Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, damianos said:

Αύριο πάμε για αλλαγή SIM, ΔΕΝ δουλεύει με τίποτα στην θέση 1 η wind σιμ μόνο η Nova F2G στην θέση 2...

Τι λέτε θα με χρεώσουν???

Από το 13800 μου είπαν Δωρεάν...

wifi_calling.jpg

Δηλαδή με αλλαγή sim θα δουλέψει το WiFi calling ? Εμένα δεν μου έχει εμφανίσει το διακόπτη του wifi calling άρα δεν μπορώ νάτο ενεργοποίηση. Αν και έχω κάνει όλες τις ρυθμίσεις που λένε στο site. Αχ ΑΘΑΝΑΤΗ ΤΕLESTET !!!!!!!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Δεν έχει το 0,30€ χαράτσι κατά την αγορά.

Το κιου εχει ακομη χαρατσι 0,30€; 

ΥΓ: ρωτάω διοτι δεν βγαζει λογικη, αφου το Q Star Big κοστιζει 10,60€ και το χαρατσι δεν επιτρεπει να αγοραστει με ανανεωση 13€, αυτογκολ δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, damianos said:

30 ονόματα να αλλάξουν ΠΆΝΤΑ wind θα είναι...IMG_20240409_092809.thumb.jpg.e62645f909a3f2456ee9be625af4e625.jpg

Τελικά η καινούργια sim δούλεψε??

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fns1 said:

Σε εμένα η προσφορά λήγει 31/12/2024 πράγμα που σημαίνει ότι είναι προσωρινό λάθος όπως πιστεύω και σε σας που φαίνεται για 17/4 θα διορθωθεί εντός της ημέρας πιστεύω και θα πάει για 30 μέρες δηλαδή μέχρι 8/5.Εχει ξανασυμβεί 

Για ξαναδες το γιατί και σε μενα σε 3 νουμερα ηταν στην αρχή 31/12/2024 και μετά πήγε και στα 3 17/4.

Οπότε αν μείνει έτσι δεν είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Fns1 said:

σε σας που φαίνεται για 17/4 θα διορθωθεί εντός της ημέρας πιστεύω και θα πάει για 30 μέρες δηλαδή μέχρι 8/5.Εχει ξανασυμβεί 

Και πάλι όποιος την πάρει σήμερα, μπορεί να την ξαναπάρει στις 8, αν την χρειάζεται και την επόμενη μέρα θα είναι εκεί. Έχει ξανασυμβεί.

4 minutes ago, aopal said:

Οπότε αν μείνει έτσι δεν είναι καλό.

Γιατί δεν είναι καλό? Έχεις επιλογή μερικές μέρες και μπορείς να την πάρεις 2 φορές. Αν μείνει έτσι βέβαια. Θα δούμε αύριο που ανανεώνει η Q.

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το κιου εχει ακομη χαρατσι 0,30€; 

ΥΓ: ρωτάω διοτι δεν βγαζει λογικη, αφου το Q Star Big κοστιζει 10,60€ και το χαρατσι δεν επιτρεπει να αγοραστει με ανανεωση 13€, αυτογκολ δηλαδη.

Βάζεις 14€ Δεν έχεις το 6€ πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mips said:

Τελικά η καινούργια sim δούλεψε??

Φυσικά και όχι 

Μόνο η θέση 2 δουλεύει πάλι με Νόνα F2G 

Screenshot_2024-04-09-14-56-27-130_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Βάζεις 14€ Δεν έχεις το 6€ πακέτο?

Δεν μου το δίνει αυτο το μηνα στο f2g μου...

Στανταρ υπαρχει το χαρατσι των 0,30€ στο κιου;

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, VIPdriver said:

Στανταρ υπαρχει το χαρατσι των 0,30€ στο κιου;

Μέχρι πριν 20 μέρες σίγουρα. Τώρα δεν ξέρω. Οπότε βάζω 8€ και αγοράζω το πακέτο. Βέβαια θα μπορούσα να έβαζα 15€ αλλά φοβάμαι μήπως δούνε μεγάλο υπόλοιπο και κόψουν την προσφορά. Κοστίζει 0,30€ παραπάνω και μένουν μερικά σεντς κάβα ώστε σε μερικούς μήνες να μην βάλω λεφτά. Τα 6€ απαιτούν 8€ ανανέωση.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, VIPdriver said:

Δεν μου το δίνει αυτο το μηνα στο f2g μου...

Στανταρ υπαρχει το χαρατσι των 0,30€ στο κιου;

Ναι. Υπάρχει στο Q και στο παλιό σχήμα F2G. Το αναφέρει και στον επίσημο τιμοκατάλογο.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, damianos said:

Φυσικά και όχι 

Μόνο η θέση 2 δουλεύει πάλι με Νόνα F2G 

Screenshot_2024-04-09-14-56-27-130_com.android.chrome.jpg

Αν πας σε κατάστημα και ζητήσεις κάρτα όλα θα τη χρεώσουν. Το θέμα είναι ότι δεν έγινε η δουλειά σου. Μα τους εξήγησες για το λόγο που θέλεις να την αλλάξεις ;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, damianos said:

Επιτέλους έφτιαξε ΜΕΤΑ από 6 ΜΗΝΕΣ...

IMG_20240410_122458.jpg

Πώς τα κατάφερες τελικά;

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Εγω να κανω μια ερωτηση; Εχω το oneplus 10t και εχω 2 sim.

μια what's up και μια f2g. Στην what's up εχω εδω και μηνες ενεργοποιημενο κανονικα το wifi calling και πριν λιγες ημερες που ηρθε μηνυμα απο την f2g η nova τελος παντων οτι πλεον ειναι διαθεσιμο και για την συσκευη μου! Στης ρυθμισεις δεν υπαρχει πουθενα η ενεργοποιησει για το wifi calling στην sim της f2g παρα μονο για την what's up! Παρ'ολα αυτα εκανα επανεκκινηση την συσκευη εστειλα και το sms ( ελεγε οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο ) αλλα μονο για την sim της what's up δειχνει να ειναι ενεργοποιημενο το wifi calling!

Μηπως δεν γινεται να ειναι ενεργοποιημενο το wifi calling ταυτοχρονα σε 2 sim η απλα δεν ξερει τι της γινεται της nova?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, geoponer said:

Πώς τα κατάφερες τελικά;

Με δύο αλλαγές σιμ....

Στο τέλος τα κατάφερα

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Klaudio97 said:

Εγω να κανω μια ερωτηση; Εχω το oneplus 10t και εχω 2 sim.

μια what's up και μια f2g. Στην what's up εχω εδω και μηνες ενεργοποιημενο κανονικα το wifi calling και πριν λιγες ημερες που ηρθε μηνυμα απο την f2g η nova τελος παντων οτι πλεον ειναι διαθεσιμο και για την συσκευη μου! Στης ρυθμισεις δεν υπαρχει πουθενα η ενεργοποιησει για το wifi calling στην sim της f2g παρα μονο για την what's up! Παρ'ολα αυτα εκανα επανεκκινηση την συσκευη εστειλα και το sms ( ελεγε οτι ειναι ηδη ενεργοποιημενο ) αλλα μονο για την sim της what's up δειχνει να ειναι ενεργοποιημενο το wifi calling!

Μηπως δεν γινεται να ειναι ενεργοποιημενο το wifi calling ταυτοχρονα σε 2 sim η απλα δεν ξερει τι της γινεται της nova?

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Σήμερα το πρωί μίλησα με την nova και μου είπαν ότι δεν το υποστηρίζει η συσκευή μου αλλά προσθέτουν συνέχεια καινούργιες συσκευές. Το WiFi calling στο galaxy note 10 plus που εχω σε Vodafone και cosmote παίζει κανονικά. Α ρε ΑΘΑΝΑΤΗ telestet.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, damianos said:

Με δύο αλλαγές σιμ....

Στο τέλος τα κατάφερα

Καμία σχέση δεν έχει η αλλαγή σιμ.

Απλώς τώρα συνέπεσε χρονικά να δοθεί μαζικά η υπηρεσία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, p_k said:

Καμία σχέση δεν έχει η αλλαγή σιμ.

Απλώς τώρα συνέπεσε χρονικά να δοθεί μαζικά η υπηρεσία.

Δηλαδή προσπαθούσα 6 μήνες...

Είχα στην σιμ 2 WiFi calling ΚΑΝΟΝΙΚΆ και μόλις άλλαξα SIM και ήρθε και στην θέση 1, WiFi calling ήταν σύμπτωση???? Αφού το 13800 την έβλεπε ανενεργή την υπηρεσία... Εχθές ΜΕΤΑ την αλλαγή είδαμε ότι τους αφήνει ποια να είναι ενεργό...

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Just now, damianos said:

Δηλαδή προσπαθούσα 6 μήνες...

Είχα στην σιμ 2 WiFi calling ΚΑΝΟΝΙΚΆ και μόλις άλλαξα SIM και ήρθε και στην θέση 1, WiFi calling ήταν σύμπτωση????

Κατά μεγάλη πιθανότητα ναι.

Σε δύο δικές μου συσκευές στις οποίες δεν υπήρχε wi-fi calling, ενεργοποιήθηκε χωρίς να στείλω το μήνυμα στο 1202.

Εντελώς ξαφνικά ας πούμε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη, ναι έχει σχέση:

Γενικα, τρέχει κανόνας κάθε μερικές μέρες που το ενεργοποιεί σε όλες τις γραμμές. Το VoWiFi ενεργοποιείται και χειροκίνητα (ως hoc). Το 5G δεν έχει δυνατότητα χειροκίνητης, πρέπει να περάσει ο κανόνας ή ενεργοποιείται με την αλλαγή της κάρτας. Η αλλαγή της κάρτας θα κανει trigger τον μηχανισμό για να σου ενεργοποιήσει 5G, VoLte και VoWiFi άσχετα με το ότι μπορεί να ενεργοποιηθούν και μόνα τους κάποια στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, paanos said:

Στην πράξη, ναι έχει σχέση:

Γενικα, τρέχει κανόνας κάθε μερικές μέρες που το ενεργοποιεί σε όλες τις γραμμές. Το VoWiFi ενεργοποιείται και χειροκίνητα (ως hoc). Το 5G δεν έχει δυνατότητα χειροκίνητης, πρέπει να περάσει ο κανόνας ή ενεργοποιείται με την αλλαγή της κάρτας. Η αλλαγή της κάρτας θα κανει trigger τον μηχανισμό για να σου ενεργοποιήσει 5G, VoLte και VoWiFi άσχετα με το ότι μπορεί να ενεργοποιηθούν και μόνα τους κάποια στιγμή. 

Ήμουν σίγουρος ότι φταίει η σιμ γιατί είχα δοκιμάσει τα ΠΆΝΤΑ.... Και η κουζίνα είναι από μπετόν με αποτέλεσμα να ΜΗΝ έχω σήμα ποτέ....

Μέχρι πού ήρθε το WiFi calling 😜

Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι σε Roaming, οι χρεώσεις είναι οι ίδιες όταν είσαι σε Wi-Fi Calling ή παίζει να είναι δωρεάν (που δεν το κόβω).
Ξέρω η T-mobile Αμερικής έχει free roaming οταν είσαι σε Wifi Calling.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, T-mobile said:

Όταν είσαι σε Roaming, οι χρεώσεις είναι οι ίδιες όταν είσαι σε Wi-Fi Calling ή παίζει να είναι δωρεάν (που δεν το κόβω).
Ξέρω η T-mobile Αμερικής έχει free roaming οταν είσαι σε Wifi Calling.

Μόνο στην νόβα από τις 3 εταιρείες είναι δωρεάν νομίζω μέσω wifi calling.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, damianos said:

Επιτέλους έφτιαξε ΜΕΤΑ από 6 ΜΗΝΕΣ...

IMG_20240410_122458.jpg

Την sim την εχεις στην δευτερη θεση ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...