Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ καλή κίνηση αυτή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο χάρτης είναι στην τελευταία σελίδα της εφαρμογής στα Σχετικά.

 

Μου κάνει εντύπωση το ποσό ακριβείς είναι οι ταχύτητες: τις προάλλες είχα πάει σε ένα λόφο δίπλα από την πόλη που μένω και πρακτικά δεν είχα σήμα, και όντως μέσα από το χάρτη φαίνεται ότι σε αυτή την περιοχή δεν έχει σήμα. Επίσης στην περιοχή που βρίσκεται το σπίτι μου δείχνει με ακρίβεια τις ταχύτητες που πιάνω με το κινητό.

Κουραφέξαλα είναι οι ταχύτητες. Σε περιοχή που δεν έχει καθόλου κάλυψη λέει ότι έχει 30 έως 100 mbps…. Ωραίο σα ιδέα αλλά εκτός πραγματικότητας….

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ο νικητής για το iphone 11?

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει άλλη συμμετοχή,βγηκε

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα κερδίσει το καλοκαίρι 1 TB για 3 μήνες.

 

Συγχαρητήρια , πολύ ωραίο δώρο.

Για να δεις αν κέρδισες πρέπει να μπαίνεις στο app και να ελέγχεις ή σου στέλνουν κάποιο μήνυμα στο app ή sms;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχει άλλη συμμετοχή,βγηκε

 

Στάλθηκε από το Pixel 3 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε παίδες, πόσα flames βάζετε περίπου σ'ένα τέτοιο διαγωνισμό? Εννοώ, σε διαγωνισμούς που "επενδύετε" πιο είναι το max που έχετε φτάσει? Για να ξέρω μην αν έχω ελπίδες με τα 20-30 flames που εξαργυρώνω μια στις τόσες. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν αυτό το sms, είχα ρίξει γύρω στα 300 flames.

 

ΠIΣTEYEΣ OTI ΔEN ΘA KEPΔIΣEIΣ ΠOTE ΣTOYΣ FLAMES2GO ΔIAΓΩNIΣMOYΣ; EKANEΣ ΛAΘOΣ! ΓIA TΣEKAPE TO YΠOΛOIΠO ΣOY! EIΣAI ENAΣ AΠO TOYΣ TYXEPOYΣ TOY FLAMES2GO! TΩPA ΘA EXEIΣ 1TB ΓIA 3 MHNEΣ!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Εύκολο είναι να το δεις, αν το υπόλοιπο σου λήγει τον Ιούνη παρατάθηκε. Κάθε άλλη ανανέωση δίνει μόνο δύο μήνες οπότε αν λήγει σε πάνω από δύο μήνες έγινε από αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου όταν κερδίσαμε 2GB μας ήρθε SMS και παρατάθηκε το υπόλοιπο για 2 μήνες.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, πόσα flames βάζετε περίπου σ'ένα τέτοιο διαγωνισμό? Εννοώ, σε διαγωνισμούς που "επενδύετε" πιο είναι το max που έχετε φτάσει? Για να ξέρω μην αν έχω ελπίδες με τα 20-30 flames που εξαργυρώνω μια στις τόσες. :lol:

Oταν είχα f2g είχα φτάσει για το αμάξι να βάλω κάπου 150 flames..Γενικά τα ξόδευα όλα τα flames. Αλλά στη τελική πιστεύω ότι είναι να σε θέλει η π...α τύχη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Oταν είχα f2g είχα φτάσει για το αμάξι να βάλω κάπου 150 flames..Γενικά τα ξόδευα όλα τα flames. Αλλά στη τελική πιστεύω ότι είναι να σε θέλει η π...α τύχη :lol:

 

Ένα παιδί που ήμασταν μαζί στο στρατό δεν ήξερε κάν τι ήταν τα flames, είχε μαζέψει γύρω στα 700-800, τα έβαλε στο αυτοκίνητο και δεν κέρδισε. Αν δεν σε θέλει, τέλος. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι ο διαγωνισμός μαζεύει 100.000 flame από όλους τους χρήστες (μόνο η wind ξέρει το ακριβές νούμερο) και εσύ βάζεις 1000 flame, ότι έχεις μαζέψει δύο χρόνια. Αυτό σημάνει ότι κατά 99% το αυτοκίνητο θα το πάρει άλλος (και ο αντίστροφος νόμος του Μέρφι λέει ότι θα είναι αυτός που έβαλε μόνο ένα flame έτσι για να τσαντιστείς παραπάνω).
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω πάντα μόνο ένα flame και άλλο ένα από την κοινοποίηση και παίρνω μέρος σε όλους τους διαθέσιμους διαγωνισμούς. Η γυναίκα μου κάνει ακριβώς το αντίθετο, δηλαδή ποντάρει πολλά flames σε όσους διαγωνισμούς την ενδιαφέρουν πολύ.

Μέχρι στιγμής μόνο με την δική μου μέθοδο έχουμε κερδίσει! :whistle:

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τυχαία διαπίστωσα αλλαγές στα πακέτα ενεργοποίησης. Μεγαλύτερες προσφορές ειδικά στα combo... δεν γνωρίζω αν οι αλλαγές αυτές είναι από καιρό.

 

IMG-20210305-113011.jpgIMG-20210305-112915.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι είδους αλλαγές? Δε μπορώ να εισέλθω, ούτε μέσω site, ούτε μέσω εφαρμογής. Κάτι πρέπει να χάλασαν πάλι.
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον το ότι έδωσαν στα πακέτα όλα τα λεπτά ομιλίας προς όλους, ακολουθώντας τα χνάρια της κόκκινης..
Link to comment
Share on other sites

Mάλλον το ότι έδωσαν στα πακέτα όλα τα λεπτά ομιλίας προς όλους, ακολουθώντας τα χνάρια της κόκκινης..

Μόλις τώρα τα είδα. Τα πακέτα είναι πολύ καλύτερα από τα αντίστοιχα της κόκκινης. Φοβάμαι όμως, μήπως πρόκειται για ευκαιριακές προσφορές λόγω COVID και lockdown και όχι για μόνιμα πακέτα. Αν είναι μόνιμα, στα σκουπίδια η πράσινη, εδώ και τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω , κάθε χρόνο κάνουν τροποποιήσεις με περισσότερες παροχές. Το θέμα είναι μην τσιμπήσουν τις τιμές, κάτι που δεν φαίνεται προς το παρόν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνήθως κάθε Γενάρη προς Φλεβάρη μήνα παρουσιάζουν τα νέα πακέτα, φέτος έγινε ουσιαστικά με την έλευση του Μαρτίου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω , κάθε χρόνο κάνουν τροποποιήσεις με περισσότερες παροχές. Το θέμα είναι μην τσιμπήσουν τις τιμές, κάτι που δεν φαίνεται προς το παρόν.

 

Η τάση είναι αύξηση παροχών πακέτου -> αύξηση τιμής πακέτου -> αύξηση παροχών πακέτου κ.ο.κ., όπως σε όλα τα είδη. (μπορώ να επεκταθώ, αλλά δεν θέλω να βγω εκτός θέματος).

 

Μια χαρά λοιπόν τα νέα, απλά πουλάνε η Wind και οι άλλοι περισσότερο "αέρα" για τα ίδια χρήματα, και σε κάποια φάση περιμένουμε όλοι να αυξηθούν πάλι οι τιμές. Και να εξηγήσω γιατί τον θεωρώ "αέρα"; Γιατί και 1000 λεπτά να φτάσει να δίνει το πακέτο με 1000 SMS μαζί, ελάχιστοι είναι αυτοί που θα τα εκμεταλλευτούν, άρα παρέχουν κάτι που πρακτικά δεν χρησιμοποιούμε οι περισσότεροι. Δεν αυξάνουν όμως τόσο και τα data, γιατί αυτά θα τα καταναλώσουν όλοι :)

 

Εγώ (αλλά φαντάζομαι και πολλοί άλλοι) που με 200-300 λεπτά το μήνα είμαι υπερ-καλυμμένος, και δε στέλνω ποτέ SMS, γιατί δεν μπορώ να έχω ένα πακέτο με τις μισές παροχές και με τη μισή τιμή; Ακριβώς επειδή στην περίπτωσή μου με αναγκάζουν να αγοράσω περισσότερο "αέρα" (που δεν τους κοστίζει τίποτα) με περισσότερα χρήματα.

 

Θα είχε ενδιαφέρον να μπορούσαμε να βρούμε στοιχεία για τη μέση κατανάλωση χρόνου ομιλίας και SMS σε καρτοκινητά και συμβόλαια, για να δούμε τι πληρώνουμε και τι θα έπρεπε να πληρώνουμε με βάση την κατανάλωσή μας.

 

Καλοφάγωτα και τα πακέτα και οι παροχές τους. :X

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λέει ο φίλος πιο πάνω

 

Ο κόσμος θέλει (πιστεύω) 200 λεπτά με 3 ευρω, αντε 6 το πολύ τα 400 τον μήνα

 

λίγα μηνύματα και κανένα γιγα

 

Τα υπόλοιπα είναι αέρας (κοπανιστος)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά τα νέα πακέτα, αν παραμείνουν τιμολογιακά ως έχουν βέβαια. Στα data έχει ήδη γίνει αντίστοιχη αύξηση παροχών, όταν από τα 500MB με 5€/1GB με 8,5€, φτάσαμε στα 4GB με 10€. Ας μη ζητάμε και εξωπραγματικές παροχές. Εξίσου σημαντική η δυνατότητα χρήσης του συνόλου των λεπτών προς όλους των νέων πακέτων, κατά τη διάρκεια περιαγωγής εντός της Ε.Ε., χωρίς πολιτική ορθής χρήσης. Τέλος, τα νέα πακέτα κανιβαλίζουν τα πακέτα Blender, καθώς και την καρτοκινητή Q. Προβλέπω εκτεταμένο "κύμα" εσωτερικής φορητότητας, από την Q στο F2G, μέσα στους επόμενους μήνες.
Link to comment
Share on other sites

τα rollover που είχαμε πάλι θα τα χάσουμε?

ή επειδή έχει το ίδιο όνομα θα τα κρατήσουμε?

 

Λιγότερα έχουμε πλέον? Οκ προς όλους αλλα τα MB ειναι 600 αντί για 500 συν 250

Μόνο εγω το βλέπω αυτό?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...