Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ απλά εαν είναι να στελνω κ μήνυμα κ να ανοίγω το app δεν κάνουμε δουλειά έτσι Βάτραχε... Όλα τα άλλα καρτοκινητα έχουν τουλάχιστον 3 χρόνια πλήρεις εφαρμογές...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρει κανείς αν αυτήν την εβδομάδα έχει διπλασιασμό ; Επίσης αν θα έχει την επόμενη ;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το δοκίμασα και μου έδωσε διπλασιασμό. Λόγω του ότι είμαι στο εξωτερικό δεν μπορώ να καλέσω 1330 να δώ αν έχει διπλασιασμό...

Επειδή κάποιοι είχαν απορία . Ναι το πακέτο των 60 ή 120 παίζει στην Ε.Ε. και μάλιστα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το δοκίμασα και μου έδωσε διπλασιασμό. Λόγω του ότι είμαι στο εξωτερικό δεν μπορώ να καλέσω 1330 να δώ αν έχει διπλασιασμό...

Επειδή κάποιοι είχαν απορία . Ναι το πακέτο των 60 ή 120 παίζει στην Ε.Ε. και μάλιστα με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Με το. Mycosmote app κανεις την δουλειά σου.. Και μπορείς να δεις Γιατί δεν το βάζεις...?

 

Απορία;:το μήνυμα ΥΠ στο 1330 δεν δουλεύει στην Μάλτα και γενικά στην ΕΕ...?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Το Μήνυμα Υ στο 1330 δουλευει στην Μάλτα και γενικά στην Ε.Ε. Δεν δουλευει όμως η κλήση στο 1330. Είναι αδύνατον να ενεργοποιήσω πακέτο μηνυμάτων και γενικά ότι ενεργοποιείται με κλήση στο 1330. Για το πκέτο των 60 λεπτών έστειλα 60Μ στο 1330 και ενεργοποιήθηκε. Αλλά χωρίς κλήση δεν μπορώ να δω από πριν αν έχει διπλασιασμό...

Νομίζω ότι μόνο από το Μy cosmote θα με αφήσει να βάλω μηνύματα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λειτουργεί η υπηρεσία χαμένων κλήσεων, ξέρει κανείς πώς να επαληθευσουμε αν είναι ενεργοποιημένη;

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παω για την πρωτη ανανεωση. Ισχυει ο κωδικος για κοσμοκαρτα η μονο απο καταστημα γερμανο μπορω να φορτισω

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πλέον κωδικός για cosmokarta . Μόνο κωδικός για Cosmote υπάρχει και ισχύει για όλα τα καρτοκινητά της Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Το Μήνυμα Υ στο 1330 δουλευει στην Μάλτα και γενικά στην Ε.Ε. Δεν δουλευει όμως η κλήση στο 1330. Είναι αδύνατον να ενεργοποιήσω πακέτο μηνυμάτων και γενικά ότι ενεργοποιείται με κλήση στο 1330. Για το πκέτο των 60 λεπτών έστειλα 60Μ στο 1330 και ενεργοποιήθηκε. Αλλά χωρίς κλήση δεν μπορώ να δω από πριν αν έχει διπλασιασμό...

Νομίζω ότι μόνο από το Μy cosmote θα με αφήσει να βάλω μηνύματα.

Τίποτα δεν είναι αδύνατο φίλε μου, όλα γίνονται. Μπορεί να μη γίνεται κλήση στο 1330, γίνεται όμως κλήση στο 1314 και με έναν κατάλληλο συνδυασμό πλήκτρων (νομίζω 1 και μετά 2), σε συνδέει με το 1330, απ'όπου ενεργοποιείς ό,τι θέλεις. Χρεώνει από το πακέτο σου προς όλους. Ειλικρινά, απορώ που δεν το γνωρίζεις εσύ, που είσαι τόσο ενημερωμένος.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την λύση . Έστειλα SMS60 στο 1330 και ενεργοποιήθηκε. Είναι η εντολή που περιγράφεται στην σελίδα του Whatsup, γιατί στην σελίδα του FROG δεν το γράφει, απλά λέει με κλήση στο 1330. Θα το δοκιμάσω αυτό με το 1314 σε ευχαριστώ πολύ. Πράγματι το 1314 χρεώνεται σε περιαγωγή από τα λεπτά ομιλίας ή από το υπόλοιπο αν δεν έχεις λεπτά ομιλίας.

EDIT: Καλεσα 1314 πάτησα 1 πάτησα μετά 2 , άκουσα όλο το menu, συμπέραασμα : Δεν υπάρχει τρόπος σύνδεσης στο 1330 από FROG. Αν μπορείς να υποδείξεις τα ακριβή πλήκτρα θα σου είμουν υπόχρεος.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βρήκα την λύση . Έστειλα SMS60 στο 1330 και ενεργοποιήθηκε. Είναι η εντολή που περιγράφεται στην σελίδα του Whatsup, γιατί στην σελίδα του FROG δεν το γράφει, απλά λέει με κλήση στο 1330. Θα το δοκιμάσω αυτό με το 1314 σε ευχαριστώ πολύ. Πράγματι το 1314 χρεώνεται σε περιαγωγή από τα λεπτά ομιλίας ή από το υπόλοιπο αν δεν έχεις λεπτά ομιλίας.

EDIT: Καλεσα 1314 πάτησα 1 πάτησα μετά 2 , άκουσα όλο το menu, συμπέραασμα : Δεν υπάρχει τρόπος σύνδεσης στο 1330 από FROG. Αν μπορείς να υποδείξεις τα ακριβή πλήκτρα θα σου είμουν υπόχρεος.

Ωχ! Μάλλον εγώ έκανα το λάθος. Ο συνδυασμός πλήκτρων που ανέφερα, ισχύει 100%, από Cosmoκάρτα και What's Up (δοκιμασμένο πρόσφατα και από τα δύο. Ούτε μπορούσα να φανταστώ, ότι δε θα ίσχυε από Frog. Αλήθεια, είναι διαφορετικοί άραγε οι συνδυασμοί πλήκτρων στο Frog? Δηλαδή, αν πατήσεις το 1 και ακούσεις το χρηματικό σου υπόλοιπο, δεν ακούς ένα άλλο μενού, που σου λέει να πατήσεις το 2 για να συνδεθείς με το μενού υπηρεσιών, το 5 για να ακούσεις αναλυτικά το υπόλοιπό σου (υπόλοιπο από πακέτα μαζί με την ημερομηνία λήξης τους) και κάποιες άλλες επιλογές)?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ιδεα αρχηγε...Δεν ρωτησα.

 

Τελικα δεν αξιζει αριθμος φρογκ απο πακετο. Δινεις 5 ευρω και τον χρονο στον δινει με ανανεωσει ανα 1.24 καθε μηνα για 4 μηνες. Οποτε θα δωσεις καιαλλα 10 για τη πρωτη ανανεωση.

 

10 - τον φορο = 8,9 ευρω στην καρτα+ το πρωτο 1.24 που θα σου περασει

 

οποτε εχεις δωσεις 15 και μενεις με 10,24 (και χωρις διπλασιασμο)

 

Αντιθετως εγω που εφτιαξα whatsup Και εκανα αλαγη σε frog, εδωσα 10 στο ταμειο τα οποια εγινανα αυτοματως 20 - τον φορο -3, οποτε με 10 ευρω ειχα υπολοιπο 15-16ε και εχω και 2 ακομα διπλασιασμους για καθε πρωτη ανανεωση του μηνα στους 2 επομενους

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν ισχύει.

Τότε, υπομονή. Ένα από τα δύο θα συμβεί: Ή που θα αναβαθμίσουν και το Frog, ώστε να γίνει σαν τα άλλα δύο προγράμματα καρτοκινητής τους, ή που θα το κλείσουν οριστικά σε καμία διετία (δε θα μου φαινόταν καθόλου παράξενο αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, με τόση εγκατάλειψη που έχει φάει ο κακομοίρης ο βάτραχος από τη μαμά Cosmote) και θα το μετατρέψουν σε κάποιο από τα άλλα δύο. Και στις δύο περιπτώσεις, θα λυθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τότε, υπομονή. Ένα από τα δύο θα συμβεί: Ή που θα αναβαθμίσουν και το Frog, ώστε να γίνει σαν τα άλλα δύο προγράμματα καρτοκινητής τους, ή που θα το κλείσουν οριστικά σε καμία διετία (δε θα μου φαινόταν καθόλου παράξενο αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, με τόση εγκατάλειψη που έχει φάει ο κακομοίρης ο βάτραχος από τη μαμά Cosmote) και θα το μετατρέψουν σε κάποιο από τα άλλα δύο. Και στις δύο περιπτώσεις, θα λυθεί το θέμα.
Είδα και τα άλλα που τα προσέχουν και τα διαφήμιζουν και έχουν ωραία site τι έχει γίνει έχει ανεβάσει το μηνιαίο κόστος στο Θεό.

 

Όλο το παραπάνω Πως το βγάζεις το συμπέρασμα που λες γιατί δεν σε παραπέμπει στο 1330 από 1314...?

 

Όσο υπάρχει Q στην άλλη πλευρά θα υπάρχει και το frog αυτό ξέρω εγώ

 

 

Μην ξεχνάμε το σκεπτικό πίσω από το frog και πότε εμφανίζεται και το λόγο που έγινε αυτό.

 

Λέω εγώ τώρα ...

 

 

Καλύτερα ριμαδι το site όπως είναι πάρα ριμαδι η τσέπη μου... Γιατί εγώ θα τα πληρώσω τα σπασμένα

 

Παρατημένο δεν είναι μια χαρά νέα δεδομένα με τα GB σε αυτές της τιμές όρεξη να πληρώσω τα 5GB κανένα 20€ δεν έχω...

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Είδα και τα άλλα που τα προσέχουν και τα διαφήμιζουν και έχουν ωραία site τι έχει γίνει έχει ανεβάσει το μηνιαίο κόστος στο Θεό.

 

Όλο το παραπάνω Πως το βγάζεις το συμπέρασμα που λες γιατί δεν σε παραπέμπει στο 1330 από 1314...?

 

Όσο υπάρχει Q στην άλλη πλευρά θα υπάρχει και το frog αυτό ξέρω εγώ

 

 

Μην ξεχνάμε το σκεπτικό πίσω από το frog και πότε εμφανίζεται και το λόγο που έγινε αυτό.

 

Λέω εγώ τώρα ...

 

 

Καλύτερα ριμαδι το site όπως είναι πάρα ριμαδι η τσέπη μου... Γιατί εγώ θα τα πληρώσω τα σπασμένα

 

Παρατημένο δεν είναι μια χαρά νέα δεδομένα με τα GB σε αυτές της τιμές όρεξη να πληρώσω τα 5GB κανένα 20€ δεν έχω...

 

Παντως το Frog ειναι καλο για δεδομενα μηναια.Αλλα αν παμε στα 20€,το Whats Up δινει 12GB με 16€(3GB για μια βδομαδα με 4 ενεργοποιησεις).Βαζω και αλλα 5€ και παιρνω και afterdark 10Gb.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Frog ειναι καλο για δεδομενα μηναια.Αλλα αν παμε στα 20€,το Whats Up δινει 12GB με 16€(3GB για μια βδομαδα με 4 ενεργοποιησεις).Βαζω και αλλα 5€ και παιρνω και afterdark 10Gb.
Εγώ προσωπικά για 20€ δεν πάω πουθενά Νικόλα σιγά μην δίνω στο δεύτερο νούμερο 20€

 

Απλα ένα παράδειγμα είπα εάν γινόταν αυτό ποτέ θα τον έπνιγα το βάτραχο (την Sim) σε πισίνα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...