί δεν θυμάμαι να μου ήρθε sms και συγκεκριμένα αυτό τους έλεγα να κάνουν από την στιγμή που συνειδητοποίησα τι έγινε.

 

Για αυτο και ρώτησα τον φίλο παραπάνω, για να καταλάβω αν του έστειλαν sms η το "ανακάλυψε", μετά τις πολλές φορές που το ζήτησε.

 

Δεν αποκλείω να ήρθε το sms, πολλά συμβαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν αποκλείω να ήρθε το sms, πολλά συμβαίνουν...

 

Και ΠΑΝΤΑ: Συγκεκριμένα...Άλλο ΑΝ τα αγνοούμε (ή δεν πέφτουν στην αντίληψή μας).

 

sms στο 12410 το λεκτικό 150

ΑΝ δεν πήρες το ανάλογο sms

Νο posiibillity = 0

Συνέχισε να στέλνεις, πάντως: Πού ξέρεις?....:lol:

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να ρωτήσω το εξής έχει κανένας εξαργυρώσει 300 πόντους στο wind club και να πάρει 8 ευρώ χρόνο ομιλίας? μπορούμε με αυτά τα 8 ευρώ να αγοράσουμε κάποιο πακέτο ? ή όχι? πχ για ομιλία και data? η δεν επιτρέπεται ? επίσης ανανεώνεται ο χρόνος ομιλίασ για 3 μήνες? ή δεν δεν ανανεώνεται ? .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η ΒΛΑΚΩΔΗΣ εφαρμογή F2G για Android ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ τα Mbytes μου (περίπου 1250 από "προνομιακό" πακέτο αγορασμένο πριν 1 εβδομάδα). Τα λεπτά ομιλίας μου τα δείχνει κανονικά. Πανικόβλητος, πλήρωσα μέσω app για χρόνο ομιλίας, ώστε να αγοράσω πακέτο data. Πριν το κάνω, όμως, θέλησα να επιβεβαιώσω ότι πράγματι τελείωσαν τα data μου μέσω browser σταθερού υπολογιστή. Ως εκ θαύματος, τα Mb μου εκεί φάνηκαν, ενώ στο app παραμένουν εξαφανισμένα!

 

Πραγματικά, "ό,τι να 'ναι"!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγορασεις κανονικά οτι πακέτο θέλεις....

 

Τα 8 ευρω θα ενσωματώθουν με το παλίο σου χρηματικό υπόλοιπο και θα εχουν ολα μαζί ισχύει 90 μέρες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς να αγορασεις κανονικά οτι πακέτο θέλεις....

 

Τα 8 ευρω θα ενσωματώθουν με το παλίο σου χρηματικό υπόλοιπο και θα ληξουν ολα μαζί ισχύει οταν συμπληροθουν 90 μέρες απο την τελευταία ανανέωση σού.

Link to comment
Share on other sites

Η ΒΛΑΚΩΔΗΣ εφαρμογή F2G για Android ΕΞΑΦΑΝΙΣΕ τα Mbytes μου (περίπου 1250 από "προνομιακό" πακέτο αγορασμένο πριν 1 εβδομάδα). Τα λεπτά ομιλίας μου τα δείχνει κανονικά. Πανικόβλητος, πλήρωσα μέσω app για χρόνο ομιλίας, ώστε να αγοράσω πακέτο data. Πριν το κάνω, όμως, θέλησα να επιβεβαιώσω ότι πράγματι τελείωσαν τα data μου μέσω browser σταθερού υπολογιστή. Ως εκ θαύματος, τα Mb μου εκεί φάνηκαν, ενώ στο app παραμένουν εξαφανισμένα!

 

Πραγματικά, "ό,τι να 'ναι"!!!

 

To ίδιο και σε εμένα.Εξαφανισμένα τα ΜΒ απο το widget ενω στην σελίδα της wind φαίνονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο και σε εμένα.Εξαφανισμένα τα ΜΒ απο το widget ενω στην σελίδα της wind φαίνονται κανονικά.
Κι εγώ αγόρασα άρον άρον νέο πακέτο data άδικα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, μετά τα μηνύματα σας, άνοιξα την εφαρμογή και δείχνει ότι δεν έχω mb. Το συγκεκριμένο σίγουρα δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει. Μου είχε πει η αδερφή μου ότι της είχε συμβεί, πριν 1-2 μήνες. Απλώς τώρα το προσέξαμε εδώ.

Πραγματικά έχει παραγίνει το κακό. Δεν έχει απομείνει ίχνος σοβαρότητας και αξιοπιστίας σ' αυτή την εταιρεία.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...