Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν παρω αυτη την στιγμη ενα νεο νουμερο whats up ή cosmokarta,και το μετατρεψω στα καπακια σε frog,τι mb θα εχω ανα μηνα και με τι ποσο να διαθεσω;

Ρωταω επειδη ειδα πως με 4.44€ βαζετε 4gb ιντερνετ.

Ισχυει και σε νεους συνδρομητες frog;

Λεπτα δεν με ενδιαφερουν καθολου καθως η σιμ θα μπει σε ταμπλετ.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν με πειραζει και 2gb αρκουν.

Ειδα οτι εχει και προσφορα με 8.5€ δινει 5gb.

Ωστοσο δεν μπορω να βρω σε κανα καταστημα Κοσμοτε ή Γερμανο σιμ της frog για νεο αριθμο.

Επιτηδες το κανουν για να παρεις whats up και να πληρωσεις τα 3€...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα θα βρείς εύκολα σε σταθμούς μετρό ή στα ανταλακτήρια kapachange Ομόνοια και Σϋνταγμα.
Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν με πειραζει και 2gb αρκουν.

Ειδα οτι εχει και προσφορα με 8.5€ δινει 5gb.

Ωστοσο δεν μπορω να βρω σε κανα καταστημα Κοσμοτε ή Γερμανο σιμ της frog για νεο αριθμο.

Επιτηδες το κανουν για να παρεις whats up και να πληρωσεις τα 3€...

 

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν.

 

Δεν ισχυει για αλλαγή σε Frog. Μονό από whats up σε cosmokarta και το ανάποδο.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό έγινε 2gb

 

Εάν το χρειάζεσαι για youtube το What's Up δίνει απεριόριστο youtube με 15ε για 1 μηνα

Το Play now unlimited υπάρχει και στο FROG (προς ενημέρωση)!! Και παίζει απεριόριστα και Netflix, cosmote tv go, απλά έχει περιορισμό 480p.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Play now unlimited υπάρχει και στο FROG (προς ενημέρωση)!! Και παίζει απεριόριστα και Netflix, cosmote tv go, απλά έχει περιορισμό 480p.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πιο άχρηστο πακέτο κατά την γνώμη μου στην εποχή του 8κ 4κ 1080p σου δίνουν πακέτο με σαβούρα ποιότητα ... Ποιότητα βίντεοκασσετας ....

 

 

Δήθεν απεριόριστα με περιορισμό στο κυριότερο στην ποιότητα... Το πολύ 10€ έπρεπε να έχει με αυτό τον περιορισμό από 10.1€ είναι αρπαγή τον €

 

 

Και τα 10€ που λέω πολλά είναι αλλά λέμε τώρα....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το πιο άχρηστο πακέτο κατά την γνώμη μου στην εποχή του 8κ 4κ 1080p σου δίνουν πακέτο με σαβούρα ποιότητα ... Ποιότητα βίντεοκασσετας ....

 

 

Δήθεν απεριόριστα με περιορισμό στο κυριότερο στην ποιότητα... Το πολύ 10€ έπρεπε να έχει με αυτό τον περιορισμό από 10.1€ είναι αρπαγή τον €

 

 

Και τα 10€ που λέω πολλά είναι αλλά λέμε τώρα....

Δεν έχεις άδικο, αλλά είναι η πρώτη και μοναδική κινητή υπηρεσία που έστω σε 480 δίνει το απεριόριστα. Φυσικά όσο έχει το μονοπώλιο έβαλε το 15αρι, ίσως είναι και δοκιμή για να κόψει κίνηση τώρα το καλοκαίρι και αλλάξει πολιτική αργότερα! Προσωπικά ένα μήνα θα το χρησιμοποιήσω στο χωριό που εδώ και 1 χρόνο έχει και 3g σήμα και δεν παίζουν πάρα μόνο 5 (αναλογικά) κανάλια :) :) :) (1200 μέτρα υψόμετρο) :)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Play now unlimited υπάρχει και στο FROG (προς ενημέρωση)!! Και παίζει απεριόριστα και Netflix, cosmote tv go, απλά έχει περιορισμό 480p.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει ακόμα στα 15€; Μακάρι. Υποτίθεται θα έληγε 31 Μαρτίου.

Ενεργοποιείται με τον ίδιο τρόπο και στο Frog;

 

Για τα 480p σε Netflix, δεν βλέπω να λέει κάπου ότι το περιορίζουν. Συνήθως φταίνε οι συσκευές, καθώς συχνά δεν έχουν σωστά στημένη προστασία περιεχομένου (DRM). Ένα χρήσιμο πρόγραμμα για τον έλεγχό της είναι το DRM Info. Το Security level του Google Widevine πρέπει να είναι L1.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που ξεκίνησε αυτό το πακέτο καθώς και το μικρότερο των 5gb έλεγαν σε προσφορά και το πάνε απο μήνα σε μήνα. Πχ τώρα λέει εως 30/4.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πιο άχρηστο πακέτο κατά την γνώμη μου στην εποχή του 8κ 4κ 1080p σου δίνουν πακέτο με σαβούρα ποιότητα ... Ποιότητα βίντεοκασσετας ....

 

 

Δήθεν απεριόριστα με περιορισμό στο κυριότερο στην ποιότητα... Το πολύ 10€ έπρεπε να έχει με αυτό τον περιορισμό από 10.1€ είναι αρπαγή τον €

 

 

Και τα 10€ που λέω πολλά είναι αλλά λέμε τώρα....

 

Συμφωνω αλλα πρωτον ειναι μονοπωλιο σε τετοια υπηρεσια.

Δευτερον στα συμβολαια δινει 720p,HD δηλαδη και ετσι δινουν και στο εξωτερικο.

Τριτον οταν η κοσμοτε σερνεται σε καποιες πολεις οπως Ξανθη ή σε μερη με πολυ κοσμο το δικτυο ειναι πιτα γιατι δεν φτανει η χωρητικοτητα ειναι λογικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω αλλα πρωτον ειναι μονοπωλιο σε τετοια υπηρεσια.

Δευτερον στα συμβολαια δινει 720p,HD δηλαδη και ετσι δινουν και στο εξωτερικο.

Τριτον οταν η κοσμοτε σερνεται σε καποιες πολεις οπως Ξανθη ή σε μερη με πολυ κοσμο το δικτυο ειναι πιτα γιατι δεν φτανει η χωρητικοτητα ειναι λογικο.

 

Δίνει σε όλους 1600kbps που αναγκάζει τις εφαρμογές βίντεο να παίξουν χοντρικά σε 480p. Αν κάποιες σκηνές δεν έχουν ανάγκη μεγάλο Bitrate μπορεί να δεις και 720p προσωρινά.

Η μοναδική εξαίρεση είναι οι αριθμοί συμβολαίων που παίρνουν την έκπτωση λόγω σταθερού (οι λεγόμενοι κεφαλικοί αριθμοί των πακέτων cosmote one) που δεν έχουν περιορισμό ποιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε κοσμοκαρτα και θελω να παω στην frog.Αυτη τη στιγμη δινω καθε μηνα στην κοσμοκαρτα 10 ευρω για 450 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας, που καταναλωνω πολυ λιγα.

Ενδιαφερομαι για το πακετο της Frog, 60 λεπτα με 3 ευρω.

Αν εχω για παραδειγμα καθαρο ποσο στην καρτα 15 ευρω και ενεργοποιησω το πακετο,θα φυγουν τα 3 πρωτα ευρω τον πρωτο μηνα(Αρα υπολοιπο 12) ,τον επομενο αλλα 3 (αρα 9)και παει λεγοντας (με αυτοματη αφαιρεση του ποσου λογω πακετου) ή καθε μηνα θα πρεπει να βαζω 10 ευρω για να παιρνω το πακετο των 3 ευρω ?

Γιατι αυτο θελω να αποφυγω.

Να δινω 10 ευρω καθε μηνα για χρονο που δεν χρησιμοποιω.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε κοσμοκαρτα και θελω να παω στην frog.Αυτη τη στιγμη δινω καθε μηνα στην κοσμοκαρτα 10 ευρω για 450 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας, που καταναλωνω πολυ λιγα.

Ενδιαφερομαι για το πακετο της Frog, 60 λεπτα με 3 ευρω.

Αν εχω για παραδειγμα καθαρο ποσο στην καρτα 15 ευρω και ενεργοποιησω το πακετο,θα φυγουν τα 3 πρωτα ευρω τον πρωτο μηνα(Αρα υπολοιπο 12) ,τον επομενο αλλα 3 (αρα 9)και παει λεγοντας (με αυτοματη αφαιρεση του ποσου λογω πακετου) ή καθε μηνα θα πρεπει να βαζω 10 ευρω για να παιρνω το πακετο των 3 ευρω ?

Γιατι αυτο θελω να αποφυγω.

Να δινω 10 ευρω καθε μηνα για χρονο που δεν χρησιμοποιω.

Ευχαριστω

 

Το υπόλοιπο διαρκεί για 3 μήνες, οπότε με ένα δεκαρικάκι θα έχεις 8.80 καθαρά. Θα σου φτάσει για 2 φορές οπότε μετά μείνεις με 2.80 και θα θες νέο δεκαρικάκι για να σε πάει στα 11.60. Αυτό θα σου δώσει καθαρά 3 μήνες και μετά θα ανανεώσεις λόγω λήξης χρόνου ομιλίας, να μην χάσεις το υπόλοιπο (2.60)

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε μου,θα βάλεις τώρα 15€ και κάθε μήνα θα αγοράζεις το πακέτο των 3€ και θα σου μείνουν και για την επόμενη τριμηνια να βάλεις μονο 10€ και ούτω καθεξής

κατάλαβες .....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε κοσμοκαρτα και θελω να παω στην frog.Αυτη τη στιγμη δινω καθε μηνα στην κοσμοκαρτα 10 ευρω για 450 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας, που καταναλωνω πολυ λιγα.

Ενδιαφερομαι για το πακετο της Frog, 60 λεπτα με 3 ευρω.

Αν εχω για παραδειγμα καθαρο ποσο στην καρτα 15 ευρω και ενεργοποιησω το πακετο,θα φυγουν τα 3 πρωτα ευρω τον πρωτο μηνα(Αρα υπολοιπο 12) ,τον επομενο αλλα 3 (αρα 9)και παει λεγοντας (με αυτοματη αφαιρεση του ποσου λογω πακετου) ή καθε μηνα θα πρεπει να βαζω 10 ευρω για να παιρνω το πακετο των 3 ευρω ?

Γιατι αυτο θελω να αποφυγω.

Να δινω 10 ευρω καθε μηνα για χρονο που δεν χρησιμοποιω.

Ευχαριστω

 

Αν θέλεις να κάνεις το κουμάντο σου σε βάθος χρόνου, υπολόγισε κατ΄αρχάς τα 3€ που θα χρεωθεί η μετατροπή σε Frog. Αυτό που αναφέρεις για αυτόματη ενεργοποίηση νομίζω δεν διατίθεται για το συγκεκριμένο πακέτο, δηλαδή θα χρειαστεί να ενεργοποιείς κάθε μήνα το πακέτο χειροκίνητα και αν σου έχουν περισσέψει δωρεάν λεπτά και θέλεις να τα μεταφέρεις στον επόμενο μήνα θα το κάνεις το αργότερο την ημέρα της λήξης. Κάθε μήνα να κάνεις ανανέωση χρόνου ομιλίας, εφόσον το υπόλοιπό σου είναι επαρκές για ενεργοποίηση του πακέτου, προφανώς δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε κοσμοκαρτα και θελω να παω στην frog.Αυτη τη στιγμη δινω καθε μηνα στην κοσμοκαρτα 10 ευρω για 450 λεπτα δωρεαν χρονο ομιλιας, που καταναλωνω πολυ λιγα.

Ενδιαφερομαι για το πακετο της Frog, 60 λεπτα με 3 ευρω.

Αν εχω για παραδειγμα καθαρο ποσο στην καρτα 15 ευρω και ενεργοποιησω το πακετο,θα φυγουν τα 3 πρωτα ευρω τον πρωτο μηνα(Αρα υπολοιπο 12) ,τον επομενο αλλα 3 (αρα 9)και παει λεγοντας (με αυτοματη αφαιρεση του ποσου λογω πακετου) ή καθε μηνα θα πρεπει να βαζω 10 ευρω για να παιρνω το πακετο των 3 ευρω ?

Γιατι αυτο θελω να αποφυγω.

Να δινω 10 ευρω καθε μηνα για χρονο που δεν χρησιμοποιω.

Ευχαριστω

 

Καταρχας,αν μπορεις να βαλεις καρτα Online με πιστωτικη/χρεωστικη καρτα βαλε 5€ μεσω του MyCosmote App.Συνδεεσαι με την sim σου με κωδικο sms που ερχεται στο κινητο σου.Κανεις την αλλαγη σε Frog με αλπακ στο 1314 και γραφεις F για Frog.Και μετα βαλε 5 ή 10€ καρτα αφου γυρισεις σε Frog ωστε να παρεις και τα bonus.

Εκτος αν εχεις ηδη 3€ υπολοιπο στην καρτα,οποτε κανε την αλλαγη και μετα ανανεωσε αφου γινει frog το νουμερο απο κοσμοκαρτα.

Αν ανανεωσεις 5€ εχεις 4,46€ μεσα στην καρτα και με την αλλαγη πας στο 1,46€.Αρα θελεις ξανα να ανανεωσεις για τα 60' προς οκουσμε 3€.Και αν πετυχεις διπλασιασμο 60+60' δωρο προς ολους με 3€ τοτε υπολογιζε καθε 2 εβδομαδες οτι θα εχει διπλασιασμο των λεπτων στο πακετο.Το λεει στο 1330 ειτε ερχεται sms στο κινητο.

Αυτα ολα τα κανεις αφου τελειωσουν τα 450' ή αν βαλεις καρτα γιατι τελειωσε ο μηνας τωρα.

Επισης αν πας Frog,δεν μπορεις να στειλεις υπολοιπο σε αλλο καρτοκινητο ουτε να δεχτεις με το Easy transfer.Ωστοσο εχεις 1+1 κωδικο deals 4 you.Ισχυει για 15 μερες και μπορεις να παρεις ολες τις προσφορες 1+1.Εχει στα Village Cinemas,στο Everest,στο intersport,στα Goodys,στην Hellenic Seaways,στα πρατηρια shell και αλλου.

Στελνεις κενο sms στο 19019 με χρεωση 20 λεπτα το μηνυμα.

Αν σου μενουν ψιλα στην καρτα και θελεις να παρεις καποιο 1+1 αξιζει.

Ακομα και στην Anytime της interamerican για ασφαλιση αυτοκινητου εχει 5 ή 10% εκπτωση με τον κωδικο deals 4 you.

Εγω εχω Whats Up και ανανεωνω 5€ το τριμηνο για ιντερνετ σε περιπτωση που δεν πιανει η αλλη μου καρτα και για τα 1+1 προσφορες.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Εγώ πάντως δε πήρα το +2 από προχθές

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Επομένως για internet πλέον τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

To πακέτο των 60 λεπτών έχει 3,02!

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου ήρθε σήμερα μήνυμα για δώρο +60 για αυτήν την εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...