Jump to content

Τα πάντα για το Frog Mobile


sideras1985
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε 4 giga week με 4 ευρώ το ένα, θα σου δώσουν 12 GB με 16 ευρώ.

 

Καλή επιλογή, το watsup δίνει αυτό το πακέτο? Αν είναι να καταργήσω το frog για λιγο καιρό και να βάλω πχ 25€ στην whatsup και να δω αν με βγάζει. Λογικά θα δίνει και κανένα καλό δώρο reload it με τόσα χρήματα

 

Minarokeftes: χρησιμοποιείς youtube;

Το δουλεύω σα να είμαι με wifi, δεν τα κοιτάζω καθόλου τα δεδομένα οπότε ναι και youtube και ράδιο και download κάνω καμια φορά κανα torrent αν θέλω να χαζέψω καμια ταινία

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιλογή, το watsup δίνει αυτό το πακέτο? Αν είναι να καταργήσω το frog για λιγο καιρό και να βάλω πχ 25€ στην whatsup και να δω αν με βγάζει. Λογικά θα δίνει και κανένα καλό δώρο reload it με τόσα χρήματα

 

 

Το δουλεύω σα να είμαι με wifi, δεν τα κοιτάζω καθόλου τα δεδομένα οπότε ναι και youtube και ράδιο και download κάνω καμια φορά κανα torrent αν θέλω να χαζέψω καμια ταινία

Το giga weak το έχει και το FROG, αν θες να το κρατήσεις για data (μέσω του app my cosmote)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να με ειδοποιει με sms οτι ο χρονος ομιλιας που εχω αγορασει μεσω πακετου εχει τελειωσει;

στην Q αυτο γινοταν αυτοματα

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!! επειδή σχεδόν όλες μου κλήσεις είναι με το viber out (με 5 ευρώ εχω unlimited στην Ελλάδα)

λέω να κάνω μετάβαση απο whatsup σε frog και μερικές ερωτήσεις

 

1. αν γίνεται απο την whatsup στην cosmote (παλιά δεν γινόταν λόγο ότι ήταν ίδιο δίκτυο λόγο περιορισμών του ΕΕΤΤ)

2. κάτι πακέτα που έχουν με 4,4 ευρώ 2 gb στης 25 μέρες έχουν κάποιο περιορισμό?? η γενικώς κάτι κουλό που δεν κατάλαβα?

3. έχει κάποια εφαρμογή κλπ να βλέπω το υπολοίπο μου mb μου κλπ όπως στο whatup και στο f2g (μου είναι σημαντικό αυτό και dealbreaker)

 

ευχαριστώ πολυ

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

1. Γίνεται με 3€ χρέωση

2.Πέρα απο τις 25 ημέρες δεν έχουν κάποιο άλλο περιορισμό

3. Yπάρχει το my cosmote app αλλά δεν έχει την πληρότητα της εφαρμογής του wu. πχ αν δεις 2 μηνύματα πιο πάνω στο wu υπήρχε άμεσα η προσφορά για την πρωτομαγιά ενώ στο frog πρέπει να στείλεις μήνυμα. Γενικά στην εφαρμογή πάσχει το frog..

To θετικό είναι ότι με την αλλαγή τους πρώτους 6 μήνες με 10€ κάρτα δίνει 1gb,100 λεπτα προς όλους (3λεπτη ελάχιστη χρέωση) και 60 προς διεθνείς προορισμούς και Ελλάδα (εφόσον τελειώσουν τα 100 προς όλους) και 600 προς frog και με τα χρήματα μπορεις να αγοράζεις πακέτα ίντερνετ. Αρνητικό για εμένα ότι μετα το 6μηνο το μπονους κόβεται και ότι δεν έχει το after dark για internet. Γιαυτό το γύρισα και πάλι σε wu το βασικό μου νούμερο

Link to comment
Share on other sites

2. Υπάρχει ο εξής περιορισμός. : Οι συνδρομητές μπορούν να αγοράσουν μέχρι 2 πακέτα κατά τη διάρκεια ενός ημερολογιακού μήνα.

Αλλά μπορεις να πάρεις άλλες 2 φορές τα 5GB.

Link to comment
Share on other sites

1. Γίνεται με 3€ χρέωση

2.Πέρα απο τις 25 ημέρες δεν έχουν κάποιο άλλο περιορισμό

3. Yπάρχει το my cosmote app αλλά δεν έχει την πληρότητα της εφαρμογής του wu. πχ αν δεις 2 μηνύματα πιο πάνω στο wu υπήρχε άμεσα η προσφορά για την πρωτομαγιά ενώ στο frog πρέπει να στείλεις μήνυμα. Γενικά στην εφαρμογή πάσχει το frog..

To θετικό είναι ότι με την αλλαγή τους πρώτους 6 μήνες με 10€ κάρτα δίνει 1gb,100 λεπτα προς όλους (3λεπτη ελάχιστη χρέωση) και 60 προς διεθνείς προορισμούς και Ελλάδα (εφόσον τελειώσουν τα 100 προς όλους) και 600 προς frog και με τα χρήματα μπορεις να αγοράζεις πακέτα ίντερνετ. Αρνητικό για εμένα ότι μετα το 6μηνο το μπονους κόβεται και ότι δεν έχει το after dark για internet. Γιαυτό το γύρισα και πάλι σε wu το βασικό μου νούμερο

 

 

για το 1 μου εριξαν ακυρο στο κατάστημα της cosmote για αυτο λεω (εκτος και αν γίνεται αλλιώς η αλαλαγή )

 

2. super (μια χαρά μικρο περιορισμοί ουσιαστικα με την αγορα πακετου ξανα)

3. το app διχνει ποσα mb εμειναν και ποσα λεπτα εμειναν και ποσα χρηματα εμειναν? αν ναι ειμαι καλυμμένος

 

edit: τωρα ειδα

Τώρα είναι F για Frog στο 1314 ή

W για What's Up στο 1314.

 

εκανα την αλλαγή τα mb τα κράτησε τα λεπτά προς ολους οχι οκ η εφαρμογή του cosmote παλεύεται (εγω τουλάχιστον για mb το θελω ποιο πολύ γιατί κλήσεις από το viberout γίνονται κυρίως)

 

α ναι και δεν με χρέωσε

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

3. το app διχνει ποσα mb εμειναν και ποσα λεπτα εμειναν και ποσα χρηματα εμειναν? αν ναι ειμαι καλυμμένος

 

Τα παραπάνω που λες τα δείχνει. Δεν δείχνει πότε λήγει το χρηματικό υπόλοιπο και όλες τις ειδικές προσφορές που δίνει με τις ανανεώσεις - από αυτά δείχνει μόνο GB, λεπτά προς όλους και προς frog. Επίσης, δεν δείχνει κάποια πακέτα, συγκεκριμένα αυτό των 2 GB που ανέφερες και αυτό των 5 GB. Πακέτα δείχνει μόνο αυτά που επαρκεί το υπόλοιπό σου. Πάντα μπορείς να ενημερώνεσαι για υπόλοιπα με SMS (ΥΠ στο 1298) όπως και να αγοράζεις τα πακέτα που δεν έχει η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Τα παραπάνω που λες τα δείχνει. Δεν δείχνει πότε λήγει το χρηματικό υπόλοιπο και όλες τις ειδικές προσφορές που δίνει με τις ανανεώσεις - από αυτά δείχνει μόνο GB, λεπτά προς όλους και προς frog. Επίσης, δεν δείχνει κάποια πακέτα, συγκεκριμένα αυτό των 2 GB που ανέφερες και αυτό των 5 GB. Πακέτα δείχνει μόνο αυτά που επαρκεί το υπόλοιπό σου. Πάντα μπορείς να ενημερώνεσαι για υπόλοιπα με SMS (ΥΠ στο 1298) όπως και να αγοράζεις τα πακέτα που δεν έχει η εφαρμογή.

 

Δείχνει πότε λήγει το χρηματικό υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Όντως το δείχνει!

Κι εγώ δεν το ήξερα αλλά εκεί που το βάλανε θέλει λίγο ψάξιμο.

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείχνει πότε λήγει το χρηματικό υπόλοιπο

 

Σε μένα δεν το δείχνει ή δεν ξέρω πού να το βρω. Έχω 4 frog της οικογένειας συνδεδεμένα στην εφαρμογή. Αν ξέρεις πώς το κάνεις να φαίνεται, γράψε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν το δείχνει ή δεν ξέρω πού να το βρω. Έχω 4 frog της οικογένειας συνδεδεμένα στην εφαρμογή. Αν ξέρεις πώς το κάνεις να φαίνεται, γράψε :)

 

Στην κεντρική σελίδα πάτα πάνω στο όνομα σου (στο γρανάζι στο πάνω μέρος που είναι μαζί με τα αρχικά του ονόματος)

Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική σελίδα πάτα πάνω στο όνομα σου (στο γρανάζι στο πάνω μέρος που είναι μαζί με τα αρχικά του ονόματος)

 

:up: Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Guest makisg3

Καλημέρα

όταν ενεργοποιήσω έναν νέο αριθμο frog, θα μπορώ να γραφω στο site της cosmote και να ανανεώνω από εκει το υπόλοιπο με paypal?

Να εγγραφώ στο site της cosmote όταν θα είναι cosmokarta ή όταν θα γίνει frog?

Επίσης έχει ενεργοποιημένα όταν την αγοράζεις πακέτα που σου "ρουφανε" την κάρτα;προκειμένου να τα απενεργοποιησω πριν ανανεώσω;

H χρέωση τιμοκαταλόγου 0,14 €/SMS είναι σωστή ή έχει αλλάξει;

ευχαριστώ

Edited by makisg3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

όταν ενεργοποιήσω έναν νέο αριθμο frog, θα μπορώ να γραφω στο site της cosmote και να ανανεώνω από εκει το υπόλοιπο με paypal?

Να εγγραφώ στο site της cosmote όταν θα είναι cosmokarta ή όταν θα γίνει frog?

Επίσης έχει ενεργοποιημένα όταν την αγοράζεις πακέτα που σου "ρουφανε" την κάρτα;προκειμένου να τα απενεργοποιησω πριν ανανεώσω;

H χρέωση τιμοκαταλόγου 0,14 €/SMS είναι σωστή ή έχει αλλάξει;

ευχαριστώ

 

Ναι θα μπορείς, και να βλέπεις υπόλοιπα και να βάζεις χρήματα.

Γράψου καλύτερα όταν το κάνεις frog για καλό και για κακό μην πάθει κανα κοκομπλοκο το σύστημα και το βλέπεις σαν cosmokarta.

όχι δεν έχει τίποτα. για καινούριους συνδρομητές έχει κάτι δωράκια τους πρώτους 6 μήνες (αν δεν τα έχουν κόψει) με κάθε ανανέωση, αλλά τίποτα που να σου αφαιρεί από το υπόλοιπο των χρημάτων.

για τη χρέωση του SMS δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το δώρο 2gb για 30 ημέρες με την ανανέωση έχει σταματήσει;

Ένας φίλος έβαλε εχθές και του ήρθε 1.2gb για 15 μέρες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...