Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια αν υπαρχει καποιος εδω κοντινος ας βοηθησει, εχω παει σε και στα 3 καταστηματα wind εδω στον ΒΟΛΟ και κανενα καταστημα δεν εχει καρτες σιμ 4g .δεν τους εχει στειλει η εταιρια λενε επειδη δεν εχει ερθει το 4g ακομα βολο, ενω ολοι οι γνωστοι μου πιανουν 4g τουλαχιστον μεσα στη πολη.υπαρχει καποιος που να εχει καταφερει να αλλαξει την καρτα του σε 4g ή στο ΒΟΛΟ ή ΛΑΡΙΣΑ επειδη παω συχνα και λαρισα τουλαχιστον να ξερω το καταστημα που κανει την αλλαγη σε sim 4g χωρις τετοια παρατραγουδα
Link to comment
Share on other sites

Για θυμηστε μου τι ισχυει (δυστυχως) πλεον:

αν δεν βαλω καρτα στο 3μηνο, χανω το υπολοιπο,

κι αν δεν βαλω καρτα μες το 12μηνο, ακυρωνεται η sim?

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατι, αλλα δε μου ακουγεται καλή αυτη η αλλαγή.

 

Εξηγούμαι

 

5 ευρώ το χρόνο για κόσμο που βάζει μια κάρτα κάθε μήνα ειναι 0.45 € επιβάρυνση, τρίχες.

Για κάποιον που βάζει κάρτα κάθε δίμηνο ειναι 0.90 €.

 

Ούτε κι εμένα μου αρέσουν τέτοιες αλλαγές, που σε φέρνουν προ τετελεσμένων - προτιμώ να αυξάνουν π.χ. την τιμή πακέτων παρά αυτές τις παράξενες "εφάπαξ" χρεώσεις..

 

Εγώ βάζω μια κάρτα το 6μηνο/3μηνο στο βασικό μου νούμερο, γιατί έχω μαζέψει μεγάλο υπόλοιπο από παλιά και θα ήθελα να απενεργοποιήσω την "προσφορά" του Free2Talk που προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας (πλέον δεν είναι δωρεάν). Με συμφέρει να απενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο την υπηρεσία για να μην χάνω το 5ευρω άδικα (αφού κάνω ελάχιστες ανανεώσεις)?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω γιατι, αλλα δε μου ακουγεται καλή αυτη η αλλαγή.

 

Εξηγούμαι

 

5 ευρώ το χρόνο για κόσμο που βάζει μια κάρτα κάθε μήνα ειναι 0.45 € επιβάρυνση, τρίχες.

Για κάποιον που βάζει κάρτα κάθε δίμηνο ειναι 0.90 €.

Τα 0.50€ για τη προσφορά του 1500+1,5γβ επίσης ειναι σούπερ αναλογικά με το τι προσφέρει ο ανταγωνισμός, αλλά ας σκεφτούμε τι γλιτώσαμε με αυτή την ειδική προσφορά. Να πω την αλήθεια περίμενα να το κάνουν 8.80 € έτσι ώστε μετα την ενεργοποίηση του να μένουν μόνο μερικά σεντ στο λογαριασμό μας.

Απο 3 χρήστες F2gο που παιδευόντουσαν με πακέτα και σκέψη τι και πως να χρησιμοποιήσουν μετά το πέρας του μήνα απο τη κάρτα (300 λεπτά και 1γβ) τους έσωσε και απλά τους πήγε στη μια κάρτα το δίμηνο έτσι απλά.

 

Δεν ειναι τρομερές οι αλλαγες, αλλά το να προσπαθεί να μαζέψει χρήμα έτσι ξαφνικά, κάτι μου βρωμάει

 

ΔΕ βρωμαει τιποτα. Καθε χρονο οι εταιριες κανουν τροποποιησεις/αυξησεις. Ειχαμε και τον Αυγουστο αλλαγες.

Πατανε ενα κουμπι κ βλεπουν την κινηση/τον μεσο χρονο που μιλας/τα εσοδα που εχουν απο τα καρτοκινητα κλπ

υπολογιζουν και βγαζουν μια τροποποιηση που τους φερνει κερδος. Ολες οι εταιριες ειναι εταιριες. Δεν ειναι φιλανθρωπικα ιδρυματα.

---- Το μονο θετικο ειναι οτι η προσφορα των 8,5ευρω ειναι για ολους, κατι που βαζει σε σκεψεις καποιους που ειναι σε αλλες εταιριες.

Αν βαζεις καρτα μια φορα το εξαμηνο, ειναι σα να βαζεις πακετο 300' με 2,5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε φιλε εγω δεν σου λεω τι θα επρεπε αλλα τι γινεται

 

υγ η δεη τα νερα κτλπ

ειναι δεκο κοινωφελους χαρακτήρα καμια σχεσει με wind και καθε wind

 

Σωστα γιαυτο βλέπουμε φαινόμενα με το φυσικό αέριο να θέλει αρκετά χρήματα να σου φέρει σωλήνα μεχρι την πολυκατοικία και ας έχει περάσει απο το διπλανό τετράγωνο.

 

Χαράζανε τις σωληνώσεις αναλόγως του συνδρομητές. Ετσι γίνεται και με την κινητή.

 

Όσο ο ΟΤΕ ηταν δημόσιο ίδρυμα πήγαινε παντού, το ίδιο ισχύει και για νερό, ρευμα. Ας ιδιωτικοποιήσουν τα πάντα και θα ζητάνε απο τον ιδιώτη χρήματα για τις συνδέσεις του ιδιωτικού τους δικτύου. Γιαυτο έσπασε η ΔΕΗ και ΔΕΔΔΥΕ αλλα προβληματίζομαι κατα πόσο θα παραμείνει δημόσιο το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

. Να πω την αλήθεια περίμενα να το κάνουν 8.80 € έτσι ώστε μετα την ενεργοποίηση του να μένουν μόνο μερικά σεντ στο λογαριασμό μας.

Πιστευω ότι δεν το πήγε 8,80 λόγω του τέλους ανανέωσης σε κατάστημα ( 0,30 ) , γιατί σου αφήνει στην κάρτα 8,63...

 

Για θυμηστε μου τι ισχυει (δυστυχως) πλεον:

αν δεν βαλω καρτα στο 3μηνο, χανω το υπολοιπο,

κι αν δεν βαλω καρτα μες το 12μηνο, ακυρωνεται η sim?

 

Αν δεν βάλεις κάρτα το υπόλοιπο χάνεται στους 6 μήνες. Προς το παρόν δεν έχει εφαρμόσει το τρίμηνο η WIND αν και το έχει ανακοινώσει από τον Σεπτέμβριο.

Αν δεν βάλεις κάρτα η SIM ακυρώνεται 13 μήνες μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχετε καταλάβει μερικοί εδώ μέσα ότι είναι εταιρίες που μόνο σκοπό έχουν το κέρδος και τίποτε άλλο. Τίποτε δεν δίνουν δωρεάν. Για να πω την αλήθεια εγώ περίμενα να αλλάξει το πακέτο όπως στις άλλες 2 και με κάθε ανανέωση 10€ να αφαιρεί 3€ και να σου δίνει 400'. Οπότε για άλλη μια φορά είμαστε σε καλύτερη κατάσταση από τις άλλες 2 εταιρίες.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βάλεις κάρτα το υπόλοιπο χάνεται στους 6 μήνες. Προς το παρόν δεν έχει εφαρμόσει το τρίμηνο η WIND αν και το έχει ανακοινώσει από τον Σεπτέμβριο.

Αν δεν βάλεις κάρτα η SIM ακυρώνεται 13 μήνες μετά.

 

thanks Vasileios!

Link to comment
Share on other sites

:mad:

 

Αναλυτικά το μήνυμα που μου ήρθε :

 

EXEIΣ THN KAΛYTEPH ΠPOΣΦOPA THΣ AΓOPAΣ! TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO AΛΛAZEI AΠO 8/2 & ΣOY ΔINEI 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1500MB MONO ME 8,5€ ΓIA 30HM! ΣTEIΛE 1000 ΣTO 1264! ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO http://www.wind.gr

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

EXEIΣ THN KAΛYTEPH ΠPOΣΦOPA THΣ AΓOPAΣ! TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO AΛΛAZEI AΠO 8/2 & ΣOY ΔINEI 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1500MB MONO ME 8,5€ ΓIA 30HM! ΣTEIΛE 1000 ΣTO 1264! ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO http://www.wind.gr
Link to comment
Share on other sites

EXEIΣ THN KAΛYTEPH ΠPOΣΦOPA THΣ AΓOPAΣ! TO AΓAΠHMENO ΣOY ΠAKETO AΛΛAZEI AΠO 8/2 & ΣOY ΔINEI 1500Λ ΠPOΣ OΛOYΣ & 1500MB MONO ME 8,5€ ΓIA 30HM! ΣTEIΛE 1000 ΣTO 1264! ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣTO http://www.wind.gr

 

8/1/2017:

 

ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ! ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΑΚΕΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ 8/2 & ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 2000Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ & 2000ΜΒ ΜΟΝΟ ΜΕ 10€ ΓΙΑ 30ΗΜ! ΣΤΕΙΛΕ 1000 ΣΤΟ 1264! ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ http://www.wind.gr

 

 

Πότε θα ξυπνήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε 'μένα το "ωραίο" μήνυμα με την αύξηση του 0,5€... Αυτό δε με πειράζει τόσο, αν σκεφτεί κανείς τις προσφορές (λέμε τώρα) των άλλων 2... Αυτό που με πειράζει είναι το 5€... Με 1500', από την προηγούμενη προσφορά, δε νομίζω ότι κάποιος χρειάζεται τα 300'..

 

 

P.S.: Άλλαξα το πακέτο μου, μέσω της εφαρμογής. Αρκεί αυτό ή θα είμαι με κανένα 5ευρο να αγνοείται; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις το ρεύμα, που είναι είδος πρώτης ανάγκης, με το 4g;.....

 

 

Δηλαδη ειναι τόσο δυσνόητο αυτό που έγραψα;εντάξει παραδίδομαι

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Σιγά ρε παιδιά, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα...

5 ευρώ τον χρόνο...

Συγκρίνετε τις παροχές του F2G με τα υπόλοιπα και πείτε μου αν υπάρχουν πιο συμφέρουσες.

Καλό θα ήταν να μην έμπαινε το τέλος, ακόμη και έτσι όμως παραμένει η πιο οικονομική και συμφέρουσα εταιρεία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε 'μένα το "ωραίο" μήνυμα με την αύξηση του 0,5€... Αυτό δε με πειράζει τόσο, αν σκεφτεί κανείς τις προσφορές (λέμε τώρα) των άλλων 2... Αυτό που με πειράζει είναι το 5€... Με 1500', από την προηγούμενη προσφορά, δε νομίζω ότι κάποιος χρειάζεται τα 300'..

 

 

P.S.: Άλλαξα το πακέτο μου, μέσω της εφαρμογής. Αρκεί αυτό ή θα είμαι με κανένα 5ευρο να αγνοείται; :lol:

 

Για Ποιο 5ευρο λες

 

8/1/2017:

 

ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ! ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΑΚΕΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ 8/2 & ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 2000Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ & 2000ΜΒ ΜΟΝΟ ΜΕ 10€ ΓΙΑ 30ΗΜ! ΣΤΕΙΛΕ 1000 ΣΤΟ 1264! ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ http://www.wind.gr

 

 

Πότε θα ξυπνήσουμε;

 

Τι 8/1/2017?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κάπου αναφέρθηκε ότι το πακέτο των 8,5 ευρώ με τα 1500' + 1500 mb θα ισχύει για όλους τους συνδρομητές, δεν το βρήκα όμως στην ανακοίνωση...

Τελικά τι γίνεται;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8/1/2017:

 

ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ! ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΟΥ ΠΑΚΕΤΟ ΑΛΛΑΖΕΙ ΑΠΟ 8/2 & ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 2000Λ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ & 2000ΜΒ ΜΟΝΟ ΜΕ 10€ ΓΙΑ 30ΗΜ! ΣΤΕΙΛΕ 1000 ΣΤΟ 1264! ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΤΟ http://www.wind.gr

 

 

Πότε θα ξυπνήσουμε;

 

Εγώ ξύπνησα την ημέρα που αγόρασα την " ειδική προσφορά" . Σήμερα παραμένω ξύπνιος ενώ άλλοι κοιμούνται ακόμα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξύπνησα την ημέρα που αγόρασα την " ειδική προσφορά" . Σήμερα παραμένω ξύπνιος ενώ άλλοι κοιμούνται ακόμα.

 

Δηλαδή; Τι εννοείς;

Edited by Vasileios
διόρθωση παραπομπής.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιμόμουνα, σημαίνει ότι υπάρχει καλύτερη προσφορά στην αγορά και εγώ την αγνοώ.

Αντιθέτως όσοι πληρώνουν χειρότερα πακέτα προφανώς κοιμούνται.

Link to comment
Share on other sites

Για Ποιο 5ευρο λες

 

 

 

Τι 8/1/2017?

 

Αυτό. :)

 

^ Μπήκα στο λινκ που αναφέρεται εδώ από πάνω και διάβασα

"

Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει τις παρακάτω τιμολογιακές αλλαγές-αυξήσεις στo σχήμα προσφοράς για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND F2G εγγεγραμμένους στο πρόγραμμα Free2Talk που προσφέρει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα, στις 2 πρώτες ανανεώσεις κάθε ημερολογιακού μήνα. Συγκεκριμένα, , με ισχύ από 15 Φεβρουαρίου 2016, επιβάλλεται ετήσιο τέλος χρήσης της προσφοράς αξίας 5€, το οποίο θα αφαιρείται αυτόματα και ΜΟΝΟ μία φορά από το υπόλοιπο του συνδρομητή ανά ημερολογιακό έτος. Η προσφορά συνεχίζει να υφίσταται και οι συνδρομητές θα εξακολουθούν να απολαμβάνουν 300’ δωρεάν ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα στις 2 πρώτες ανανεώσεις αξίας 10€ και πάνω ανά ημερολογιακό μήνα. Το νέο πρόγραμμα θα ισχύει για όλους τους υφιστάμενους συνδρομητές του Καρτοκινητού WIND F2G που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Free2Talk.

"

Στο f2g έχω αυτήν την προσφορά με τα 300' δώρο αλλά δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ γιατί δεν έχω κάνει ποτέ ανανέωση 10 ευρώ. Πότε θα χρεωθώ το ετήσιο τέλος χρήσης; Την πρώτη φορά που θα χρησιμοποιήσω την προσφορά ή κατευθείαν στις στις 15 Φεβρουαρίου 2015; Αν είναι να την απενεργοποιήσω έγκαιρα, πριν χρεωθώ για κάτι που δεν προβλέπεται να χρησιμοποιήσω σύντομα (όσο ισχύει το φοιτητικό CU που έχω)!

 

Για διαβάστε λίγο την ανακοίνωση γιατί έχει διάφορα ενδιαφέροντα!

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=400

 

Δηλαδη ειναι τόσο δυσνόητο αυτό που έγραψα;εντάξει παραδίδομαι

 

Δεν είναι δυσνόητο. Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ααφαιρεσαν 8 ευρω χωρις να με ενημερωσουν και χωρις να μου ενεργοποιησουν καποιο πακετο που ουτως η' αλλως δεν χρειαζομουν....για μενα wind=ΤΕΛΟΣ....Προκειται περι κλοπης και κοροιδιας....Επιστροφη και παλι στο Φρογκ...τουλαχιστον εκει ειναι πιο τιμιοι!...υπαρχει καποιο νουμερο να επικοινωνησω δωρεαν μαζι τους γιατι δεν προκειται ουτε τα 0,25 της κλησης να τους χαρισω Edited by GPOWER
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ααφαιρεσαν 8 ευρω χωρις να με ενημερωσουν και χωρις να μου ενεργοποιησουν καποιο πακετο που ουτως η' αλλως δεν χρειαζομουν....για μενα wind=ΤΕΛΟΣ....Προκειται περι κλοπης και κοροιδιας....Επιστροφη και παλι στο Φρογκ...τουλαχιστον εκει ειναι πιο τιμιοι!

 

 

Παρε τηλ τωρα αμεσα 8005000200{ χωρις χρεωση} και ζητα τα λεφτα σου πισω, μην του χαρζεις ουτε cent, απο εκει περα τι θα κανεις και σε ποια εταιρεια θα εισαι ειναι επιλογη σου

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιμόμουνα, σημαίνει ότι υπάρχει καλύτερη προσφορά στην αγορά και εγώ την αγνοώ.

Αντιθέτως όσοι πληρώνουν χειρότερα πακέτα προφανώς κοιμούνται.

 

ετσι ακριβως.

Oποιος ξοδευει πανω απο 8,5 ευρω το μηνα και ειναι σε αλλο δικτυο(δηλαδη παιρνει πολυ λιγοτερο χρονο ομιλιας/GB) τοτε.. κοιμαται.

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ααφαιρεσαν 8 ευρω χωρις να με ενημερωσουν και χωρις να μου ενεργοποιησουν καποιο πακετο που ουτως η' αλλως δεν χρειαζομουν....για μενα wind=ΤΕΛΟΣ....Προκειται περι κλοπης και κοροιδιας....Επιστροφη και παλι στο Φρογκ...τουλαχιστον εκει ειναι πιο τιμιοι!...υπαρχει καποιο νουμερο να επικοινωνησω δωρεαν μαζι τους γιατι δεν προκειται ουτε τα 0,25 της κλησης να τους χαρισω

Πριν λιφο φιλε μου το εκαναν και σε μενα οι κλεφτες!!! Εγω μιλησα στο τσατ απο υπολογιστη. Και για να τα επιστρεψουν θελουν μια εργασιμη!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευτυχως που θυμομουν το υπολοιπο μου!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...