Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει νοημα η 2η sim να δουλευει σε 3G, διοτι με 3G μπορεις να εχεις HD voice, με 2G δεν μπορεις.
α αυτό μάλιστα είναι λόγος να έχει 3g η 2η σιμ ευχαριστούμε για την πληροφορία

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

^ μόνο εφόσον η κάλυψη 3γ είναι "καλή" :!:

 

Αντίθετα όταν δεν είναι καλή συμβαίνει το εξής τραγικό. Έστω μια περιοχή έχει 3G κακό και 2G καλό (δλδ αν είσαι 3g έχεις μια κεραία, ενώ το 2g έχει 4-5 κεραίες φουλ σήμα). Αυτό συμβαίνει συχνά διότι έχει καλύτερη πύκνωση το 2g και περισσότερες κεραίες. Σε αυτήν την περίπτωση το κινητό επιλέγει το 3Γ τάχα για καλύτερο (προτιμά 1 κεραία σε 3γ αντί 5 σε 2γ). Αποτέλεσμα "γλου γλου γλου" στην ομιλία (κακή ποιότητα), υψηλή ακτινοβολία (όσο μικρότερη η λήψη από την κυψέλη τόσο δυνατότερη η εκπομπή) και μεγάλη κατανάλωση σε μπαταρία.

Οπότε πιο συχνά πας για μαλλί (3γ και hd) και καταλήγεις κουρεμένος.

 

Προσωπική εκτίμηση είναι ότι συνολικά στην Ελλάδα (και σε wind που εχω εγώ αλλά και κοτε δεν αλλάζουν πολλά) καλύτερα να αφήσεις το κινητό σε 2γ αντί 3γ εκτός αν σπιτι σου/δουλειά πιάνουν και τα δύο.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ας μου στείλει κάποιος εκείνο το link της frog που σου δείχνει τα πακέτα που μπορείς να ενεργοποιήσεις μαζί με τα GB που έχεις + το χρηματικό υπόλοιπο.

Δεν θέλω το app της COSMOTE. Αυτό το έχω εγκατεστημένο. Ούτε το επίσημο site της frog. An καταλάβατε τι εννοώ....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ας μου στείλει κάποιος εκείνο το link της frog που σου δείχνει τα πακέτα που μπορείς να ενεργοποιήσεις μαζί με τα GB που έχεις + το χρηματικό υπόλοιπο.

Δεν θέλω το app της COSMOTE. Αυτό το έχω εγκατεστημένο. Ούτε το επίσημο site της frog. An καταλάβατε τι εννοώ....

 

Myinternet.cosmote.gr

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, να ρωτησω κατι...το imessage για να το ενεργοποιησει η frog ποσο το χρεωνει; εχει κάποιος; ρωταω γιατι θα κανω φορητοτητα απο τη μπλε..επισης ισχευει και εδω τα 30€ χρεωση για τη φορητοτητα; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Το imessage ενεργοποιείται με ένα SMS προς Μεγάλη Βρετανία

Αν δεν έχεις δωρεάν SMS προς εξωτερικό η χρέωση είναι 0,14 ευρώ.

Ισχύουν τα 30 ευρώ και θα χρειαστείς άλλα 3 για αλλαγή σε FROG ( δεν στο κάνουν FROG ακόμα και αν το ζητήσεις , αλλά whatsup ή Cosmokarta)

Link to comment
Share on other sites

Το imessage ενεργοποιείται με ένα SMS προς Μεγάλη Βρετανία

Αν δεν έχεις δωρεάν SMS προς εξωτερικό η χρέωση είναι 0,14 ευρώ.

Ισχύουν τα 30 ευρώ και θα χρειαστείς άλλα 3 για αλλαγή σε FROG ( δεν στο κάνουν FROG ακόμα και αν το ζητήσεις , αλλά whatsup ή Cosmokarta)

 

Γιατί όμως σε μεγάλη Βρετανία;

Cosmote πχ έπρεπε να σε χρεώνει ένα απλό μήνυμα αφού στέλνει μήνυμα στην cosmote

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως σε μεγάλη Βρετανία;

Cosmote πχ έπρεπε να σε χρεώνει ένα απλό μήνυμα αφού στέλνει μήνυμα στην cosmote

 

Πρώτον δεν είναι προς cosmote, είναι προς Apple.

Δεύτερον, ποτέ δεν με έχει χρεώσει για το συγκεκριμένο sms η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το απλό μήνυμα όσο και το μήνυμα προς εξωτερικό τιμολογούνται με 0,14 ευρώ...

Το μήνυμα όπως λέει και ο georgemv αποστέλεται προς την Apple. Για το αν το χρεώνει η cosmote δεν έχω άποψη . Το iphone μου ήταν σε άλλη εταιρεία και δεν το έχω πλέον.

Να θυμίσω όμως ότι η χρεώση των SMS στην Cosmote γίνεται με χρονική καθυστέρηση 2-4 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Το imessage ενεργοποιείται με ένα SMS προς Μεγάλη Βρετανία

Αν δεν έχεις δωρεάν SMS προς εξωτερικό η χρέωση είναι 0,14 ευρώ.

Ισχύουν τα 30 ευρώ και θα χρειαστείς άλλα 3 για αλλαγή σε FROG ( δεν στο κάνουν FROG ακόμα και αν το ζητήσεις , αλλά whatsup ή Cosmokarta)

οπα...δηλαδή θα με μεταφερουν πρωτα σε άλλη καρτοκινητη της της πράσινης και μετα θα με μεταφερουν σε βατραχο σωστα καταλαβα; αν γινει αυτό θα πρεπει να γινει η ενεργοποιηση imessage 2 φορες;;;επισης στο βατραχο εχουμε χρεωση ανα δευτερολεπτο σωστα; χωρις ελαχιστη χρεωση εννοω...ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση. Η "μετατροπή" μεταξύ των 3 προγραμμάτων καρτοκινητής της cosmote γίνεται ελεύθερα από το χρήστη μεσω SMS, όποτε επιθυμεί.

 

https://www.whatsup.gr/el/ypiresia-allagis-paketoy

 

(Δεν αναφέρεται η αλλαγή προς frog, αλλά γίνεται με τον ίδιο τρόπο. Μόνο που χρεώνεται πάντα, ακόμα και η πρώτη αλλαγή.)

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

οπα...δηλαδή θα με μεταφερουν πρωτα σε άλλη καρτοκινητη της της πράσινης και μετα θα με μεταφερουν σε βατραχο σωστα καταλαβα; αν γινει αυτό θα πρεπει να γινει η ενεργοποιηση imessage 2 φορες;;;επισης στο βατραχο εχουμε χρεωση ανα δευτερολεπτο σωστα; χωρις ελαχιστη χρεωση εννοω...ευχαριστω

 

Θα σε μεταφέρουν σε cosmokarta ή whatsup.

Στην συνέχεια θα μεταβείς μόνος σου σε Frog πληρώνοντας 3 ευρώ.

Το imessage το ενεργοποείς κάθε φορά που αλλάζεις κάρτα sim στο iphone. Δηλαδή δεν απαιτείται νέα ενεργοποίηση κάθε φορά που αλλάζεις πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε μεταφέρουν σε cosmokarta ή whatsup.

Στην συνέχεια θα μεταβείς μόνος σου σε Frog πληρώνοντας 3 ευρώ.

Το imessage το ενεργοποείς κάθε φορά που αλλάζεις κάρτα sim στο iphone. Δηλαδή δεν απαιτείται νέα ενεργοποίηση κάθε φορά που αλλάζεις πακέτο.

Δηλαδη παμε σε κοσμοτε γενικα και μετα επιλεγουμε καρτοκινητη το κοστος φορητοτητας σε ποιον το πληρωνουμε; Στον παλιο ή στο νεο παροχο;

Ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτόν που θα κάνεις αίτηση.

Αρα στο νεο παροχο οκ... καλεσα στο 13897 αλλα λεει οτι ειναι κλειστα λογω αργιας....οποτε αυριο να δουμε τι θα πουν... ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Αρα στο νεο παροχο οκ... καλεσα στο 13897 αλλα λεει οτι ειναι κλειστα λογω αργιας....οποτε αυριο να δουμε τι θα πουν... ευχαριστω

δεν κάνουν πια φορητότητα αν θα καλέσεις για αυτό τον λόγο σε καρτοκινητο, πρέπει να πας σε μαγαζί πλέον,που εκεί επικαλούνται συστημικό πρόβλημα,ελπίζω να σταθείς πιο τυχερός από μένα

Link to comment
Share on other sites

έχω 250+ λεπτά ομιλίας προς όλους και ανανέωσα αυτή την εβδομάδα. υπάρχει τρόπος να σταματήσει να μου στέλνει sms ότι έχω χαμηλό υπόλοιπο κάθε φορά που κάνω κλήση;

TO YΠOΛOIΠO ΣAΣ EXEI EΛATTΩΘEI ΣHMANTIKA. ΠAPAKAΛOYME ANANEΩΣTE TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ META AΠO AYTH THN KΛHΣH.
Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

έχω 250+ λεπτά ομιλίας προς όλους και ανανέωσα αυτή την εβδομάδα. υπάρχει τρόπος να σταματήσει να μου στέλνει sms ότι έχω χαμηλό υπόλοιπο κάθε φορά που κάνω κλήση;

 

κάπου αλλού είναι το πρόβλημα. μίλα με την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο είναι το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας (κάρτα); Άσχετα με τα 250 λεπτά προς όλους.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

έχω 250+ λεπτά ομιλίας προς όλους και ανανέωσα αυτή την εβδομάδα. υπάρχει τρόπος να σταματήσει να μου στέλνει sms ότι έχω χαμηλό υπόλοιπο κάθε φορά που κάνω κλήση;
Θα έχει κολλήσει το σύστημα. Μου το είχε κάνει και εμένα μια φορά. Κράτησε για λίγες ώρες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω 250+ λεπτά ομιλίας προς όλους και ανανέωσα αυτή την εβδομάδα. υπάρχει τρόπος να σταματήσει να μου στέλνει sms ότι έχω χαμηλό υπόλοιπο κάθε φορά που κάνω κλήση;

Εγώ βλέπω το ίδιο μήνυμα σε κάθε κλήση, αλλά βρίσκομαι σε χώρα της ΕΕ για μήνες τώρα και το θεώρησα φυσικό. Μήπως συμβαίνει κάτι ανάλογο και με σένα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο φταιει. Και σε μενα το κανε πριν δυο βδομαδες που ημουν εξω

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...