Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζουμε αν το πακέτο των 5gb/8,5€ είναι μόνιμο πακέτο ή κάποια προσωρινή προσφορά;

 

Μόνιμο μέχρι να βγάλουν κάτι άλλο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνιμο μέχρι να βγάλουν κάτι άλλο.

 

Κατάλαβα.. Thanks!

 

πολλα τα 8,5 € για 5 γιγα

 

Έχεις να προτείνεις κάτι καλύτερο; Πέρα από το "φοιτητικό" της wind ή κάτι σε μορφή συμβολαίου, που έχει μόνιμη συνδρομή. Δεν το γράφω επιθετικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

πολλα τα 8,5 € για 5 γιγα

 

Το πρόβλημα δεν εντοπίζεται στο κόστος κατά τη γνώμη μου αλλά στη διάρκεια ισχύος του πακέτου.

Με αυτό το 25ήμερο μας χαλάνε τους κύκλους ανανέωσης υπολοίπου.

 

Από τη μια η αυθαίρετη ενεργοποίηση υπηρεσιών πολυμεσικής ενημέρωσης :X που ροκανίζουν το υπόλοιπο και απ' την άλλη η μείωση της διάρκειας χρηματικού υπολοίπου από 365 σε 120 μέρες (άγνωστο που θα σταματήσει η μπίλια) :cry: δεν προσφέρουν καμιά ασφάλεια στους χρήστες προκειμένου να διατηρούν χρηματικό υπόλοιπο σε προπληρωμένη καρτοκινητή.

 

Εκτιμώ πως θα ήταν καλύτερα αν το πακέτο ήταν κατά τι ακριβότερο με διάρκεια 30 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Από τη μια η αυθαίρετη ενεργοποίηση υπηρεσιών πολυμεσικής ενημέρωσης :X που ροκανίζουν το υπόλοιπο και απ' την άλλη η μείωση της διάρκειας χρηματικού υπολοίπου από 365 σε 120 μέρες (άγνωστο που θα σταματήσει η μπίλια) :cry: δεν προσφέρουν καμιά ασφάλεια στους χρήστες προκειμένου να διατηρούν χρηματικό υπόλοιπο σε προπληρωμένη καρτοκινητή.

 

90 μερες εχει γινει, οχι 120.

Link to comment
Share on other sites

90 μερες εχει γινει, οχι 120.
Ακριβώς 90 μέρες διάρκεια το υπόλοιπο. Σε χρήματα

 

Και

 

120 μέρες είναι η φραγή της σύνδεσης

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

@runner70 και @oxxy έχετε απόλυτο δίκιο, συγνώμη για το λάθος μου...

ωστόσο δεν αλλάζει την μάλλον απαισιόδοξη τοποθέτησή μου

ούτε και την προτίμησή μου για πακέτο 30 ημερών (έστω και αν αυτό είναι ακριβότερο)

Edited by arjuna
συμπλήρωση απάντησης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση με cosmocarta των 20€ αλλά δεν πήρα κάποιο δώρο.

Δε θα έπρεπε κανονικά να μου δώσει και 1,2GB data

Μήπως δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι καλά...;

Με 20€ ανανέωση δε δίνει 1,2GB ;

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ακριβώς γίνετε;

Έχω εδώ και μια ώρα περίπου που έκανα την ανανέωση και δεν ήρθε κάτι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση με cosmocarta των 20€ αλλά δεν πήρα κάποιο δώρο.

Δε θα έπρεπε κανονικά να μου δώσει και 1,2GB data

Μήπως δεν έχω καταλάβει εγώ κάτι καλά...;

Με 20€ ανανέωση δε δίνει 1,2GB ;

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τι ακριβώς γίνετε;

Έχω εδώ και μια ώρα περίπου που έκανα την ανανέωση και δεν ήρθε κάτι ακόμα.

Frog θέμα είναι εδώ. Με what's up πάντως με 20 ευρώ ανανέωση θα επερνες 2800mb και τα χρήματα θα έμεναν στην κάρτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Frog θέμα είναι εδώ. Με what's up πάντως με 20 ευρώ ανανέωση θα επερνες 2800mb και τα χρήματα θα έμεναν στην κάρτα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες ότι "...τα χρήματα θα έμεναν στην κάρτα " , τι ακριβώς εννοείς;

Αυτό με τα "2800mb" με κάνει να σκεφτομε σοβαρά να αλλάξω πακέτο από frog σε WATS up.

Επειδή από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στις προσφορές του WATS up , είναι σχεδόν τα ίδια με αυτές τις frog όσον αφορά το ίντερνετ.

Και επειδή εμένα με αφορά αποκλειστικά και μόνο το ίντερνετ, Θέλω να ρωτήσω κάνα δυο πραγματάκια.

1) πως ακριβώς γίνετε η αλλαγή πακέτου. Ποιο μήνυμα στέλνω και που και αν στοιχίζει κάτι.

2) είναι τελικά το WATS up καλύτερο σε οτι αφορά πακέτα για ίντερνετ;

3) Αυτό το " after dark" που δίνει 10gb με 5€ το μήνα, επειδή δεν το κατάλαβα καλά, είναι 10gb κάθε βράδυ επί 1 μήνα ή ή 10gb για όλο το μήνα συνολικά; Συγνώμη, μπορεί να φέρετε κουτή η ερώτηση, αλλά πραγματικά δε το καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι "...τα χρήματα θα έμεναν στην κάρτα " , τι ακριβώς εννοείς;

Αυτό με τα "2800mb" με κάνει να σκεφτομε σοβαρά να αλλάξω πακέτο από frog σε WATS up.

Επειδή από μια πρόχειρη ματιά που έριξα στις προσφορές του WATS up , είναι σχεδόν τα ίδια με αυτές τις frog όσον αφορά το ίντερνετ.

Και επειδή εμένα με αφορά αποκλειστικά και μόνο το ίντερνετ, Θέλω να ρωτήσω κάνα δυο πραγματάκια.

1) πως ακριβώς γίνετε η αλλαγή πακέτου. Ποιο μήνυμα στέλνω και που και αν στοιχίζει κάτι.

2) είναι τελικά το WATS up καλύτερο σε οτι αφορά πακέτα για ίντερνετ;

3) Αυτό το " after dark" που δίνει 10gb με 5€ το μήνα, επειδή δεν το κατάλαβα καλά, είναι 10gb κάθε βράδυ επί 1 μήνα ή ή 10gb για όλο το μήνα συνολικά; Συγνώμη, μπορεί να φέρετε κουτή η ερώτηση, αλλά πραγματικά δε το καταλαβαινω.

Λοιπόν το φίλε μου.

 

Με 10 ευρώ online ανανέωση περνεις 1200mb για 1 μήνα. Δωρεάν. Επίσης με κάθε 5αρα περνεις 100mb από πάρε μοίρασε και 300 στέλνεις σε φίλο. Δηλαδή με 4 5αρες έχεις 2400 από reload it 400 από πάρε μοίρασε και 1200 να στείλεις σε φίλους. Δωρεάν όλα αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τον 2ο κωδικό αν επιλέξεις να πάρεις το πακέτο 2gb για μια εβδομάδα αυτά προστίθενται στο προηγούμενο 1.2gb για ένα μήνα και έτσι έχεις ήδη 3.2gb για ένα μήνα και 17.86€ στην κάρτα. Εννοείται όμως ότι πρέπει να κάνεις πρώτα το reloadit για τον 1 μήνα και μετά για τα 2gb για μια εβδομάδα..

Μακάρι να ήταν 10gb για κάθε βράδυ αλλά δυστυχώς είναι για όλο τον μήνα. Το θετικό είναι ότι προστίθενται στον επόμενο μήνα όσα gb δεν καταναλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις , όλους σας.

Πως κάνω αλλαγή πακέτου από frog σε WATS up ;

Τι μήνυμα στέλνω και που, και πόσο στοιχίζει η όλη διαδικασία;

Επίσης, αν θέλω να ξαναεπιστρεψω σε frog, γίνετε;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το φίλε μου.

 

Με 10 ευρώ online ανανέωση περνεις 1200mb για 1 μήνα. Δωρεάν. Επίσης με κάθε 5αρα περνεις 100mb από πάρε μοίρασε και 300 στέλνεις σε φίλο. Δηλαδή με 4 5αρες έχεις 2400 από reload it 400 από πάρε μοίρασε και 1200 να στείλεις σε φίλους. Δωρεάν όλα αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το 10€ και 1,2 gb ισχύει για το FROG? εάν ΝΑΙ μόνο internet ή έχει και ομιλία ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ δώρο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις , όλους σας.

Πως κάνω αλλαγή πακέτου από frog σε WATS up ;

Τι μήνυμα στέλνω και που, και πόσο στοιχίζει η όλη διαδικασία;

Επίσης, αν θέλω να ξαναεπιστρεψω σε frog, γίνετε;

Αλπακ στο 1314 νομίζω. Δωρεάν η πρώτη αλλαγή μετά 3 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε whats up όλα αυτά παιδιά;; Μπερδεύτηκα..

Ισχύει κάτι από αυτά σε frog ;

 

Το reload it και το Πάρε Μοίρασε είναι αποκλειστικά για συνδρομητές What's Up.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αλπακ στο 1314 νομίζω. Δωρεάν η πρώτη αλλαγή μετά 3 ευρώ.

ήταν αλπακ, δεν είναι πια (από cosmocarta τουλάχιστον). Τώρα στέλνεις αλπακ και σου στέλνει τι πρέπει τελικά να στείλεις (το σωστό) που είναι F στο 1314 αν θυμάμαι.. Στο site βέβαια ακόμα alpak/αλπακ λέει αλλά όταν το κάναμε σε φίλο άλλα μας απαντούσε η cosmote. Όπως και να έχει στέλνεις αλπακ και λαμβάνεις απάντηση.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι F για Frog στο 1314 ή

W για What's Up στο 1314.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Αλπακ στο 1314 νομίζω. Δωρεάν η πρώτη αλλαγή μετά 3 ευρώ.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δωρεάν είναι στην πρώτη αλλαγή πακέτου μόνο από cosmokarta σε whats up και το ανάποδο, για αλλαγή σε FROG πληρώνεις 3 ευρώ και στην πρώτη αλλαγή πακέτου.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ που θέλω περίπου 10gb τον μήνα τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Μέχρι στιγμής έχω για ομιλία watsup που βάζω 10€ μέσω κάρτας και παίρνω 2gb reload it για μια βδομάδα που τα τρώω πριν λήξουν.

Μετά βάζω 10 στην frog και ενεργοποιώ τα 5gb με τα 8,5€ αλλά και πάλι δεν με φτάνουν.

 

Πείτε κανένα συνδυασμό με περίπου 30€ τον μήνα... Να βάζω λέτε 2 φορές τ 5GB και να ησυχάσω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ που θέλω περίπου 10gb τον μήνα τι με συμβουλεύετε να κάνω?

Μέχρι στιγμής έχω για ομιλία watsup που βάζω 10€ μέσω κάρτας και παίρνω 2gb reload it για μια βδομάδα που τα τρώω πριν λήξουν.

Μετά βάζω 10 στην frog και ενεργοποιώ τα 5gb με τα 8,5€ αλλά και πάλι δεν με φτάνουν.

 

Πείτε κανένα συνδυασμό με περίπου 30€ τον μήνα... Να βάζω λέτε 2 φορές τ 5GB και να ησυχάσω?

 

Πάρε 4 giga week με 4 ευρώ το ένα, θα σου δώσουν 12 GB με 16 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...